Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek cikk / bemutató lett, köszönjük ! :R
Már vártam ezt az AMD -től... Intelről sokat is hallani AMD -hez képest... :K
Csemegzéznivaló akad bőven, remek bő tartalom !
/csoda, hogy az AsRock "ajánlott" plecsnit kapta meg :B - Asus és MSI is jól teljesített/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) Akula


Akula
őstag

Nem vitás, hogy Asus. Amúgy sokkal tetszetősebb is :R

Amúgy az mire való, hogy a Giga lapnál cserélhető a műveleti erősítő, ráadásul 3 más gyártóé is beépíthető. Az mit fog jelenteni használat során? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) Archer


Archer
őstag

Asus és az MSI is szimpatikus de az Asrock is jó lehet ár/érték arányban, a Giga tápellátása viszont elég fapados és egy árban van az Asrock-kal, így nem valami jó vétel.

Akula: ilyen integrált témánál kb. semmit. Komolyabb hangkártyákon cserélgetve ki lehet tapasztalni a fülednek leginkább tetszőt.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#4) 8th


8th
addikt

Hosszú idő óta ez az első ASUS lap amire rákívántam. :)

(#5) Rypejakten


Rypejakten
addikt

biztos jól mutathat a sajtófotókon a két bepattintott 290X, de mi hajtja ki? ha már FM2+, és éljen az IGP, én inkább minimalizálnék, és nem a 3 x16-os síneket erőltetném.

(#6) Akula válasza Archer (#3) üzenetére


Akula
őstag

Jaaa, szóval ez a hanghoz való...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) lemusz


lemusz
addikt

És ööö ilyen x4 750K -760K hoz hasonló, de erősebb Athlon procik fognak még érkezni?

(#8) Oliverda válasza lemusz (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hasonló teszt lesz mITX lapokal is esetleg? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10) Zso2


Zso2
őstag

Most i5-2500k-m van 7870-nel megtámogatva, van olyan Kaveri processzor amivel érdemes lenne leváltani.
Szóval meguntam a rendszerem, le fogom cserélni és láttam,hogy ezek a csúcsnak nevezett alapok egész jó áron vannak, ezért elgondolkodtam ,de csak akkor akarok megint AMd-t,ha valamennyit legalább gyorsítana a rendszeremen.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#11) Reinkz


Reinkz
senior tag

mitx lapokat csinálnék mert ez a proci a saját igp-t hajtja ki mást nem, szvsz fölös a 3db pcie sín.

(#12) Rypejakten válasza Zso2 (#10) üzenetére


Rypejakten
addikt

jelenleg nincs olyan AMD proci, amire érdemes lenne cserélned.

(#13) Zso2 válasza Rypejakten (#12) üzenetére


Zso2
őstag

Megnéztem pár tesztet ,sejtettem a dolgot ,érdekes ez a hegemónia mostanában,hogy 2 éves processzoromat nem érdemes lecserélni így bőven garancián túl használom a cpu-t,amit nem szeretek.. :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#14) Gainka válasza Oliverda (#8) üzenetére


Gainka
őstag

Az bizony jó lenne, csak ugye a legfontosabb dolog, van e értelme, mennyivel lesznek erősebbek az elődöknél. :/ Gondolom akkor 770k-850k lesz a nevük.

(#15) gagyi67 válasza Akula (#2) üzenetére


gagyi67
csendes tag

A műveleti erősítők kritikus szerepet játszanak az audiohardveren belül: ezek erősítik fel az analóg jeleket, befolyásolva a hangszínt és hangárnyalatokat. A hangzás elkötelezett szerelmesei gyakran döntenek a műveleti erősítők cseréje mellett, hogy a végletekig finomhangolják a teljesítményt
[link]

[link]
A fenti link egy kicsit száraz de ha műszaki emberke vagy akkor meg tudod emészteni

[link]

Ez pedig egy adott hangkártyának a cserélhető OPAMP fóruma.
Röviden összefoglalva a hangzásért felelős egy bizonyos szinten és nem kell hozzá vájt fülünek lenni csak legyen összehasonlítási alapod és rendszered legalább 96kHz/24 bit digitális jelek fogadására legyen képes.

üdv

gagyi

[ Szerkesztve ]

(#16) dezz


dezz
nagyúr

Cikk (ASRock): "A rendszer összesen 8+2 fázisból gazdálkodik, melyek viszonylag fapados felépítéssel rendelkeznek"

Mit kell érteni a viszonylag fapadoson, amikor 1. 8+2 fázis, 2. digitális vezérlésű, 3. jó FET-ekből, 4. jó tekercsekből és 5. jó kondikból áll?

(#15) gagyi67: "és rendszered legalább 96kHz/24 bit digitális jelek fogadására legyen képes."

Nem szeretnék ezen itt nagyon vitát, de 1. mi köze a digitális jelet fogadó rendszernek az analóg műveleti erősítőhöz? 2. 16-bit/44.1kHz alapú rendszer is lehet bőven high-end, ahol ugyanúgy sokat számít az OpAmp (term. analóg domainen).

(#17) oraihunter válasza Zso2 (#13) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"így bőven garancián túl használom a cpu-t,amit nem szeretek":DDD :C

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#18) Konfigos válasza Zso2 (#13) üzenetére


Konfigos
őstag

Nagyon jól tudtad a választ a kérdésedre,szerintem csak trollkodni jöttél ide :)

(#19) Phobion válasza Konfigos (#18) üzenetére


Phobion
őstag

Ettől függetlenül szomorú az AMD gyengélkedése. :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#20) Oliverda válasza dezz (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez pl. nem fapados.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) AxBattler válasza Mercutio_ (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, ez engem is érdekelne!

Egyébként köszi a cikket! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#22) Goll-r


Goll-r
tag

Először is köszönet az összefoglalóért, ez most kellett! :R
Viszont ez az Asrock most nem jött át, az Asus viszont egész pofásra sikerült!

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#23) nyunyu


nyunyu
félisten

Erre a célra egy külön megvásárolható kiegészítővel is készült a Gigabyte, mely az OP-AMP Premium Upgrade Kit névre hallgat. A csomag három gyártó termékét tartalmazza: Burr-Brown (OPA2111KP), Linear Technology (LT1358CN8) és Analog Devices (AD827JNZ)

Komolyan gondoljak, hogy 80$-ba kerul a neweggen?

OPA2111KP
LT1358CN8
AD827JNZ

Ezt akarhogy szamolom, 33.6$ a harom OPAMP, ha egyesevel veszem oket.

Harmojuk kozul a legdragabb TI/BB itthon is kaphato.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) nyunyu válasza gagyi67 (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez pedig egy adott hangkártyának a cserélhető OPAMP fóruma.
Röviden összefoglalva a hangzásért felelős egy bizonyos szinten és nem kell hozzá vájt fülünek lenni csak legyen összehasonlítási alapod és rendszered legalább 96kHz/24 bit digitális jelek fogadására legyen képes.

???

OPAMP az analog jelet erositi, altalaban nem teljesen linearisan, igy mindegyik OPAMP maskepp szol, mert az egyik a magasakat erositi jobban, masok a melyeket...
Kell elejuk egy DAC, ami a digitalis jelfolyambol analog hullamot csinal.

Hazimozierositomben TI/Burr-Brown DAC+OPAMP van, de valahogy nem vagyok hanyattesve a hangjatol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) dezz válasza Oliverda (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem valójában nincs egetrengető különbség. Leszámítva talán a tantálkondikat, de ezek az "aranyos" kondik sem alu ELKO-k, mint régen. Az elektronika kvázi ugyanaz, csak a fizikai elhelyezkedése más az áramköri elemeknek. Ezek a diszkrét FET-ek sem azok a FET-ek, mint a régi lapokon, hanem hasonlóan alacsony Rds(on)-osak, mint amik az MSI-n egy tokban vannak az adott fázis vezérlésével - mely vezérlések az ASRockon külön chipekben foglalnak helyet (elvileg hátul is kell lennie egy IR3565A-nak, mert egy ilyen 4+2 fázist vezérel, egyébként viszonylag új chip).

(#24) nyunyu: Más különbségek is vannak köztük.
Nem csak az alkatrészek márkája számít, adott gyártónak is van jobb-rosszabb típusa, de még egy jó típusnál is nagyon sokat számít az áramköri körítés.

[ Szerkesztve ]

(#26) nyunyu


nyunyu
félisten

A SATA csatlakozókat illetően az MSI mind a 8 darab natív portot kivezette az alaplap szélére, melyek alatt egy ventilátorcsatlakozó, illetve a POST CODE kijelző található.

Ennek a POST CODE kijelzonek van valami ertelme?
Vagy mar nem divat, hogy az alaplap bootolas kozben kiirja a kepernyo jobb also sarkaba, hogy all a folyamat?

OK, ha rossz a VGA, akkor nincs kep. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) derive


derive
senior tag

Szep es jo, hogy csucs alaplapok vannak, de mar csucs APU is kene bele, mert a mostaniak az arukhoz kepest harmatgyengek..

(#28) dezz válasza derive (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem tűnnének olyan harmat gyengének, ha végre több program kezdené kihasználni az IGP-t is számításokra. (Összevont teljesítményben [CPU+IGP] felette áll az i7-eseknek.)

(#29) gagyi67 válasza dezz (#16) üzenetére


gagyi67
csendes tag

Teljes mértékben igazad van. 96kHz/24bit csak arra akartam rávilágítani hogy ne 128kB mp3 fájlokkal akarja hallani a különbségeket az Op Amp között

(#30) gagyi67 válasza nyunyu (#24) üzenetére


gagyi67
csendes tag

Válaszom mint dezz-nek de avval még kiegészítve, hogy a jelforrás nevezetesen a fájl legyen minél jobb bitrátájú és a mintavételi frekvencia se legyen kevesebb mint 44,1kHz .

[ Szerkesztve ]

(#31) ROBOTER válasza nyunyu (#24) üzenetére


ROBOTER
addikt

"igy mindegyik OPAMP maskepp szol, mert az egyik a magasakat erositi jobban, masok a melyeket..."

Sőt van amelyik a vádlit erősíti jobban, mások pedig a felkarizmot!

Ehhez képest a Blikk a MIT belső szakmai lapja...

(#32) Atocha


Atocha
senior tag

Az emberek 95%-a be se mer lépni a BIOS-ba.
A maradékból 3% bár belép, de fogalma sincs mi van ott, csak nyomkodja....

Mind jó lap... nincs extra különbség. Azt vedd amit szeretnél, amihez húz a szíved.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#33) jedis válasza Reinkz (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Azért az nem teljesen igaz, hogy nem érdemes, max. "egyenlőre" nem érdemes ! Ha a Mantle kicsit kiforrja magát, és jobban begyűrűzik, érdemes lesz !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#34) leviske válasza Oliverda (#8) üzenetére


leviske
veterán

Az AsRock-ban a "Master Power Mode" ki volt kapcsolva? Csak mert sokat számít és pont nem látszik.

(#35) deja vu válasza derive (#27) üzenetére


deja vu
addikt

Nagyon igaz sajna :(
HTPC-nek marha jó lenne, de hogy 50-et adjak egy kaveriért amennyiért már haswell i5 van.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#36) Whysperer


Whysperer
addikt

Lehet En vagyok a hulue,de nincs fantaziajuk. APUS ALAPLAPOK es ugy neznek ki mint a cpu+vgas lapok. Miert. Mierr nem lehet mondjuk kevesebb pci es a apu meg nagyobb feluletu mint egy sima cpu. Aztan ra egy jo hutes meg vizhutes es akkor lehetne 8 szal plus egy erosebbe video mag benne. Nem is ertem. Mert egy nyolc szalas plus egy integralt mondjuk 280x aztan arra egy jo kis viz vagy egy K2 fele huto megfelelo foglalattal es matis jo telhesitmeny lenne. Venne mindenki mint a cukrot. Aztan ha nem lenne elg e yeljesitmeny? A pcie slotba vehetnel melle egy 280x-t crossba .... kepzeljetek el mennyire mibdenki ezt vasarolna...

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#37) deja vu válasza Whysperer (#36) üzenetére


deja vu
addikt

Tudjuk, hogy külföldön élsz, de attól még elég nehéz megérteni, hogy mit írtál. 4 modulos még erősebb igp-s Apu nem lesz, a 4 modul mellé be se férne normális igp. Szerintem elég lenne ha az a 4 mag erősebb lenne, dergander például nagyon megszívta a a10 7850k-val, eladta aztán lett i5 3570k ami sokkal jobb volt játékok alatt.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38) evo86


evo86
tag

Én egy i5 4570-et cseréltem A10 7850k-ra és nem bántam meg, csak az a fránya MSI lap mikor lesz kapható már???!!!

(#39) vittorio7


vittorio7
őstag

Jó írás, köszönjük. Az ASUS kifejezetten szimpatikus darab.

(#40) kovsol válasza Zso2 (#13) üzenetére


kovsol
titán

Vetted volna 3 év garanciával akkor. Amúgy a cpu tipikusan az a komponens ami magàtól nem szokott meghalni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#41) sagit


sagit
addikt

Köszönöm a tesztet!

Tudom, ezeknél a lapoknál nem a kinézet a fontos de van bajuk, az asrock néz ki a legkulturáltabban szvsz.
Az Asus fekete-arany kombójától kiver a víz, az MSI jól is nézne ki csak az a gagyi sárkány... ( 15 éve gémer pistáknak készül?) és ott a giga neon zöldje, ha full fekete lenne, vagy valami kevésbé rikító szín lenne az lenne a nyerő.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#42) jambiyya


jambiyya
őstag

"Ezenkívül akár hibajelentést is írhatunk, majd elküldhetünk az ASRock ügyfélszolgálatának, amennyiben bármilyen kérdésünk vagy problémánk lenne." - és aztán nem válaszolnak. Nekem legalábbis még soha. :)

(#43) Dani_kp válasza Reinkz (#11) üzenetére


Dani_kp
őstag

De mivel "felső kategóriás" alaplapok ezért kell rá.

Illetve a kaveri apu-s procik elvileg tudnak dual-ba működni GCN alapú vga-kal. :U De ha téved, akkor majd valaki kijavít :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#44) katt777 válasza jambiyya (#42) üzenetére


katt777
félisten

Angolul kellett volna. :U Nekem mindig 1-2 napon belül válaszoltak, ha mást nem, azt, hogy nem találkoztak még a problémával. Amikor megoldottam, meg is köszönték.

Amúgy semmilyen alaplaptól nem lesz gyorsabb egyik Kaveri proci sem, ha AMD-t vennék, ma is a 6800K mellett döntenék.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#45) darkarthur


darkarthur
senior tag

Jó teszt volt!

Szerintem az Asus sem drága. :N

Samsung S23 Ultra 5G

(#46) LGLuke


LGLuke
őstag

Mostanában felfigyeltem arra, hogy az AMD és hozzá kötődő újdonságok nem jutnak el hozzánk, vagy csak hatalmas késéssel. A Gigabyte csúcs lapja már hónapokkal ezelőtt kapható volt a newegg.com oldalon, nálunk meg hetente megnézem és nem kapható azóta sem.
A tesztben egyébként ennek kellett volna szerepelnie: GA-F2A88X-UP4

Fura nagyon, hogy VGA-kból is hiány van AMD téren, sőt az új Kaverik is lassan terjednek. Q1-re ígérik az A8-7600-at, de az sem akaródzik jönni. Bizonyos alaplapok sem elérhetőek. :(

Pedig gondolkoztam otthon egy HTPC építésen, ami vagy a HP MicroServerből készülne egy SAPPHIRE R7 250 1GB GDDR5 Low Profile MICRO HDMI kártya segítségével, vagy összeraknék egy Fractal Design Node 304-es házba egy Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI alaplap és egy AMD A8-7600 APU-s rendszert.

Se az APU, se a VGA nem kapható, de már hónapokkal ezelőtt bejelentették őket! :))

(#47) 8th válasza Whysperer (#36) üzenetére


8th
addikt

Ez úgy életképtelen ahogy van. 280x és egy 4modulos cpu alaplapba integrálva? Ki venné azt meg méregdrágán? Aki kifejezetten játékra rak(at)ja össze a gépét (akár alacsony költségvetésből is) és van egy csepp esze az jó messzire elkerüli az APU-kat.

[ Szerkesztve ]

(#48) Dani_kp válasza LGLuke (#46) üzenetére


Dani_kp
őstag

GIGABYTE G1.SNIPER A88X :B

Másik helyen.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#49) Oliverda válasza nyunyu (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem van. Engem speciel már kisegített néhányszor.

leviske: "A méréseket az alaplapok gyári alapbeállításai mellett végeztük el." (6. oldal)

LGLuke: Miért nem olvasod el a cikket mielőtt kritizálsz? :(

"Néhány olvasónkban jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mi a helyzet a GA-F2A88X-UP4-gyel, de sajnos a Gigabyte valamiért úgy döntött, hogy (egyelőre) ezt a modellt nem hozzák el Európába, így hazánkban jelenleg a G1.Sniper a csúcs." (4. oldal teteje)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) LGLuke válasza Dani_kp (#48) üzenetére


LGLuke
őstag

Mondom a csúcs lapja, ami GA-F2A88X-UP4

Kedves Oliverda:
Ezt írtam: "Mostanában felfigyeltem arra, hogy az AMD és hozzá kötődő újdonságok nem jutnak el hozzánk, vagy csak hatalmas késéssel."
Ez részemről egy megállapítás, amit alátámasztja az, amit írtál:
"de sajnos a Gigabyte valamiért úgy döntött, hogy (egyelőre) ezt a modellt nem hozzák el Európába"

Sajnos ezt tapasztalom. Vagy késve érkeznek, vagy el sem jutnak hozzánk! A cikket pedig elolvastam! :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.