Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Egy 6850K-ra be fogok fizetni ha boritékolható a 4.5 GHz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2) Mister86


Mister86
csendes tag

A i7-6950X 10 mag nagyon durva lesz.
Az ára is durva ,ha 1000 dollárt akarnak majd érte.

Érdekes ,hogy amíg az AMD csak ígérgeti a Zen processzorait az Intel ki is adja a Broadwell-E kódnevű processzorokat :K
Kösse fel a nadrágot a Zen -ha csúcskategóriába akar versenyezni az Intel megoldásával vagy Pelenkázza be előre az AMD. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Milka 78 válasza MiklosSaS (#1) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kell is majd a FuriX alá :DDD

(#4) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

valószínű, hogy árban megint a "leggyengébb" i7-6800K fogja megérni:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#5) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Uristen ez durva :0 25mb cashe 10mag brutali.
Amd-nek felkell kotnie a gatyajat :D

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#6) guftabi96 válasza Zsidaaj (#5) üzenetére


guftabi96
addikt

Mihez kell felkötnie?
Már eddig se volt konkurencia ebben a kategóriában

#KeepFightingMichael

(#7) Johnnyxy27 válasza Zsidaaj (#5) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Felkötni? Athlon 64 óta nem ellenfél az intelnek...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#8) Fücsök007 válasza Zsidaaj (#5) üzenetére


Fücsök007
őstag

Lesz 16 magos szerver zen proci, csak előbb a 8 magos kistesó jön. :)) Kíváncsi leszek egy év múlva milyen hatása lesz az inteles mobil/asztali procik árazására az AMD. Az biztos, hogy inteléknél nemcsak ígérnek, hanem csinálnak is valamit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) Venyera7


Venyera7
senior tag

Majd a Zen odaver :DDD :DDD

(#10) Johnnyxy27 válasza Venyera7 (#9) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Na ez az, amiért folyamatosan csak csalódtam. Úgy bíztam anno a bulldozerben is, aztán meg...aztán meg az FX8320-at is lecseréltem.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#11) Zsidaaj válasza guftabi96 (#6) üzenetére


Zsidaaj
tag

Ugy ertetem, hogy ideje megmutatni a zen procit az amd-nek :-)

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#12) Mister86 válasza Venyera7 (#9) üzenetére


Mister86
csendes tag

Mikor majd a Zen-t odaverjük a földhöz és veszünk egy i7 processzort ami teljesítményben hozza az elvártakat. :D

Én ott vesztettem el a reményt mikor a q6600 at lecseréltem egy 955BE AMD re.
Volt is csalódás gyengébb volt.
Bejött e buldózer vegyünk 8 magost az lesz a tuti. (Tuti még nagyobb csalódás lett)
Most jön a Zen és nekem itt lesz vége a történetnek mert Intelre gyűjtök . :D

[ Szerkesztve ]

(#13) kurta9999


kurta9999
tag

Gondolom ezt a 6950xet majd felfog lehetni huzni egy 4Ghz-re rendes hutovel, azlesz a beteges :D egyébként én most nagyon nem dicserem az intel, mert elég összevissasag mit csinal, broadwell meg a skylake. Mellesleg az mi, hogy csak 2400Mhz ddr4-et támogat. 3500 alatt még viccből se vennék ddr4-et.

(#14) Mackósajt válasza Fücsök007 (#8) üzenetére


Mackósajt
senior tag

"Kíváncsi leszek egy év múlva milyen hatása lesz az inteles mobil/asztali procik árazására az AMD."

Tudtommal az IGP-s Zen csak 2017 nyár elején jön, tehát 1 év múlva zéró hatással lesz az inteles mobil procik árazására. De azt asztali CPU-k esetén is nem kicsit optimista arra számítani, hogy a megjelenés pillanatában az Intel majd árat csökkent miattuk.

(#15) Johnnyxy27 válasza Mister86 (#12) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Tualatinos celeron óta csak AMD-s asztali rendszereim voltak, egészen mostanáig, belefáradtam a random belassulásokba, FX 8320-at cseréltem le i5 6600K-ra nemrég, még az egyszerű napi használatban is ég és föld a teljesítménybeli különbség!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#16) Johnnyxy27 válasza kurta9999 (#13) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Bármekkora DDR4-et beletehetsz az alaplapba, az támogatja:)! Csak a proci hivatalosan azt a sebességet támogatja, ennyi! Nekem a procim hivatalosan 2133 MHz-es ddr4-et támogatja, 2666-os ramjaim vannak, aida 64 tesztben legalább 20-25% különbség van memória olvasásban 2133 és 2666 között, pedig a késleltetés is nagyobb! Szóval pakoljál bele 4000 MHz-eset, mert ha erre a procira, meg a hozzá való lapra valakinek van pénz, akkor a ram ára nem igazán számít:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem értem miért kell ide keverni a Zent. Köze nem lesz a Broadwell-E processzorokhoz. :N
i7-6800K (6 mag) jó lenne,de majd meglátom mi lesz. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Atti777 válasza Johnnyxy27 (#16) üzenetére


Atti777
senior tag

És valódi alkalmazásokban (játék :) ) mennyi a különbség?

Televan: a Summit Ridge elvileg a HEDT piacra jön majd

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#19) Walter_White


Walter_White
senior tag

Végre valami friss hír róluk :) alig várom, hogy megjelenjen, visszatérek Intelre, és ez a 6800K nagyon ígéretesnek hangzik, remélem 5820-as árához közel lesz :) . legalább 3-4-(5évig) nem szeretnék Lap+CPU+Ram kombóhoz hozzányulni.

(#20) MasterDeeJay válasza Mister86 (#12) üzenetére

Q6600 azonos órajelen kb 955 szint, nem kellene hogy érezhetően lassabb legyen. TDP-ben AMD kicsit rosszabb. Szóval váltásnak akkor értelme nem sok volt. Talán annyi hogy olcsóbb.
Sokáig csak AMD procik voltak a fő gépeimbe, de most már csak Intel és csak használtan Xeon.

Zsidaaj
Ha akarná megtehetné hogy nagyobb procit is kihozzon asztali frontra de sok értelme nincsen.
Eddig is volt még Haswellből is akár 18 magos proci is (45MB L3-al) E5-2699 v3
AMD nél meg már 5 éve van 16 magos is. Pl: Opteron 6282 SE
De ezeket inkább erősebb workstation-okba lehetne rakni, asztali fronton fölöslegesek, nincs ami kihasználná.
L2-L3 cache méret meg asztali felhasználásban nem nagy jelentőségű. (Nekem most is összesen 2x12mb L2-es retró Xeonjaim vannak)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) Yutani


Yutani
nagyúr

Úgy el fogja taposni az Intel az AMD-t, hogyv az be is fog zárni! A Zen sehol nem lesz ezekhez képest, mert procit csak az Intel tud gyártani!!!4!44!!négy!!4!!!

#tarcsad

(#22) guftabi96 válasza Yutani (#21) üzenetére


guftabi96
addikt

És az kinek lenne jó? :U

#KeepFightingMichael

(#23) MiklosSaS válasza Yutani (#21) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Persze, mert mindenki az 1000 $-os processzorokért fog rohangálni..... :W

De nem értem mi köze ezeknek a processzoroknak a ZEN-hez? Vannak már tesztek? Tudni lehet hogy gyenge a ZEN? Vagy már elõre temetitek? Különösen azok akik egy használt i3-at sem engedhetnek meg maguknak?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24) sg22 válasza Fücsök007 (#8) üzenetére


sg22
senior tag

evek ota van mar 16 magos szerver proci amdnal, intelnel (18)

link1 link2 link3

mindig megmosolyogtat hogy el tudtok ajulni ezektol a prociktol :D

pl intel E7 V3 procikbol muszaj 4et egy quad lapba rakni azt latod van 5-8-10 ezer dollar / db os procik.
azok ocsem durvak nem ezek :D

what should I do about this?!

(#25) Johnnyxy27 válasza Atti777 (#18) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Mivel főleg játék miatt cseréltem le, ezért mikor megjött az új gép, egyből nekiestem tesztelni, például a Starcraft Legacy of the Voidban, a FX8320 konfiggal ha bekapcsoltam a Physx-et, akkor szinte játszhatatlan volt a játék, úgyhogy az le volt kapcsolva, a pályákon ha keresztül pásztáztam, simán akadozott nagyobb seregek mellett, az átvezető videók darabosak voltak (GTX 970 mellett nem kéne), i5 6600K-nál a Physx extrémen, nincs lassulás a pályákon, átvezető videók vajak. Több játékot megteszteltem és az a tapasztalatom, hogy sokkal több minimum fps-t kapok a játékokban, ezért kevésbe tűnnek darabosnak.

Ha szintetikus teszteket nézek, akkor kettőt teszteltem,
Unigine_Heaven 4.0-ben kaptam 950 PONTot 4 GHz-re húzva a fx8320 gtx 970-el 1440p-n,
i5 6600K kapott 4.1 GHz-en majdnem 1500 PONTot!

3dmark 11 basic performance tesztben fx 8320 kapott 12.000 pontot, az intel 6600K majdnem 15 ezret!

És valamiért az amd-vel még a KMplayer is belassult ha jobb minőségű videóba beletekertem, vagy pillanatra megállt, az intelnél ez nem jelentkezik! Egyszerűen valahogy sokkal folyamatosabb és villámgyors minden, ezt csak akkor veszed észre, ha egymás mellett, vagy után használod őket! Még a windóz indítása és kikapcsolása is lassabb volt valahogy az AMD-n! És ezt mondom úgy, hogy 13 éve csak AMD asztali gépeim voltak!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#26) heatsink


heatsink
csendes tag

Ugy tunik, hogy en vagyok az egyetlen, aki szerint ez 2 evvel a Haswell-E utan, egy evvel a Skylake-E/Purley elott edeskeves. Gyorsabb nem igazan lesz, mint a Haswell-E, tulhajtani nem lehet majd jobban, uj chipset nem jon hozza - tok felesleges proci. Csak azert adjak ki, hogy kiadjanak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#27) Atti777 válasza Johnnyxy27 (#25) üzenetére


Atti777
senior tag

A memóriák közötti különbségre gondoltam, DDR4 2133 vs 2400 vagy több.
Mert az ok, hogy memóriatesztben kijön a különbség, de valós alkalmazásokban már kevésbé látszik.

Путин, иди нахуй!

(#28) Komplikato válasza Mister86 (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

Tudsz mondani egyetlen példát is amikor az AMD az Intel megoldásával akart volna versenyezni, azzal az Intellel aki 20x annyit költ kutatás fejlesztésre? :U
Vagy látsz bármi olyan isteni szintű csodát, ami ezt lehetővé tenné számukra és nincs benne időutazás és jövőből lopott technológia?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) Johnnyxy27 válasza Atti777 (#27) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ilyen sebességnél hol látszik valós életben a különbség:)? Nem tudok rá példát ahol a memória sebesség lenne a szűk kereszt metszet.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#30) Borisz76 válasza Johnnyxy27 (#25) üzenetére


Borisz76
veterán

Media Player Classic Home Cinema

Édesanyám 5-6 éves laptopján ( AMD-s de fejből meg nem mondom most a pontos cpu-gpu párost ) is a KMPlayer volt fent sokáig és mikor a FHD ( 1080p ) filmeket nézte akadozott a lejátszásnál, beletekerésnél.

Ekkor tettem fel neki a belinkelt lejátszót.
Azóta semmiféle gond nincs a filmekkel....
Mindent visz és külön "csoda"-kodek-packokat sem kell feltenni mellé.

Én annó azért szoktam le a KMPlayer használatáról mert mocskos sok volt benne a reklám.
Ez reklámmentes, gyors,stabil és magyarul is tud.

Logout cikk : Lacielvtárs tollából.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31) woros válasza MiklosSaS (#1) üzenetére


woros
őstag

Dettó! Bár, ha a 6800k is hozza ugyanazt, akkor én inkább arra, úgyis 1 vga-val használom.

(#32) Johnnyxy27 válasza Borisz76 (#30) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

MPCHC-t én is szoktam használni, de a KMPLAYER a beletekerés miatt a favorit nálam. i5-ön nincs belassulás a KMPLAYER-rel sem! A reklámok engem is kiakasztottak, ezért a mai napig egy régebbi verziót használok, itt nincs reklám! KMPlayer 3.5.0.77

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#33) Milka 78 válasza Johnnyxy27 (#32) üzenetére


Milka 78
nagyúr

PotPlayer ;)

(#35) Yutani válasza Johnnyxy27 (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gondolom az Intel rendszer beszerelésénél újratelepítetted a Windowst, igaz? Vagy ráengedted a régi Wint az Intelre?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#36) #95904256 válasza MiklosSaS (#23) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az AMD szerint 40%-kal fog nőni a CPU teljesítmény és így már pariban lesz a Haswellel, 2017-ben.

(#37) Scholes9 válasza heatsink (#26) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így sincs kb már konkurencia azt csinálnak amit akarnak. Gyorsabb is minek legyen amikor mindenki az Inteltől vásárol és a mostani sebesség is bőven elég Mindenre.

Milka 78: Azaz, már évek óta:)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#38) Scholes9 válasza #95904256 (#36) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lejárt a Szerk idő, de ez a tipikus hiszem ha látom esete. Nem hiszek már a mesékben, a teszteredményeknek inkább:) De szurkolok nekik, így is brutálisan elszálltak már az Intel procik árai. 89-ért vettem iponnal Black Friday napján a procim(95 helyett) most 106 ezer...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39) Johnnyxy27 válasza Yutani (#35) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Poénból ráeresztettem a régi win10-et az új rendszerre, probléma nélkül felállt, a drivereket azért lemezről fel kellett rakni, és normálisan működött, de persze azóta újrahúztam.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#40) #95904256 válasza Scholes9 (#38) üzenetére


#95904256
törölt tag

Csak elolvastad amit írtam, vagy értetted is? A lényeg, hogy a "mesés" számmal is csak két év múlva lesz olyan termékük ami a két évvel ezelőtt megjelent konkurens termékkel lesz versenyben. Azaz mesésen is 4 év lemaradás...

(#41) Scholes9 válasza #95904256 (#40) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sokan a Zentől várják a megváltást. Napi szinten olvasni ilyeneket. Erre gondoltam h hiszem, ha látom :) De értem, hogy nagy lemaradásban lesz még akkor is ha bejön az ígért 40%. Meg ki tudja hol lesz már akkor az Intel. Szóval nekünk vásárlóknak ez kb sehogy sem lesz jó sajna :( Lehetne még jó néhány proci gyártó cég...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#42) icp1970


icp1970
senior tag

Huhh.brutális procik lesznek.

(#43) Johnnyxy27 válasza Scholes9 (#41) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Anno meg a bulldózertől várták, többek között én is.
Nem a 600 magra kéne nekik koncentrálni, mert a felhasználók 90%-a 4 magból profitál, hanem arra, hogy az erősebb kétmagos i3-nál végre erősebb rendszereket mutassanak fel, és nem 220W TDP mellett! Bár még az a 4.7 gigás FX9590 sem erősebb játékra, mint egy 4 gighertzre tuningolt HT nélküli Pentium G3258! Érdemes elolvasni annak a tesztjét. Pedig az a proci tényleg olcsó, alig húszezer forint!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#44) #95904256 válasza Scholes9 (#41) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szvsz. egy termék ára inkább függ az aggregált gyártókapacitástól, mint a piaci résztvevők számától. Legalábbis bolond az a gyártó aki nem a profit maximalizálására törekszik, az pedig végletekig lecsupaszítva a képletet az " eladott darabszám * ár " képlettel számolható. Magyarán ha lenne egy ütős AMD processzor, vagy VIA, stb. akkor az is drágán adná a termékét. Ez van. :N :(

(#45) derive válasza Scholes9 (#41) üzenetére


derive
senior tag

Milyen nagy lemaradasban, amikor az Intel generacionkent 5%okkal szurja ki a fanboyok szemet? :DDD

Csak nekem van olyan erzesem, hogy a 6 magnak mara mar a mainstream desktopon lenne a helye? Mert ezek utan szivbol kivanom, hogy a Zen bejojjon, legalab hogy ne kelljen 150kt fizetni egy 6 magos prociert... Nalam jovo karacsonykor artol es felszereltsegtol fuggoen a 8magos Zen es a 6900K kozott dol el a verseny, mert dupla arat nem fogok fizetni +20%ert.

[ Szerkesztve ]

(#46) Johnnyxy27 válasza derive (#45) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Azért van csak 5% teljesítmény növekedés, mert nincs ellenfél, nincs motiváció. Bár ha ezeket az extrém procikat nézzük sokkal több az...de meg is kérik az árát. Viszont ha a szimpla kétmagos Pentium G3258 (húszezer forint) simán hozza játékban a csúcs AMD procik teljesítményét, akkor ott tényleg baj van.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#47) Johnnyxy27 válasza derive (#45) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

de tényleg ha a Zen megszorongatná teljesítményben az erősebb intel procikat fele áron, az csak az intel árait mérsékelné, mi így is , úgy is nyerünk, mindegy mit választunk!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#48) derive válasza Johnnyxy27 (#46) üzenetére


derive
senior tag

Azert ne ontsd a bullshitet, egy mai komoly jatek el sem indul 4 szal alatt. Azokban a jatekokban amikrol te beszelsz, az a Pentium veri barmely i7et is 5 GHzn. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) Johnnyxy27 válasza derive (#48) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ö melyik játék nem indul el két magon? Egy jut eszembe a Far Cry 4 az elején, de utána kapott patchet és azóta megy.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.