Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

ASUS B350-PLUS tulaj, jelentkezem!
Személyes véleményem:
Az alaplap gyönyörű darab, igazából a színe miatt vettem csak ezt a sima B350 helyett. A ház hátsó felében végig futó világítás pulzáló ("breathing"), vagy állandó fényű lehet, de ki is lehet kapcsolni, ha ez valakit zavar. ÉN személy szerint asztal alatt tartom a gépet, de néha jól esik ránézni, és abba a tudatba ringatni magam, hogy egy egyedi szörnyetegem van.
Az alaplaphoz rendkívül jó BIOS van, könnyen kezelhető és állítható, a szükséges frissítések pedig időben jöttek.
Az MSI B350 Gaming Pro-n gondolkoztam még, de azon az alaplapon a 2667 MHz-es memória freki csak OC-vel megy, az ASUS lapokon viszont 3000MHz-ig (néhol 3600-ig) nem számít OC-nak, így ha valami baj beütne, nem ugrik a garancia.
A júniusi BIOS frissítés óta nem halt le a gép, mondjuk előtte is csak max heti 1 alkalommal, de most már teljesen stabil.

A kommentekre reagálva:
> Memória gond: Nos erre elég egyszerű lett volna a megoldás. A Ryzen érkezése óta tudtuk, hogy nem minden RAM-al barátkozik, így a vásárlást azzal kezdtem, hogy az ASUS oldalán a támogatott memóriák listáját böngésztem,a stabil működési frekvencia is meg van adva.
> A proci hűtő+2 venti csati szerintem nem kínos, van 2 fix fordulaton menő csendes ventim (elől a házba szív és proci mögött kifűj), és a ház tetején lévő 2 ventit tettem fordulatszám vezéreltre. A LED csatis mizéria nem érint, nem hozott lángba a perifériákon lévő világításon túli élet.
> Ami a csavarozást illeti, a 24V-os csatit tényleg elég necces birizgálni, pláne hogy alá se tudok nyúlni rendesen, mert ugye szúr a lap túloldalán kilógó 24 tüske. A memória cseréjekor nem recseg a lap, de a hajlító vizsgálat elkerülése végett ott is meg szoktam támasztani a lapot.
DE: Kérdem én, egy rendes PC-s játékos hány évente szedi szét teljesen a gépét? Én a megvétel óta (április vége) most szedtem szét először proci hűtő csere miatt, és szépen finoman minden a helyére került, viszonylag kevés pasztmegolással (a 24V csati és a memóriák szúrkálódtak, plusz a lenti csatlakozók viccesek).
A lap szerintem kicsit hosszabb (vertikálisan), mint kellene. Az legalábbis gyanús, hogy nem a táp felett 5 [mm]-el kellene végződjön, és okozzon ezzel szintén örömteli perceket az előlapi USB csati, hang, stb csatlakoztatáskor. Persze ez elkerülhető, ha a tápot kiveszem előtte, de ne már...

Verdikt: A lap jó döntés volt, de ha most vennék alaplapot, akkor a sima B350 mellett döntenék, felesleges számomra az M2 slot (SATA SSD-m van), 2 slot-ból megvan a 16GB memória úgyis, és második videókártyán sem gondolkodtam soha.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.