Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #72042496 válasza nubreed (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én például azért használom az optikait is, mert a vezeték nélküli fejhallgató (Sennheiser RS185) arra van rákötve. Jobban szól, mint a HDMI-s erősítő fejhallgató kimenetére kötve, pedig az Onkyo RZ1100 nem egy alsókategóriás darab. (Második, illetve harmadik zónára is próbáltam kötni a fejhallgatót, de az Onkyo a HDMI-n érkező jelet nem képes a zónakimenetekre keverni sajnos. A nagyobb Denonok pélául azt hiszem, tudnak ilyet is. A tévé optikai kimenetére is próbáltam kötni, de úgy sem működik jól.)

Jövőre nézve plusz pont az optika meleltt, hogy egy Toslink splitterrel két RS185-öt is meg tudok hajtani hallásra ugyanolyan minőségben, míg a fejhallgató kimenetről valószínű ez sem mondható el.

A legújabb W10 alatt az audioeszközt is három kattintás váltani, ami egy nagyon hasznos újítás benne - így kényelmes az, hogy az erősítő a HDMI-n van, a fejhallgató meg az optikán.

Azért írtam le, mert ez egy olyan kiépítés amire talán kevesen gondolnak, de tök jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#102) komi77 válasza nubreed (#62) üzenetére


komi77
senior tag

Ez tényleg jó kérdés. Miben jobb az optika? Azzal azért számolnia kell annak aki optikai összeköttetést használ - tök mindegy milyen erősítőhöz -, hogy az optikai kapcsolat jóval dinamikátlanabb és szerényebb hangerőt produkál ugyanazon forrás analóg/koax/hdmi kapcsolatához képest. Amúgy talán más gubanc nincs a világítóssal. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#103) Male válasza #72042496 (#101) üzenetére


Male
nagyúr

Audioeszköz váltásra próbáld ki a DisplayFusion-t! Billentyű kombinációt tudsz rendelni ehhez is vele, így még kattintgatnod sem kell... nagyon kényelmes. ( főleg monitor váltásra vettem, hogy profilokat lehessen csinálni, és bill kombinációval váltogatni... sőt a wines visszaszámlálósdi is kikapcsolható vele, ami halálra idegesít... aztán kiderült, hogy a hangeszköz is váltható vele bill. kombinációval :) ...ha jól látom az ingyenes verziója is tudja az audio váltogatást. A fizetős meg Steam-en is van, és néha akciós. )

komi77: Amikor pl a film hangsávját tolja át egy az egyben, akkor nem hinném, hogy halkabb és dinamikátlanabb tudna lenni...

[ Szerkesztve ]

(#104) #72042496 válasza Male (#103) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nahát, tök jó, köszi a tippet! :R

(#105) komi77 válasza Male (#103) üzenetére


komi77
senior tag

A legtöbb esetben sajnos dinamikátlan és gyengébb hangerejű. Gondolom a beépített átalakítók nem a legfényesebbek (bár a műszaki részébe nem szólnék bele). Ezt több tucat - nem belépő szintű - erősítő kipróbálása és használata mellett mondom (márkától függetlenül). Asztali lejátszók csoportjában vannak eltérések viszont itt nem ezekről van most szó. Én egyik csatlakozási formátumot sem támogatom a másikkal szemben, sőt igazából mindegyiket használom is. Viszont a leírt észrevétel elég nagy termékkörre megállja a helyét. :K

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#106) e00dgy válasza BeZol (#99) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ezt vettem, 2 hete. Csak ajánlani tudom. Csendes és hűt. :) Igaz 15000 Ft de megérte.

COOLER

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#107) Whysperer válasza e00dgy (#106) üzenetére


Whysperer
addikt

Legjobb hűtő ... szeirnt ár értékben a Brocken. Rengeteg gépet raktunk össze az összes fajtájával. Mai napig tangyon jók.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#108) Male válasza komi77 (#105) üzenetére


Male
nagyúr

Egy pl AC3 kódolású hangsávot bármin küldöd át, (ha nem sérül az adatfolyam,) akkor ugyan az lesz amit kap a túloldal... ha meg sérül, attól nem halkabb lesz, meg dinamikátlan. Szóval ez nem változhat attól, hogy optikán megy, vagy HDMI-n.

(#109) hobizoli válasza Male (#108) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha a digitalis jel bárhogy serul, akkor ott eleg nagy problemak vannak
eleve kene lennie vmi ECC-nek is benne, az meg a CD Audio protokolban is van es az egy sokkal regebbi dolog

optikát pont azert szoktak hasznalani, mert torzitas mentesen tud atvinni digitalis jelet, es nem erzekeny semmilyen kulso elektromos interferenciára sem
meg sokkal nagyobb savszelesseget is tud, mint egy vezetek

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#110) Male válasza hobizoli (#109) üzenetére


Male
nagyúr

Így van, ezért nem értem, hogy lehetne "halkabb és dinamikátlanabb" tőle a hang, ahogy írta...
( nekem sérült meg optikai kábel, de ott is a van hang - nincs hang átmenet volt, semmi köztes állapot )
Persze ha a forrás olyan, hogy át kell kódolni hozzá pl DTS-be, akkor megtörténhet, de ez nem azon múlik, hogy optikai kábelen küldi át, hanem a kódolástól történik meg.

(#111) awexco válasza hobizoli (#109) üzenetére


awexco
őstag

Ami digitálisra átalakítja és vissza ott lehet veszteség.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#112) hobizoli válasza awexco (#111) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eleve digitalis jelrol van szo, amit digitalisan is továbbítasz

több drón kell ;P

(#113) awexco válasza hobizoli (#112) üzenetére


awexco
őstag

Gondolom a hangszóró is digitális jelel működik .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#114) hobizoli válasza awexco (#113) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Es az a PC es a hazimozierosito kozott van????
Amugy letezik digitalis hangszoro is.

több drón kell ;P

(#115) awexco válasza hobizoli (#114) üzenetére


awexco
őstag

Szerindem a d osztályú erősítőt kevered a hangszóróval .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#116) hobizoli válasza hobizoli (#114) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem itt eleve arrol volt szo, hogy a PC-bol a digitalis jelet HDMI-n vagy optikan jobb-e atvinni a digitalis bemenetu hazimozierositobe, ami mindketto full digitalis+ECC is van a protokolljaban, tehat ott vagy van jel, vagy nincs
nincs felig jel, meg torziott jel

ott olyan nincs, hogy az dinamikatlan lesz ezzel es dinamikus azzal
ugyanazt a jelet kell kapd a masik felen, kulonben nem egyezik az ECC

CDAudional is ha egy Metallica szamot kezdesz lejatszatni, akkor nem a Britney Spears fog megszolalni a hangszorokon, az ugyanezt jelentene, hogy lejatszas kozben vhol fals lett a digitalis jel, ami keptelenseg ECC mellett

az max analog-digital digital-analog jelkonverzional lephet be a rendszerbe minosegromlas, ha gagyi a technika

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#117) awexco válasza hobizoli (#116) üzenetére


awexco
őstag

#111

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#118) magno


magno
csendes tag

Sziasztok!

Első tapasztalatok Asus B350-el hogy nem működik. A BIOS-ig sem jut el minden felpörög aztán ennyi. Majd elkezdem cserélgetni a régi gépből az alkatrészeket hátha. De nekem nagyon alaplap hibának tűnik a dolog.
konfig: Asus b350 prime plus, Ryzen 5 1600x, BeQuiet! pure rock, Thermaltake DPS 500W, MSI GT1030 VGA Kingston HyperX 2666mhz 8GB RAM 1db a A2-es slot-ban mondjuk a többi slotban se csinál semmit.Próbáltam CMOS resetet is nem segített.
Az ASUS oldalán megnéztem a RAM support-ot elvileg mennie kéne ezzel a RAM-al HX426C15FB/8. Egyébként 99-óta AMD-s gépem volt és erősen gondolkoztam hogy Intelt vegyek de mivel kijött a Ryzen és eléggé meggyőzőnek tűnt mégis azt vettem, de még nem örülök neki. Egyenlőre :((

forever hardcore

(#119) DraXoN válasza magno (#118) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Hallottam valami olyan dolgot, hogy Ryzen processzoroknál az első post screen megjelenés akár 5 percet is igénybe vehet, mert akkor "teszteli" le magát és a processzort..
De nem tudom ebből mi igaz, ryzenes gépet még nem raktam össze, AM4 APU-s (A8-9600) gép amit meg most raktam össze (tegnap) nem csinált így (ASUS Prime B350M-A alaplapban).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#120) Timer válasza DraXoN (#119) üzenetére


Timer
veterán

Jó lesz az 20-30 másodpercnek is.

(#121) hokuszpk válasza magno (#118) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Ryzen topikban valakinek hasonlo problemaja volt, aztan kiderult, hogy valami uton-modon a pcie 8 tus csatlakozot dugta az alaplapra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#122) DraXoN válasza hokuszpk (#121) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez érdekes mondjuk... pont a napokban gondolkodtam, hogy fizikailag ugyan az a két csatlakozó.

Okozhat problémát a felcserélése? ... most átgondolva azt tudom elképzelni, hogy esetleg csak amiatt, mert mondjuk a tápegység fokozatosan építi fel a csatlakozók feszültségeit (talán, hogy kisebb "löketet" adjon a hálózatnak?), és az a "minimális" késleltetés elég lehet a nem induláshoz...

de lehet ez tápfüggő ... ha ez is a gond...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#123) magno válasza hokuszpk (#121) üzenetére


magno
csendes tag

Kipróbáltam a régi tápommal is ugyanez a hiba kipróbáltam a régi VGA-val szintén nem bootol. TT tápom fél moduláris nemtudom rádugni a PCIe csatit mert azok fel vannak címkézve és pirosak. A régi tápom meg Corsair ott külön van választva a 8pin-es csati 4-4-re ott sem lehet hibázni. Egyszerűen fos :(( Arra tudok csak gondolni hogy mivel a lapot meg a RAM-ot nem egy időben vettem a lapon még a legelső BIOS-van ami még nem ismeri ezt a Kingston RAM-ot.

forever hardcore

(#124) hokuszpk válasza magno (#123) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha nem ismerei a ramot, meg el kellene induljon valami szabvanyos ram frekin, mondjuk 2133 -on.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#125) hokuszpk válasza DraXoN (#122) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Okozhat problémát a felcserélése?"

hat nem egeszen ugyanaz a feszko leosztas

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#126) Male válasza DraXoN (#122) üzenetére


Male
nagyúr

Nem teljesen ugyan az.. a lekerekített - szögletes részek különböznek, így nem tudod felcserélni őket, max igen nagy erővel :)

[ Szerkesztve ]

(#127) Aljasvip válasza magno (#118) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Azt nem írtad le pontosan, hogy mi történik, ha bekapcsolod a gépet.
Én csak olyat tapasztaltam eddig, hogyha később kapcsolom be a monitort, mint a gépet, akkor az esetek 50%-ában nincs kép. Roppant idegesítő, de az újra indítás nem sok idő.
Első boot-kor a BIOS-ba fog ugrasztani, szóval azért nem csinál semmit a gép, csak felpörög.

Én VGA cserével próbálkoznék kezdésnek, majd monitor csati port váltással, és csak aztán a RAM.

Írj valamelyik fórumba, vagyunk egy páran akik ki tudunk segíteni 1 modullal, hátha...

(#128) DraXoN válasza Male (#126) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm...

valamiért egyforma rémlik..
de megnézve pár képet tényleg más...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#129) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Problémám akadt a giga ab350 gaming 3 lappal,corsair ramokat raktunk bele,3000mhz st,először ugye 2133 rotyogtak,de ahogy beállitottuk az xmpt,nem adott képet,nagy nehezen ujra életet leheltunk bel,m.2 helyén,win fel,xmp beállit,megint se kép se semmi,elem ki,be,semmi,utána olvastam,elméletileg bios frissités után már lehet fasza lesz,de éjfél környékén feladtuk a harcot,talán ma délután sikerül összehoznunk.Valakinek vmi ötlet?

privátra illik válaszolni

(#130) coolabácsi válasza nyulnyulu (#129) üzenetére


coolabácsi
tag

Nálam ennyire nem rossz a helyzet, de a G.Skill Ripjaws V 2x8GB 3 Ghz ramok a gyári biosszal mentek 3 Ghz-en, frissítés után már csak 2,8-on :) MSI B350M Gaming Pro alaplapban. Remélem a következő biosok valamelyikében újra meg lesz a 3Ghz.

(#131) hokuszpk válasza nyulnyulu (#129) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

3000-es corsair vegenance ramom van, eredetileg nem akartam tuningolni, de csak nem hagyott a kisordog es megneztem mit lehet kezdeni vele. 2666 fole nem tudtam vinni, azt is csak ryzen masterbol, bios allitgatassal egyaltalan nem.
tornaztam vele 3 napig, aztan hagytam a francba, inkabb elkezdtem hasznalni a gepet, es hat vannak jobb otleteim a szabadido eltoltesere, mint azon matekolni, hogy par% -al tobb pontom legyen valamelyik tesztprogramban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#132) nyulnyulu válasza hokuszpk (#131) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Használnám én is,de sajna a biosig sem jutok el most!

privátra illik válaszolni

(#133) hokuszpk válasza nyulnyulu (#132) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

clear cmos jumper csak van azon a lapon.
en elso ilyen utan beallitottam az msi lapon az 'auto clear cmos' opciot enabledre, aztan amikor nem indult a gep a 2933 vagy 2800 -as beallitassal, akkor harmadik sikertelen talpraallas utan alapra tette magat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#134) nyulnyulu válasza hokuszpk (#133) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Probálkozunk vele,de 3féle infót kaptam,bekapcsolva,kikapcsolva,és összezárom és ugy inditom ujra,melyik a helyes reset?eddig nem kellet használnom.

privátra illik válaszolni

(#135) coolabácsi válasza nyulnyulu (#134) üzenetére


coolabácsi
tag

Kikapcsolva, zárod, nyitod, bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#136) hokuszpk válasza nyulnyulu (#134) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lapfuggo, de 99.9% -ban masina kikapcs, zarod par masodpercre es kesz is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#137) nyulnyulu válasza hokuszpk (#133) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

köszi

[ Szerkesztve ]

privátra illik válaszolni

(#138) coolabácsi válasza hokuszpk (#133) üzenetére


coolabácsi
tag

Nemrég pont ezen agyaltam hogy miért nincs ilyen, és van :R

(#139) awexco válasza hokuszpk (#125) üzenetére


awexco
őstag

Lehetett volna uaz a lábkiosztás .
Azért fura, hogy nincs több 12V+ os ág a 8 pin gpu csatiban a 6-oshoz képest.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#140) magno válasza magno (#118) üzenetére


magno
csendes tag

Nos lassan de kiderült miért nem indul el a gépem. Elvittem a HX426C15FB/8 - 2666mhz es Kingston RAM-ot egy ismerősömhöz ott sem bootolt a gép ugyan az nem AMD-s gép volt hanem i5-ös. Gondoltam akkor visszaviszem a RAM-ot a pécéix-be hogy rossz. 2 hét múlva visszakaptam hogy teszt OK nincs baja. Tegnap kölcsön kértem egy Kingston HyperX FURY 4GB DDR4 2400MHz HX424C15FB/4-es RAM-ot pikk pakk bootolt a gép feltettem a legújabb bios-t (ASUS B350 Plus). Visszatettem a HX426C15FB/8 -as Kingston RAM-ot és ugyanúgy nem bootol a gép. A hulladék RAM ami a bolt szerint jó se auto se 2133-on se 2400-on nem bootolt. Kérdem én miért nézik hülyének az embert? Mert megint vissza fogom vinni nekik. Szóval az égegyadta világon semmi baja a gépnek csak kaptam egy hulladék RAM-ot.

forever hardcore

(#141) kopi72 válasza nubreed (#7) üzenetére


kopi72
aktív tag

"Minek szenvedni optikával? "
mert talan vannak olyan emberek akiknek csak ilyen erositoje van, mint nekem is pl.
Ez is digitalis, mitol kulonbozne jobban a hdmi-s?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#142) zseko


zseko
veterán

Tetszik az az ASRock alaplap, milyen memóriát érdemes venni bele? 2x8GB lenne majd, de egyelőre csak 8-at akarok.

HR24.hu

(#143) korren válasza kopi72 (#141) üzenetére


korren
aktív tag

Dettó én is azért nézegetem már egy ideje az MSI B350 Mortar alaplapot, mert jó áron van és van rajta jó kis Toshlink csati! Tényleg kezdik lehagyni a gyártók, még a 50 e HUF+ szegmensben is találni lapokat optikai nélkül... (Jó) pár évvel ezelőtt ez még elképzelhetetlen volt.

A jó öreg Denon erősítőmön (5.1 only) sincs HDMI be-, kimenet és a 2 db 24"-os Samsung monitoraimon sincs DisplayPort. Lottó nyereménytől eltekintve nem is fogom cserélni a 3-ból az egyik eszközt sem, amíg működnek.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#144) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Nem úgy van , hogy maga a B350 a középkategória ? Ezen belül a felszereltség ad némi pluszt vagy ép mínuszt ?
Belépő szint az A320 , míg a felsőbb kategória pedig az X370 ! Vagy valami esetleg kimaradt ?

Pont az aranyközéputat választva és ennek is a jobban felszerelt változatát vettem , ami egy: ASUS ROG STRIX B350-F GAMING [link]

Miért is ezt választotta ?

1. LAN
Intel® I211-AT, 1 x Gigabit LAN Controller(s)
Anti-surge LANGuard
ROG GameFirst Technology

2. SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
- Dual Headphone Amplifiers
- Impedance sense for front and rear headphone outputs
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
- High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input
- SupremeFX Shielding Technology
- Supports up to 32-Bit/192kHz playback
Audio Feature :
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Sonic Radar III
- Sonic Studio III

3. USB
4 x USB 3.1 Gen 1 port(s) (4 at back panel, blue)

2 x USB 3.1 Gen 2 port(s) (2 at back panel, red)

2 x USB 3.1 Gen 1 port(s) (2 at mid-board)

6 x USB 2.0 port(s) (2 at back panel, black, 4 at mid-board)

4. Masszív erős alaplap , Asrock után a második legjobb BIOS-al rendelkezik .
Plusz mellesleg még színpompásan világít is :P


Végeredmény : ezidáig hibamentesen és stabilan dolgozik :R

(#145) mzso


mzso
veterán

Van akinek 350 PRIME-ja van? Én folyton adatvesztéssel szopok. Amikor eltávolítok egy SATA-s vinyót van, hogy sikertelen. Nem távolodik el csak a listáról tűnik el. Innentől fogva az össze írt fájl nullákkal lesz tele más meghajtókon is értelmes tartalom helyett. Rengeted szívás, adatvesztés.

Legutóbb egy Chkdsk-t akartam lefuttatni (ráadásul ezúttal belső háttértáron, de /X nélkül) mert nullákkal teleírt fájlokat találtam, erre megint előjött a hiba a chkdsk és a CMD ablak megfagyott és még több hibás fájlt okozott.

(#146) _DiEGO_ válasza mzso (#145) üzenetére


_DiEGO_
őstag

AHCI alatt működik még NCQ (Native Command Queuing) nevű technológia is, amit minden SATA2 és SATA3 merevlemez támogat.

BIOS be lett állítva a Hot swap , hot plugging -ra ? És lehúzás előtt megvolt hogy biztonságos eltávolítás ?

Hot swap = működés közben leválaszthatod a vinyót
Hot plugging = működés közben rádughatsz SATA merevlemezt

(#147) mzso válasza _DiEGO_ (#146) üzenetére


mzso
veterán

"AHCI alatt működik még NCQ (Native Command Queuing) nevű technológia is,"

Ez mi? És hogy kapcsolódik a problémához?

"Hot swap = működés közben leválaszthatod a vinyót
Hot plugging = működés közben rádughatsz SATA merevlemezt"

Nem gondoltam volna, hogy kétféle van. Úgy rémlik, hogy csak egy opció volt. De megnézem mindjárt

(#148) mzso válasza _DiEGO_ (#146) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm... Úgy látom, hogy "Hot Plug" van mindegyiknél.

De akkor február/március környékéig miért nem soha baj? Rengetegszer csatlakoztattam távolítottam vinyót januárban, egyszer sem volt baj. Ha meg elvileg nem lehetne eltávolítani, akkor a windows miért engedi?

Az igazat megvalva fogalmam sincs hogy korábbi BIOS verziókban hotplug vagy hotswap volt. Valahogy nem bírom elképzelni, hogy kivettek egy ilyen funkciót BIOS frissítéssel.

(#149) _DiEGO_ válasza mzso (#148) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hot Plug - a kettőt átfogja - fel/le vagy ahogy neked jobban tetszik ki/be :))

Nekem adja az ikont is , ua mint egy Pendrive Biztonságos eltávolítása ... sosem okozott semmi gubancot. :R

Persze csakis akkor , amikor már win közli , hogy eltávolítható az eszköz .

[ Szerkesztve ]

(#150) mzso válasza _DiEGO_ (#149) üzenetére


mzso
veterán

"Hot Plug - a kettőt átfogja - fel/le vagy ahogy neked jobban tetszik ki/be"

Az előző hozzászólásdoban pont az ellenkezőjét írtad.

Én is a biztonságos eltávolítást használtam és akkor lett a gebasz. Úgy néz ki a "biztonságos" eltávolítás kevésbé biztonságos mint csak lehúzni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.