Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bunfi válasza opr (#47) üzenetére


bunfi
őstag

A steam technológia maga úgy próbál orvosolni egy problémát (eszközigény), hogy nemes egyszerűséggel áttolja máshová (hálózati késleltetés, -sebesség). Ez természetesen tucatjával szüli az egyéb problémákat, amiket meg kell oldani, hogy ilyen nagyon büszkék lehessenek magukra. És akkor még az egyéb aspektusairól nem is beszéltünk a dolognak. Itt kár lenne hurráoptimistának lenni...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#52) opr válasza bunfi (#51) üzenetére


opr
veterán

Eeeeessss, ez megis hogy jon ahhoz, amit irtam? :DDD
FYI: A streamelt jatek egy eleg nagy kritikusaval beszelsz, ha visszanezed a temaban a regebbi hsz-eimet, lathatod, hogy enyhen szolva szkeptikus vagyok a temaban.

Ettol fuggetlenul ez megis hogy jon konkretan kizarolag a latency problemara szant egy megoldasi koncepciohoz fuzott hozzaszolasomhoz? Plane, hogy ha ertelmezed a hozzaszolasaimat eddig, az is latszik, hogy meg ezzel kapcsolatban is szkeptikus vagyok, mert szerintem konkretan ugralo latency-t fog okozni, ami eleg irritaloan hangzik, de ezt is irtam mar fentebb.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#53) bunfi válasza opr (#52) üzenetére


bunfi
őstag

Probléma orvoslás (az utolsó mondat) vonalon indultam el és léptem néhányat hátra. Meg a végére odaköltöttem a szokásos demagógiámat. Sry. Lehet a másik fórumon olvasott eszmefuttatás a stadia latency és a ping google.com korrelációjában vágott haza valamit odabenn :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#54) opr válasza bunfi (#53) üzenetére


opr
veterán

Jo, az mondjuk fajhatott, ertheto a zaklatottsag. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#55) Sinesol válasza opr (#52) üzenetére


Sinesol
veterán

Nesze neked jatekelmeny, eddig QTE, most meg mar jatszik is helyetted a gep. Amugy nemtom jobb jatekosoknak miert jo ez, mivel ök epp azert jok, mert nem kiszamithatoak. A gyengebbeknek meg egyfajta csalas az egesz.

(#56) opr válasza Sinesol (#55) üzenetére


opr
veterán

"Amugy nemtom jobb jatekosoknak miert jo ez"

Ki irt ilyet, hogy jobb nekik? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#57) Sinesol válasza opr (#56) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, nem válasznak terveztem, sima hozzászólás lett volna, csak véletlen biztos válasz gombra nyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#58) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Negatív késleltetés. Biztos feltalálják a tömörítést is, ami jobb képet ad mint az eredeti.

A cikk írója meg gigabites netet emleget. Amerika nagy részén és Nyugat-Európában sokfelé (a Stadia célterületein) ez leginkább vágyálom.

(#59) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Vagyis megtaláltuk a megoldást a generált problémára? Ne legyen a usernek gamer PC-je mert drága, vegyen olcsót amin távolról játszik. De hopp, ott az input lag, sebaj, használjunk fel még több erőforrást, számoljuk ki hogy PUBG-ben a delikvens merre fordulhat a következő 1/60s-ban, minden képkockát gyártsunk le és küldjük el. :N

Már csak arra vagyok kíváncsi hogy 100%-osan lesz olyan frame ami kell, vagy ha nem, akkor ott lesz egy stutter amíg azt is kiszámolja és átküldi? Mert egy Mario-nál ahol 3 irányba lehet menni még el tudom képzelni, de egy bármely játékban ahol 360°-ban bármerre indulhat a kép, ott kellene "pár" képet előgenerálni.

4 8 15 16 23 42

(#60) Reggie0 válasza lenox (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan nem ezzel a felallassal, hanem a helyileg futtatott programmal osszehasonlitva. Ugyanis azt mondtak a cikk szerint, hogy jobb, mint a helyileg futtatott esetben.

(#61) #16939776 válasza Egon (#50) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem nem lesz kép az összes létező esetre, arra viszont képes lehet, hogy a játékos stílusából, terepviszonyokból és az ellenség relatív pozíciójából megjósol: 1-et a jelenlegi inputra számítva, 3-at pedig az adott helyzetben az első 3 legnagyobb valószínűséggel bekövetkező eseményre.
Guggolás/ugrás/elindulás/megállás nem 1 képkocka alatt következik be legyen 200ms azaz 12 képkocka. Ha a User esetleg csak a 2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.-ik megjósolt kockát látja belőle pont az elsőt nem, mert nem sikerült a jóslás, pont nem dől össze a világ.
Ennek a feature-nek annyi a jelentősége, hogy a user kellemesebben érezze magát, -16ms delay érzetben jelentős előrelépés lesz, akár 50ms akár 30ms lett volna elérhető nélküle. 60hz-en szocializálódott tömegnek tényleg olyan lesz mintha otthon játszana.

[ Szerkesztve ]

(#62) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Érdekesen hangzó elgondolás. Bizonyos játékstílusok, mint pl. a cső FPS, interaktív "mozi", autóversenyzés meg esetleg 2D platfromerek, esetében talán működik ez a dolog, viszont a többinél már kevésbé érzem megvalósíthatónak. Túl sok a lehetőség, túl sok a paraméter, és ha még multiplayer játékról is beszélünk, ott az emberi tényezők miatt végképp elszabadulnak a variációk kimenetelei. És oké, hogy az input lagra adott orvoslás ez, de vajon ha a predikció nem jön be, akkor az mennyire fogja megtörni a kliens oldalon a képet, azaz: mit vehet ebből észre a játékos?
Amúgy többször leírtam már, de amikor még anno az OnLive-t próbáltam, az volt a tapaszataltom, hogy a 60 FPS-re lockolt játékok esetén, mint az autóverseny vagy FPS (konkrétan: DiRT, FEAR), érezni lehetett az input lagot, de egy 30 FPS-re belőtt, külső nézetes akciójátéknál (Batman, Darksiders) már nem éreztem a késlekedést, pedig a szerverek az óceán túloldalán voltak.
És megint újra: miért a PC-t nyomatja a Google, és nem azt, hogy ezzel az okostelefonodon is játszhatsz AAA játékokat?

(#18) Male Ha a felhős kép előállítása drágább is, az nem a kliens pénztárcáját fogja terhelni a drága hardverek megvásárlásával, legyen szó gamer PC-ről vagy az aktuális csúcskonzolról. Nyilván ez komromosszummal jár, de szerencsére "valamit valamiért", vagy még inkább: Ha nincs ló, jó a szamár is alapon ez elfogadható. Másrészt a Stadia nem előfizetésben gondolkodik, hanem inkább online áruházként tekint magára - mondjuk ez szvsz hiba a Google részéről, de ők tudják jobban... :U

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#63) opr válasza Necroman_Mk2 (#62) üzenetére


opr
veterán

"És megint újra: miért a PC-t nyomatja a Google, és nem azt, hogy ezzel az okostelefonodon is játszhatsz AAA játékokat?"

Na latod, ez az, amit En sem ertek.
Mert a telefonra, tabletre, meg talan a tv-re irt kliensnek is latom ertelmet, szvsz oda valo a stream, nem is ertem, miert izzadnak ezzel a kivaltjuk a gamer pc-t baromsaggal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#64) Necroman_Mk2 válasza opr (#63) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Nyolc-tíz évvel ezelőtt, az OnLive és Gaikai esetében még volt értelme ennek az iránynak. De most a 2010-es évek végére, amikor a tartalomfogyasztás főleg a fiatalabb generáció esetén átkerült okostelefonra, ezt hibás útnaknak érzem. Még úgy is, hogy PC esetében megvannak a szükséges perifériák az irányításhoz, telefonon pedig mindenképpen kell minimum egy kontroller is.
De az Android tévét ezzel lehetne a legjobban megtolni.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#65) joysefke válasza opr (#63) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na latod, ez az, amit En sem ertek.
Mert a telefonra, tabletre, meg talan a tv-re irt kliensnek is latom ertelmet, szvsz oda valo a stream, nem is ertem, miert izzadnak ezzel a kivaltjuk a gamer pc-t baromsaggal.

Talán mert a Googlenak van mobil és TV oprendszere, de gamer-PC oprendszere az nincsen, az a Microsoftnak van. Talán úgy gondolják, ha a PC-játékokat kivonják a gémer-PC oprendszer kizárólagos fennhatósága alól, akkor majd a gémer-PC user lecseréli a gémer-PC oprendszert a Google valamelyik vackára.

(#66) Sinesol válasza opr (#63) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem főleg azért, mert komolyabb gamekat kb. tök felesleges telóra streamelni, túl kicsi a kijelző, nem látsz nagyon semmit egy látványra épülő cuccnál, sok játéknál értelmesen irányítani se tudod, stb. Oké van kontroller, pár geek is max kiprobalas szinten mozdul rá csak, de valljuk be nem életszerű, hogy az ember kontrollert huzgál magával egész nap, a tablet megint rétegigény, többnyire inkabb otthon hasznalja az ember, ha meg már ott vagy akkor ott a gép minden háztartásban, nem fogsz kis kijelzőn bohóckodni, amikor ott a tv, monitor.

Egyedül a tv-s verzió lenne az, ami tényleg elgondolkodtató lehetne lehetne, de gondolom ott mar megfelelő hardver is kéne, kavarás lenne kompatibilitással, a különböző arm cuccok képességeivel, miközben ha ott a gép egyszerűen csak összekötöd, párosítod a tv-vel és le van tudva a probléma. Valljuk be még a csucstévék sem tul acélosak az alkalmazások futtatásában, kicsit sok lenne egy játékstreamelés nekik. Persze lehetne kiadni külön erősebb chipsetes tv-ket, de arra rengeteg pénzt kellene költeni és több mint valószínű, hogy alig vennék őket. Ha belegondolok, ott a géppel összekötve a tv alapból, miért is venném meg két tökugyanolyan minőségű tv közül a felárasat, ami még ugy is kevesebbet tudna mint az olcsóbb tv+pc setup?

[ Szerkesztve ]

(#67) Male válasza Necroman_Mk2 (#62) üzenetére


Male
nagyúr

Valóban nem a drága hardverek megvásárlásával, hanem a magasabb előfizetési díjjal fogja terhelni a kliensek pénztárcáját.

(#68) opr válasza Sinesol (#66) üzenetére


opr
veterán

Sokan hurcolnak magukkal kezikonzolt is, egy kontroller + mobiltarto hozza nem a vilag vege.
Tablet az mas vilag, abba nem szolok bele, mert szamomra mindig is ertelmezhetetlen volt a kategoria, valahogy ugy kepzeltem el, hogy mondjuk autoban tablet mehet fel a fejtamlara, stadia benyom, kontroller kezbe, aztan a kolok boldog erkezesig.
TV: Ki lehetne adni egy hdmi-s stadia stick-et, ha megfeleloen olcso, biztos sokan lecsapnanak ra.
De megmondom oszinten, en a TV-ben nem annyira latom az ertelmet, mert szerintem akkor mar inkabb konzol/pc TV-re dugva.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#69) joysefke válasza opr (#68) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

De megmondom oszinten, en a TV-ben nem annyira latom az ertelmet, mert szerintem akkor mar inkabb konzol/pc TV-re dugva.

Én ezzel fordítva vagyok: TV-re látom az értelmét, egy picit még tabletre is, mobilra nem igazán.

Ha valaki sokallja a konzol árát, esetleg mobilitásra van szüksége a konzol hurcolászása nélkül, vagy esetleg 1-1 játékot akar alkalomszerűen végigjátszani különösebb befektetés nélkül, akkor előfizet 1 hónap Stadia-ra (és esetleg vesz egy TV-re dugható Stadia-sticket ha kell hozzá) és játszik.

A tablet határeset, de már alkalmas immerzív játékra, illetve könnyen hurcolható (hotel, vonat, autó hátsó ülése), a kijelzője lehetőséget biztosít szép nagy részletes kép megjelenítésére, de a benne található vas önmagában ezt nem bírná. => jó játék Streaming célpont.

Mobilra tökéletesen nem látom értelmét: Mobiltelefon kijelzője kicsi, nem alkalmas az immerzív játékra, kontroller nélkül a tapicskolás eleve olyan játékokat sejtet, amivel WC-n játszik 5-10 percet az ember, de semmiképpen nem fizetne rá havi díjat, illetve a mobiltelefon hardverileg is általában elég erős az ilyen típusú játék és kis kijelző kombinációjához.

[ Szerkesztve ]

(#70) Necroman_Mk2 válasza joysefke (#65) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Érdekes elgondolás, de szerintem ott hibás, hogy a Google bejelentése alapján a Stadia-nak szoftveres oldalon csak Chrome-ra van szüksége. Az pedig van Windows-on is.
Arról nem beszélve, hogy aki igazi, echte elkötelezett PC "masterrace" gamer, az továbbra is fogja szórni a pénzt a tuningra, egyben lesznek majd összehasonlító Digital Foundry videók a stream és natív futtatás oldalán. De arra jó lehet, hogy ha lesz ideiglenes trial, akkor bele lehessen nézni egy-egy játék elejébe. (Az OnLive-nál volt.)

(#67) Male A Stadia, mint felület, ingyenes lesz, de a havi előfizetés meg 10 dollár, azaz 120 egy évre. Ebből milyen aktuál-gamer PC-t lehetne összerakni? :U

(#66) Sinesol Az alkalmazás kliens oldalon lényegében egy videó stream, csak több és gyakoribb inputtal. Ha az androidos tévé képes megbirkózni pl. HBO Go-val, akkor szerintem a Stadiaval képes lesz megbirkózni. Megfelelő netkapcsolatot feltételezve, persze.

(#68) opr "Tablet az mas vilag, abba nem szolok bele, mert szamomra mindig is ertelmezhetetlen volt a kategoria"
A tabletnek addig volt értelme, amíg az okostelefonok képernyője 3-4 hüvelyk volt. Mihelyt azonban elkezdtek nőni képátlók, ez a kategória másodlagossá vált, elvégre egy kb. 7 inches telón már jobban lehet bármit nézni.

(#69) joysefke "Mobiltelefon kijelzője kicsi, nem alkalmas az immerzív játékra"
Ellenpéldaként lásd: Nintendo Switch. Amire olyan AAA játékok is megjelentek, mint a 2016-os Doom, az Skyrim, az Assassins Creed, a Witcher 3 meg az Overwatch (utóbbi kettő máma). Nyilván megkötésekkel egy PC vagy PS verzióhoz képest, de mennek rajta, handheld módban is - szóval van létjogultsága egy hasonló méretű telefonon játszásnak. Pláne, hogy ma már csak 5-6-7 colos készülékeket kapni.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#71) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez amúgy mennyit javít majd a Heroes vagy a Civ éményen?

(#72) joysefke válasza Necroman_Mk2 (#70) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

(#69) joysefke "Mobiltelefon kijelzője kicsi, nem alkalmas az immerzív játékra"
Ellenpéldaként lásd: Nintendo Switch. Amire olyan AAA játékok is megjelentek, mint a 2016-os Doom, az Skyrim, az Assassins Creed, a Witcher 3 meg az Overwatch (utóbbi kettő máma).

0, A Switch vásárló nem egy átlagos mobil user. Attól hogy valamilyen koncepció működőképes (és van piaca) Switchen attól még ez nem feltétlenül lesz igaz mobilon.

1, A Switchnek vannak fizikai viszzajelzést adó gombjai, a mobiltelefonoknak nincsenek. Szerintem szűk azoknak a köre akik majd aftermarket kontroller-tokokat cipelnek a mobiljuk mellé.

2, Mobilon eddig nem nagyon ment az AAA kategória. Sok sikert ennek a megváltoztatásához.

Necroman_Mk2:
Érdekes elgondolás, de szerintem ott hibás, hogy a Google bejelentése alapján a Stadia-nak szoftveres oldalon csak Chrome-ra van szüksége. Az pedig van Windows-on is.

Van Windowson is. És van pld Chromebookon is. Milyen kívánatos is lenne a Googlenak, hogyha a korábbi Windows-gamer Pisik a Windowst Chromebookra cserélnék...

[ Szerkesztve ]

(#73) Sinesol válasza joysefke (#72) üzenetére


Sinesol
veterán

Az egy dolog, hogy megjelennek ra, de nem sok kozuk van a konzol nepszerusegehez, nem ezektol sikeres, hanem az exkluziv, rá szabott tartalomtol.

(#74) Necroman_Mk2 válasza joysefke (#72) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Az 1. pontra: Szerintem ha valaki, akkor a Google tudna ezen változtatni. Pláne, hogy egy Stadia kontroller már adott, már csak tart kell mellé adni, és már el is van adva a termék. A sikerességet meg majd meglátjuk, hogy a mobil felhasználók mennyire fognak harapni a lehetőségre - mert szerintem inkább ők lesznek ennek a megmentői, ha túléli, mint a PC-sek.

A Chromebook-os elméleted meg továbbra is érdekes, de ha maga a Stadia nem nyújt azon semmilyen látványos előnyt egy Windows vagy akár Mac platformhoz képest, akkor nem ezzel fogják az eladásokat növelni. Pláne, hogy a masterrace réteg maradna továbbra is a natív futtatás mellett, ami egyelőre csak Windows-on megoldott teljesen.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#75) Male válasza Necroman_Mk2 (#70) üzenetére


Male
nagyúr

Szóval szerinted, ha a Googlenek emelkednek a költségei, akkor azt nem a felhasználók fogják valamilyen formában kifizetni... akkor ki/mi fogja fedezi a plusz költséget?

(#76) tonyrulez válasza Necroman_Mk2 (#70) üzenetére


tonyrulez
őstag

A Nintendo Switch az exkluzívok miatt ment nagyon. AAA játékot pedig a nagy Switch-játékosok is inkább TV-n játszanak, mert a kis kijelző nem erre való.

4 8 15 16 23 42

(#77) Necroman_Mk2 válasza Male (#75) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ha lehet egy tippem erre: a hirdetők. Azaz mielőtt elindul a játék, pár másodpernyi hirdetést leadnak, ahogyan mostanság a YouTube esetén is.
Szerintem túlélhető, ha nem szalad el velük a ló, azaz több perces videókkal fárasztják az embereket.

(#76) tonyrulez Az lehet, de én sok Switch usertől hallottam, hogy jó az, ha el tudják vinni a játékot magukkal. Sőt, a legelső Stadia prezentáción is mutatták, hogy van rá lehetőség gépek között váltani.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#78) bunfi válasza Necroman_Mk2 (#77) üzenetére


bunfi
őstag

Az nagyszerű, mivel minden a távoli gépen történik, így semmilyen ráhatásod nincs, ellentétben a böngésződdel, ahol van rajta valamekkora kontrollod. Ez sem szól másról, mint mézes-mázos csomagolásba bújtatott kontroll.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#79) Male válasza Necroman_Mk2 (#77) üzenetére


Male
nagyúr

Ezért írtam, hogy valamilyen formában. Ha több hirdetést kell bámulni miatta, akkor azzal fizetik a felhasználók.
(Youtubeon is mintha egyre több lenne, pont tegnap este húzott fel, hogy 11 percnél tartottam egy videóban, addigra már három darab dupla reklámot nézetett velem... persze erősebben is nyomja az előfizetést, amivel ezt megúszhatnám ha jól gondolom.)

(#80) Prof válasza snecy20 (#3) üzenetére


Prof
addikt

Dehogy nincs, a Google muftija megmondta, legyen szepen jo uresfeju fogyaszto es tessek fullpofara enni a bullshit marketinget. :C

(#81) Prof válasza #06658560 (#71) üzenetére


Prof
addikt

A Stadia elsosorban a mobilos, konzolos alkalami jatekososkat akarja megfogni akik a legnagyobb tabor. Legkevesbe igenyesek es legtobbet koltenek gondolkodas nelkul es nem veszik komolyan a jatekot. Meghal a karaktere lag miatt? Nem izgatja kikapcsolja 2 honap mulva eloveszi talan, jatszik mast. A lenyeg el van adva a szoftver, fizeti a havidijat es nem terhelei a szervereket.

Ez nem a hardcore PC-s jatekosoknak van. Nem veletlen nincs rajta strategia, komolyabb harci kompetitiv MMO.

(#82) Spirit


Spirit
őstag

Én is egy közel megvalósíthatatlan marketingmaszlagot látok csak, miközben a valódi cél, hogy ne legyen senkinél "akármire" felhasználható, erős hardver és lehetőleg a játék se legyen a birtokodban, így a lehető legjobban ki legyél szolgáltatva. Helyette próbálják megmagyarázni, hogy jobb lehet a késleltetés, mint helyileg futtatva.

A képminőségről meg ne is beszéljünk. 4k@60-on, 8biten már a HDMI kábel határát feszegeti így is.(18Gbps) Mire ez kiforrja magát, addigra a 4K alap elvárás lesz. Tudom, tömörítgessünk, és nézzük a gyors mozgásnál kockásra széteső képet. Nem tudom ki hogy van vele, de a legjobb minőségű Youtube-ra tolt gameplay-ek sincsenek köszönő viszonyban sem a helyileg futtatott játék képével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.