Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Ez most a szabadalmi rendszer kifigurázása, ha jól értem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) Gambit válasza shtml (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Felhívja a figyelmet az abszurditására. Tényleg ideje lenne kicsit modernizálni.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) localhost


localhost
Közösségépítő

Érdekes!
Amint leütök egy betűt reprezentáló gombot - az annak megfelelő betű képe kiíródik a képernyőre!
Miiiiiit? Hogy ez triviális? :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) azbest


azbest
félisten

vajon szabadalmaztatták már a

különböző ötletek, találmányok és termékek katalógizálásának rendszerét, amely az inventor munkájának megtérülésére számára meghatározott ideig előnyöket és védelmet biztosít?

Ha nem akkor gyorsan induljon neki valaki, s utána perelje be az amcsi szabalmi hivatalt, amiért nem fizet licenszdíjat a szabadalom intézménye használatáért :W

(#5) lapa


lapa
veterán

ha jól értem a cikkben végülis nem is pont a pgup / pgdn billentyűkkel jellemzően végrehajtott ugrás van leírva, hiszen nem a következő oldal azonos pozíciójába ugrunk, hanem egy képernyőméretnyit. aztán lehet csak a fordítás fura.

(#6) FTeR


FTeR
addikt

a cikkből nem teljesen világos. ez ahhoz hasonló eset, mint amikor egyetemisták 18 karikássá akarták tenni a egri váras klasszikus filmet, az újonnan született rendelet szerint, csak hogy felhívják a figyelmet a rossz megfogalmazásra?

ez is csak azt jelenti, h bármit le lehet védeni. ekkor már inkább olyan védje le, aki nem megélhetési szabadalmaztató.

(#7) BiP válasza FTeR (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

"Egri csillagok", igen.
#5: ez már csak szoftermegvalósítás kérdése, hogy a PageUp/PageDown mennyit ugrik. Képernyőméretnyit, vagy 1 oldalt.

(#8) Lars


Lars
őstag

Belégzés, kilégzés.
Hülyére fogom keresni magamat vele :D
Najó, még hülyébbre :W

(#9) doc


doc
nagyúr

nevetseges, vagy inkabb szanalmas...
arra viszont kivancsi lennek, hogy MIERT leptek ezt meg? csak amugy "megelozeskeppen" nehogy valaki ezzel szopassa a jonepet, vagy varhato, hogy esetleg ket ev mulva eloallnak azzal hogy " na jo, a szabadalom a mienk, aki hasznalja fizessen"?

(#10) FTeR


FTeR
addikt

az insertet ki védte le, hogy már teljesen eltűnt a billentyűzetekről? :Y

(#11) remington2 válasza FTeR (#10) üzenetére


remington2
senior tag

Nekem van, kinek fizethetek? :DDD

Egyébként naív kérdés, de a fent említett gombokat használja (még) valaki? Én személy szerint nem, de gondolom titkárnő, vagy olyan ember aki rengeteget gépel, igen. Nem arra célzok ezzel, hogy helyes amit tettek, ez csak egy, független kérdés volt :K

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#12) doc válasza remington2 (#11) üzenetére


doc
nagyúr

en pl. minden nap nagyon sokszor hasznalom
pl. terminalban le/felfele gorgetes, mplayerben 10 perc ugras, stb.

FteR:
ne is mondd, ilyen barom otlet nem sok szuletett a szamitogep feltalalasa ota...
ertelme a vilagon semmi, viszont iszonyatos mennyisegu bosszankodast tud okozni
anno mikor fonokom meglatta, kozolte hogy azonnal kuldjuk vissza az osszeset, es meg egyszer ide ne merjen ilyet hozni a szallito :D

(#13) remington2 válasza doc (#12) üzenetére


remington2
senior tag

Elismerem elég hülye kérdés volt így visszagondolva, hiszen a 100+ gombból "mindössze" két gomb, és arra használja minden progi / felhasználó amire akarja. Nem tudtam elvonatkoztatni a pgup/down "történelmi" szerepétől :R

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#14) BenJoe


BenJoe
senior tag

Népharag jött, látott, győzött. :)
Szerintem a Microsoft most nem azért a plusz húsz dollárért csinálja, ráadásul mivel Ő is beáll a modernizálást sürgetők sorába, nem hiszem hogy szabadalmi díjak elől akarja magát "elejteni". Egyszerűen tényleg hülye intézmény lett mára ebben a formájában, hiszen nem lehet anélkül fejlődni, hogy egymástól ne vennénk át ezt-azt, bizonyos határokon belül természetesen.

Ui.: Hétvégén néztem a Mamma Mia!-t. Érdekes film. :D De tetszett.

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#15) FTeR válasza BenJoe (#14) üzenetére


FTeR
addikt

kis történelem:
BG egyik első körlevelében arról értekezett, h a sw szabadalmasdi a legnagyobb baromság, de nincs mit tenni, előnyt kell kovácsolni belőle. azóta gyűjti ms a szabadalmakat. cserekereskedelemnél mindig jól jön ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.