Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Talán írj arról, hogy mióta nincs motivációd, miért vesztetted el.
Utána könnyebb lesz. Evés közben jön meg az étvágy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Wictor válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Wictor
senior tag

Az ihlet meg... khm, szóval "ott és akkor".

(#3) Samus


Samus
addikt

Szerintem egyszerűen csak igyál egy sört...

Egyébként: nézegesd mások blogjait, így láthatod miről írnak. Írhatsz akár ilyenekről is, de ha nagyon Pro(H!) vagy, arról is, amiről mások nem (csak azért az Alapelveket tartsd észben).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Pukkancs


Pukkancs
tag

Így vagyok én a rajzolással, amikor elkezdtem, bőven tudtam minden nap alkotni valamit, igaz elég gyatrán, most már azért javult :D de nehezen jön meg az ihlet.

(#5) Mr X válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Mr X
veterán

Verés közben jön-megy a székláb."

(#6) ne_nezze válasza Vakegérke (#1) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

a mióta a legkönnyebb: 2011-04-25 13:36
a miért nehezebb de dióhéjban leírtam. kicsit bővebben: semmi nem történt velem azóta ami írásra ösztönzött volna.

Samus: a sör megvolt.

Pukkancs: szóval gyatrán írok. fórumban ja minek cifrázni? de lehet egyébként is :P

Mr X :DDD

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#7) Samus válasza ne_nezze (#6) üzenetére


Samus
addikt

Nem írsz gyatrán. Egy dolgot tanulj meg: új mondat mindig nagybetűvel kezdődik. Illetve használj írásjeleket (vesszőt nem látok). Egyéb problémát nem véltem felfedezni. Látom modern kocka lévén tudod mit jelent, ha egy szó hullámos piros vonallal van aláhúzva (sok embernek a lehető leghalványabb fogalma sincs róla, mi is akar az lenni), vagy csak nagyon jó a helyes sírásód (morbid poén, bocsánat).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) nem_tom


nem_tom
őstag

Ezért hagytam abba a reppelést is. Nem volt miről írnom.

(#9) .bableWes


.bableWes
őstag

ide felesleges is irni :))

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#10) Vakegérke válasza ne_nezze (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor írj a semmiről. Ami pedig az ösztönzést illeti, szerintem elég, hogy vagyunk páran, akik olvasnánk írásod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Иван


Иван
őstag

Ezt a trainspottingban is megmondták. Ha lejössz a herkáról, egyszerűen unalmas lesz az élet. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Milyet akarsz írni? Könnyfakasztót? Nézz drámai filmeket, olvass drámai klasszikusokat. Realista, naturalista vonal? Móricz, Zola, stb. Lazát? Rejtő.

A legjobb ihletet az adja, ha más művészek alkotásait tanulmányozzuk.

(#13) ne_nezze válasza Samus (#7) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ha írok általában odafigyelek a hogyanra is: [link] a fórumban nem erőltetem meg magam.

nem_tom: pedig ott aztán lehet írni mindenről elég "szabadszájúan" is. persze nem árt ha van mondanivalód is.

.bableWes: eeeegen, gondolkodtam rajta. de akkor hova érdemes?

Vakegérke: odáig nem süllyednék h a semmiről írjak.

Иван: aszondod herkázzak és megoldódik a gondom? :P

Crystalheart: "Milyet akarsz írni?" bármilyet de nem megy. válság van. alkotói.
mástól ihletet venni olyan mintha a bőrébe akarnék bújni. úgy csak gyenge utánzatok születhetnek. kösz de ebből nem kérek. volt idő...

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#14) eziskamu válasza ne_nezze (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

Egy hatalmas "Írjáááááááá Vazzzzzzzzzeg!" felkiáltás egy jó hátbaveréssel elég lenne?

(#15) ne_nezze válasza eziskamu (#14) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

nem de azért kösz.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#16) Crystalheart válasza ne_nezze (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ember, a világirodalom összes híres írója és költője más írókat és költőket tanulmányozott. Radnóti pl. az antik és a klasszikus magyar költészetet, ennek köszönhető művészetének áldásos klasszicizálódása is. Émile Zola a realizmus és korai naturalizmus egyik első képviselője, a XX. század eleji magyar realisták sokat merítettek műveiből. Mégsem mondjuk Móriczra, hogy gyenge utánzó... Nem az utánzáson van a hangsúly. De ha tanulmányozzuk, más művészek hogyan látták és láttatták előttünk a világot és bizonyos témákat, bennünk is fölmerülhetnek hasonlóan találó képzetek. És minél több művészi eszközt ismerünk - pl. a drámai hangulatkeltés eszközeit -, annál könnyebben áll össze bennünk, mit is akarunk.

Még azt tudom javasolni, hogy esetleg nézzél japán animéket. :) És mindenképp érdemes elolvasni Egri Lajos: A drámaírás művészete c. könyvet, mely persze nem csak drámaíróknak, hanem minden irodalmárnak és filmművésznek alapmű, nem csak itthon, de az USA-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#17) danih


danih
addikt

"Sárgát pisálok, vöröset köpök,
Ne nézz a pofámba,
NE NÉZZ TE KÖCSÖG!"
Ez a régi klasszikus jutott eszembe a nickedről, bocsánat :DDD

(#18) eziskamu válasza ne_nezze (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem kellene egy alapötlet ami mentén el lehet indulni, valamint kell egy környezet amiben játszódik az egész, mi lehetőleg az író által jól ismert. Ha a kettőt lehet egyeztetni, akkor már félsiker, indulhat az írás (már ha prózát szeretnél).

(#19) Vakegérke válasza ne_nezze (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt mondod? Ejnye... :N

Tudod mit? Szerintem pedig az az igazi művészet, a semmiből kihozni a valamit. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) ne_nezze válasza Crystalheart (#16) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

mindezt nem vitatom de nem hoz közelebb a megoldáshoz. olvastam épp eleget de ettől még nem lesz könnyebb írni is. a japán animék egyébként tényleg inspirálóak csak elég nehéz az ott igen fontos képi hatásokat képek nélkül megfogalmazni. mondhatni qrvanehéz.

danih: mondtam h nenézzé mert csak a hülyeség jut eszedbe egyből :))

eziskamu: ha hiszed ha nem az alapötlet megvolt de képtelen vagyok továbbvinni. pedig az amit ott leírtam csak töredéke volt annak ami akkortájt bennem volt. tele van lehetőségekkel mert így most lóg a levegőben az egész ami kifejezetten jó kezdet. ha időm engedte volna lehet le is írom de nem úgy alakult. most meg nem tartom elég jónak az akkori ötleteimet.

Vakegérke: nem bölcs dolog közhelyekkel dobálózni még akkor sem ha van némi igazságtartalmuk. nem visznek előrébb. sajnos.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#21) Vakegérke válasza ne_nezze (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó, maradjunk annyiban, hogy nem vagyok bölcs. Részemről vége, szervusz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Crystalheart válasza ne_nezze (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nos, ennél többet az atyaúristen sem tud segíteni. A művész azért művész, mert valahogy ráérez, hogyan kell alkotni. :) Nincs speciális technikája. A fogásokat, írástechnikát, elemeket, megoldásokat lehet tanulni. Ezek megértése a legnagyobb gátat, a tapasztalatlanságot lerombolhatja. De csak a tehetségtől függ, hogy elég jó alapot, mondanivalót, premisszát is sikerül-e kitalálni. A filmek nagy része vajon miért B-kategóriás? Mert nagyon kevés jó művész van, akik egyedi ötletekkel és/vagy egyedi megvalósításokkal állhatnak elő.

Jut is eszembe, tervet, szinopszist írtál? Meg kell tanulnod, hogy szinopszis nélkül nem kezdesz el egy pár oldalas novellánál hosszabb dolgot írni. Premissza, 3 dimenziós karakterjellemzés, szinopszis, eseményváz (pl. folyamatábrával), aztán esetleg el lehet kezdeni írni. Nem véletlen mondtam A drámaírás művészetét.

(#23) Иван válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Иван
őstag

"A filmek nagy része vajon miért B-kategóriás?"

Most itt a 10 dolláros költségvetésű "mutáns zombi kobrák támadására" gondolsz? mert azok szimplán arra építenek, hogy raknak bele minimális pénzt (mondjuk 100 grandnyi dodót) és eladják tévéknek 110 grandért. volt rajta 10ezer haszon, megérte. A TV2 meg úgyis leadja este háromkor.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#24) Crystalheart válasza Иван (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az a ZS kat. :D Én csak a sima ötlettelen tucatfilmekre gondolok, mert Hollywood nagyjából évi 1-2 igazi A kat. filmet produkál újabban, és akkor már jó az arány. De ez csak egy példa volt. Mondhattam volna azt is, az írók 98%-a miért süllyedt el a köztudat mélykútjában, és mi különbözteti meg pl. Rejtőt a többi korabeli ponyvaírótól.

Egyébként manapság az embernek jóformán csak magának van esélye írni. Bevételt produkálni ezzel, magyar nyelven, kezdőként - ennek az esélye konvergál a 0-hoz. Én is novellákkal kezdtem, és mai napig írom őket - bár az újabbakat nem igazán publikálom -, de most már mindet olyan szemmel, hogy bármikor pillanatok alatt forgatókönyvvé lehessen alakítani.

(#25) Иван válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Иван
őstag

Most röhögni fogsz, de én édesapámmal ha van shitty film (az a ZS kategória, azért lett shitty, mert tavaly nyáron a TV2 kb ilyen heti 3-szor adott le, és szerintünk vett ilyen cost-cutting pakkot, aka shitty-pack), azt megnézzük ha tudjuk. Olyan hihetetlen, észbontó megoldások, effektek, színészek vannak benne, hogy mindig alulmúlja a feltételezéseimet. Kitalálni nem tudnék ilyent :D Jobb, mint egy vígjáték, de tényleg. Fetrengünk a röhögéstől.

hálivúdi filmekről: nem is azért nézzük, mert művészi értéket akarunk. csak egy estét lekapcsolni és szórakozni. De azért ott is készültek ilyen fél-kommersz/fél-művész alkotások. Ha mindenképp gondolkozni akar az ember, akkor nézzen művészfilmeket.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) Crystalheart válasza Иван (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem a művészfilmekről beszélek, a filmművészet nem művészfilmekből áll. :) Művészet kellett a Titanichoz, vagy egy Warcraft cinematichoz is. Rendhagyóan ötletes és drámai pl. a Híd Terabithia földjére, de a közelében sincs a művészfilmeknek, szerencsére. De az ilyen Amerikai pite 23-akat nem veszem ide, de még a Conan újrafeldolgozást sem, ha lehet... Az olyan alkotásokból lehet ihletet meríteni, amiben van némi művésziség, ahol a rendező és az író maga jó alkotó. Sok külön motívumból végül összeállhat a fejünkben egy új kombináció.

Egyébként a ZS kat. filmeket mi is vadásszuk öcsémmel, legjobb. Pl. nekiszaladnak egy öles sziklának, és az meg kibillen, áá, nem habszivacs. :D Vagy elviszi a repülő sárkánygyík a rohanó embert, aki eközben derékban kettészakad, álá földbegyökerezett a lába. :P Olyan szánalmas, hogy az már jó.

(#27) Иван válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk a titanik szerintem hálivúd által kiszart legnagyobb giccsparádé és hatásvadászat halmaz. én pl az olyan filmekre gonoltam, mint a Száll a kakukk fészkére, Keresztapa vagy Scorscese filmek stb

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#28) Crystalheart válasza Иван (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Biztos, én kb. 10 évesen láttam utoljára a Titanicot. :D Amúgy sokan mondják ezt, de szerintem egy szimpatikusabb főszereplő-páros rengeteget változtatott volna.

(#29) bullseye válasza ne_nezze (#20) üzenetére


bullseye
addikt

Talán próbáld akkor először az untitled-et megírni jóra...

na most már van motivációd? ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30) Crystalheart válasza bullseye (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez gonosz volt ;] Na majd én is elolvasom, ha lesz rá lelkierőm.

(#31) ne_nezze válasza Crystalheart (#22) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

meg ne tessék haragudni (mint Vakegérke) de nem kértem segítséget. mellesleg nem értem mirefel bukott ki ha ismerne tudná hogy zsigerből utálom a közhelyeket. mind olyan nesze semmi fogd meg jól.
nem professzionális szinten írok soha nem is fogok lövésem nincs mi az a szinopszis és annyira sem érdekel hogy ráguglizzak. ha írok magamtól írok csupán kedvtelésből.

bullseye: talán igazad van töröltem is. nekem megmarad mert nekem elég jó lett.
ha lesz motivációm átdolgozom és megjelenik itt újra... ;]

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#32) Vakegérke válasza ne_nezze (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnyugtatlak, nem haragudtam meg. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) finest


finest
őstag

Írói válságba kerültél. Várd a múzsa csókját, majd csak seggen csókol! :))

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) ArchElf


ArchElf
addikt

régóta???? mégy egy írásodat sem láttuk (ezen kívül) :U

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#35) Crystalheart válasza ne_nezze (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"nem professzionális szinten írok soha nem is fogok lövésem nincs mi az a szinopszis és annyira sem érdekel hogy ráguglizzak. ha írok magamtól írok csupán kedvtelésből." - Ah, értem, akkor csak az időmet vesztegettem.

(#36) ne_nezze válasza ArchElf (#34) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

kb egy órával ezelőtt töröltem innen ergo volt írásom csak lemaradtál róla.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#37) ArchElf válasza ne_nezze (#36) üzenetére


ArchElf
addikt

Nincsitt semmi ;]
nemhiszzükel :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#38) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ahogy elnézem, befuccsoltál.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) Иван válasza Vakegérke (#38) üzenetére


Иван
őstag

Obvious troll is obvious. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) Vakegérke válasza Иван (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Többet néztem ki belőle, nem pedig egy olyant, aki minden segítőkészséget nem hogy figyelmen kívül hagy, inkább lefitymál.

Obvious. Valóban.

Sajnálatos.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) ne_nezze válasza Vakegérke (#40) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

nézd
ez egy személyes bejegyzés mondhatni egy napló
nekem
ettől függetlenül nem zavar ha más is hozzászól
egy bizonyos pontig

előszöris
nem kértem segítséget

másodszoris
nem kértem segítséget
ennek ellenére mégis kaptam
mikor megemlítettem h nem kértem már csak hideget kaptam
mert én vagyok a mocskosköcsögállatja mert nem kérek belőle
meg h csak a drága időtöket pazaroltátok rám

lefitymáltam?
azt amiből nem kérek?
és még mondam is h nem kérek?!
emiatt troll lettem a saját !személyes! bejegyzésemben?
obvious???

ez normális emberi viselkedés szerinted?
ha a kezünket nyújtjuk és nem fogadják el akkor rúgunk?
csak h fájjon?
mert megérdemli amocskosköcsögállatja hát hogyképzelte ezt?

"Ahogy elnézem, befuccsoltál."
szerinted az most normális ha ezek után azt gondolom h elmész te a jó büdös francba?
azzal meg h nem haragudtál meg etesd a madarakat de ne engem!
ha tényleg úgy lenne most nem itt ócsárolnál: "nem pedig egy olyant"

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#42) Crystalheart válasza ne_nezze (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, az idővesztegetést nem azért írtam, mert nem kérted a segítséget. De ez a hozzáállás korántsem normális. Ha valamivel foglalkozik az ember, azt tegye becsülettel.

(#43) Mr.Csizmás válasza ne_nezze (#41) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) Vakegérke válasza ne_nezze (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagy túl érzékeny? Az élettől kapott pofonokról nem én tehetek.

Ám legyen.
Bocsánatot kérek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Иван válasza ne_nezze (#41) üzenetére


Иван
őstag

Az "obvious troll is obvious" azt vakegérkére értettem. Nem tudom, miért vetted magadra :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#46) ne_nezze válasza Crystalheart (#42) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

nincs elég időm arra h becsülettel nekifogjak írni úgy ahogy a nagyok teszik. nem vagyok nagy. nem is leszek nagy. írásban pláne nem. nincsenek nagyratörő terveim azzal h tökélyre fejlesszem az írástudásomat. nem leszek befutott nagynevű világszerte szívesen olvasott többszörösen díjazott író aki tisztában van hogyan is kell a-tól z-ig felépíteni egy egpercest/novellát/regényt/akármit.

nekem ez szórakozás semmi több. becsülettel mást csinálok azt amiből élek. vannak dolgok amiket rangsorolni kell. ez is ilyen dolog. szórakozásra keveset tudok szánni mind időből mind pénzből. írni ingyen van ezért írtam/írok/írni fogok.

ArchElf: ha érdekel - google cache "logout untitled". nem tudom meddig őrzik meg...

Mr.Csizmás: szép macsek de h került ide?

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.