Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Ndruu:] NE!

Hozzászólások

(#101) Lauda


Lauda
félisten

Azert remelem tesznek majd lepeseket az allatvedok. Eleg durva, hogy tobb szazezer allat szenved azert, hogy xy hulyegyerek durrogtasson, mert az neki jo.

(#102) Vakegérke válasza ABE (#100) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pontosan. Aki élvezi a benzinbűzt, az élvezze, van erre kijelölt terület. Ám aki élvezi a petárdázás "gyönyöreit", az tegye úgy, hogy akiket ez nem szórakoztat, azok háborítatlanok maradjanak.

Érted ezt egyáltalán, joey20? Vagy csak véded saját álláspontod, holott a tevékenység először is büntetendő, másodszor pedig mások rovására megy?
Légy vandál, érdekli a gyevi bírót. Ám úgy légy vandál, hogy ha már törvényt sértesz, maradjon saját titkod.
Eldobod, durran, ez nagyon tetszik neked. Másoknak nem. Ahhoz mit szólnál, ha nem durranna, hanem csattanna? Na nem a petárda, hanem a nyakad, mert valaki egy jó keményet csapna rá, amikor begyújtod a petárdát?
Ja, hogy megsértődnél? No persze, hogy meri bárki is megakadályozni (bárgyú) szórakozásod?
És te milyen alapon mersz úgy szórakozni, hogy az másokat zavar, félelmet kelt, és törvénybe ütköző?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#103) Fecogame válasza joey04 (#99) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem akarok közbeszólni, de leírom:

A forma1ben mi az izgalmas? mennek körbe-körbe és előzgetik egymást.

Nem jó a példád, mert ezt lehet egyedül/mások zavarása nélkül is csinálni, míg a petárdázást már nem igazán. :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#104) Gergő_ válasza joey04 (#99) üzenetére


Gergő_
őstag

ez nem példa, hanem hasonlat.

(#105) joey04 válasza Vakegérke (#102) üzenetére


joey04
titán

Képzeld, értem. És nem védem az álláspontomat, mert én nem szoktam petárdázni már jó ideje. Szóval ebből a szempontból nekem aztán mindegy. Csak nem szeretem az ilyen fekete-fehér nézőpontokat.

A törvényi részét nem ismerem, és mivel nem petárdázok, nem is érdekel. Ha teljes tiltás van, akkor az egy szar törvény. A korlátozásokkal egyébként egyetértenék én is. Ennek részleteiről lehetne vitatkozni maximum.

De ha egy picit is visszapillantunk az egészre, ezt mondtam: Miért gondol itt mindenki olyanokra, hogy másnak dobni, meg balesetet okozni, meg házak kertjébe bevágni?

Tehát aki idióta módon használja, és szórakozik, azt elítélem én is.

Normális korlátozással igenis hagyni kéne, mert azt a 2-3 órát mondjuk 23 és 2 óra között az évnek egyetlen napján igazán kibírhatná akit zavar. Természetesen ebbe továbbra sem tartozik bele a kis utcákban dobálózás, másik ember/állat megdobása stb. Sajnos ezt úgy látom muszáj újból leírni, mert jó-szokásodhoz híven szeretsz ferdíteni és persze provokálni (utalok itt a bárgyú jelzőre pl), ha a stílus nyájas, akkor is.

100, 103. ez maximum kötözködésnek jó. A kérdés az volt, hogy mi a jó (vicces, izgalmas) benne. Nem több.

104: legyen hasonlat.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#106) ABE válasza joey04 (#105) üzenetére


ABE
őstag

Tekintve, hogy a petárdázás nem elszeparált, hanem lakott területen szokott történni, nem hiszem, hogy kötözködés lett volna. És ugye értelemszerűen a topik sem az ellen szól, ha valaki a semmi közepén petárdát hajigál.

[ Szerkesztve ]

(#107) Vakegérke válasza joey04 (#105) üzenetére


Vakegérke
veterán

Márpedig fekete-fehérnek kell lennie a törvényeknek. Ami tilos, az büntetendő.

Sajnos vannak idióták, és éppen miattuk muszáj gátat szabni a randalírozásnak. Aki idáig mást nem bántva petárdázott, az le kell, hogy mondjon a szórakozásáról.
Nem a zajjal, durranással van igazából a probléma, ezt én is tudom. Némelyik tüzijáték is okoz elég zajt. Ám sokkal kevésbbé veszélyes, mint egy aszfalton durranó petárda, amely olyan személy előtt robban, aki elejti csecsemőjét, vagy rosszul lesz ijedtében.

Tilos? Igen. Akkor meg?
Csak nem véled úgy, hogy mindent szabad, csak ne bukjunk le?
Kemény bagós vagyok, de ha valahol tilos a dohányzás, akkor akár fél napig is kibírom, nem gyújtok rá.

Ahamm, ferdítek. Már hogy a fenébe ne. Nyálas, barátságosnak tűnő modorommal provokálok.
Aki meg durrogtat törvényt szegve, azt persze a védelmedbe veszed.

A petárda tilos!
Ellenvélemény?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#108) joey04 válasza ABE (#106) üzenetére


joey04
titán

kérdezte, hogy miért vicces, izgalmas. erre válaszoltam egy példával/hasonlattal. A kérdés szempontjából lényegtelen, hogy elszeparált helyen vagy nem.

107: ellenvéleményt már megfogalmaztam: nem minden fekete vagy fehér. szerinted igen. téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#109) Vakegérke válasza joey04 (#108) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ami más rovására történik, az csakis fekete-fehér megítélést vonz.
Az elkövető jót röhög, bár lenne áldozata annak egyszer, amit ő csinál.
Az elszenvedő félősen kuporodik takarója alá, és csak reméli, hogy legközelebb nem ő lesz az áldozat.

Szívemből kívánom, hogy minden törvénysértő megfelelő módon büntettessék.
Na, ha ebbe is bele tudsz kötni, az már csúcs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#110) joey04 válasza Vakegérke (#109) üzenetére


joey04
titán

bele tudnék, hiszen semmi nem fekete vagy fehér. de minek.elég példát láttam a veled való vitákból.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#111) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Kecskéknél hajnali 3-ig felkapcsolva hagytam a villanyt, hátha úgy kevésbé félnek. Szegényeket még be sem tudom engedni a csöndes házba, mint a kutyákat.

(#113) Lauda válasza Crystalheart (#111) üzenetére


Lauda
félisten

Megint durrogtatnak, komolyan mondom ez mar sok.

(#114) Vakegérke válasza joey04 (#110) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Szívemből kívánom, hogy minden törvénysértő megfelelő módon büntettessék.
Na, ha ebbe is bele tudsz kötni, az már csúcs."

Aki vétkezik, vezekeljen. Van kifogásod ellene?
Köss bele, ha tudsz. Sokminden van, ami fekete, vagy fehér. Ez is egy ilyen dolog.

Észérvekkel meggyőzhető vagyok, bár ez jelen esetben nem tűnik megvalósíthatónak. Én a rend, a törvény híve vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#115) joey04 válasza Vakegérke (#114) üzenetére


joey04
titán

elég sok törvény szar sajnos. semmi nem fekete vagy fehér. szerintem. szerinted meg igen. újból megkérdezem: befejezhetjük végre, vagy muszáj rád hagynom, mert magadtól nem hagyod abba?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#116) Vakegérke válasza joey04 (#115) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól van na, ne haragudj, kérlek. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#117) Crystalheart válasza Lauda (#113) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálunk is volt még elsején is tűzijáték, mihelyst leszállt az éj.

(#118) Ndruu válasza Ndruu (#53) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megint aktuális... :(

Harrrr!!!!

(#119) darál0w válasza Ndruu (#118) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

facebookot el is öntötték ezek a képek.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#120) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szerintem nem eszik ezt ilyen forrón. Teljesen jogos az ellenzők hozzáállása, de én mégis kardoskodnék. Szerintem igenis lehet durrogtatni kicsit. Mondom ezt úgy, hogy egy hatalmas házibuliban tomboltam, de annyira, hogy egy órája értem haza - és nem durrogtattunk semmit, és rohadtul örültem neki.

Kölyökkoromban én is dobáltam petárdát, meg imádtam a tűzijátékot, és most is úgy vagyok vele, hogy augusztus 20-án arra a fél órára, illetve december 31, 23:00 és január 1, 01:00 között had szóljon, lehet így is örülni.

Az viszont teljesen más kérdés, hogy 30-án sétálok haza este 6-kor, és boldog-boldogtalan lövöldözik meg durrog, az idegölő. Gyakorolni kell egy madzag meggyújtását, olyan rohadt bonyolult? 31-én is este 6-kor már minden ember ezerrel lövi a szarjait. Ennek semmi értelme, minden lépésnél a frászt hozzák rám jobbról-balról. Nekik kötelet, aláírom.

Ezt leszámítva, az az évi 2 és fél óra viszont belefér.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#121) Vakegérke válasza hoffman_ (#120) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van ugye szerencsétlen állatok ijedelme, meg van a törvény.
100 ezres büntetést is kaphat, aki petárdát árul, birtokol, durrogtat.

"...az évi 2 és fél óra viszont belefér."
Szóval nem fér bele. :N

Aki durrogtatni akar, az menjen valami kihalt helyre, aztán hurrá. Csak ugye úgy nem poén. Jobb, ha mások megijednek, ahogy te is, ugye?

Tilos, büntetendő, passz.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#122) #64791808


#64791808
törölt tag

Szigorúan morálisan és nem jogi értelemben kérdezem:

Valaki petárdázik, én mondjuk adott esetben jól megijedek (nem valószínű, de tegyük fel). Akkor ugye ha visszalövök egy 12-es lábról leverő sörétes puskával a füle mellé, csak ijesztésképpen, akkor kvittek vagyunk, ugye? Hát én sem gondoltam komolyan, csak viccből!

Az embereknek iszonyatos anyagi gondjaik vannak, naponta hallgatom, már lassan nem az a kérdés, hogy holnap mit eszünk, hanem hogy ma estére maradt-e kenyér. Óriásiak a gondok, "háténnemistudom, mileszitt, a devizahitelekmegasvájcifrank", és társaik.

De azért este 9-től már a környéken folyamatos volt a tűzijáték, és hajnal 2-ig nem igazán maradt abba. Szóval van itt pénz.

Végezetül: soha nem értettem, hogy a petárdában mi a poén. A tűzijátékot értem, szép. De a petárda annyit tud, hogy nagyot durran. És akkor mi van? Ennek milyen pozitív funkciója van? Milyen élményt ad? Bátorságpróba, vagy attól lesz valaki fasza gyerek, hogy bírja a durranást? Álljál oda a T72 mellé tüzelés közben jóbarát! Vagy mi az értelme, valaki világosítson fel.

(#123) föccer


föccer
nagyúr

Az én kislányom simán átaludta az egész petárdázást és tüzijátékozást. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#124) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Régi emlék, 2000-es évek valamelyike, szilveszter este. A kutyám kaparta a bejárati ajtót. Beengedtem, gondolva, hogy majd leheveredik a kedvenc foteljába és megnyugszik. Nem így történt, követett az emeleti szobámba, és összegömbölyödött az íróasztalom alatt, a lábam mellett.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#125) #47053824 válasza #64791808 (#122) üzenetére


#47053824
törölt tag

Aztan a V10-es Touaregnek mi az ertelme? Milyen elmenyt ad? Nagyobb lesz tole az e-penis jobarat?
Mi abban a poen, hogy allatokra vadaszol? Mast se hallani, hogy a vallalkozasok milyen szarban vannak, meg igy meg ugy. De vadaszni arra van penz. Attol lesz valaki fasza gyerek, ha lelo egy vaddisznot?

(#126) Hiftu


Hiftu
senior tag

Kutyákról: sajnos az állat durranástűrő képessége idegrendszer kérdése. Ez lehet alapból gyenge, de "tanulhatja" egy közeli petárda segitségével is.
Gondolom jó poén lenne, ha legközelebb megharapná "ok nélkül" a petárdázót.

Fekete-fehér törvények: joey20 indoklásán besírtam. Akkor a nemi erőszakot tárgyaló törvény is rossz? Valakinek v. valamelyik időpont legyen kivétel?

Rosszul értelmeziket a liberalizmus eszméit, azt hiszem.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#127) #64791808 válasza #47053824 (#125) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez a kettő nem tudom, hogy hogy jön ide, feltehetően az évekkel ezelőtti (legalább 3 éve lehetett erről szó) frusztráció levezetése esetedben nehézségekbe ütközik, de akkor lássuk tételesen:

Nincs V10-es Touaregem. De egyébként arra jó, hogy biztonságosan lehet vele előzni, hegyre menni, balesetet földúton elkerülni, és mikor a te szuzukiddal csattanok, akkor én éljem túl. E-penis, LOL, hogy lehet, hogy ezt mindig azok mondják/írják, akik még csak ki sem próbálhattak hasonlót sem? Mindegy, nekem jó ez a felállás, te csak e-penisezz, irigykedj, én majd megbirkózom a Touareggel.

Nem vadászom. De a vadászat hiszed vagy nem, hasznos. Olvassál utána egy picikét, hogy a vadállomány kalibrálása hogyan történik egy adott területen, mert ez egy szakma. Sopronban az NYME Erdőmérnöki Karán emberek többek között ebből diplomáznak. Neked milyen diplomád van?

Gúnyolódást komolyan félretéve: szóval a lényeg, hogy a rendelkezésre álló élelem véges. Ha x állatot kilövünk, akkor a maradéknak jut elég élelem, és él. Ha nem lőjük ki ezeket, akkor egyiknek sem marad elég élelem, és majd' mindegyik elpusztul. A kilövés úgy megy, hogy vagy szervezeti vadász lövi ki a vadat, akkor a vadhúst értékesítik, vagy magán vadász lövi ki a vadat, aki elviheti a zsákmányt, ha kifizeti. A vadhús minden esetben értékesítésre kerül, a pénzből pedig a maradék vadállománynak élelmet vesznek, illetve befektetik a növényvédelembe. Így működik a vadászat és ez az értelme. Egyébként ha szerinted nem fasza gyerek, aki egy vaddisznót ki tud lőni, akkor hajrá, lássuk, te hogy csinálod.

Vaddisznópörköltet kóstoltad már? Kívánom, hogy soha ne legyen benne részed :)

Van még kérdésed, petárdamatyi? Vagy ne legyen inkább peace?

(#128) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Ismét aktuális.

(#129) Vakegérke válasza S-Attila (#128) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálunk kora délutántól durrognak a petárdák, éjfélkor szabadul majd el a pokol.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#130) Mr.Csizmás válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az egész belváros

ezért szeretek szilveszterkor sétálni az utcán, tisztára mint '45 Berlin ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#131) sztanozs


sztanozs
veterán

Én jövőre (idén), ha vidéken leszek, fogok tüzijátékozni.
A petárdát nem állhatom - tök felesleges. De a színes rakétákat igen szeretem, no meg a kislányom is (és az egész család).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Ndruu:] NE!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.