Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sokan kérdezték már, úgyhogy most megosztottam egy kis szösszenetet.

Harrrr!!!!

(#2) BITBOYS válasza Ndruu (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem tudok rákattintani :F

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Hát bizony ideje volt már :D
Engem mondjuk az a megoldás érdekelne, amikor egy fotóból, arckép v. hasonlóból csinálsz ilyen PH!-s rajzfilmszerű képet.
Esküszöm napi szinten melózok a PS-sel, de nem sikerült azt a minőséget leutánozni...
Próbálkoztam, hogy a fényképnél kijelölöm az egymáshoz közelálló színátmeneteket, majd adok nekik egy egységes középszínt. És így tovább... De v.hogy mindig mocsokság jött ki :D

(#4) cizoe


cizoe
őstag

Jó kis cucc lett, a képernyő rögzítésre viszont a Camtasia-t ajánlom inkább. A Free Trial is van belőle.

Ja és a zene nagyon hangulatossá teszi a kis videót :)

(#5) Ndruu válasza BITBOYS (#2) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Direkt link

Dany007: Ha lesz sok időm, akkor majd elkészül a cikk, abban lesz nehezebb szintű avatar készítés is. Mint pl. Narancs új avatara.

cizoe: Kerestem én is sokféle rögzítő progit. Párat kipróbáltam, de csak ennek volt "megfelelő" a minősége. Kipróbálom majd ezt is amit linkeltél. :R

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#6) BITBOYS válasza Ndruu (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszönöm, így már meg tudtam nézni :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Jó kis videó. Köszönjük!
:R

(#8) Ndruu válasza -NOKIA- (#7) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

:R Nézzétek bátran, ha tetszik. Kérdezni is lehet...

Harrrr!!!!

(#9) fekeandras


fekeandras
őstag

Nem tudom megnézni. " a kiszolgáló nem található" :N

(#10) Ndruu válasza fekeandras (#9) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Direkt link az 5-ös hozzászólásban.

Vimeo-n van, bárki megnézheti. Nálam mindegyik böngészőn megy.
www.vimeo.com, keresés, Making an avatar, második videó jelenleg (4 napja lett feltöltve).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#11) fekeandras válasza Ndruu (#10) üzenetére


fekeandras
őstag

Arra értettem... :D

(#12) -NOKIA- válasza Ndruu (#10) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem műxik.

Mozilla Firefox/3.0.10

(#13) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Respect! :R
Köszönjük!

Ez az "Expand Selection" nagyon jó ötlet, ez még nem is jutott eszembe... :)

Csak nagyon zavaró az a "Video recorded with... buy online..." felirat. :(
Nincs kedved készíteni valami ingyenes képlopóval is egy felvételt? :B

A zene tényleg nagyon hangulatos, ilyen jó kis relaxálós, pont illik ehhez. ;)

Amúgy a végeredmény milyen lett, látszana egyáltalán maga a figura, megfelelne avatarnak? :) Vagy nem azon volt a hangsúly, hanem csak magán az elkészítés menetén, és ezért nem volt lényeges, hogy "átmenne-e a rostán"? (Gondolom nem.)
Csodálkoztam, hogy egyáltalán nem ugrott meg a kezed, nem kellett visszavonnod, biztos jó és kellően nehéz egered van. (vagy kezed :D)

Sk8erPeter

(#14) Csabee.


Csabee.
nagyúr

jó írás, ha hamarabb írod akkor magam szerkesztem az Avatarom :D

Üdv: Csabee.

(#15) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Azt hittem, nem tudom megoldani, hogy offline is nézhető legyen: "Sorry. This video is not available for download"
Dehát hogyne lehetne letölteni: [link] :D

Sk8erPeter

(#16) dabadab


dabadab
titán

En nem nagyon ertek a Photoshophoz, igy negyszeresere gyorsitva neztem meg :), de erdekes volt, nem gondoltam, hogy ennyit kell ezekkel pocsolni.

DRM is theft

(#17) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Még egy kérdés: nálad a videóban ilyen tök dizájnosan jelenik meg a PH avatar checker, de valójában így néz ki (Opera alatt is): [link] Mi az oka a különbségnek? :F

Sk8erPeter

(#18) Ndruu válasza Sk8erPeter (#13) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Óóó, pont azt felejtettem el, a végeredményt. LOL:DDD
Meglepően egészen jó lett, bárki felhasználhatja kedvére.

Majd ha kész lesz a cikk, akkor abban olyan videók lesznek, amin nincs rajta a zavaró felirat.

Sima G5 egerem van, minimum dpi-n használom ilyenkor. 9 gramm súly van csak benne, teljesen jó.

Van egy index.htm (az a régi), meg index2.html (ez az új).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#19) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen, hogy bepillant6tunk a kulisszatitkokba!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#20) Sk8erPeter válasza Ndruu (#18) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez itt tényleg meglepően jó lett, pedig a videó alapján olyan, mintha a felismerhetetlenségig pixeles lett volna kicsinyítés után - de ez valószínűleg abból következik, hogy kicsit homályos maga a videó, és annyira nem lehet részletesen látni a kicsi képet.

Az index2.html változat sokkal szebb szerintem. Miért nem az az alapértelmezett index.html? :D

Hát igen, a G5 jó, tudtommal cserélhetőek benne a súlyok.

Várjuk a további érdekes videókat és/vagy cikkeket, csak így tovább, sok sikert hozzá! :R

Sk8erPeter

(#21) fekeandras


fekeandras
őstag

ie7 alól nem tudtam megnézni, FF3 már alól igen... :)

Zsír vidi!

(#22) twollah


twollah
nagyúr

Most ugyan ezt egy ingyenes programmal?

Mondjuk a GIMP-pel.

(#23) Ndruu válasza twollah (#22) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

30 napig az Aodbe termékei is ingyenesek.
Adobe FTP-jéről letölthetőek. Mondjuk egy CS2 Tryout verzió bőven elég lehet kezdésnek.
GIMP-hez meg nem értek, mert más az eszköztára és a kezelése.

Harrrr!!!!

(#24) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Valami vonzódásod van a László táborhoz? :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#25) Ndruu válasza Cucuska2 (#24) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Miért? Egyébként szeretem a sorozatot. A maga bárgyúságával meg tudott fogni csakúgy, mint a Spongyabob Kockanadrág vagy a Nyomi Szerencsétlen Utazásai. Szívesebben nézek meg egy ilyen rajzfilmet, mint egy bármilyen más filmet.
Felnőttem már, de szeretem a rajzfilmeket (animét például nem).

Harrrr!!!!

(#26) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Valami digitalizáló táblát használsz?
Elég finoman tudod húzni a vonalakat, én egérrel nem tudom ilyen jól. :)

⭐ Stella

(#27) Ndruu válasza radi8tor (#26) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Wacom Bamboo Fun Pen & Touch táblát használok körülbelül 2 éve, előtte egérrel rajzolgattam (a videón látható arcképet is egérrel készült). Logitech G5-öt használtam erre a célra, levettem rajta az érzékenységet (400cpi a minimum, ha jól emlékszem) és úgy... Ráadásul balkezes létemre az egeret jobbal fogom, így nem volt könnyű a rajzolás, de egy idő után belejöttem.
Amióta megvan a rajztábla, azóta tudok a bal kezemmel és a tollal rajzolni, így sokkal könnyebb.

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.