Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Hibák biztos vannak, jelezzétek, hogy hol és javítom természetesen! :R

sweetlou6.wordpress.com

(#2) Peter Kiss válasza Sweet Lou 6 (#1) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A grafikonok nullánál kezdődjenek! Így megtévesztőek, már-már használhatatlanok!

Számomra egy kicsit hiánypótló az írás, köszi!

(#3) Sweet Lou 6 válasza Peter Kiss (#2) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ok, már dolgozom a grafikonokon

sweetlou6.wordpress.com

(#4) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#3) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Grafikonok javítva :))

sweetlou6.wordpress.com

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Gratulálok a teszthez, hasznos kis írás, legalább van valami fogalmam az AHCI fogalomról ;]

(#6) Sweet Lou 6 válasza bacsis (#5) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi :R Igen, az is közrejátszott a megírásban, hogy láttam pár olyan hozzászólást, melyben nem tudják, mi az az NCQ, igazából sose volt nagy marketingje. Vajon miért is? :DD

sweetlou6.wordpress.com

(#7) Lenry válasza Sweet Lou 6 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

akkor javítsd őket még egyszer, mert a háttérképek miatt sok helyütt elég nehezen látszik csak a számérték :)

én kb 3 hónapja használok AHCI-t, mert akkor jutott eszembe, hogy ilyen is van... de szerintem gyorsult valamennyit a gépem...

tudod mit? lemérem ezeket az értékeket én is... aztán meglátom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Lenry válasza Lenry (#7) üzenetére


Lenry
félisten

nem akartam elhinni, hogy tényleg nem ér semmit az NCQ, hát tényleg nem... :N

Win7 boot:
AHCI: 53,7s
IDE: 1m 00,1s

Ubuntu Linux 8.10 boot:
AHCI: 34,6s
IDE: 33,2s

7GB-s ISO:
AHCI: 4m 21,3s
IDE: 4m 24,7s

800MB mp3:
AHCI: 31,3s
IDE: 35,8s

szinte tök egyformák... :(
(a Win7 IDE-s bootja azért lehetett picivel több, mert akkor indítottam először IDE módban a windowst és még telepítenie kellett a drivereket)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Sweet Lou 6 válasza Lenry (#7) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha a Crysisos grafikonra gondoltál, megpróbáltam javítani.
Lemérheted te is, a konklúzióban igazából azt akartam, hogy azt vonjátok le, hogy nem sokat számít az NCQ.

sweetlou6.wordpress.com

(#10) Sweet Lou 6 válasza Lenry (#8) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Húha :Y Jó gyorsan lemérted :C
Igen, a Win7 a drivertelepítés miatt állhatott később fel.
Ez van, most már legalább tiszta a kép.

sweetlou6.wordpress.com

(#11) Lenry válasza Sweet Lou 6 (#10) üzenetére


Lenry
félisten

igen, a Crysisosra, mostmár sokkal jobb :R

Jó gyorsan lemérted - :B optimalizálás kérdése: újraindítottam, AHCI módos Linux boot -> váltás IDE-re, IDE-s Linux boot -> IDE Windows boot -> IDE másolás tesztek -> restart, vissza AHCI-ra -> AHCI Win boot -> AHCI másolás... és kész is

eléggé csalódtam... de mindegy, marad az AHCI, hátha egyszer értelme is lesz :D
(a használt konfigot elfelejtettem leírni, de akit érdekel, az megtalálja az adatlapom, a másolgatásokat Windows alól az 500GB-son belül totalcmdvel végeztem, az op.rendszer a másik vinyóról ment)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) tomio válasza Lenry (#11) üzenetére


tomio
tag

Ja, hát az NCQ egy jól-hangzik-de-nem-ér-semmit fejlesztés, ha sebességről van szó. Pedig főleg sebesség-javulást hangoztatták megjelenéskor. Pedig a lényeg a fejmozgásban (élettartam növelésben) van. Mármint lehet; ezt is az idő dönti el.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Érdekes írás. Hát akkor ennek az ACHI-nak semmi értelme sincs jeleneleg.

Ez a hot swap meg mire jó? Én már jó ideje csinálom, hogy bekapcsolt gépben cserélgetem az IDE-s winyókat (először mindig a tápkábelt húzom le, illetve berakásnál meg utoljára azt dugom be), a rendszer semmit se szól érte, csak az eszközkezelőben kell nyomni egy frissítést, s kész is. Sőt! A rendszer még meg is nézi mik vannak a winyón, s rákérdez mit akarok csinálni. :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Sweet Lou 6 válasza lezso6 (#13) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hot swapnál is így kell csinálni és ugyanez történik, azzal a különbséggel, hogy ott nem kell az eszközkezelőt frissíteni

sweetlou6.wordpress.com

(#15) gV


gV
őstag

jó kis írás, egy dolgot javaslok bár elég nehéz pont olyan töredezetséget elérni, de probáld azt lemérni h melyik mód végez előbb a töredezetségmentesítésel, ott még lehetnek különbségek az achi javára, mondjuk a Vista ezt üresjáratban végzi el, de kilehet kapcsolni illetve én bekapcsolva úgy éreztem (stopperel nem mértem le) h kevesebbett pörgeti a vinyókat

(#16) Sweet Lou 6 válasza gV (#15) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az a baj ezzel, hogy szerintem ott sem számít számottevően. Mivel ígyis-úgyis hosszú ideig tart, ha 1-2 órán át (vagy még több ideig) csinálja a defragot, nem nagyon veszed észre ha mondjuk 15 perccel előbb végez. De ha nagyon akarod, lemérem.

sweetlou6.wordpress.com

(#17) LGLuke


LGLuke
őstag

Az NCQ-nak van értelme, de a tesztek nyílván nem mutatják ki.
Kicsit a szerverek irányába mutató fejlesztés, hasonlóan az SCSI optimalizálásához.
Azt kellene kipróbálni, hogy egyszerre 5 géppel csatlakozz a tiedhez és másolgass róla dolgokat. NCQ esetében sokkal hamarabb végezne. Ergó a szerveren ha bekapcsolod az NCQ-t, akkor az optimalizációnak köszönhetően a fejmozgás csökken, mert a legközelebbi helyre ugrik a fej, és nem a következő kérésre.

Ezt már régen is hangoztatták, nem újkeletű a dolog.
Desktop esetben valóban teljesen felesleges, kivéve az általad említett eSATA esetet.

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Én maradnék az IDE módnál, de rákényszerít a win 7 az AHCI-re , ugyanis csak AHCI módban indul el a telepítés, utólag kikapcsolva pedig leáll a bootolás alatt a OS, állítólag köze van a ram mennyiségéhez. Nem tom!

(#19) brumesz válasza Kolondrum (#18) üzenetére


brumesz
aktív tag

win7 rc 64bitet használok, a telepítésnél is IDE módban volt a sataII vinyóm, most is abban van, és használható teljesen. semmi hibát nem tapasztalok :U

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#20) Sk8erPeter válasza Lenry (#8) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen programmal méritek ezt ilyen pontosan?

Csak mert a stopperes megoldás nem számít pontosnak. :D

Sk8erPeter

(#21) Sweet Lou 6 válasza Kolondrum (#18) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Erre én is kiváncsi lennék! Ugyan nekem teljesen más alaplapom van, de nekem is csak AHCI módban indul el a Vista/Win7 telepítés. A vicc az, hogy egy ugyanolyan nForce chipsetes alaplapnál, mint ami nekem van csak MSI, nem volt ilyen.

sweetlou6.wordpress.com

(#22) AtHoS válasza Sweet Lou 6 (#21) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg az APIC beállításokat összehasonlíthatod, hátha az szól közbe.

Azt elárulhatnád, hogy hol akad el a telepítés.

read-only mode on the forum

(#23) Sweet Lou 6 válasza AtHoS (#22) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Miután megjelenik a grafikus felület az elején (kékeszöldes háttért), ott áll meg. Szóval még a nyelvválasztás előtt.
Annyit még hozzáfűznék, hogy már csináltam azt is, hogy AHCI módban telepítettem a Vistát. utána pedig vissza IDE módra, driver install stb. A rendszer jól működött, de az optikai meghajtóm állandóan fagyott ha valamit beakartam olvasni vele. Az alaplapom topikjában azt mondták, hogy a megoldás egy patás dvd író :)

Ne haragudj de semmi fogalmam az APIC-ról... Röviden megfogalmaznád, hogy mi az :F :R

sweetlou6.wordpress.com

(#24) AtHoS válasza Sweet Lou 6 (#23) üzenetére


AtHoS
nagyúr

APIC

Van 1-2 érdekesség amire oda kell figyelni APIC-nál. Engem nforce4-es lappal szivatott meg. Miután felraktam az alaplapi meghajtókat (persze öregesen allinone stílusban) szépen kék képernyővel hálálta meg utána az xp. APIC bekapcsolásával rendben volt minden. Amúgy BIOS-ban kellene keresgélni ezen beállítást.

Sajnos nforce-nak vannak rejtélyes dolgai, amik néha megmagyarázhatatlanok. pl. egyik alaplapnál így működik másik gyártó ugyanolyan chipkészletűjénél meg másként. Ki érti ezt :F

Amúgy meg ha teheted ne telepítsd az nforce féle IDE kezelő drivert. Sok problémától kímélheted meg magad

read-only mode on the forum

(#25) Sweet Lou 6 válasza AtHoS (#24) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi a segítséget :R

Amint tehetem megnézem, hogy az APIC variálásával hogy viszonyul a korábbi gondokhoz.

sweetlou6.wordpress.com

(#26) AtHoS válasza Sweet Lou 6 (#25) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Arra figyelj, hogy a win csak olyan APIC állásban képes beindulni amin telepítve volt, különben kékhalál a jutalma. Persze átállított APIC-nál javítótelepítést végezve megoldhatja a problémát. Mindenesetre win mellett nem annyiból áll csak a művelet, hogy átállítom az APIC-ot és megnézem úgy mit mutat.

read-only mode on the forum

(#27) Sweet Lou 6 válasza AtHoS (#26) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A telepítést fogom próbálgatni, hogy valamelyik beállításnál hátha nem áll meg.

sweetlou6.wordpress.com

(#28) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Na úgy látszik sehogyse akar összejönni a teszt, mert elkezdtem Linuxozni :DDD De ígérem amint megutálom, utánajárok a dolgoknak :)

sweetlou6.wordpress.com

(#29) flash-


flash-
veterán

érdekes
én aktiváltam az ahci módot és még sosem volt 45 másodperces windows boot időm(soluto val mérve)ezelőtt,most pedig annyi!!
a legjobb is 54 volt eddig.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.