Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) derive


derive
senior tag

Azert valodi ujdonsagbol nem volt olyan sok a converteren kivul :U Kivancsi vagyok, hogy boldogul egy osszetettebb programmal.
Az AI, AR, Maschine learning napjaink buzzwordjei, mint 2 eve a big data meg cloud volt. Majd elmulik a hype, a chatbotot sem az MS talata fel, az FBn mar bevett gyakorlat a botos customer service...
Csak nehogy rankeroszakoljak a tollukat a jol bevalt a bill+eger helyett...

[ Szerkesztve ]

(#2) Воланд


Воланд
titán

"A redmondiak eladták a Here térképeket"

soha nem volt az ms-e a here.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) hroberto


hroberto
addikt

A Mobil platformról szó sem volt?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4) Воланд válasza hroberto (#3) üzenetére


Воланд
titán

keynote-on nem, de a windows 10-es fejlesztesek nagy resze ugyan ugy igaz a windows 10 mobile-ra is. eloadasok meg lesznek meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Ez a frissítő csomag nem az lesz, ami megváltja az életemet. :DDD

(#6) vlevi válasza Воланд (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hvg-n o!vastam (tudom, nem mérvadó oldal számtek szempontból), hogy valószinűleg ebben az évben nem nagyon fogják erőltetni a telefonos területet. Vészmadárként hozzáteszem, ez érthető is, eleve nagy csuaszassal adtak ki a wp10-t, gondolom rendezni kell a sorokat.

[link]

(#7) Воланд válasza vlevi (#6) üzenetére


Воланд
titán

frissitesek ugyan ugy fognak jonni, uj hardver az ms reszerol nem lesz iden. meg hat az uwp-t tovabbra is nyomatja az ms.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) martonx


martonx
veterán

Ez az első nap nemhogy erős, de rohadtul karcsú volt. Ennyi élőben lebőgést még sose láttam BUILD-en, mint tegnap :D Az utóbbi évek MS újdonságait elnézve eleve elég lagymatagon álltam hozzá, de ez minden eddigi BUILD-et bőven alul múlt.
A szokásos buzzwordöket elsütötték mindenhol, működő értelmes dolgot, de még csak biztató koncepciót viszont marhára nem tudtak mutatni. Ellenben amit próbáltak volna mutatni se működött.
A közönség meg nem tudom kikből állt (vagy tapsgép lehetett bejátszva itt-ott?) de olyan dolgoknak is tapsolt, mint amikor json-ből C# classként másolt be a VS-be az egyik valaki valamit. Könyörgöm ez már a VS2013 is tudta.
Jó persze értem én, hogy jó volt látni, amikor valami működik egy előadáson, és már ezért is hálásan tapsoltak ;]

A másik kedvencem a Skype-Cortana integrációt bemutató nő volt (Skype muhaha, előbb csinálnák meg normálisra, nyitott API-kkal), aki arcán jól látható félelemmel diktált Cortana-nak, és minden esetben szemmel láthatóan megkönnyebbült, amikor az történt, aminek kellett.

Én kérek elnézést!

(#9) spammer


spammer
veterán

majd hangos tapsot és éljenzést kiváltva bejelentette a natív Bash érkezését Windowsra - ekkor már ismerősen csengett a "legyen a Windows a fejlesztők otthona" jelmondat."

Biztosan a fejlesztők otthona lesz, ezek után tömegével fognak W10-re váltani. A közönség is nagyon lelkes volt. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Natív Bash. Akkor még sem windows lesz? Vagy mégsem olyan jó a powershell? Az egy dolog, hogy bash-t tesznek windows-ra, de mi lesz a programokkal?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) martonx válasza buherton (#10) üzenetére


martonx
veterán

A natív bash csak egy példa volt, ilyen esetben az ITCafé cikk kicsit bénácska lett. A lényeg, hogy a windows 10 (és hangsúlyozom csak a 10, szerver edition-ök nem) képes lesz Linux shell, console programokat natívan futtatni, és erre volt példa a bash (sőt gyakorlatilag egy majdnem komplett ubuntu-t). Azaz akár apt-get-tel Linux-os csomagokat meg mindenfélét fel lehet tenni, és használni lehet win10-en, akár ha egy igazi ubuntu előtt ülnél. Miközben és itt a lényeg, az ubuntu teljesen natívan fut a windows kernel mellett, nem pedig virtualizáltan.

Más kérdés, hogy a jellemző windows usert, windows fejlesztőt ez tökéletesen hidegen hagyja. A jövőben ez a feature azért még jól jöhet.

Én kérek elnézést!

(#12) fallenrize


fallenrize
csendes tag

Jovore mi lesz? Kiad az MS egy linux disztribuciot?
"legyen a Windows a fejlesztők otthona"
rofl...

[ Szerkesztve ]

(#13) -Skylake- válasza fallenrize (#12) üzenetére


-Skylake-
addikt

Halmozottan kompetensnek tunsz a temaban dragam.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) fallenrize válasza -Skylake- (#13) üzenetére


fallenrize
csendes tag

hugz and kisses

(#15) emvy válasza fallenrize (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

Igazabol ez most van, nem jovore -- nagyon ugy tunik, hogy implementaljak a Linux ABI-t a nyari frissitesben.

while (!sleep) sheep++;

(#16) emvy válasza martonx (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

> jellemző windows usert, windows fejlesztőt ez tökéletesen hidegen hagyja

Hat a fejlesztoket szerintem cseppet sem. Eleg sokan vannak (vagyunk?) akik a Windows 'felhasznaloi' oldalat kifejezetten szeretjuk/szeretnenk (szamomra a legkenyelmesebb OS lenne a nem-fejlesztesi feladatokhoz), de mivel Linuxra fejlesztunk, ezert vegulis kenyelmesebb Linuxot futtatni desktop OS-kent az osszes fajdalmas problemaja mellett is. Szinten eleg sokan vannak, akik kizarolag a POSIX miatt hasznalnak Mac-et (pedig magat a rendszert utaljak egyebkent).

Viszont a tmux egyelore allitolag nem megy :), nekem meg vagy tmux kell, vagy i3 :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17) martonx válasza emvy (#16) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem te a kissebbség vagy. Általában vagy windows-on fejlesztenek Windowsra (még ha ez alatt windows servert is értünk), vagy mostanra osx/Linux-on fejlesztenek Linux/osx-re.
De ahogy mondtam is, azért nem lesz ez egy rossz funkció, még ha a windows-on fejlesztők túlnyomó többsége le is szarja.

Engem az egész buildben az zavart a legjobban, hogy egyszerűen nem jött elő (és a session-öket nézve nem is fog) olyan téma idén, amire azt mondom, hogy na ez kurva jó, ezt akarom, ennek a híreit követni akarom, mikor jön már ki final-ba stb...
Elsütöttek egy rakás buzzword-öt, egy rakás bullshit-et, újra bemutattak mindent tavalyról (ahelyett, hogy ezek már kész lennének - hololens, .net core - na jó ez kész, akkor idén miről is beszélnek?, asp.net core - ez miért nincs még mindig kész?, uwp appok miért olyan bénák még mindig, miért kell még mindig ezekről beszélni?), kb. egyetlen élő bemutatójuk se sikerült, szóval ez roppant csalódást keltő volt.

Én kérek elnézést!

(#18) emvy válasza martonx (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy az vagyok, ettol meg orulok neki, ha igy lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#19) dabadab


dabadab
titán

Igen, ez a "natív Bash" nem volt világos, de aztán elolvastam ezt: gyakorlatilag az történik, hogy egy komplett Ubuntut felraknak Windows alá, amihez írtak egy "LINE"-t - egy olyan kompatibilitási könyvtárat, mint a WINE Linuxon, csak ez pont fordítva működik, linuxos rendszerhívásokat fordít át windowsosra és így W10 alól közvetlenül lehet futtatni a linuxos binárisokat.

(#16) emvy: szerintem is rendellenes vagy :), engem kikészít a Windows buta meg rettenetesen korlátozott felhasználói felülete, csak azért használom, mert arra fejlesztek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) buherton válasza martonx (#11) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Ezt, így most hirtelen nem tudom hova tenni. Tényleg mindent egy OS-be akarnak gyúrni, de kíváncsi leszek, hogy mi fog ebből kisülni. Olyan lesz, mint a svájci bicska. Mindenre jó, de igazából semmire sem. Vagy nen tudom, hogy hogyan látjátok ezt. A licenszekkel nem lesz gond?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) cami][us


cami][us
senior tag

[link] Ez azért poén, mert a 14.04, ha jól emlékszem, 3.13-al jött ki. :D

(#22) UnA válasza martonx (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Egyszer kellene dolgoznod multiplatform üzemeltetőként, és akkor éreznéd, micsoda áldás lehet egy jól működő Posix alrendszer Windowson...

(#23) Pttypang válasza Воланд (#2) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezen megakadtam en is, de akkor tenyleg eliras.

Everybody lies.

(#24) martonx válasza buherton (#20) üzenetére


martonx
veterán

"Olyan lesz, mint a svájci bicska. Mindenre jó, de igazából semmire sem. Vagy nen tudom, hogy hogyan látjátok ezt. A licenszekkel nem lesz gond?"

Licenszekkel mi gond lehetne, mikor egyrészt az ubuntu open-sorce, másrészt a Canonical-al megegyeztek (ezt még régebben bejelentették).
Az meg miért lenne már gond, ha bizonyos Linux programok is tudnának egy kompatibilitási rétegen keresztül windows-on is futni?

Én kérek elnézést!

(#25) Integrale válasza dabadab (#19) üzenetére


Integrale
veterán

Rendellenes?
Te vagy az egyik véglet, Ő pedig a másik. ;)

"Bad reklám is reklám too"

(#26) lev258 válasza martonx (#24) üzenetére


lev258
veterán

Az open-source a hiedelmekkel szemben nem egy mindent megengedő licensz, elég sokféle lehet. Az más kérdés, hogy aztán betartják-e és ha nem, egyáltalán történik-e fellépés (pl. Allwinner).
De ahogy írtad, ez egy partnerségi megállapodás, így valószínűleg nincsenek ilyen akadályozó tényezők.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27) bambano válasza dabadab (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is elolvastam, amit linkeltél, ott nagyon nem ezt írják.
először is nem komplett ubuntu, hanem ubuntu userland.
a felsorolt példák alapján nem is értem, miért ubuntut emleget, mikor az pont a gnu része az ubuntunak.
tehát gnu userland.

másodszor ha csak ezeket a dolgokat pakolják át, akkor az a "line" az kb. nulla sor, mert az userland nemigen piszkálja a kernelt, tehát nincs értelme linux emulátort írni, elég a glibc-t portolni windowsra.

harmadszor nem teljesen értem, mi ebben a hírértékű, posix kompatibilitási réteg ezer éve van a windowsban (vagy legalábbis volt, mikor utoljára néztem), microsoft szerint korn shell kompatilibis shelljük is volt, az mksh. a w2012 szerverben van nfs szerver meg kliens role, na azt biztos nagy munka volt átrakni w10-re, (egy másolás a forráskód repóban).

egyébként meg van visual studio-val fordított X szerver windowsra, ami natív windows app, megcsinálták az ms nélkül is, úgyhogy nem hiányzik semmi, hogy csináljanak akár egy debian w10kernelt, akár egy ubuntut w10 kernelen.

mivel a linux kernel gpl-es, azért elég óvatosan irkálnék olyat, hogy nincs licensz probléma. a bash-sel valószínűleg nincs, de a linux emulátorral simán lehet, az a linkelt cikked szerint nem opensource.

(#24) martonx: licenszekkel mi gond lehetne... olyan, hogy open source licensz nem létezik, open source eszméknek (többé-kevésbé) megfelelő licensz létezhet valamilyen néven. hogy tudj választani, bőven 150 fölött van az ilyen licensz-fajták darabszáma. a kernel az konkrétan gpl-es, ha emlékezetem nem csal, gpl v2-es. számomra kérdés, hogy lehet-e más licenszű az emulátora, mint gplv2, és erősen afelé hajlok, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) emvy válasza dabadab (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

En is jobban elvagyok az i3-mal, viszont az neha priceless, hogy pl. a clipboard meg a kulonfele screensharing toolok jol mukodnek Windowson, meg nem segfaultol a Steam amikor elinditok egy lxc vagy Docker kontenert (mert a libns.so, ami a Steammel jon, az nem birja, ha veth eszkozoket hozol letre dinamikusan). nincs rendes webkonferencia tool, peldaul :( szoval legszivesebben a Linuxos desktopomat hasznalnam a Windowsos grafikus felulet es driverek stabilitasaval es sebessegevel meg a Linux toolinggal.

Szoval jelenleg nincs olyan felallas, ami ne akadalyozna aktivan a munkamban. A Windows a fejlesztesben akadalyoz, a Linux meg a kollaboracioban meg a jatekban.

Mondjuk most ujra elolvastam ezt a hsz-t, es vegulis mondhatnad, hogy mikozben Steamen jatszom, ne hozzak letre kontenereket, de azalatt a 30 sec alatt, amig ujraeledek Dota2 kozben, kivaloan el lehetne inditani valami integracios tesztet, hogy kozben ne alljon a maradek 18 processzormag :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#29) emvy válasza bambano (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

> nem teljesen értem, mi ebben a hírértékű, posix kompatibilitási réteg ezer éve van a windowsban

Egy ideig volt valami papiron, amit aztan kivettek, es nyilvan nem volt ugy megcsinalva, hogy rendesen mukodjon is. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#30) Glenda válasza bambano (#27) üzenetére


Glenda
addikt

Ramaty érzés lehet, hogy a M$ többet foglalkozik, a Linuxszal, mint bárki más :D

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) lev258 válasza Glenda (#30) üzenetére


lev258
veterán

Ez gyenge poén volt. :P

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32) sh4d0w válasza Glenda (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább az lehet ramaty érzés, hogy "rákos" szoftvert kell a Windowsba építeni :P

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33) bambano válasza Glenda (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát ja, nekem biztos ramaty érzés, hogy az ms kénytelen háttérbe szorítani a saját fejlesztéseit és előtérbe tenni a linuxot... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) azbest


azbest
félisten

Mit nem adtam volna két éve egy natívan futó git-ért. Sokat kellett küzdenem azzal, hogy nagyobb mélységű útvonalat a fájlrendszerben nem képes kezelni tisztességesen szinte semmi windows-on. Kénytelen voltam egy cygwin-es git-tet* wrappelni a repó checkoutolásához, submodulok kezeléséhez.

Okozott pár ősz hajszálat végigolvasni, hogy a beépített ms eszközök miért nem az új apijukkal érik el a fájlrendszert, ami már kezelni is tudná azt. *: A cygwin már az újabb apijukat hívja.

Most már csak a fájlrendszer kezelést kellene rendbetenni, hogy maradjon prociidő a buildre is, ne csak a fájlrendszer műveletei vigyék el build közben a 90%-ot. :U

[ Szerkesztve ]

(#35) buherton válasza azbest (#34) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Volt munkahelyemen a fordító negyed annyi idő alatt végzett Linuxon, mint windows-on.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) attila9988 válasza bambano (#27) üzenetére


attila9988
őstag

Én azt nem tudom, hogy ez tulajdonképpen mitől lesz több, mint ha mondjuk felrakok egy Cygwin -t win -re. Bash akkor is van, meg pár hasznos tool, persze ettől még messze nem lesz olyan, mint egy linux distrib, de azért hasznos.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#37) attila9988 válasza buherton (#35) üzenetére


attila9988
őstag

Ez egyébként nagyon furcsa dolog, hogy érezhetően sokkal több idő kell ilyesmihez win -en. A hdd -t is többet kínozza. Egy nagyobb c -s project pl, mint amilyen ffmpeg, órákkal hamarabb végez linux -on, mint win -en.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#38) emvy válasza attila9988 (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Total mas, mert itt konkretan a Linuxos binarisok mennek, az Ubuntusok igerete szerint minden menni fog a GUI-s toolokon kivul. Rendben lesznek a file permission-ok, etc. Ideznem BZoltant (aki a Canonical-nel dolgozik):

A hír az, hogy egy teljes értékű 14.04 (amit majd 16.04-re fognak nyáron firssíteni) Ubuntu server kiadás user space-e lesz elérhető.

Nem egyszerűen Bash, hanem komplett és natív ELF binárisokat fog futtatni ez a shell. Plusz még python, perl, awk, sőt gcc meg lényegében bármilyen szerver eszközt lehet majd használni és apt-get segítségével akár telepíteni is.

Két dolog nem lesz bennne... Linux kernel és init rendszer.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39) attila9988 válasza emvy (#38) üzenetére


attila9988
őstag

Érdekes....
Kicsit humoros a törekvés, hogy linux -ot varázsolunk a windows -ból, hogy az emberek ne akarjanak linux -ot használni... De azért mégis értékelhető. Így már nem leszek annyira kínos helyzetben, amikor windows -al kell dolgozni, ami kb egy "kőbalta" alap helyzetben a linux -okhoz képest, és mindig egy zsák program kell még külön hozzá, hogy valamire jó legyen.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#40) #14595328 válasza emvy (#38) üzenetére


#14595328
törölt tag

Arról lehetett hallani valamit, hogy milyen Windowson fog működni? Home / Pro is vagy csak Enterprise?

(#41) emvy válasza attila9988 (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez arra lesz elvileg jo, hogy Windowst futtatva se legyen nagyon kenyelmetlen Linuxra fejleszteni. Szerintem ez jo torekves. Nem azert, mert a Windows kobalta, hanem mert mas a ket rendszer.

while (!sleep) sheep++;

(#42) emvy válasza #14595328 (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

En nem tudok rola, durvan meg lennek lepodve, ha a Pro-ban nem lenne benne.

while (!sleep) sheep++;

(#43) bambano válasza emvy (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két dolgot nem értek:
ha a megrendelőd volt olyan kedves, hogy linuxra kérte a termékedet, minek raknál fel windowst a fejlesztéshez? nettó pénzkidobás.
a másik, amit nem értek, hogy ha rajtam múlna, én sorrendet tartanék: először azzal foglalkoznék többek között, hogy egy mezei nullpointer reference ne húzza le az egész windows gui-t, és csak utána foglalkoznék újabb fícsörökkel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Lezsóóóóó! Palinak miért a klikkgenerátor usernevet adtad? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Glenda válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Glenda
addikt

És még a 640k sem elég hozzá ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#46) emvy válasza bambano (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

> ha a megrendelőd volt olyan kedves, hogy linuxra kérte a termékedet, minek raknál fel windowst a fejlesztéshez

A fejlesztes nem csak abbol all, hogy futtatom a kodot. Vannak egyeb reszei is a melonak, pl. videokonferencia-hivasok desktop sharing-gel, mittudomen. A Windows ara tokeletesen lenyegtelen.

> mezei nullpointer reference ne húzza le az egész windows gui-t

Ez egy tokeletesen ertelmetlen mondat.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#47) cami][us


cami][us
senior tag

Amúgy kernel nélkül hogy fog menni az LXC, vagy mondjuk a docker? Aki meg X-ről álmodott az lendületből elfelejtheti, mert csak a server userspace-e lesz amolyan wine-os módon "nem emulálva". Az külön kérdés, hogy milyen minőségben.

(#48) sh4d0w válasza Glenda (#45) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, kicsomagolva a bash csomag masfel mega amd64-en :)

https://www.coreinfinity.tech

(#49) cami][us válasza sh4d0w (#48) üzenetére


cami][us
senior tag

(#50) Grodd válasza emvy (#46) üzenetére


Grodd
tag

Gondlom null pointer dereference-es segfaultra gondolt, de azt a GUI lehúzást így sem értem ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.