Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Jól látom, hogy a legnagyobbnak a legkisebb a fogyasztása?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) hétalvó


hétalvó
addikt

5db 8-as jöhet ide apának ajándékba ;] 32tb-os raid tömböcske pont jó lenne.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Végre lesz 8TB-s Toshiba winyó is, ideje volt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) XuChi


XuChi
addikt

Foshiba, ingyen se kéne...

(#6) hallador válasza XuChi (#5) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk nem is PC-be való.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) TESCO-Zsömle válasza XuChi (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyik kutya, másik eb.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) erer1000 válasza XuChi (#5) üzenetére


erer1000
őstag

19 éves "foshiba" laptop mai napig működik, volt hogy 2 hét 0-24, toshiba HDD-vel tavalyig (SD került a helyére)
van még itthon külső HDD is tostól, de semmi gond, nemtudom miért foshibázod le.

ha kifejtenéd lehet megérteném az álláspontod

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha ez is elmegy 1 bekapcsolással 5 évet, akkor lesz versenytársa a WD RE-nek, végre. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Sanya válasza erer1000 (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az a foshiba nem ugyanaz, mint ami manapság jön ki 5%/év hibarátával

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) hallador válasza #16939776 (#9) üzenetére


hallador
addikt

Ez nem a WD RE vagy mostanában úgy hívják GOLD, hanem a RED/RED Pro ellen mennek vele. A specifikációi alapján a WD RED Pro ellen meg ez a HDD: A WD RE nem nas, hanem Server és Datacenter hdd. Számokban:

Workload:
WD RE: 550 TB/year
WD RED Pro: 180 TB/year
WD RED: 135 - 150 TB/year
Toshiba N300: 180 TB/year

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Az asztali gépemben 3.5 éve hibátlanul üzemel egy 3TB-s Toshiba HDD. Nem ritka, hogy napi 7-8 órát van áram alatt. HD Sentinel szerint 100%-os. Annó fórumban mindenki szidta, mert hogy majd meglátom, max. két hetet fog menni. Teljes mértékben elégedett vagyok vele.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13) #56573440 válasza Anubis_9 (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az itt nem mondás. Nekem is volt 5 éves greenem 100-as, de egy nas esetében azért a 0-24-es működés, folyamatos macerálás egy kicsit más téma.

(#14) .mf válasza XuChi (#5) üzenetére


.mf
veterán

Ehhez képest statisztikák szerint a Hitachi és a Toshiba messze vezet megbízhatóságban a WD és a Seagate előtt......

149 EUR a 4 TB-osért, ez se csökkenő trendet mutat :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) #16939776 válasza hallador (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Már értem, nem tudtam hogy van már egy Red Pro kategória is, 7200-as fordulattal. :R
550 vs. 180TB/y-el nem ellenfelek :N

[ Szerkesztve ]

(#16) Zolee11 válasza #16939776 (#15) üzenetére


Zolee11
senior tag

Lehet itt foshibázni, de nem látom a statisztikát sehol, ami ezt alátámasztaná. Több éve használok én is egy terrás Toshibát, korábban rendszerlemez volt több évig, most is arról fut sok program. Semmi gondja. Láttam már nagyker rma statisztikát, gugli, blackbaze, stb. de sehol nem látni, a kiugró magas hibarátát. Mégis egyesek egész kolóniák kihalásáról beszélnek...
Most pedig NAS -be optimalizált változatokról van szó, tehát eleve hozzá sem lehet lőni a korábbi desktop szériához. Ugyanakkor azt is megemlíteném, hogy a nagy hulladéknak tartott szériák sem olyan rosszak, mint ahogy lehúzzák őket itt a PH-n (pl. a milyen merevlemezt vegyek totyikban), lehet nézelődni több 10.000 darabos statisztikákat, azok mondanak valamit nem a Sanyi gépében 2 green is meghót, soha többet nem veszek ilyet, inkább veszek black-et mert az már valami, és legalább 3x annyiba kerül. :)

no brain, no problem

(#17) Zolee11 válasza #16939776 (#15) üzenetére


Zolee11
senior tag

Új hsz. helyett véletlenül a válaszra nyomtam, természetesen nem neked szántam a mondanivalóm, hanem úgy általánosságban.

no brain, no problem

(#18) KevinMulder


KevinMulder
tag

A magam szerény véleménye az, hogy nagyon sokan elfelejtik, hogy 1-1 otthoni diszk hullása azért a körülményeknek köszönhető. Földre helyezett ház, néha belerúgnak, elégtelen szellőzés miatt a lemez túlmelegszik, stb ... volt egy ismerősöm, aki tanácsot kért, hogy milyen diszket vegyen, mert állandóan döglik a nasban minden. A NAS ventillátora ki volt szedve, hogy csendes legyen a gép és maga a NAS a radiátor felett volt ... lepakoltuk a pincébe, azóta nincs problémája :)

(#19) Cifu válasza .mf (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért azt a statisztikát kezeld csak a helyén. Például WD-ből csak és kizárólag az EFRX széria szerepel benne, ami aligha mérvadó a teljes gyártóra tekintve...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) .mf válasza Cifu (#19) üzenetére


.mf
veterán

Mutass jobb statisztikát.
Szemléltetésnek viszont ez is jó: a Toshibánál is volt egy gyenge széria, a többinek elfogadhatóak voltak a mutatói, és még ezzel együtt is jobbak, minta WD és Seagate átlaga, mégis egyből jönnek a "foshibázók", mert a szomszéd Sanyika nővérének az exének a haverjának gépében egyszer elszállt egy winyó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Cifu válasza .mf (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem nagyon van jobb statisztika, de pont ezért nem kéne ezzel se jönni, mert legalább annyira félrevezető erre mutogatni, mint amennyire a szomszéd haverjának az ismerősénél tönkrement winyó alapján 'foshibázni'.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) micimacko válasza #16939776 (#9) üzenetére


micimacko
aktív tag

Nekem 2010 év eleje óta megy egy Synology NAS-ban 2db WD Green vinyó 7/24-ben :)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#23) XuChi válasza micimacko (#22) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem egy 1TB és egy 3TB green megy 0-24/7-ben 1.5 éve. mellette egy 2.5 éves 2TB RED és egy 4TB RED szintén 0-24/7-ben. Igaz a wdidle3.exe megvételkor 0percesen le lett futtatva rajtuk. WD HDD-nek ez a titka.

Azéert foshiba, mert a szervizben ahol melózok, adatmentésre 100 hdd-ből kb 40% toshiba, 40% seggét, 20% meg wd blue. Green alig van, inkább a Blue ami döglik, 3.5" és 2.5" egyaránt.

Red még nem jött mentésre, Black kb 1-2db

Toshiba: 2.5" főleg ami jön + a bejövő hdd hibás gépekben is nagy arányban az van :(

Ezek tükrében számomra csak Foshiba marad! Természetesen ez magánvélemény :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) #56573440 válasza XuChi (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Red még nem jött mentésre"

Minek menne? Gari vagy kuka a raid meg felépül egy újra. Az első cegunktol se vittünk egy vinyot se szerverbol menteni. Attól még volt hogy megpusztult...

(#25) Cifu válasza XuChi (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Blackrulz kb. leírta a lényeget. Aki csak egy vinyón tárol fontos adatot, az laikus, és esélyesen sok esetben nem is maga döntötte el, hogy milyen vinyóra ment, hanem ilyet kapott (mert olcsó volt) és kész. A WD Red eleve NAS-ba szánt változat.

Ahol fontos adatok vannak, ott eleve van valamilyen backup, vagy Raid10 / Raid5, így egy HDD kiesése esetén nincs para.

2.: WD Green már nincs két év óta gyártásban, elég ha megnézed a gyártó honlapját.

3.: A WD Green az EARS, EADS jelölésnél még korrekt volt (oké, a fejparkolás bugot leszámítva), nekem is itthon van 6db belőle, a legfiatalabb is 3 éves. Viszont az utóbbi években kihozott (most már WD Blue alá sorolt) EZEX / EZRZ széria bűn rossz lett, 7-el találkoztam eddig, másfél év alatt 3 ment gallyra...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) XuChi válasza Cifu (#25) üzenetére


XuChi
addikt

Na igen. Wd blue vinyó is max ajtótàmasztèknak hasznàlnàm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.