Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Nekem tetszik az a billentyűzet. Bár ha lenne 20k-m, biztos nem ezt vennék belőle.

Aurea mediocritas

(#2) 64b0r


64b0r
aktív tag

Szép, szép ez a 90 Mb/s, csak az a gondom, hogy az esata csatlakozóval pont a pendrive leglényegesebb funkcióját ölték meg: a hordozhatóságot, illetve a kompatibilitást minden számítógéppel. :( Az esata csak az utóbbi pár generációban került ki az alaplapok hátuljára, ott is ráadásul csak a közép-felső kategóriás lapoknál, laptopokon sem számít szériafelszereltségnek, bár ott egy picivel jobb a helyzet.
Sokkal több értelmét láttam volna egy usb 3.0-ás verziónak, az legalább kompatibilis minden régi őskövülettel, és ahol van 3.0-ás aljzat, ott még gyors is. :C De megnézném a tanár arcát, amikor előadás végén odamegyek hozzá elkérni a ppt-t, és a kezébe nyomnék egy ilyen esata flasht, hogy dugja már rá a 6 éves laptopjára... :U :C

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#3) zed1983 válasza m1sk4r (#1) üzenetére


zed1983
őstag

Na ezzel azt hiszem egyet értünk... :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4) Skizz


Skizz
addikt

Ilyen ronda egereket még nem láttam. :C

(#5) fecg21


fecg21
aktív tag

LG TN paneles "monitor" = no comment
A mini PC-kel az a baj hogy egyáltalán nem érik meg az árukat, annyi pénzből amennyiért vesztegetik őket, simán építek magamnak 100-szor jobb HTPC-t.
A szünetmentes tápok nagyon jók, a játékos egeret annyi pénzért biztosan nem vennék.

(#6) Morden24 válasza fecg21 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na ja, de nem mindenki ért a gépépítéshez, vagy van gépépítős haverja :U

Sectumsempra - For Enemies

(#7) total90


total90
veterán

Az egér meg a tasztatúra szerintem bődületesen ocsmány :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) F e Z o


F e Z o
veterán

Tetszik a billentyűzet, meg az egér. A halvány billentyűgomb megvilágitás nagyon hasznos tud lenni. Kialakitása is találó, hogy ketté lehet szedni. Az a baj a G15-el is, hogy nagyon nagy helyet foglal. (bárcsak mindekinek ennyi baja lenne ;] )

H2O über alles!

(#9) #41635072 válasza fecg21 (#5) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem mindenkinek van pénze jobb panelre, és nem is akkora barom, hogy otthoni átlagos felhasználásra vegyen. :o
Na csak ennyit akartam, bye!

(#10) nrgia


nrgia
őstag

Csak a billentyűzetet csapnám a hónom alá... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#11) WD40 válasza #41635072 (#9) üzenetére


WD40
aktív tag

Lehet, hogy elírta, és a TN jó, az LG nem kéne? :D
A játékos egerek egyre gusztustalanabbak. Mint egy darab sz*r.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#12) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

"Az alapmodell már lassan két éves, de még mindig a játékos egerek elitjébe tartozik."
Javítsd! :DDD :DDD
Az a : a wireless es a gamer eger ket kulon dolog, nagyon találó :) benne van mindaz amit a divatkacatokrol gondolok :C

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#13) #97544192


#97544192
törölt tag

Az egerek valami iszonyat rondák, ha ingyen adnák, sem kéne, max. eladni.
Viszont a billentyűzetet nem adnám el, de azért sem fizetnék :DDD

(#14) bteebi


bteebi
veterán

"Maximális felbontása 1680x1050 pixel 32 bites színmélység mellett. Egyetlen számítógépre akár hat ilyen eszközt is csatlakoztathatunk. Meghajtásukhoz nincs szükség külön grafikus kártyára. Sajnos az USB-s monitorkimenet meglehetősen drága, vételára durván 35 000 forint."

Ennek meg mi a búbánat értelme van??? :F :F :F Komolyan nem értem. De legalább iszonyat drága :(.

Viszont az eSATA-s pen drive tényleg jó - lenne, ha az eSATA egy elterjedt csatolófelület lenne. Bár ha lenne hozzá valami eSATA -> USB adapter is, akkor tényleg tök jó lenne :), bár kíváncsi lennék, hogy akkor mekkora sebességgel karistolna...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) Mappa


Mappa
addikt

az az egér szó szerint gusztustalan :N :D

nem kötelező megadni

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Shuttle D10-et ide nekem! Meg mellé egy Microsoft egeret is :)

(#17) Mr. XXL


Mr. XXL
tag

Hát... Ajánló unatkozó milliomosoknak. :((

Ótvar randa egerek, horror árú billentyűzet, a mindennapi emberkék számára roppant fontossággal bíró UPS-ek, USB-s monitor (mi az értelme, rejtély), e-sata pendrájv (hasonlóan értelmes cucc, pláne hogy mennyi alaplapon van e-sata), tré monitor, de legább jó drágán.

Ja és egy újabb nem magyarországi szervízű asus noti, tudásához képest rohadt drágán. Persze, a célcsoportnak (unatkozó topmenedzserek, illetve 14 év alatti leszármazottaik) akár jó is lehet. Ez "integrált GeForce 9400M G grafikus vezérlő küldi a képet, ami hardveresen gyorsítja a videolejátszást" mitől hír? Mindegyik dedikált notivga gyorsítja a videólejátszást, nem? Még az ócska sis cuccok is.

Apropó, miért van az, hogy egy közismert, 4betűs ámítástechnikai boltban az összes hirdetett cucc jóval (monitorok 4-5k, notebook 15-20k) olcsóbb? Adót csalnak? Vagy csak a partner nagykerek "éhesek"?

Viszont a barebone-ok, na azok teccenek. Főleg a tök értelmetlen LCD kijelzős izé. :Y

Csak egy kérdés: ha nem az asus és az msi lenne a támogató, akkor is e 2 cég cuccai lennének alapvetően kiprédikálva? :B És akkor is a csodás neo alaplapot ajánlanátok a kb. fényévekkel jobb gigabyte-ok helyett? :W

Régebben tök szerettem ezt az oldalt / hazai pályát - mostanában egyre inkább a reklám célokat látom csak... :(

XXL

(#18) Speed® válasza Mr. XXL (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Majd rájössz milyen jó is akár a legkisebb UPS otthonra, mikor több(tíz)ezer forintnyi károd keletkezik, vagy olyan adatot vesztesz, ami pótolhatatlan vagy rengeteg munkád van benne. Hiába a tudatos archiválás, előfordul az ilyen.
USB megjelenítőre akkor van szükség, ha kiterjesztett munkaasztal kell. Nyílván nem vérpistikéknek játékra. Kiadványszerkesztés, grafikai munka, stb.

A többire inkább nem reagálok..remélem más megteszi.

(#19) Mr. XXL válasza Speed® (#18) üzenetére


Mr. XXL
tag

Értem :)

Tehát az USB-s izé az nem vérpistikének, se a faterjának, hanem a milliós költségű rendszereknek kell. Még mindig nem világos, hogy ez az átlag PH-st hol érinti?

Elhiszem én, hogy szuper meg minden, csak épp a célcsoport igen szűk.

Azt a james bondos csodás munkaasztalt is szeretném látni lassan, a millió dolláros árcédulával, az is hasonló fontossággal bír a mezei népnek.

[lehet velem van a probléma: nincs se lcd tv-m, se parasztvakítós gépem, se 10.1-es kiépített hangrendszerem, stb. És nem is vonz egyik se]

Ja UPS. Hát ja. Elhiszem én, hogy jó az. Meg áramszünet. Nekem eddig a vinyók mentek tönkre. Áramszüneti elveszés nem igazán volt: automatikus mentés és ghost ahol kell.

Következő szavazás lehetne a "van otthon UPS-ed?" Nem hiszek a nagy + arányban.

XXL

(#20) Speed® válasza Mr. XXL (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

..el vagy tévedve. Egy mezei grafikusnak is jól tud jönni ha van hová húzni az eszköztárakat és nem kell időt pocsékolni az előhalászásukkal pl. Ez nem milliós költségvetés, 50-60ks beruházás ami megkönnyíti\meggyorsítja a munkát, ezáltal megtérül hamar..attól, hogy számodra hasztalan, még másoknak hasznos lehet, nem értem miért kell sarkosan véleményezni bármit is.

Inkább ajánlok UPSt mintsem RAID tömböt meg állandó ghostolást..de momentán itthoni használat során sem jön rosszul ha van 5-6 percem rendesen leállítani a masinát és\vagy befejezni valamit amit épp csinálok..jó ha van.

(#21) DeFranco válasza Mr. XXL (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igyál már egy sört :) Izirájder. Reklám, igen, mert a PH sem jótékonysági intézmény, és el kell tartania magát, örüljünk, hogy van aki szponzorálja. Szerencsére itt senki sem hülye, el tudja választani az értelmest a félig meddig "muszájtól". Én örülök, hogy ezekről is olvasok, meg sok másról is, ami viszont kicsit sem reklámszagú. Addig nincs gond, amíg valami nem kap ajánlottat például, annak ellenére, hogy szar, csak mert szponzor a gyártó/forgalmazó. De ha ilyen lenne is, itt a fórum ;) megmondják a jobbantudjaokosok.

Szóval röviden annyi, hogy a PH-nak is meg kell élni valamiből, és ez a módszer még a legjobb szerintem. Te tudsz jobbat?

No offense, csak leírtam a véleményem. Peace

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr. XXL válasza Speed® (#20) üzenetére


Mr. XXL
tag

UPS-es választ részemről elfogadom. :R

Valaha volt ilyesmim, de miután 10 másodpercet nem bírt ki, kihajítottam. Nem egy friss darab volt. Azóta mellőzöm. Másra használtam fel a keretét (+hdd, noti, ram, stb)

A másik viszont: a szövegben nem láttam a hivatkozást a grafikusokra ;] - mondjuk ha 6 monitort beüzemel vele, akkor úgy fog kinézni, mint valami parancsnoki híd. És a nyaka is hamar berándul :o)

Sarkítás? Hát... Az ajánló mindenkinek szól. Aztán nem láttam belőle semmi használhatót. Azért szerintem egy grafikus/filmes/újságos már olvasott erről 1-2 hónapja és netán már használja is... Bár lehet nincs igazam, és hétfőn fogják megrohamozni a boltokat a cuccért :B

XXL

(#23) Mr. XXL válasza DeFranco (#21) üzenetére


Mr. XXL
tag

You are welcome.

Kb ezt a véleményt szerettem volna olvasni :)
Köszi!

A heti felhozatal eléggé elkeserített, ezért is írtam, amit írtam.

XXL

[ Szerkesztve ]

(#24) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Az egerek nekem tetszenek, bár épp nincs ilyesmire szükségem.

A billentyűzet még inkább tetszik, mondjuk a g15öt nem cserélném csakúgy le, de most hogy csak laptopot használok... :B Ha leveszem a numpad részt, akkor még egy notis táskába (17colos) is belefér a billentyűzet, nem? Egyébként működik ez a bill akkor is ha nincs a közelében a numpad rész?

eSata pendrive bejövős... múltkor volt olyan pendrive is, ami esatába és usbbe is belemegy, vagy nem? ilyesmi rémlik nekem - tudom, el kellett volna menteni a cikket :U

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#26) Dr. Akula válasza Tomi_Sci (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nincs mit javítani, a 21. században már alap a wireless a játékegereknél is.

Speed(R):
1 baj van csak ezekkel az UPS-ekkel, hogy kb. mind kockajeles, vagy max kamuszinusz, és az aktív PFC-s tápok azonnal lekapcsolnak ha elmegy az áram, így aztán totál semmi értelme nincs ezeknek. Vagy most ezért vegyek vmi oldschool passzív PFC-s (vagy no PFC) tápot? 850W-osban lehet nincs is ilyen. Az én UPS-em is csak az ajtó kitámasztására van használva, másra nem jó. Felesleges pénzkidobás volt. Szinuszos UPS meg annyiba kerülne mint az egész gép, inkább kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#27) Dr. Akula válasza Mr. XXL (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem még vinyóm nem ment tönkre áramszünettől, pedig szoktam rugdosni a gépet, meg konnektorból kirántani a tápkábelt, és sose volt ebből probléma. Ráadásul RAID0-ban megy a C:\ meghajtóm, az még jobban érzékeny is lenne ilyesmire.

Ellenben olyantól már igen hogy gagyi noname USB rackbe raktam (asszem Coolink), és világított a chip a vinyón úgy füstölt el.

(#28) nyunyu válasza Mr. XXL (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Apropó, miért van az, hogy egy közismert, 4betűs ámítástechnikai boltban az összes hirdetett cucc jóval (monitorok 4-5k, notebook 15-20k) olcsóbb? Adót csalnak? Vagy csak a partner nagykerek "éhesek"?

A-val kezdodo qua-ra vegzodo, APEH AFAt befizetni elfelejtok toplistajan ket korabbi cegnevvel is fentlevo alakulatra gondolsz? (azota persze mar nem azon a cegneven uzemelnek :DDD )

(Grr, APEH leszedte a listat, mondvan sertette a rajta szereplo cegek jo hirhez valo jogat :Y Milyen jo, hogy a bunozoknek jogai is vannak :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) nyunyu válasza nyunyu (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

APEH AFAt befizetni elfelejtok toplistaja

Aha, frissitettek a listat

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) nyunyu válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

1 baj van csak ezekkel az UPS-ekkel, hogy kb. mind kockajeles, vagy max kamuszinusz, és az aktív PFC-s tápok azonnal lekapcsolnak ha elmegy az áram, így aztán totál semmi értelme nincs ezeknek.

Ezzel igazabol csak a Delta beles tapoknak van baja, kaaaar, hogy azok elegge elterjedtek. (Chieftec GPS szeria, Asus A45GA)
Tobbi gyarto PFCje nem olyan haklis...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) Dr. Akula válasza nyunyu (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

CoolerMaster RealPower 850W-m van, meg Powercom Black Knight UPS-em, kalap szart nem ér. Nemtom milyen belsős.

(#32) Speed® válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abban a környezetben, ahol viszonylag átlagos munkagépek vannak, nincs szükség 400+W tápokra, jellemzően PPFCs FSPket építettem be, amikkel gond nélkül mentek az olcsó (<20k) UPSek. Ahol meg szerverszintű gépek voltak és szükség volt ~kW tápokra, ott nem volt gond még 100k UPSre..arról én nem tehetek, hogy te a kettő közt vagy :)

CWT beles a tápod és nem értem miért nyíglódik, mennie kéne APFCtől függetlenül is szerintem. Esetleg járj utána a tápos topikban, hátha van megoldás.

(#33) Dr. Akula válasza Speed® (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De nálam nem átlagos munkagépek vannak, akkor az én gépem már nyugodtan szétkúrhatja a villám? :D

(#34) Mr. XXL válasza nyunyu (#29) üzenetére


Mr. XXL
tag

Hali,

Másik 4 betűsre gondoltam... Tudom sok van :) Ez I-vel kezdődik.

XXL

(#35) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én csak azt nem értem hogy miért kerül egy 22"-os TN-es NEM Full HD-s monitor 70k-ba :F Amikor már ennyiért lehet kapni 24"-ost is, igaz az is TN-es :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) Teaway válasza #41635072 (#9) üzenetére


Teaway
veterán

"Nem mindenkinek van pénze jobb panelre, és nem is akkora barom, hogy otthoni átlagos felhasználásra vegyen."

Én otthoni átlagos felhasználásra vettem S-PVA panelest anno...barom lennék? :F

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#37) Alex91 válasza Teaway (#36) üzenetére


Alex91
félisten

Igaz, ami igaz. Megkerik az arat, de sokszor megis megeri. Es siralmas egy jobb panel utan a TN-t bamulni... (Bar meg lehet szokni.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38) Cyberpunk válasza Alex91 (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát azért aki TN-hez van szokva annak holt mindegy hogy olyat vesz e vagy sem. Nekem is TN-es van egy 931BF és most veszek majd egy 24"-ost helyette, de mivel én sokat játszóm ezért nálam csak a TN jöhet szóba. Azért akárki akármit mond játékra még mindig a TN a nyerő, bár vannak elég jó nem TN-es monitorok is amiknek minimális az után húzása és az input lagja is elfogatható. A jobbaknak már 20-30 ms környékén van a bemeneti késése, de nálam ez elfogadhatatlan ;] Amiben viszont egyértelműen jobbak a nem TN-esek az a betekintési szögek ezt én is elismerem no meg a fekete.
A több színt meg a laikus úgysem fogja észrevenni, ahhoz meg hogy elő csalogassuk belőlük a nagyobb színteret ahhoz meg kalibrálni kell :K Amit valljuk be nem mindenki fog/tud megcsinálni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) Alex91 válasza Cyberpunk (#38) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg a betekintesi szog is... Mondjuk en nem jatszom, utanhuzas nem zavar. (Bar a kulonbozo paneleknel meg az utanhuzast sem lehet egyertelmuen megadni. Ket TN kozott igen, ket SPVA kozott igen, de mar vegyesen nem biztos, hogy a papiron latott ertekek a valosagban is azt hozzak, amit az ember gondol...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40) szab.tam


szab.tam
nagyúr

mindig tetszettek a kis gépek. csak az a baj, hogy a hírekben sokat olvasni róluk, de hozzájuk jutni már nehezebb. én már összeraktam a kis gépemet, és majd egy éve tökéletesen kiszolgál 24/7-ben, de van egy klassz darab, amit több ismerősömnek ajánlottam volna, akik ilyet keresnek, de hiába kerestem rá többször, itthon nem kapni:

Acer Aspire X1200

valaki tudja, hogy hol lehet ezekhez hozzájutni magyarországon? (hazai forgalmazás + gari-ra gondoltam.)

de akár ez is lehet:

Acer Aspire X3200

az usb-dvi átalakítónak pedig nagyon örültem volna régebben.... - biztos van, aki nagy hasznát veszi, ötletes kis darab.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) TheDragon007 válasza Teaway (#36) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Jah, akkor anno én is csatlakoztam a barmokhoz egy S-IPXes 24 colossal :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#42) marcias


marcias
őstag

Én csak azt nem értem, mi a f@szért kerül 25.000-be egy egér? Az előállítási költsége valahol 500 és 1500 Ft között kell legyen... :(

Steam: marcias88

(#43) Dr. Akula válasza marcias (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Fejlesztés ktsg, marketing, márkanév, luxusprofit. :)

#5, Tel Elek:
Mondjuk azért mert nem elég neki a 6 bites színmélység, és van olyan igényes hogy true colorban nézegesse a képet. Esetleg az se hátrány ha kicsit oldalról nézed, akkor se vmi szürke homályt láss csak.

[ Szerkesztve ]

(#44) Chrys_ válasza F e Z o (#8) üzenetére


Chrys_
addikt

A billentyűzet nem rossz, de azért az nem tetszik, hogy a programozható gombok közvetlenül egymás alá lettek pakolva. Játék közben nincs időd mindig rájuk pillantani, hogy a megfelelőt nyomod-e le. A G15-nél legalább ez normális (abból is csak kb. 3-at programozok :) ).

Ha 2 azonos méretű monitort egy kártyáról hajtok, akkor működik az, hogy az egyiken megy pl. a játék, a másikon meg bármi más? A feltétele, hogy azonos legyen a felbontás? MErt egyszer régen 2 CRT-vel különböző felbontások mellett a játék elindult a primary-n, de a másik frekvcenciáját elcseszte és elcsúszott a kép megjelenítése (használhatatlan lett).

(#45) NagyVillany válasza Cyberpunk (#35) üzenetére


NagyVillany
tag

"Amikor már ennyiért lehet kapni 24"-ost is"

sőt:

26"-ost is
:)

(#46) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Rögtön az első bekezdés negyedik sora: kontrasztaránnyal. Javítsátok. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#47) MaciG


MaciG
addikt

Ez a pendrive nem rossz, bár az az usb-s valami :Y (Lehet jobban megéri inkább sli-be két karit (nem csúcskarit) azt ott van 4 monitor kimenet :R )

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.