Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Ezt kiváncsian várjuk, hiszen feltételezem, hogy továbbra is IPS panelek lesznek, viszont kellően magas zónaszámmal és megfelelő vezérléssel kompenzálható lenne az alacsony natív kontrasztarány.

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

A 86-os modellre kíváncsi leszek, miként árazzák és miként teljesít majd a 83-as OLED-ekhez képest. Mekkora troll már az LG is, hogy a mini LED háttérvilágtású tévét QNED névvel adják ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) Duree


Duree
veterán

Sajnos az újdonság varázsa általában megvastagítja az árcédulát író ceruzát, gondolom ha egy 55" nanoled 3-400 ezer forint akkor ez legalább 50 százalékkal drágább lesz.

duree54

(#4) mad823 válasza Duree (#3) üzenetére


mad823
őstag

Kétlem, hogy az OLED fölé mernék árazni, hiszen azt pozícionálják a non plus ultrának, tehát egy általuk lenézett LCD technológiát nem lőhetnek árban az OLED fölé.

(#5) mad823 válasza #72042496 (#2) üzenetére


mad823
őstag

Igen, QNED elnevezés nem kis trollkodás :D

(#6) #72042496 válasza mad823 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valahová a kettő közé kerül, a NanoCell + 50% még reális is lehet ahogy átfutottam a tavalyi nyitóárakat.

#5 mad823
A mini LED mondjuk snasszul hangzana, amikor nano, mikro, quantum meg minden extrapici sugallatú kutyatöke megy már a tévés iparágban. De a QNED akkor is troll. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Akula


Akula
őstag

Majd megy a pereskedés a Samsunggal a név miatt. :)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez annyira Samsung-os lett, nem akarták véletlenül ezzel a konkurenciát nevetségessé tenni?
Ekkora uborkaszezon lenne, hogy a miniLED<->microLED hasonlósággal meg kell kavarni a vásárlót, hogy felkapja a fejét.

[ Szerkesztve ]

(#9) #72042496 válasza #16939776 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt nem értem. A mini LED eddig is létezett (monitorokban és kínai tévékben tavaly vagy még régebben megjelent), és valószínűleg a konkurencia is éppúgy be fogja vezetni. A Samsungnál Quantum Mini LED néven várják még az idén, ezt mondjuk nehezen tudtam röhögés nélkül leírni. Pedig elvileg ez épp mini LED hátul és quantum dot réteg elöl, de akkor is kezdek besokallni ezektől a nevektől. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776 válasza #72042496 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem ez csupa újdonság és egyedül a MicroLED-hez tudtam kötni.

QuMi és QuNaMi LED?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Duree válasza mad823 (#4) üzenetére


Duree
veterán

Ezt én is gondolom, de majd meglátjuk.

duree54

(#12) kukulec


kukulec
őstag

valaki homályosítson fel: akkor ez nem tud beégni?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#13) #72042496 válasza kukulec (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amennyire az LCD be tud. Otthon gyakorlatilag nem létező probléma.

#14 genlog
Anyival azért igen jó eredményeket el lehet érni, sok múlik a vezérlésen. A Sony 85ZH8 párszáz, emékezetből ~400 LED-del is komoly képet produkált (mondjuk az VA paneles).

[ Szerkesztve ]

(#14) genlog válasza mad823 (#1) üzenetére


genlog
junior tag

2500 az nem olyan magas sőt, az OLED mellett elbújhat továbbra is.
Csak azt nem értem, minek 30 ezer LED, ha csak 2500 zónában használják. Nagyobb LED, nagyobb fényerő ugyanúgy...

(#15) flexxx2 válasza genlog (#14) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha a 30ezret egyedileg vezérelnék lehet túl jó lenne a képminőség, és akkor nem vesznek OLEDet. :)

(#16) mad823 válasza genlog (#14) üzenetére


mad823
őstag

Van amiben elbújhat, de ez fordítva is igaz. Majd meglátjuk. Nyilván nem olyan triviális 30000 zónát vezérelni.

(#17) #72042496 válasza flexxx2 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ez még nem merül fel, a (több)tízezer zóna egyszerűen túl drága lenne. A hírek szerint a konkurencia szintén az ezres nagyságrendben marad. Így is borítékolom, hogy 120 Hz-es játékban elcsalják a zónák egy jó részét, mert nem túl gyors a háttérvilágítás. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#18) makkmarce


makkmarce
őstag

csak én nem értem miért jó 1000 zóna, az egy csillagos égbolton a holdal összevissza foltos kép lesz csak megint.
Ha elérnének mondjuk egy 480x270-et akkor már nem lenne annyira glow effect
Az apple monitora is valami hasonlót használ
kb hasonló mókának tűnik, mint a dinamikus kontraszt, használja azt valaki egyáltalán? :) utálom ha villog a kép, az az első amit kikapcsolok

okoskodom, tehát vagyok

(#19) LGG555 válasza kukulec (#12) üzenetére


LGG555
aktív tag

Mivel ez egy szimpla LCD nem tud, a mikroLED lenne az igazi mert OLED minőség és nem ég be, de azt 15 éven belül emberi áron ne várjál.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#20) mad823 válasza makkmarce (#18) üzenetére


mad823
őstag

A csillagok fényereje nem indokolja, hogy teljes fényerővel menjen a háttérvilágítás, elvégre annak zónánként a fényereje is szabályozható. De nyilván egy IPS panelnél nagyobb a halo effect esélye. Viszont ez legyen azok problémája, akik full sötét szobában mindig csak csillagos eget néznek a tévén. :D
Az apple 576 zónája azért nem ugyanaz, mint több ezer. A philips is mindjárt bemutat egy 27" monitort 2304 zónával, az már azért alakul...

(#21) Fücsök007 válasza mad823 (#20) üzenetére


Fücsök007
őstag

+1.
Egyébként TV méretben (elsősorban 55 és 65 hüvelyk) már majdnem van microled prototípus, de ezt lehozni 27 hüvelykre még sok év. :(
Továbbá nem tudni hány év telik el, mire hatékonyan tudnak hibamentes microled paneleket gyártani, az utólagos javítás meg a sok kis panelből összerakunk egy nagyobbat nem mindenütt elég jó és/vagy túl drága.

(#22) #72042496 válasza Fücsök007 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

27"-on az ASUS ROG PG27UQ volt ilyen, de az már EOL. 32"-on az ASUS ProArt PA32UCX mini LED-es és kapható, de újak is érkeznek remélhetőleg a nem túl távoli jövőben, a gaming sorozatba is. (Acer Predator X32, ASUS ROG PG32UQ)

Millió forintot meghaladó árakra érdemes számítani.

Ok, te micro LED-ről írtál.

[ Szerkesztve ]

(#23) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kérek egy mini ledes tévét...
2 méter lett, maradhat? :D Bakker!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) Cassi válasza Duree (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

Nincs hová drágítani, a mostani NANO9 is egy árban van az OLED-del.

A QNED név nem csak trollkodás, kénytelenek rányomulni a vélhetően sikeresebb QLED sorozatra. A NanoCell sorozat drágább modelljei elmaradtak teljesítményben a nekik megfelelő QLED modellek mögött, ezért kellett valamit újítaniuk.

(#25) Duree válasza Cassi (#24) üzenetére


Duree
veterán

Szerinted mitől lenne sikeresebb a Qled, mert igen csak nagyon drága és szerintem annyira nem jó. Mindíg is többre becsültem a Lg tévéit a Samsungénál.

duree54

(#26) Pingüino válasza genlog (#14) üzenetére


Pingüino
senior tag

Gondolom, valahol a fényszórásban, és a homogenitásban kell keresni a választ.

(#27) Pingüino válasza makkmarce (#18) üzenetére


Pingüino
senior tag

"kb hasonló mókának tűnik, mint a dinamikus kontraszt, használja azt valaki egyáltalán?"
Ez azért vicces, mert hardveresen elég ritkán lépnek előre a cégek minőségben, és mindenféle képjavító eljárások fejlesztésével próbálják kitölteni a köztes időt, hogy minden éven eladhassanak valami újat. De ezek jó része csak arra jó, hogy valamit ki lehessen írni az adatlapra. Aki egy kicsit is ad a minőségre, a képjavító eljárások többségét az első bekapcsoláskor kilövi a p...ába.

(#28) mad823 válasza Pingüino (#27) üzenetére


mad823
őstag

A parasztvakítást ki tudod lőni, de az alap képmegjelenítéshez szükséges algoritmusokat nem. És van azért érezhető különbség a gyártók és a gyártók alsóbb és felsőbb kategóriás modelljei között is. Ha nem így lenne, akkor minden TVn minden ugyanúgy nézne ki alapbeállítással, viszont ez nagyon nem így van.

(#29) Pingüino válasza mad823 (#28) üzenetére


Pingüino
senior tag

Erre vannak a "jó része" és "többségét" kifejezések a hozzászólásomban. :)

(#30) mad823 válasza Pingüino (#29) üzenetére


mad823
őstag

Arra céloztam, hogy van ott hardveres különbség is bőven.

(#31) makkmarce válasza mad823 (#20) üzenetére


makkmarce
őstag

nézd meg a videót.. (2/3-adánál űrjelent űrhajóssal) finoman szólva is ocsmány egy megoldás ez, csak az adatlapon mutat jól a csodakontraszt.

okoskodom, tehát vagyok

(#32) #72042496 válasza makkmarce (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ilyen jelenetekkel nem tud mit kezdeni, algoritmustól függően lehet játszani azzal, hogy mikor mennyire sérüljön a kontraszt, illetve mikor mennyi részletet törjön feketébe.

Világos részekben viszont a FALD az erősebb, én kíváncsi leszek ezekre a tévékre. A 83-as OLED-ekre, lehetőség szerint 1000 nittel kombinálva pedig még kíváncsibb leszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#33) makkmarce válasza #72042496 (#32) üzenetére


makkmarce
őstag

pont ezért mondom, hogy egyszerű parasztvakítós zsákutca, mint a dinamikus kontraszt.. na azóta nem látja senki a sima kontrasztot a spec táblában, nehogy kiderüljön, hogy még az 800:1-hez sincs meg, de ha bekapcsolod a dinamikusat, összevissza villog a kép. Ez nem fejlődés, hanem visszafejlődés.. sajnos ennek nemtudok örülni.

okoskodom, tehát vagyok

(#34) genlog válasza makkmarce (#31) üzenetére


genlog
junior tag

Erről beszélek. Valakinek ez megfelel, nekik jó ez a tévé a maga 2500-húdesok zónájával, nekünk meg ott az OLED a maga több, mint 8 millió zónájával.
Ha valaki meg jobbat akar, mint az OLED, akkor várjon a mikro-LED-re.

(#35) wallace 234 válasza genlog (#34) üzenetére


wallace 234
őstag

Most jön a zóna vadászat! Mert már ki fogytak az ötletekből! Jó képminőség majd a Micro led lesz, hátha sikerül emberi áron adni és meg oldani, hogy ne moduláris tv legyen! Akkor lesz verseny!

(#36) Pingüino válasza genlog (#34) üzenetére


Pingüino
senior tag

Engem inkább az AMQLED érdekel, mint a microLED. :)
Sose volt drága TV-m, de ha abból tömegtermék lesz, és hozza azt, amire számítani lehet, arra tuti benevezek.

(#37) kolosszus87 válasza mad823 (#4) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Márpedig ez szinte biztos, hogy az oled fölé lesz belőve...egyszerűen ezt olcsón nem adhatják, mert nem tudják olcsón előállítani, a jelenlegi FALD ledes tv-k sem olcsók, ezek meg bőven túlszárnyalják őket specifikációk alapján mind ledek, mind tompító zónák számában. Nézd meg a Sony példáját, ott a csúcs Master Series ZH8 led tv-je a legdrágább modellje, az áll a portfólió csúcsán az oledek felett.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#38) mad823 válasza kolosszus87 (#37) üzenetére


mad823
őstag

A TCL 650$-tól induló 6-os sorozata már tavaly is miniledes volt. Nincs ebben a technológiában semmi egetverően drága, legalábbis hardver szinten. Mint már írtam, okosan kell tudni vezérelni, inkább ide kell a knowhow és a gempa.

(#39) wallace 234 válasza kolosszus87 (#37) üzenetére


wallace 234
őstag

Tcl mini ledes tv, elég drágán sikerült alzaán volt, 800 ezer forint 65 collos t ért azért elég húzós! 6 os széria biztos jobb áron van, de itthon sajnos nem látni belőle.

(#40) makkmarce válasza genlog (#34) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, amíg 120+"-os méretben nincs elfogadható, addig maradok a projectornál. Rászoktam már a szép nagy képre, nem szeretem az egérmozit :)

okoskodom, tehát vagyok

(#41) mad823 válasza makkmarce (#40) üzenetére


mad823
őstag

120”+ felett inkább az lesz a problémád, hogy hogyan építed köré a házat...

(#42) makkmarce válasza mad823 (#41) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, de minden csoda csak pár hétig tart.. ki emlékszik a plasma tévékre? :) beégtek, többmilliós áron indultak. Remélem lemegy a 120" is elfogadható árszintre majd idővel.

okoskodom, tehát vagyok

(#43) LionW válasza #72042496 (#2) üzenetére


LionW
tag

50 éves toldozott-foltozott LCD technológiának ugyan azt a nevet adják mint a next-gen, 21. századi technológiának. :D Remélem a samu kijön a valódi QNED-el 1-2 éven belül, az összes LCD nevetséges lesz a QNED mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.