Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) creation válasza namivanmar (#2) üzenetére


creation
senior tag

Első két láb fekete és piros (fekete GND, piros +12V), aztán sárga (RPM) és végül kék (PWM)

Avagy:

Néhány ventilátornál elképzelhető (főleg server és barebone berkekben) eltérő színjelölés a ventilátor ereit tekintve, de alapvetően ez a szabvány... Szerintem.

Nem is értem, hogy hogyan jött ki a fekete sárga zöld kék színjelölés, amikor ha visszagondol az ember a kezdetek kezdetén és a tápokban a mai napig is a fekete piros összetétel a gnd +12V felállás, aztán az első visszajelzéssel ellátott ventilátoroknál a sárga lett az RPM szál... Hogy lettek PWM-es ventik, lett a kék szál a pwm-nek... De miért kellett a mezei usert fekete sárga zöld kék renddel megkeverni, számomra nem világos.

Továbbá annó is lehetett szabályozni a ventilátorok fordulatát 3 ágon is, csak úgy a 12V lett tologatva lefelé, hogy lassabban forogjon. Abit lapok ezt nagyon szépen és jól szabályozhatóan, akár kikapcsolás szintjéig is tudták.

Én ha mód van rá inkább a sorrendet tartanám fontosabbnak amúgy mint a színeket, de tény, hogy kereskedelmi forgalomban kapható ventlátorok jelentősebb százalékán a kábel színezése a fekete piros sárga kék vonalat követi.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.