Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Gondolom saját költségén nem akart telefonálni (a postán nincs még csak egy dolgozói csomag sem). Kaputelefon nincs? Nem értem miért nem azt használta. Ha meg nem működik, akkor ott rontottad el, hogy nem figyelted az utcát fél szemmel, mikor jön az ipse.
Nem vicc, én ezt csináltam, amikor csomagot vártam, és nem volt jó a kaputelefon.

(#2) nakos1212 válasza janeszgol (#1) üzenetére


nakos1212
senior tag

Van, és a földszinten lévő 1-es lakásban lakom, tehát nem kell sokat keresni.

(#3) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sajnos a posta nem híres a küldemények megfelelő kézbesítéséről.
Nagy káosz van náluk.
Szerintem ha nagyon vársz csomagot, neked kell pro aktívnak lenned.
A rendszerükben rengeteg hiba van, amit saját tapasztalatom is megerősít.
És a hiba jelzésére sem változtatnak meg adatokat.
Tegnapi eset...
a 43 sz csomagautomata Budapesten a honlap szerint az alábbi címzéssel érhető el.
"1131, Árpád híd aluljáró, Budapest XIII.
43 sz. automata - Árpád híd metró aluljáró"
Míg a pdf kivonat szerint 1870-es irányítószámmal szükséges megcímezni.
Természetesen hívni kell az ügyfelest, hogy akkor most melyikre is.
És közöltem, nem lenne baj ha ezt közös nevezőre hoznák a honlapon is.
Nem gondolnám, hogy ezen ettől változtatnának.
Monopol helyzet, kevés fizu, kevés dolgozó, rengeteg esze-Tomi vezetői körökben, ahogy sok helyen is lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#4) nakos1212 válasza moongoose (#3) üzenetére


nakos1212
senior tag

Hát itt az első kettő hsz-ben látod hogy a postás vagy teljesen hazudik, vagy meghaladta szellemi képességeit hogy megnyomja a kapucsengőt.

(#5) janeszgol válasza nakos1212 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor a nagy fluktuációban kifogtál egy fogyatékost, aki nem tud lépést tartani a címzési mennyiséggel, és így spórol időt magának. (Lehet ott se járt, csak ráírta a papírra.)

(#6) oriic válasza janeszgol (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"a postán nincs még csak egy dolgozói csomag sem"

De van (nekem is az van), csak sima kezbesitok nem kapnak valamiert. Itt szimpla lustasagrol van szo szerintem. Ha akarta volna, le tudta volna kezbesiteni a cuccot. Lehet ki sem ment a cimre.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) nemlehet


nemlehet
őstag

Én is úgy gondolom, hogy ki se ment. Sokan csinálják ezt, van egy útvonal amit "szeretnek" ami azon kívül esik oda el se mennek, inkább behazudják hogy nem vették át stb.
Lehet szimpla lustaság de sokszor aránytalanul nagyok a körzetek. Én Szentendrén lakok, van 1 körzet amit minden kézbesítő utál, mert 1,5x annyi cím van benne mint a 2. legnagyobban ráadásul hegy... Ott érdekes módon soha senki sincs otthon és senkit sem tudnak elérni...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) Samus


Samus
addikt

Sajnos a Királyi Posta a 21. században nem jutott el odáig, hogy legalább egy SMS-t dobjon, hogy "Hé öcsém, csomagod jött, gyere el érte, mert nincs kapacitásunk kivinni." Igen, lehet jönni, hogy dehát honnan tudja a telefonszámod...a csomagok 99%-a úgy van felcímezve (a belföldi csomagokon már évek óta kötelezővé tenném), illetve külföldről érkező csomagnál alapból rajta is van, és tudnak is keresni ha vámkezelés lehetősége (=le lehet húzni egy kis zsetont) áll fenn.

Hatalmas káosz közelít egyébként, hamarosan július 1. lesz...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Csorbi


Csorbi
addikt

"Hol cseszem el?"

Ott, hogy ezek szerint csekkoltad a nyomonkövetést, és mégis megvártad, míg 3x sikertelenül kézbesítik. Az első után téptem volna fel a posta ajtaját.

(#10) oriic válasza Samus (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja az a rohadt julius 1. Legszarabb nyar ever, koszonhetoen hogy meszaros urasag tenykedesenek hala megszunik munkahelyem... :( (mert neki rohadtul bele kellett ugrania a postai bizniszbe)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#11) adlersson


adlersson
aktív tag

"zárt lépcsőház" - Nincs ezzel gond, én kertes házban is kaptam ilyet. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#12) bkercso


bkercso
nagyúr

Be kell menni a postára személyivel és lakcímkártyával, hogy csomagod jött!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13) Narxis válasza adlersson (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Thanos was right.

(#14) stickermajom válasza Samus (#8) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezt cáfolnám. Az elmúlt hónapban két csomagom is így érkezett külföldről. Egyikről emailt kaptam, a másodikról pedig SMS-t pár napja.

(#15) nakos1212 válasza Csorbi (#9) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nem ezt nézegetem mindig, és mivel se SMS, se e-mail nyoma nem volt, nem gondoltam hogy ez van.

(#16) Csorbi válasza nakos1212 (#15) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor ez a második hiba :D Nemzetközi csomagot mindig csekkolni kell, van erre már kismillió mobilos alkalmazás amelyek minden új státusznál dobnak egy értesítést.

(#17) Ellia


Ellia
addikt

Lekopogom nekem eddig jó tapasztalatom van a postával és az MPL szolgáltatásukkal is. Igaz, hogy "kissé" fapadosak, de szerencsére nálunk (agglomeráció, Göd) nagyon rendesen teszik a dolgukat.

Hogy pozitív példával éljek: nemrégiben Kínából volt csomagom, amin a kicsi kínai barátunk elírt szinte minden adatom... Az egyik postán dolgozó hölgynek rémlettem, felhívott és rákérdezett, hogy az enyém-e. Értéke nem nagyon volt a csomagnak, de akkor is vette a fáradságot utána menni.

Többször küldtem csomagot MPL-el is (pl. hardveraprós eladásnál) és eddig mindig rendbe volt.

Lehet hatalmas szerencsém volt eddig :)

(#18) janeszgol válasza Ellia (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem sem volt meg gondom ezzel.
De dolgoztam kezbesitokent, kb ismerem a helyzetet, igy tudok tippelni, mikor mi lehet a gond.

(#19) marositech


marositech
senior tag

Haha...ilyenkor kell udvarolni a benti nénikkel, szoktak nagyon segíteni.
Nálam x évig tökéletes volt, cégem címére kaptam a kínai csodákat.
Egyszer csak megszakadt....kiderült, fogták magukat és innentől a cég postafiókjába teszik!
Ok. Én hibám, címzettből kivettem a cég nevét csak annyit írtam: nevem + FÖLDSZINT.
Most már 5 csomagból 2 valahogy postafiókba teszik...pedig semmi cégnév és semmi postafiók nem szerepel...
De egy jó dolog van az egészben, email címre küldik az értesítést, ha megérkezett...ami nem a postafiókban landolt!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#20) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én azt tapasztaltam, hogy a postánál médiumokat is alkalmaznak.
Egy alkalommal, amikor csomagot vártam, 11-kor elindultam otthonról és már a postaládában várt az értesítő, hogy 12:30-kor nem voltam otthon. :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Én a város közepén lakom, kértem a jogsim postázzák a címemre. Másfél éve vagyok home office-ban, gondoltam vagy bedobják vagy ha át kell vennem személyesen akkor csenget. Erre tegnap hozza fel csajom a papírt, hogy sikertelen kézbesítés. Tehát jobban megérte annak a szerencsétlen balféknek helyben nyomtatni egy fecnit és bedobni minthogy felcsönget és átadja az új jogsim.
A legjobb, hogy a kormányablakban átvétel volt még opció ami nekem közelebb van mint a posta...nagyon örültem :)

Amúgy amikor csomagot nem hoznak ki, megértem, biztos rengeteg van, nem tudja a postás magával hurcolni. De amikor a kicseszett borítékot sem hozza és csengetés helyett az értesítőket szórja, na az már mindennek a teteje.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#22) Szilofon válasza oriic (#10) üzenetére


Szilofon
tag

Mi lesz július 1-én?

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#23) #90088192 válasza Szilofon (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nálunk gazdasági év kezdete, mint minden évben. :K

(#24) Amazonas válasza Szilofon (#22) üzenetére


Amazonas
senior tag

(#25) nemlehet válasza Amazonas (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

De hát megnyugtattak, hogy automatán fog menni minden és nem okoz fennakadást :D Te nem nyugodtál meg?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) oriic válasza Szilofon (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A poszthoz kapcsolódóan Amazonas már linkelte a szöveget. Ami engem érint, Július 1-től szűnik meg a postának a hírlapos (és egyben a szórólapos) részlegének az terjesztési és ellenőri része. Átcsoportosítások miatt a mi cégünk megszűnik (posta leányvállalata vagyunk/voltunk), így július 15-től megszűnik teljesen a munkám. :)

Live-Die-Respawn

(#27) Szilofon válasza oriic (#26) üzenetére


Szilofon
tag

Sajnálom

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#28) Narxis válasza oriic (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Részvétem :(

Thanos was right.

(#29) #90088192 válasza nemlehet (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Csak hogy jót is mondjak, nálunk már kb 3 éve így van, és Semmi probléma nincs belőle. Az eladáskor ráteszik a 10%-ot és postázzák. :K

(#30) Hieronymus válasza #90088192 (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A német változat a legjobb.
A német posta kezelési költséget számít fel, ami 6 euró. Erre jön még rá a forgalmi adó és a vám.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.