Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Pfff...villanyóra-killer... :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) zed1983 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


zed1983
őstag

4 darab 12v-os ág és 40a áganként :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#3) szacsee


szacsee
nagyúr

Tekintélyt sugárzó tápegység.
Figyelemre méltó az ára is, viszont élettartam garanciát vállal rá a gyártó és 100000 óra MTBF a várható élettartama.
Tuningnál a többágas kialakítás sem lesz túl nagy akadály, ha ágankénti 40A-t tud leadni. ;]
Viszont nem ad-e aggodalomra okot, hogy 2 csatlakozó áll rendelkezésre a PCI-E kötegeknek... bár gondolom a BFG-nél nagyobb szakértelemmel bírnak a mérnökök, mint én. ;]
Egy rivjú róla. :))

(#4) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

El kéne felejteni a moduláris szó használatát az ilyen tápokra, amikből akkora kábelköteg jön ki, hogy nem győzöd elrejteni... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) Bordoi válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Bordoi
őstag

Sokat mondó hozzászólás. :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#6) Thrawn válasza szacsee (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Hat lesz az a kettő PCIe :U
Áganként ugyan tudják a 40 A-t, de összesen "csak" 98-at..

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) Skizz


Skizz
addikt

Enermaxhoz képest qrvaolcsó.

(#8) TESCO-Zsömle válasza Thrawn (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És? Az már elég hegeszteni... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) P00By válasza szacsee (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Kicsit durva :DDD

Thrawn: :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Thrawn válasza TESCO-Zsömle (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

160-nal azért jobban lehetne hegeszteni nem? :U :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) old gray


old gray
addikt

Ásítós smiley. Lassan táp nélkül, 230V-ra kell kötni a sz.gépet. :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12) Hawk1979 válasza old gray (#11) üzenetére


Hawk1979
őstag

Jaja,Az úgyis moduláris.Fater majd csak annyi vezetéket húz a falba amennyi kell,se többet,se kevesebbet.Anyutól meg lehet szerezni harisnyát,azt belebújtatni a kettőharmincat....

(#1) Mr.Csizmás:Azéé me ezer vattos,attó még nem eszik annyit,te butus cica.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) venember83 válasza szacsee (#3) üzenetére


venember83
nagyúr

Élettartam nem csak a termék forgalmazásának idejére vonatkozik? Ha holnap kivonják forgalomból, akkor vége a garinak. Értelmezésem szerint.

old gray: S hogy lesz 12 volt a 230-ból? :U

[ Szerkesztve ]

(#14) szacsee válasza Thrawn (#6) üzenetére


szacsee
nagyúr

Értem én, arra akartam kilyukadni, hogy egy csatlakozóból jön ki 3 PCI-E csatit tápláló kábelköteg. A legrosszabb esetben 3db GTX 280 8 pines csatiba lesz bedugva. ;]
Összességében nem tudom hány A áramerősség kell az említett kombóhoz, de csak 1 csatlakozási ponton van összekötve a táppal, így ha rossz a tervezés, akkor a csatlakozó akár intenzív használat esetén felhevülhet... így nő az ellenállása, majd egy idő után el is éghet.
Így már érted hova akarok kilyukadni? :F :DDD

venember83: Persze, de így rövidebben tudtam leírni.... aki pedig utánajár, az kideríti egyből ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) old gray válasza venember83 (#13) üzenetére


old gray
addikt

Csak ironizáltam.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#16) venember83 válasza old gray (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak nem értem az irónia alapját, 230 volton is fel lehet venni 100 wattot, úgy ahogy egy táp is leadhat 1000 wattot 12 volton. A teljesítmény nem kizárólagosan a feszültségtől függ.

(#17) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

OFF

[link]

Tessék beleolvasni az alkalmazott technológiáról szóló részbe. Ehhez is elég lenne? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) szacsee válasza old gray (#15) üzenetére


szacsee
nagyúr

No meg offolsz Csizmással egyetemben és ahelyett, hogy az embernek megjönne az ingerenciája az adott HW hír topikjába olvasni esetlegesen felmerülő kérdésekkel kapcsolatban elmegy a kedve az ilyen hsz-októl... :W
Bár már jó ideje ez megy a PH-n lassan 1 MODERÁTOR-t rá kellene állítani, hogy az ilyen topikokat kipucolja... szánalmas.
Nézd meg pl a Csak a marketing miatt kellett a GTX 295 topikot.... kb 1-2 hsz-ban ki lett tárgyalva a felmerülő kérdés, a többi több 100 csak off. :((

venember83: Gondolkozz gyerekfejjel, akkor megérted. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Skizz válasza old gray (#11) üzenetére


Skizz
addikt

Próbálkozni lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) old gray válasza venember83 (#16) üzenetére


old gray
addikt

Pihenj már egy kicsit, felesleges mindent lereagálnod szakmailag azért mert táp-ügyben otthonosan mozogsz. Az irónia alapja annyi, hogy 5 év múlva 10kW-os táp kell majd? Ez aztán a fejlődés.... :W

szacsee: neked a 6xxx hsz-ből persze mind off nélküli színtiszta szakmai hsz. Citromba haraptál vagy nem kaptál p.nát éjszaka? :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#21) Skizz


Skizz
addikt

Ez a frequency conversation vagy mi a fene mit tesz vajon? Oké hogy alacsony terhelésnél 80% fölött (minimum 85% a brone plecsnihez asszem), de eddig másik 500 tápnak sikerült Frequency Conversation nélkül 80% fölött teljesítenie hatásfokban. Szóval értitek, nekünk ettől mi lesz jobb? :D

(#22) Sundesz


Sundesz
őstag

Egyébként ekkora táp minek? Egy minőségi 400-as a legtöbb high-end géppel elbír, egy minőségi 600-as meg bármivel. Vagy rosszul gondolom? :F :DDD

Hörcsög Powa'

(#23) Skizz válasza Sundesz (#22) üzenetére


Skizz
addikt

Lesz rá vevő. Főleg mert "olcsó" :))

(#24) Hawk1979 válasza Sundesz (#22) üzenetére


Hawk1979
őstag

Tri SLI vagy CF kazánnal alatta...

(#25) szacsee válasza old gray (#20) üzenetére


szacsee
nagyúr

OK, hogy közben próbálunk lazítani és kell 1-2 off hsz, no meg némi kikapcsolódás.... DE.
Ha nem vagy tisztában a szakmai résszel, akkor a jelenlegi hsz-od is szánalmas.
Otthoni felhasználásra untig elég egy 350-400W-os táp és még sokat mondtam.
Játékra, némi tuningal 600-700W, de itt is már túlmentem lehet egy picit az ideális kategórián.... kérdés, hogy van-e CF, vagy SLI.
Fanatikusoknak SR 1000W, hogy az i7 és SLI el legyen látva eléggé.
Viszont:
Nem gondolod, hogy vannak olyan cégek, amik pl:
Modelleznek 3D-ben, terveznek, játékot csinálnak, vagy animációs filmekhez, reklámokhoz csinálnak promó anyagot....
Nos ha egy ilyen cég vesz pl 3 Quadro FX kártyát és netán működik az SLI, valamint alátesz egy i7 rendszert nem biztos, hogy centizni fog a táppal.... nem gondolod?
(lehet a fenti példa nem teljesen valós esetet tükröz, de lehet rá igény)
Ahol nincs anyagi problémája az embernek megengedi, hogy i7 alá rakjon tri-SLI-t vagy 4870x2 CF-X-et.... az más kérdés, hogy mi éri meg és mi nem... ott is elkél az ilyen kaliberü táp :U

Részemről ennyi, innen meg léptem.. :C

[ Szerkesztve ]

(#26) PH-User


PH-User
addikt

Erről már mehetne a PC, a monitor, a TV, a mikró és a hűtő is. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27) Findzs


Findzs
addikt

ha már ilyen teljesitményü tápot vesz valaki akkor nyilván sok cucc van a gépben azért veszi ezért teljesen felesleges hogy moduláris legyen
pont hogy a kistápoknak kellene hogy modulárisak legyenek 350-400-450
szerintem

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#28) Skizz válasza Findzs (#27) üzenetére


Skizz
addikt

Aki meg teraszon ház nélkül tuningol az hova tegye a 3 kilónyi kábelt? :N Modularitás sosem árt, de 350-450 környékén valóban kevés a modis táp.

(#29) neduddki válasza Thrawn (#10) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te Kuka ertem en hogy.... /mindeki ertcsen ide amit akar, meg ami teccik, meg amit gondol/
de eg apro kornyezettudatossag, jozanez, epeszu gondokodas /nem kivant torlendo/ jegyeben nem lehetn emgmelekezni a kis teljesitmenyu goldokrol is ijjen lendulattel?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) szacsee válasza Findzs (#27) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sok külföldi oldalon látni lanparty-s képeket, ott előtérbe helyezik az mATX , vagy kis kocka házakat, ha valaki olyanba szeretne ütős konfigot látni úgy, hogy ne rotsa a szellőzést túlzottan a 3kg kábelköteg, akkor elkél a nagyobb teljesítményű moduláris táp.
Sajnos nem vagyunk jópáran ilyen előnyös helyzetben, hogy lanparty-ra vagy esetleg otthonra ilyen gépet építsünk, de vannak szerencsésebb emberek, akinek megadatott ez.
pl Asus ROG Rampage 2 Gene (X58), i7, 2db 4870x2 CF és már el is kél egy ilyen táp, ha kis háza van az embernek.. :)

(#31) old gray válasza szacsee (#25) üzenetére


old gray
addikt

Látom még mindig nem érted. Nekem pont az ba.ssza a csőrömet (és erről nem kimondottan a táp-gyártók tehetnek, hiszen ők csak kielégítik az igényeket), hogy sajnos szükség van ezekre a tápokra. Persze te szépen elmagyaráztad, hogy igen, szükség van rá; sőt még konkrét példákat is felhoztál...köszi, hogy hülyének néztél és azt gondoltad, hogy nem tudom mire is kellhet egy ilyen szörny. De nem baj ez, te legalább lenéző és lekezelő stílusban de segítőkész vagy, hmm? Nos, nekem az ilyen hsz-ek miatt megy el a kedvem a PH-tól. :(

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#32) zed1983 válasza szacsee (#30) üzenetére


zed1983
őstag

Na végre valaki, egy normális hozzászólással, azt várom már, hogy itthon is lehessen kapni az Asus Rampage II Gene-t mert nekem csak mATX jöhet szóba és kis kocka házam van és abból csinálok egy ütős konfigot...
És abba bizony moduláris táp dukál...
Szinte rám gondoltál... :R

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33) venember83 válasza old gray (#31) üzenetére


venember83
nagyúr

Akinek nem kell a számítási teljesítmény, annak ott van az Atom meg az onboard videokártyák, de komolyabb számítási teljesítmény csak komoly felvett teljesítménnyel érhető. Ez pedig úgy néz ki, hogy nem fog változni.

(#34) Skizz válasza old gray (#31) üzenetére


Skizz
addikt

Nem kötelező megvenni, extrém tuninghoz kell, ennyi. Attól még nem fog mindegyik 500W alatti táp elfüstölni, mert kiadtak egy 1,2kW-osat.

(#35) zed1983 válasza Skizz (#34) üzenetére


zed1983
őstag

Így van, nem kötelező ilyet venni, egy jó VX 450 vagy egy Enermax pro/modu 82+ 425W-osa, ezek a tápok a legtöbb embernek bőven sok...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#36) Thrawn válasza neduddki (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Gondolom nem BFG-re gondoltál, mert nekik nincs Gold tápjuk, ellenben Link
Ha lesz új, Gold minősítésú cucc, meg fogunk emlékezni róla, addig is itt a lista amiből lehet válogatni: Link

ps: Nem jöttél pénteken...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37) zed1983 válasza Thrawn (#36) üzenetére


zed1983
őstag

Köszönjük a linket :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#38) gametofiton


gametofiton
tag

Számomra is felesleges, de ha valakinek 3db 4870-ese van, akkor azért...a mostani tesztből olvasható hogy 1 darab kb 300Wot fogyaszt....

(#39) Skizz válasza gametofiton (#38) üzenetére


Skizz
addikt

Durva lenne, ha 1db 4870 300W-ot fogyasztana... ;]

(#40) #72042496 válasza szacsee (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Quadro-ból max. 2 kártyát (ez jelenleg egyúttal 2 GPU-t is jelent) lehet SLI-be kötni. Ilyen munkaállomásnál általában egy komoly, erre szakosodott beszállítót választanak. Pistike nyálelválasztása hiába indul be azonnal, ha meghallja, hogy BFG és 1200 (eze'kéccá') W, ennek a cégnek a munkaállomások piacán nincs neve.

Otthonra persze tökéletes lehet, ha valakinek ez az ingerenciája, avagy valós igénye. Utóbbiból legalább egy nagyságrenddel kevesebb van.

(#41) Mr.Csizmás válasza gametofiton (#38) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ott a gép vett fel ténylegesen annyit a 220-ból nem? :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) Fel válasza gametofiton (#38) üzenetére


Fel
addikt

A teljes konfig, 1db (azaz egy) 4870-el fogyasztott azon tesztben kb. 300W-ot. (csak a 4870, önmagában kb. 130-150W-ot, de mivel így nem használja senki, ezért szokták a teljes konfiguráció fogyasztását megadni) Úgyhogy ezt erősen félreértetted.

(#43) Pepe78


Pepe78
senior tag

A Gazdasági válság idején ez tuti sláger termék lesz....
Főleg nálunk.
Amúgy jó lenne egy ilyen , de ennyi erővel egy Ferrarit is szeretnék.

:DD :DD :DD :DD

(#44) szacsee válasza Thrawn (#6) üzenetére


szacsee
nagyúr

Thrawn ÖÖÖ esetleg erre valamit? :F

(#45) Thrawn válasza szacsee (#44) üzenetére


Thrawn
félisten

Idézek:
...gondolom a BFG-nél nagyobb szakértelemmel bírnak a mérnökök, mint én.

:D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#46) szacsee válasza Thrawn (#45) üzenetére


szacsee
nagyúr

Idézek: "gondolom"... nem biztos, hogy így van. :P :DDD

NE offojjá wazz... jön egy modi.:N

(#47) neduddki válasza Thrawn (#36) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

engedelmeddel szerinted enm esmerem? sot meg ojjan roviditwest sem tos hogy nxp:- )

udv

neduddki

p.s. on-ba nezd meg me em:- (

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#48) Thrawn válasza neduddki (#47) üzenetére


Thrawn
félisten

Engedelmed nélkül nem nézek bele a fejedbe, ismered-e :)
Mint említettem, ha lesz valami friss, Gold minősítésű és kisebb teljesítményű táp, akkor írunk róla. De a többiről is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#49) D1Rect


D1Rect
félisten

A tri SLI mellé a gépbe már a vasalót is be lehet dugni, hurrá.... :P ;]

(#50) Killing


Killing
addikt

Láttam egy Asus csodalapot 8 X PCI Express slottal... (CeBit-en)
Akkor töltsük meg mind a 8-at egy ATI Radeon HD 4870 X2-vel! ;]
Elviszi-e a cucc?
Legalább lehet nyomni Crysis-t tetszőleges felbontásban! ;]

D1Rect:Ebbe nem vasalót kell dugni! :DD Egyszár rájönnek hogy a tápot is SLI-ba kell kötni! :D

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.