Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BatchMan


BatchMan
senior tag

Van egy Note10-em cerkával miegymással. Savanyú nekem ez a szőlő.

(#2) _flamer


_flamer
aktív tag

Grat srácok! :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#3) Kasya válasza BatchMan (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

(#4) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A méltán híres ArchiCAD épülettervező szoftvert gyártó Graphisoft is világszínvonalú magyar cég.
Csak így tovább, fiúk! :C

(#5) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nem tudom pontosan, hogy ki lenne a célközönség, viszont a jelenlegi professzionális CAD programokban az ergonómia valami hihetetlen alacsonyan van. Egyszerűen agyvérzést kapnék, ha napi 8 órában kellene használnom tervezésre bármelyik jelenlegi CAD szoftvert.

Egyébként rendkívül érdekes trend kezd kibontakozni a gépészeti világban. Van egy ilyened, legyártod iPad-on a modellt, majd gyorsan megnézed az Mechanikát vagy Áramlástant rajta egy gyors szimulációval. Rapid prototípus tervezés. :C

[ Szerkesztve ]

PS4

(#6) cellpeti


cellpeti
veterán

Bárki bármit mond, és kinek savanyú a szőlő, kinek nem. Magyarok csinálták, magyarok nyerték ezt a díjat. Óriási gratuláció a fejlesztőcsapatnak, és büszkék lehetünk rájuk

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7) arnyekxxx válasza Tetsuo (#4) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a Graphisoft 2006 óta német tulajdon.

(#8) Tetsuo válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Német az anyavállalat, de magyarországi a cég, mint minden alkalmazott, ha jól tudom.

(#9) bkercso


bkercso
nagyúr

Szimulálni szerintem ez nem tud, "csak" rajzolni, ha jól tévedek.
A végeselemezés kicsit nagyobb erőforrást igényel egy tabletnél. :B

Amúgy nagyszerű a hír! Jó lenne, ha a színvonalas szakmai munkahelyeket a jövőben nem nagyítóval kellene idehaza keresni! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#10) Tetsuo válasza bkercso (#9) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én azon is csodálkozom, hogy használható CAD egyáltalán létezik tabletre.

(#11) DanielLong válasza Tetsuo (#10) üzenetére


DanielLong
senior tag

Miután az iPad Pro-t mint az egyik legjobb 4K videószerkesztő eszközt emlegetik, már semmin sem érdemes csodálkozni. Btw. már egyetem alatt is jól futott a Solidworks az i5-2520M procin HD3000 grafikával. Ahogy emlékszem, alapvetően a gpu volt gyenge inkább.

(#12) opr


opr
veterán

Hatalmas gratula a cegnek es a csapatnak, nem semmi! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) bkercso válasza #05304832 (#13) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez sem lehet véletlen. Kérdeztél volna angolul. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) Tetsuo válasza #05304832 (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, ez van. A profit mindenekelőtt.

(#17) Giovan! válasza #05304832 (#15) üzenetére


Giovan!
addikt

Lehet hogy az ügyfélszolgálati/social media részért nem ugyanazok az emberek felelnek, akik a fejlesztésért. Ha az előbbi ki van szervezve, akkor nem kell meglepődni, ha nem válaszolnak a magyarul feltett kérdésre. De amúgy is, vállalták valahol, hogy magyarul is rendelkezésére állnak az érdeklődőknek? Mert ha nem, akkor ez nem várható el tőlük.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#19) Giovan! válasza #05304832 (#18) üzenetére


Giovan!
addikt

pff... Hogy egy magyar ember magyarul megszólaljon? Ezt te sem gondolod komolyan. Magyarázkodás.

Hát gondolom nem ezzel reklámozzák magukat, hogy magyar fejlesztők fejlesztenek magyaroknak :U
Mondom, ha nem vállalták, hogy magyarul is válaszolnak, akkor fölösleges azon felháborodni, hogy ezt nem teszik meg.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#20) Jesus_Shaves válasza DanielLong (#11) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Solidworks, ahogy a legtöbb CAD tervező szoftver, egy szálat használ. Annyira nincs előrelépés e téren, hogy a kimondottan CAD munkaállomásokat gyártó BOXX is már csak rommá húzott, vízhűtéses i7 és i9 procikat rak ezekbe a masinákba.

(#21) bkercso válasza Jesus_Shaves (#20) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Comsol plazma modulját már 10 éve is 12 magon futtattuk. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) hallador válasza Tetsuo (#4) üzenetére


hallador
addikt

Na annyira ne örüljünk, ami ma már a Nemetschek AG tulajdona mert megvették.

(#8) Tetsuo

Jellemzően ennek az a vége, a Nemetschek keze sok helyre elér, és nem úgy fogják bemutatni, mint van egy kiváló magyar cég, ami ilyet is tud, hanem úgy, hogy van egy leány, aki szállítja ezt és ezt...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) hallador válasza cellpeti (#6) üzenetére


hallador
addikt

Bizony. Ez így van. Nagy gratula a csapatnak.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) arnyekxxx válasza Tetsuo (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy mondatban van megemlítve Bp

https://www.graphisoft.com/info/about_graphisoft/

(#25) #93448704 válasza arnyekxxx (#24) üzenetére


#93448704
törölt tag

Azért az egy nem gyenge mondat: “Budapest: a Graphisoft csoport legnagyobb, központi egysége. Az itt dolgozók irányítják a kutatást és fejlesztést, a gyártást, a kiadást, a nemzetközi értékesítést és a marketinget.“ Graphisoft.hu-n
Elég lenne, ha mondjuk a Tesla, vagy az Apple ugyanennyire “nem lenne” magyar :-)

(#26) hallador válasza #93448704 (#25) üzenetére


hallador
addikt

A tények makacs dolgok ahogyan ezt a Logopédus nénitől megtanulhattuk. Nem magyar tulajdon, tehát ki van téve a külső hatásoknak.
Milyen apple, vagy tesla? Kb olyan mintha a Microsoftot hasonlítanád a 30 fős programozócéghez.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) NandoXXL válasza bkercso (#14) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Or fuc. your english.
I hope, you understand it.
Ez nem magyar siker, külföldi cég, itt nem lesz belőle pénz, csak dolgoztatnak itt. Plecsnitől még egy ország GDP-je se nőtt. Magyar siker, akkor lenne ha többségi tulajdon magyar lenne.

(#28) Tetsuo válasza NandoXXL (#27) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ráadásul a GDP sem a jólét mutatója.

(#29) NandoXXL válasza Giovan! (#17) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Vajon miért tartunk itt :( ??? Normális support visszaír hogy nem értik, legyél szíves angolul írni.
Új Válasz 2020-07-06 13:19:33 (#28) Tetsuo NandoXXL (#2

Sajnos igazat adok, de ez az általánossan elfogadott mérőszám.

[ Szerkesztve ]

(#30) Giovan! válasza NandoXXL (#27) üzenetére


Giovan!
addikt

Magyar fejlesztők kemény munkáját és tehetségét ismerték el ezzel a díjjal.

Az én szememben ez sokkal inkább magyar sikernek számít, minthogy valamelyik ügyesen helyezkedő nemzethy vállakozó leakaszt egy pár milliárdos közbeszerzést. És ugye hogy én mit tekintek magyar sikernek, az az én dolgom hálistennek :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#31) Eugene Roe válasza Giovan! (#30) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az oké, de ettől még mindig inkább (ideig óráig) magyar emberek sikere, mintsem magyar siker. Persze ez nem feltétlenül az illetőkön múlik, bár manapság már nem túl magas a magyar adó sem, szóval egyre inkább mégis.

A nemzethyvel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy a sz*r az alapvetően nem viszonyítási pont :B

Én a magam részéről sokkal többre értékelem az ilyen eredményeket: [link]

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32) bkercso válasza Giovan! (#30) üzenetére


bkercso
nagyúr

nemzethy vállakozó
hát igen, a Nemzeti Szégyen az nem siker

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#33) bkercso válasza Eugene Roe (#31) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mérgezett Föld - zseniális! Ez is magyar eredmény.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) Giovan! válasza Eugene Roe (#31) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, de ez már szemantikai kérdés, ezért írtam, hogy nekem nem azt jelenti a magyar siker fogalma, amit a kollégának. Szerintem amiből nem vettem ki a részem, azt nem tekinthetem a saját sikeremnek, de attól még hathat rám inspirálóan. Ezért aztán ha magyar fejlesztők nyernek díjat, az valamiért engem is örömmel tölt el, mivel mint látható, nem tudtam levetkőzni ezt a törzsi identitástudatot :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#35) bkercso válasza Giovan! (#34) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ebből csupán látható, hogy lehetőség van itthonról is sikert elérni, nem kell érte külföldre menni. Ezért hívják magyar sikernek.

Én meg a fentit kb. kontraintuitív hatásnak hívom, annyira ritka az, hogy a valódi sikereddel nem külföldi céget hízlalsz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36) Giovan! válasza bkercso (#35) üzenetére


Giovan!
addikt

Mint mondtam, számomra a magyar siker fogalma egészen mást jelent.
Vagy akkor ha egy magyar cég nyer valamit, azzal mindannyian nyerünk? Egyáltalán mit jelent egy cég sikere egy olyan országban, ahol a szabadpiaci versenyt ott torzítja a hatalom, ahol kedve tartja?
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet a rendszertől függetlenül is sikeres egy magyar vállalkozás, csupán árnyalni akartam kissé a képet, mivel szerintem nem ilyen egyszerű a dolog, hogy van a multi, meg van a nemzeti, és akkor az egyik rossz, a másik meg jó.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#37) mrhitoshi válasza bkercso (#9) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Numerikus módszertől függ a dolog, de rapid protozáshoz nem kell cluster.

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.