Hirdetés

2020. július 15., szerda

Gyorskeresés

(#1) BatchMan

BatchMan
(senior tag)

Van egy Note10-em cerkával miegymással. Savanyú nekem ez a szőlő.

(#2) _flamer

_flamer
(junior tag)

Grat srácok! :)

Samsung Galaxy S10 / MacBook Pro 13“ 2019

(#3) Kasya válasza BatchMan (#1) üzenetére

Kasya
(nagyúr)

(#4) Tetsuo

Tetsuo
(aktív tag)

A méltán híres ArchiCAD épülettervező szoftvert gyártó Graphisoft is világszínvonalú magyar cég.
Csak így tovább, fiúk! :C

(#5) mrhitoshi

mrhitoshi
(veterán)

Nem tudom pontosan, hogy ki lenne a célközönség, viszont a jelenlegi professzionális CAD programokban az ergonómia valami hihetetlen alacsonyan van. Egyszerűen agyvérzést kapnék, ha napi 8 órában kellene használnom tervezésre bármelyik jelenlegi CAD szoftvert.

Egyébként rendkívül érdekes trend kezd kibontakozni a gépészeti világban. Van egy ilyened, legyártod iPad-on a modellt, majd gyorsan megnézed az Mechanikát vagy Áramlástant rajta egy gyors szimulációval. Rapid prototípus tervezés. :C

[ Szerkesztve ]

PS4

(#6) cellpeti

cellpeti
(veterán)

Bárki bármit mond, és kinek savanyú a szőlő, kinek nem. Magyarok csinálták, magyarok nyerték ezt a díjat. Óriási gratuláció a fejlesztőcsapatnak, és büszkék lehetünk rájuk

Keresek T540/W540-hez billentyűzethez gombokat!

(#7) arnyekxxx válasza Tetsuo (#4) üzenetére

arnyekxxx
(addikt)

a Graphisoft 2006 óta német tulajdon.

(#8) Tetsuo válasza arnyekxxx (#7) üzenetére

Tetsuo
(aktív tag)

Német az anyavállalat, de magyarországi a cég, mint minden alkalmazott, ha jól tudom.

(#9) bkercso

bkercso
(veterán)
LOGOUT blog

Szimulálni szerintem ez nem tud, "csak" rajzolni, ha jól tévedek.
A végeselemezés kicsit nagyobb erőforrást igényel egy tabletnél. :B

Amúgy nagyszerű a hír! Jó lenne, ha a színvonalas szakmai munkahelyeket a jövőben nem nagyítóval kellene idehaza keresni! :K

nincs aláírásom

(#10) Tetsuo válasza bkercso (#9) üzenetére

Tetsuo
(aktív tag)

Én azon is csodálkozom, hogy használható CAD egyáltalán létezik tabletre.

(#11) DanielLong válasza Tetsuo (#10) üzenetére

DanielLong
(aktív tag)

Miután az iPad Pro-t mint az egyik legjobb 4K videószerkesztő eszközt emlegetik, már semmin sem érdemes csodálkozni. Btw. már egyetem alatt is jól futott a Solidworks az i5-2520M procin HD3000 grafikával. Ahogy emlékszem, alapvetően a gpu volt gyenge inkább.

(#12) opr

opr
(addikt)

Hatalmas gratula a cegnek es a csapatnak, nem semmi! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) local1

local1
(őstag)

Én egyáltalán nem vagyok büszke rájuk. 2016-ban próbálgattam az applikációt, akkor még voltak gondok bőven. Fel is tettem néhány kérdést a youtubeon és talán a facebookon is de egyikre sem válaszoltak.
Azt nyilatkozták hogy minden kérdésre pár órán belül válaszolnak, erre kényesen ügyelnek.
No hát ez így is volt, a külföldieknek azonnal is válaszoltak de magyarul egy tetves szót nem hajlandóak leírni, még a honlapjuk is kizárólag angol nyelvű.

◆ DuckDuckGo - - A kereső ami nem követ ◆ Startpage.com - - Ha fontos a magánszférád

(#14) bkercso válasza local1 (#13) üzenetére

bkercso
(veterán)
LOGOUT blog

Ez sem lehet véletlen. Kérdeztél volna angolul. :R

nincs aláírásom

(#15) local1 válasza bkercso (#14) üzenetére

local1
(őstag)

Miért kérdeztem volna? Magyar vagyok.
Ők is csak ők elfelejtették.

De egyébként ők sem mondták hogy legyek szíves angolul kérdezni, válaszra sem méltattak. És megjegyzem nem is problémákat említettem nekik hanem pár funkcióról érdeklődtem hogy mit hogyan, teljesen normális hangnemben.

[ Szerkesztve ]

◆ DuckDuckGo - - A kereső ami nem követ ◆ Startpage.com - - Ha fontos a magánszférád

(#16) Tetsuo válasza local1 (#15) üzenetére

Tetsuo
(aktív tag)

Hát, ez van. A profit mindenekelőtt.

(#17) Giovan! válasza local1 (#15) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Lehet hogy az ügyfélszolgálati/social media részért nem ugyanazok az emberek felelnek, akik a fejlesztésért. Ha az előbbi ki van szervezve, akkor nem kell meglepődni, ha nem válaszolnak a magyarul feltett kérdésre. De amúgy is, vállalták valahol, hogy magyarul is rendelkezésére állnak az érdeklődőknek? Mert ha nem, akkor ez nem várható el tőlük.

"You are well intentioned and principled, but you are overexcitable and need to contain yourself. If that requires you to take some medicament, then so be it." - John Bercow

(#18) local1 válasza Giovan! (#17) üzenetére

local1
(őstag)

Akkoriban biztos nem volt kiszervezve, maguk a fejlesztők válaszoltak.

"De amúgy is, vállalták valahol, hogy magyarul is rendelkezésére állnak az érdeklődőknek? Mert ha nem, akkor ez nem várható el tőlük."

pff... Hogy egy magyar ember magyarul megszólaljon? Ezt te sem gondolod komolyan. Magyarázkodás.

(#19) Giovan! válasza local1 (#18) üzenetére

Giovan!
(őstag)

pff... Hogy egy magyar ember magyarul megszólaljon? Ezt te sem gondolod komolyan. Magyarázkodás.

Hát gondolom nem ezzel reklámozzák magukat, hogy magyar fejlesztők fejlesztenek magyaroknak :U
Mondom, ha nem vállalták, hogy magyarul is válaszolnak, akkor fölösleges azon felháborodni, hogy ezt nem teszik meg.

"You are well intentioned and principled, but you are overexcitable and need to contain yourself. If that requires you to take some medicament, then so be it." - John Bercow

(#20) Jesus_Shaves válasza DanielLong (#11) üzenetére

Jesus_Shaves
(tag)

Solidworks, ahogy a legtöbb CAD tervező szoftver, egy szálat használ. Annyira nincs előrelépés e téren, hogy a kimondottan CAD munkaállomásokat gyártó BOXX is már csak rommá húzott, vízhűtéses i7 és i9 procikat rak ezekbe a masinákba.

(#21) bkercso válasza Jesus_Shaves (#20) üzenetére

bkercso
(veterán)
LOGOUT blog

A Comsol plazma modulját már 10 éve is 12 magon futtattuk. :R

nincs aláírásom

(#22) hallador válasza Tetsuo (#4) üzenetére

hallador
(addikt)

Na annyira ne örüljünk, ami ma már a Nemetschek AG tulajdona mert megvették.

(#8) Tetsuo

Jellemzően ennek az a vége, a Nemetschek keze sok helyre elér, és nem úgy fogják bemutatni, mint van egy kiváló magyar cég, ami ilyet is tud, hanem úgy, hogy van egy leány, aki szállítja ezt és ezt...

[ Szerkesztve ]

[HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 19.3, Ubuntu 19.10, OpenSuse Leap 15.1 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

(#23) hallador válasza cellpeti (#6) üzenetére

hallador
(addikt)

Bizony. Ez így van. Nagy gratula a csapatnak.

[HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 19.3, Ubuntu 19.10, OpenSuse Leap 15.1 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

(#24) arnyekxxx válasza Tetsuo (#8) üzenetére

arnyekxxx
(addikt)

egy mondatban van megemlítve Bp

https://www.graphisoft.com/info/about_graphisoft/

(#25) Peppa válasza arnyekxxx (#24) üzenetére

Peppa
(tag)

Azért az egy nem gyenge mondat: “Budapest: a Graphisoft csoport legnagyobb, központi egysége. Az itt dolgozók irányítják a kutatást és fejlesztést, a gyártást, a kiadást, a nemzetközi értékesítést és a marketinget.“ Graphisoft.hu-n
Elég lenne, ha mondjuk a Tesla, vagy az Apple ugyanennyire “nem lenne” magyar :-)

(#26) hallador válasza Peppa (#25) üzenetére

hallador
(addikt)

A tények makacs dolgok ahogyan ezt a Logopédus nénitől megtanulhattuk. Nem magyar tulajdon, tehát ki van téve a külső hatásoknak.
Milyen apple, vagy tesla? Kb olyan mintha a Microsoftot hasonlítanád a 30 fős programozócéghez.

(#27) NandoXXL válasza bkercso (#14) üzenetére

NandoXXL
(senior tag)

Or fuc. your english.
I hope, you understand it.
Ez nem magyar siker, külföldi cég, itt nem lesz belőle pénz, csak dolgoztatnak itt. Plecsnitől még egy ország GDP-je se nőtt. Magyar siker, akkor lenne ha többségi tulajdon magyar lenne.

(#28) Tetsuo válasza NandoXXL (#27) üzenetére

Tetsuo
(aktív tag)

Ráadásul a GDP sem a jólét mutatója.

(#29) NandoXXL válasza Giovan! (#17) üzenetére

NandoXXL
(senior tag)

Vajon miért tartunk itt :( ??? Normális support visszaír hogy nem értik, legyél szíves angolul írni.
Új Válasz 2020-07-06 13:19:33 (#28) Tetsuo NandoXXL (#2

Sajnos igazat adok, de ez az általánossan elfogadott mérőszám.

[ Szerkesztve ]

(#30) Giovan! válasza NandoXXL (#27) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Magyar fejlesztők kemény munkáját és tehetségét ismerték el ezzel a díjjal.

Az én szememben ez sokkal inkább magyar sikernek számít, minthogy valamelyik ügyesen helyezkedő nemzethy vállakozó leakaszt egy pár milliárdos közbeszerzést. És ugye hogy én mit tekintek magyar sikernek, az az én dolgom hálistennek :)

(#31) Eugene Roe válasza Giovan! (#30) üzenetére

Eugene Roe
(senior tag)

Az oké, de ettől még mindig inkább (ideig óráig) magyar emberek sikere, mintsem magyar siker. Persze ez nem feltétlenül az illetőkön múlik, bár manapság már nem túl magas a magyar adó sem, szóval egyre inkább mégis.

A nemzethyvel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy a sz*r az alapvetően nem viszonyítási pont :B

Én a magam részéről sokkal többre értékelem az ilyen eredményeket: [link]

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32) bkercso válasza Giovan! (#30) üzenetére

bkercso
(veterán)
LOGOUT blog

nemzethy vállakozó
hát igen, a Nemzeti Szégyen az nem siker

nincs aláírásom

(#33) bkercso válasza Eugene Roe (#31) üzenetére

bkercso
(veterán)
LOGOUT blog

Mérgezett Föld - zseniális! Ez is magyar eredmény.

nincs aláírásom

(#34) Giovan! válasza Eugene Roe (#31) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Persze, de ez már szemantikai kérdés, ezért írtam, hogy nekem nem azt jelenti a magyar siker fogalma, amit a kollégának. Szerintem amiből nem vettem ki a részem, azt nem tekinthetem a saját sikeremnek, de attól még hathat rám inspirálóan. Ezért aztán ha magyar fejlesztők nyernek díjat, az valamiért engem is örömmel tölt el, mivel mint látható, nem tudtam levetkőzni ezt a törzsi identitástudatot :D

(#35) bkercso válasza Giovan! (#34) üzenetére

bkercso
(veterán)
LOGOUT blog

Ebből csupán látható, hogy lehetőség van itthonról is sikert elérni, nem kell érte külföldre menni. Ezért hívják magyar sikernek.

Én meg a fentit kb. kontraintuitív hatásnak hívom, annyira ritka az, hogy a valódi sikereddel nem külföldi céget hízlalsz.

[ Szerkesztve ]

nincs aláírásom

(#36) Giovan! válasza bkercso (#35) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Mint mondtam, számomra a magyar siker fogalma egészen mást jelent.
Vagy akkor ha egy magyar cég nyer valamit, azzal mindannyian nyerünk? Egyáltalán mit jelent egy cég sikere egy olyan országban, ahol a szabadpiaci versenyt ott torzítja a hatalom, ahol kedve tartja?
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet a rendszertől függetlenül is sikeres egy magyar vállalkozás, csupán árnyalni akartam kissé a képet, mivel szerintem nem ilyen egyszerű a dolog, hogy van a multi, meg van a nemzeti, és akkor az egyik rossz, a másik meg jó.

(#37) mrhitoshi válasza bkercso (#9) üzenetére

mrhitoshi
(veterán)

Numerikus módszertől függ a dolog, de rapid protozáshoz nem kell cluster.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#38) local1 válasza Giovan! (#30) üzenetére

local1
(őstag)

Általában én is örülök a magyar sikernek de az ilyen újgazdag seggfej hozzáállás sohasem tetszett.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.