Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Csak rájöttek végre, hogy a tükörcsattogás elavult :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) arn


arn
félisten

azta vazze, mi tortent? :) a tobbi kis milcgyartonak lehet reszeltek? nem lesz piaci res...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) Sefter válasza arn (#2) üzenetére


Sefter
veterán

Azért itt eléggé le van maradva a canikon...csodát nem várok

Psn ID: sefter_hun

(#4) Mr.Csizmás válasza Sefter (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

saját maguk alól rúgják ki a széket? a d3300, meg 1200d szintű mazsolapixelező izéknek van a legnagyobb piaci részesedése.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) t72killer válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

MILC-verziót gyártani olcsóbb, a d3300 szintű amatőrnek meg édesmind1, hogy van-e tükör.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Sefter válasza t72killer (#5) üzenetére


Sefter
veterán

A tükör mindegy nekik, de a nagyobb komolyabb(nak tűnik)..
Hány példa van erre a milyen gépet vegyekbe, hogy "ok, többet tud, de nem néz ki komolynak"

Psn ID: sefter_hun

(#7) arn válasza Sefter (#3) üzenetére


arn
félisten

azert a nikon1ben eleg jo sikerult a fokusz, etc. szerintem a nikonnal nem lesz problema.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Mr.Csizmás válasza Sefter (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pontosan :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) t72killer válasza Sefter (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A feltűnésivakarászósban szenvedő parasztja majd megtanulja, hogy nem kell szekérderéknyi fotómasina megörökíteni, hogy a gyerek először pisili körbe a kanapét... Ha a canikon lép, SzVSz inkább a fogyasztók fognak utána menni és nem fordítva.

Mondjuk egy d3300-asnak kinéző vázba is tehetnek milc lelket, ha nagyon akarják.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Sefter válasza arn (#7) üzenetére


Sefter
veterán

Hiába, ha egy komolyabb kompakt mellett nem alternatíva, nemhogy a milc-ek közt..

Psn ID: sefter_hun

(#11) arn válasza Sefter (#10) üzenetére


arn
félisten

es ha nagyobb szenzort teszel bele? :) a technologia adott, miert ne csinalhatnanak egy jo vazat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) t72killer válasza arn (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"miert ne csinalhatnanak egy jo vazat?" - a mérnökkar 3 nap alatt összedobna egy a7rII szintű darabot mindennel, ami csillog-villog, a marketing osztály és a főnökség viszont fél perc alatt lesöpörné az asztalról, lévén túl jó:(.

Ld a Canon APS-c milc szerencsétlenkedését, mintha nem lettek volna képesek ütős eos-m szériát kiadni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) rottenbull válasza t72killer (#9) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ahhoz nem kell 1000+ euros MILC sem, eleg egy mobiltelko.

(#14) Mr.Csizmás válasza t72killer (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na igen, 1945 óta nincs sok Wunderwaffe mérnök :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) YM


YM
senior tag

Márt azt hittem FF :U

Ennek így ebben a fromában semmi értelme. Nincs akkor szenzor benne, mint egy APS-C-s képben és még csak nem is zsebre rakható. Köszönjük, de mehet ez is a kukába!

(#16) pilóta válasza YM (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincs akkor szenzor benne, mint egy APS-C-s képben

Ezt miből gondolod? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) Muerte68 válasza YM (#15) üzenetére


Muerte68
addikt

De pont apsc és ha hozza az 1 sebességét nagyobb szenzorral jó lehet

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18) lugosi válasza Sefter (#3) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én se. A két nagy szerintem csak ül a babérjain milc témában.

(#19) arn válasza YM (#15) üzenetére


arn
félisten

mar miert kellene minden milcet zsebre rakni? nemtom honnan jott ez a marhasag... epp egy tukoraknanyival kisebb, mint ugyanolyan szenzoros slr. minden mas, obik, stb hasonlo meretu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) negyedes


negyedes
addikt

volt 1-es nikomom, jo volt az, de piszok draga volt akkoriban a kiegeszitok hozza. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21) Akula válasza pilóta (#16) üzenetére


Akula
őstag

"...egy nagyobb szenzorral ellátott verzióval is a piacra kívánnak lépni. Bár konkrét információk nem láttak napvilágot..."
Senki nem tudja mekkora szenzorral jön ki, ezen kár lovagolni. Ha APS-C lesz, az sem rossz. De ne legyen már összehasonlítva egy full frame DSLR géppel, mert nem egy kategória. Aki FF vázat vesz meg hozzá egy komolyabb obit kb. kétszer annyiért, annak ez nem alternatíva.

(#9) t72killer:
És igen, a gyerek körbepisilését is meg lehet örökíteni szép bokeh és normális Fé mellett, ha valaki ezt is megengedheti magának. A szomszédom sem azért vette meg a 718 Cayman-t, mert a Hungaroringen akarja tolni neki, hanem mert jó érzés a munkahelyen a főnök céges Octavia-ja mellé leparkolni. ;] Remélem nem voltam sértő, csak azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy ez egy ilyen világ. :R :R

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#22) t72killer válasza Akula (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Se a bokeh se a fénygyűjtő képesség nem fog csorbát szenvedni MILC-nél. Egyedül AF sebességben maradnak el a komolyabb DSLR-ektől (pl D7000 széria).

Háát, nem tudom, egy d3000/1000d kategóriájú váz inkább Dacia színvonal, nemhogy a VW-skodák vagy pláne a Cayman-nal egy lapon lehessen említeni.

SzVSz:

D3300: Dacia Logan (műanyag vacak, olcsó)
D7000, D500: Új Octavia/Superb -> munkaeszköz fotóra
A7rII: Cayman -> formás, könnyű, ütős teljesítmény. Fotós munkára vannak hátrányai (AF sötétben), de pl videóban köröket ver akármelyik DSLR-re. Ahogy a Cayman se egy ideális autó családi bevásárláshoz, viszont autópályán pikpakk legyorsulod a népet.

Kinek a papné, kinek a paplan:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Akula válasza t72killer (#22) üzenetére


Akula
őstag

Azt hiszem egyet értünk.
Részemről D610 az olcsó mindenes. Fullframe, annak minden előnyével és belépő szint annak minden nyűgjével, pl. kevés AF pont, de én már nagyon megszerettem. Apósomnak egy MILC van és ő szereti, ha mindent megold helyette.
A D750 a Porsche szintje, de nekem nem kell kihajtható kijelző.
Szóval van egy Tuareg kategóriájú gépem ami elvisz mindenhová, persze nem diófa a burkolat :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.