Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Látott már valaki akkora büntit, hogy egy ilyen kaliberű cég térdei megrogyjanak?": nem feltétlenül kell a céget megrogyasztani. elég, ha a részvényesek hitét megrogyasztják a főnökben.

másrészt egy akkora bünti (éves bruttó bevétel 4%-a) nem rogyasztja meg a facebookot, de komoly érvágás. viszont a büntetések darabszáma nem limitált :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) #59063552 válasza tomazin (#50) üzenetére


#59063552
törölt tag

"mert egy keplet azt mondja a felepitett profilod alapjan, h veled nem szerzodunk. Vagy hiteled. Vagy allasod."

Mar a romai birodalomban se kaptal hitelt, vagy allast ha nem tetszett X embernek Y kijelentesed.

[ Szerkesztve ]

(#53) Plazmacucci válasza tomazin (#50) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már megint kevered a szezont a Taigetosszal. Aki olyasmit oszt meg amiért valahol nem kívánatos lesz az meg is érdemli. A politikai összeesküvés elméletekbe meg ne menjünk bele.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#54) -Skylake- válasza #59063552 (#52) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat nem te vagy a legelesebb kes a fiokban az mar biztos...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#55) nyisziati válasza tomazin (#50) üzenetére


nyisziati
veterán

Azt azért óvatosan hozzátenném, hogy a kínai korlátozásokhoz nem kell Facebook. Ott simán megfigyelik minden tevékenységed, nick ide vagy oda, és pontoznak.
Na AZ diktatúra.

És ha valami változás folytán a nyugati kormányok is átvennék ezt, ők sem a Facebookot használnák megfigyelésre.

(#56) Avicularia válasza nyisziati (#40) üzenetére


Avicularia
veterán

Angliában jó Kiss vezetéknévvel élni, de svédben pisit jelents Kiss. :D
Mondtam többször is a Kiss nevű haveromnak, hogy változtasson nevet.

(#57) Lord Myn válasza #59063552 (#41) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az elektromosság, a tűz, a víz, a földrengés, (de talán még az atombomba is) együttvéve nem olyan veszélyes, mint a közösségi média. "Életképtelen", persze, akkor szerinted én is az vagyok?

Mint írtam informatikusként dolgozom, és az informatikai biztonságtechnikában dolgozó kollégáim egyikének sincs semmilyen fb profilja (ezt most itt vegyük gyüjtőfogalomnak a közösségi oldalakra), valahogy az ő véleményükre jobban adok, mint a tiédre vagy olyanokéra, akik szerint, ha nem vagy fenn a FB-n, akkor nem is létezel...

Egyébként külön érdekesség, hogy ők mutattak egy pár trükköt, hogy mit lehet kiber bünözőként tenni, még olyan esetben is, ha semmilyen vagy fals adatokat ad meg valaki a FB-n és ez csak a jéghegy csúcsa volt, mivel kútfőből, egy kis IQ-val ezek a végtelenségig fejleszthetőek...

Egyébként nekünk sem volt még sose FB bejelentkezésünk és négyen vagyunk a családban és ez így is marad, amíg egy háztartásban élnek a gyerekek velünk (utána felnőttként, nyilván azt csinálnak, amit akarnak, de remélem jó nevelést adtam ilyen téren is...)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#58) azbest válasza enginev3.0 (#33) üzenetére


azbest
félisten

A poén, hogy az adathalász, csaló hirdetések bejelentése után hetekig csak vizsgálják, vajon tényleg csaló-e, hónapok óta megy, már az indexnél is lejárt lemez, hogy őket utánozva akarják beugratni a naív embereket. A hirdetések meg futnak tovább... mégiscsak pénz.

(#51) bambano
a részvényesek azt gondolnak, amit akarnak. Annó volt olyan ügyes Zuckerberg, hogy az ő részvénye alapján többet ér a szavazata, mint bárki másnak, attól függetlenül, hogy ki mekkora részvényes [link]

[ Szerkesztve ]

(#59) Diabolis


Diabolis
tag

A facebookos moderáláshoz csak egy szösszenet:
Főleg nemi irányultsággal vagy bőrszínnel kapcsolatosan szoktak kommentelők rákapni a "magyarozásra". Büdös magyar így, náci magyar úgy...
Elkezdtem hát játszani. Az adott kommenten ctrl-c-v, majd "magyar" szót kicseréltem valamely rassz vagy vallás megnevezésére. Az eredeti kommentet persze jelentettem, mint gyűlöletbeszédet.
Igen, a dolog vége nem meglepő, az általam jelentett kommentek maradtak, én két hétre ki lettem tiltva.
A moderálást botok végzik, ha elegen jelentenek akkor gyűlöletkeltesz.

[ Szerkesztve ]

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#60) #59063552 válasza Lord Myn (#57) üzenetére


#59063552
törölt tag

"Az elektromosság, a tűz, a víz, a földrengés, (de talán még az atombomba is) együttvéve nem olyan veszélyes, mint a közösségi média."

LOL.

" "Életképtelen", persze, akkor szerinted én is az vagyok?"

Pont most bizonyitottad, hogy az.

(#61) stellaz válasza BlackPriest (#21) üzenetére


stellaz
addikt

Legyen ez a szűrő. Aki csak itt érhető el, azt úgy kell kezelni, mint egy debilt.

(#62) stellaz válasza nyisziati (#30) üzenetére


stellaz
addikt

Fiam jövőre megy iskolába, és mivel nincsen FB profilom, így a tanár kénytelen lesz platform független módon is megosztani a tananyagot.

(#63) stellaz válasza #59063552 (#45) üzenetére


stellaz
addikt

Pedig tudok neked papíron értelmes embert mutatni, aki konkrétan belehülyült a közösségi médiaba.

(#64) bambano válasza stellaz (#62) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vagy ti kimaradtok belőle.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) tomazin válasza stellaz (#62) üzenetére


tomazin
veterán

Erre kivancsi leszek hogy sikerulni fog-e.

(#66) nyisziati válasza tomazin (#65) üzenetére


nyisziati
veterán

Én is. Eddig ha én ugráltam valami miatt, ami nem tetszett, :U valahogy mindig nekem kellett alkalmazkodnom a többséghez...

(#67) BlackPriest válasza stellaz (#62) üzenetére


BlackPriest
őstag

pedig pont az ilyenek, ahol jól be lehet szívni. bölcsitől a főiskoláig egy osztály sem fog saját honlapot/fórumot üzemeltetni.

de egy csomó egyéb közösség is ott működik, a fórumok kihaltak.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#68) nyisziati válasza BlackPriest (#67) üzenetére


nyisziati
veterán

Valahol ez érthető is. Minek külön fórumot üzemeltetni, vállalni a sok pluszmunkát, amikor van egy kvázi keretprogram, komplett üzemeltetéssel? Azt a kevés reklámot el lehet nézni, senki nem hal bele.
Ráadásul nem is kell megadjad az összes adatod, elég néhány alapadat azt kész, fiók ready.

(#69) bambano válasza nyisziati (#68) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért olyan nagy dolog egy fórumot vagy webet összedobni az osztálynak, amikor egyébként a sulinet programban az ehhez szükséges infrastruktúra árát kifizették?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) #59063552 válasza bambano (#69) üzenetére


#59063552
törölt tag

Mondjuk azert, mert egyszerubb egy FB csoportot megcsinalni, mint egy forumot? Jo hogy nem azt kerjuk a sulikon szamon, hogy miert nem IRC-et hasznalnak...

[ Szerkesztve ]

(#71) Polllen válasza #59063552 (#45) üzenetére


Polllen
nagyúr

A gyíkemberekhez: Keress rá a social engineeringre. Az online játékoktól kezdve az ilyen weboldalakig mindegyiknek az a célja, h a legtöbbet akard használni a termékük.

És amíg te gyíkemberezel, ők komoly pénzeket költenek erre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72) v!ct0y válasza #59063552 (#70) üzenetére


v!ct0y
veterán

Most nem tudom eldönteni, hogy csak trollkodsz vagy neked tényleg ennyi jutott...:)

(#73) #59063552 válasza Polllen (#71) üzenetére


#59063552
törölt tag

A social engineering-nek koze sincs ahhoz, amirol a tag papolt.

#72) v!ct0y: Cafolj.

(#74) bambano válasza #59063552 (#70) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na mégegyszer, mert nem érted. az fb-n is kész cuccal dolgoznak, a sulinetben is. két egyforma cuccból miért bonyolultabb az egyik?

most abba ne menjünk bele, hogy facebookra kényszeríteni embereket valószínűleg törvénytelen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) bwoay válasza bambano (#69) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem összedobni nehéz, hanem odairányítani az embereket és megtanítani nekik a felület használatát. a facebookon otthonosan mozognak, és nagyon nagy az esélye, hogy már tagjai valamilyen csoportnak, ezért kézenfekvő. ja és ehhez az adott intézménynek semmit nem kell üzemeltetnie, nem kell tárhelyet bérelni, domaint foglalni. magyarán minden szempontból kényelmesebb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#76) bambano válasza bwoay (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"megtanítani nekik a felület használatát": elfogadom, ez lehet bonyolult.
"ja és ehhez az adott intézménynek semmit nem kell üzemeltetnie": ja és egyébként olvasod, amire válaszolsz?

"magyarán minden szempontból kényelmesebb.": magyarán három szempontból (kényelem, jogszerűség, költségek) egyben jobb a facebook. elég silány eredmény.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) this is life válasza BlackPriest (#67) üzenetére


this is life
Ármester

Jó is hogy említed , ahová a leánykám jár óvodába ,ott az óvodai csoportnak fb csoportja van , gondolom szóban nehéz elmondani,ne adj isten a meglévő faliújságra kifüggeszteni az aktuális vagy elkövetkezendő programokat ,kirándulásokat ..etc Bezzeg a faliújságon elfér egy egy cég reklámja pl xy tábor, újságok hirdetése,meg kb minden amivel a szülő zsebéből pénzt lehet kihúzni,az érdemleges dolgoknak persze nincs rajta hely . Az általános iskolában ez csak hatványozódni fog.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#78) BlackPriest válasza nyisziati (#68) üzenetére


BlackPriest
őstag

miért lenne érthető? a fórumon sem kötelező mindent megadni (ahogy olvasom, azért az fb bekérhet arcképes igazolványt). a reklám egy dolog, de az adatgyűjtés már kevésbé emészthető. és miért ne juthatnék infóhoz, ha én nem használok egy olyan rendszert, aminek semmi köze nincs az adott intézményhez, de még a kontinenshez se?

a magán dolgoknál meg tudom érteni, nyilván az éjjeli-lepke rajongók klubnak nincs feltétlen pénze tárhelyre, stb, de hivatalos ügyeknél azért más szerintem. és az fb helyén lehetne a google valamelyik szolgáltatása, iwiw, vagy bármi más is

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#79) DS39 válasza bambano (#74) üzenetére


DS39
nagyúr

teljességgel érthetetlen hogy engedhetik a tananyagok megosztását fb-n.
van az intézménynek saját honlapja, ott kellene ezeket kezelni.

(#80) this is life válasza DS39 (#79) üzenetére


this is life
Ármester

Valószínűleg ebben a kérdésben a többség szava dönt ,illetve a digitális analfabéták ,gyengébb képességű szülők is elboldogulnak a fácse világában :D ;] meg aztán így nem kell felületet biztosítani,megismerni ,nincs új kihívás a szülőknek sem .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#81) tomazin válasza bambano (#76) üzenetére


tomazin
veterán

A sulinet kereteben mi az az infrastruktura ami adott?

(#82) bwoay válasza bambano (#76) üzenetére


bwoay
nagyúr

olvastam, de arról nincs semmilyen információm, hogy ha az iskola egy weboldalt szeretne (ahogy írtad a példában), ahhoz a sulinet rendszere milyen eszközt/támogatást jelent. igazából mindegy is, mert annyi biztos, hogy ha van egy olyan megoldás, ami csak egyetlen szempontból is kényelmesebb, akkor az emberek hajlamosak amellett dönteni. mind a szülök, mind a pedagógusok több időt töltenek a facebookon egy hónap alatt, mint a sulinet.hu-n egész életükben. és ez épp elég, hiába silány eredmény. képtelenség túlbecsülni az emberi ostobaság és lustaság mértékét. azt, hogy mi mennyire jogszerű és/vagy stílusos, felülírja az, hogy mi mennyire kényelmes. sokan képtelenek különbséget tenni platform és platform között, nem értik, hogy melyik mire való, és mire nem, és ha még azt is belevesszük a számításba, hogy az ügyeiket úgyis mobiltelefonon akarják lebonyolítani, lehetőleg valami app segítségével, mert az az igazi, akkor egy újabb érvet is hozzácsaphatunk a mérlegen a facebookhoz. én legalábbis így látom.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#83) nyisziati válasza bwoay (#82) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem fölösleges ezt lustasággal és ostobasággal keverni. Sokan épp csak megtanulták a windows és a facebook kezelését - nem könnyen (!) tapasztalatom szerint - és nagyon nem akarnak mással foglalkozni.
Ezért nem ülnek le se linuxozni, se sulinetezni.
Nézd, akinek hatszáz más dolga van ezeken kívül, annak nyűg másik platformot tanulni.

(#84) bwoay válasza nyisziati (#83) üzenetére


bwoay
nagyúr

én ezt nem is annyira a userek oldaláról, hanem az iskola részéről értettem. hiába lenne erre jobb platform, ez a legkényelmesebb mindkét oldal részéről - és ez a döntő érv. a szülők nem akarnak új felületet kitanulni, a tanári kar sem akar állandó helpdesket létesíteni ehhez, így a kérdés eldőlt. nem várom el senkitől, hogy linuxosszon, vagy sulinetezzen. és úgy vélem, hogy nagyjából mindenkinek van épp elég dolga ezeken kívül.
visszakanyarodva a topic elején leírt gondolatomra: el kell dönteni, hogy a személyi adataink miatt aggódunk, és ostorozzuk a szolgáltatót, hogy miért nem adta még ki az aktuális havi biztonsági frissítést a telefonunkra, vagy nagymértékben hozzájárulunk a facebook centralizálódásához azzal, hogy mindenre ezt a felületet használjuk. az emberek nem szeretik hallani, hogy az adataikkal kereskednek, de azt imádják, hogy a facebookról ki sem kell mozdulniuk ahhoz, hogy apróhirdetéseket nézegessenek, állást keressenek, vásároljanak, különböző csoportokban diskuráljanak, meg tartsák a kapcsolatot a családdal és az ismerősökkel. és még vitatjuk a facebook függőséget? az nem azt jelenti, hogy XY nem tud élni FB regisztráció nélkül, hanem azt, hogy akinek nincs accountja, az egyre többször szembesül azzal, hogy ez valamilyen szempontból hátrányt jelenthet a számára.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#85) bambano válasza bwoay (#84) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tökre jó lenne eljutni odáig, hogy egy törvény betartása nem kényelmi kérdés.

várom már, amikor a naih munkába lendül és megsorozza kicsit a piacot néhány "megállapítással"/800 eFT.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) Diabolis válasza bambano (#85) üzenetére


Diabolis
tag

És ott a pont. A minap még a messengert is tiltotta tőlem a fosbúk egy hétre. És akkor döbbentem rá, hogy hűpammeg, nekem az kellene a játékszervezéshez.
Nem tudom, hogy alakult ki ez a rohadt monopólium, de valóban kezd ijesztő lenni.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#87) Lord Myn válasza #59063552 (#60) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem te vagy egy LOL... Nézzél utána hány ember lett áldozata virtuális (cyber bullying) vagy valós (pl. betörés, hogy csak a legenyhébbet említsem) bűncselekménynek a közösségi média használata miatt.

Egyébként miért vagyok életképtelen, magyarázd el, pls... Miből maradok/unk jelenleg ki, hogy nem használok/unk semmilyen közösségi oldalt? :U

(#64) bambano: Egy francot! Nálunk is bepróbálkoztak ezzel, mi meg megmondtuk, hogy NEM kötelezhet az iskola arra, hogy FB profilt csináljunk (pár év múlva mennek középiskolába gyerekek, tehát így megy ez már egy ideje, úgyhogy stellaznak sem kell izgulni).

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#88) bambano válasza Lord Myn (#87) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg ismerek olyan történetet, aminek az lett a vége, hogy akinek nem volt fbje, az sok dolgot nem tudott meg. ráadásul ez súlyosbító körülményekkel terhelt műsor volt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) Lord Myn válasza bambano (#88) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem ez fellépés kérdése is, végső esetben jogi dolgokkal is lehet dobálozni (szerencsére odáig mi nem jutottunk el a határozottságomnak köszönhetően - ugye woodencap, ki is az életképtelen...? )

De azért kiváncsi lennék, hogy mik voltak azok a súlyosbító körülmények.

(Érdekességképp megemlítem, hogy a kislányom múltkor rámkeresett az interneten és közölte, hogy zéró információt talált rólam, ha valamire erre azért büszke vagyok...)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#90) nyisziati válasza Lord Myn (#89) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez csak a felszín, az is direktbe. ISP alapon ill. a mobilod WIFI kapcsolata/GPS helyzete/híváslistája alapján többen és többet tudnak rólad, mint gondolnád.

(#91) Lord Myn válasza nyisziati (#90) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Persze, ezzel tisztában vagyok, de az, hogy ilyen alapokon nézzenek utánam már komolyabb ok kell.
Míg a közösségi oldalakat használók többségéről annyi információt gyűjtesz be, amennyit nem szégyellsz.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#92) nyisziati válasza Lord Myn (#91) üzenetére


nyisziati
veterán

Az egy dolog, de felhasználni nemigen tudod, hacsak nem vagy célzott bűnöző/zaklató.

Míg akikről nem tudod, hogy figyelnek, de digitális aktád van náluk, na ők már komolyan tudnak ártani - az állam teljes támogatásával a hátuk mögött. Komolyabb ok... Ha a "kínai modell" megtetszik a vezetőknek és bevezetik, akkor nem is kell sokmindent tenni, hogy ez megvalósuljon.

(#93) Lord Myn válasza nyisziati (#92) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Pont arról beszélek, hogy célzott bünözők. De egyébként is: információt gyűjteni bárkiről (kollégákról, ismerősökről), ki tudja mikor tud helyzeti előnybe juttatni egy rossz szándékú embert.

Azokról, akikről meg te írsz (akikről nem tudjuk, hogy figyelnek és az állam teljes támogatásával a hátuk mögött...), hogy mit csinálhatnak veled, na ahhoz azért neked is tenni kell valamit, hogy ez megtörténjen. Találomra nem fognak a több millió/milliárd ember közül kiválasztani.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#94) Syl válasza nyisziati (#92) üzenetére


Syl
nagyúr

> ... Ha a "kínai modell" megtetszik a vezetőknek és bevezetik,

Nem “ha”! Amikor!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#95) nyisziati válasza Lord Myn (#93) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem is találomra válogatnak.
https://hvg.hu/tudomany/20180919_kina_tarsadalmi_kreditrendszer_hogyan_mukodik_pontszam_megfigyeles_digitalis_diktatura

(#96) tomazin válasza Lord Myn (#89) üzenetére


tomazin
veterán

Pontosan mit sikerult elerned? Tehat mit raktak fel mashova vagy min sikerult valtoztatni?

(#97) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

remélem a maximális mértékű büntetést kapja Zuki bandája...
előző pénzügyi év teljes éves világpiaci forgalmának legfeljebb 4 %-a vagy 20millió euró,amelyik magasabb összeg,azt kell kiszabni
Ha lehet hinni a számoknak, akkor elvileg a 2018.Q1 időszakban 12milliárd usa dollár volt a FB bevétele, azaz ha ezt kivetítjük 1 évre, és az összeg nem változik, akkor 48millárd usa dollárra tehető,ami mai árfolyamon 43milliárd euró,melynek 4%-a 172millió euró,ha jól számoltam... igaz, ez nekik apró pénz,de sok kicsi sokra megy...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#98) bambano válasza st3v3np3t3r (#97) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem jól számoltad.
43 milliárdnak az 1%-a 430 millió, akkor a 4%-a nem lehet 172 millió.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) st3v3np3t3r válasza bambano (#98) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

okostelefonban buta számológép van... de azért aranyos vagy, hogy azt megírtad rosszul számoltam késő este,de a jó választ már írtad le...na mind1, a 172millához rakjon mindenki plusz 1db 0át, 1,72millárd... hm... 0... egy semmi,még is mennyit számít 1 db 0 ...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#100) Lord Myn válasza tomazin (#96) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Email csoport lett belőle, oda érkeznek a hírek/extra tananyagok/stb. :K

(#95) nyisziati: Hallottam már róla, de ez szerintem csak a kínaiaknál működik, kisebb létszámú országokban nincs hozzá megfelelő számú ember akik ezt végrehajtják (kis túlzással mondhatjuk minden ember mellé kell egy másik, aki figyeli). Szóval, ahogy írtam, ahhoz neked is tenni kell valamit (ami, sajnos, nem feltétlenül bűncselekmény, csak valamilyen szinten deviáns magatartás), hogy felfigyeljenek rád.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#101) nyisziati válasza Lord Myn (#100) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem.
Ez a klasszikus cenzúra.
Semmiféle deviáns magatartásról nincs szó.
Nemrégiben egy oknyomozó riportert "tettek hidegre", csak azért, mert felderített egy korrupciós hálózatot plusz (talán) valami gyilkosság is volt (nyomeltüntetés).
Így a riportert 100 pont alá tették, nem vehet jegyet a vonatra (!), és lekapcsolták a 2 milliós követői táborát, talán még a netre sem mehet fel.

Nahát ez már kb. a digitális Rákosi-rendszer.

(#102) Lord Myn válasza nyisziati (#101) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Félreértettél, én azt írtam, hogy ha más országokban a megfigyelésedhez kell a deviáns magatartás, mert szúrópróbaszerűen nem fognak kiválasztani (arra meg nincs elég ember, hogy mindekit figyeljenek).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#103) pilóta válasza Lord Myn (#102) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezzel vitatkoznék. Elég sok tapasztalat van róla, hogy bizony sajnos van elég ember. Ráadásul meg manapság meg nem is kell annyi ember, mert szoftver csinálja...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#104) nyisziati válasza Lord Myn (#102) üzenetére


nyisziati
veterán

Ahogy pilóta írja, első körben szoftver figyeli a kommentjeidet. Ha gyanúsnak találják, emberek fogják azokat olvasni és értékelni.
A másik meg, hogy ez nemcsak más országra vonatkozik. Pont azért ágálunk a kínai térnyerés ellen, mert ha nagyon dominánssá válik a kínai akarat a világon, akkor itt se lesz sokáig ez a törékeny demokrácia.

(#105) Boond válasza bwoay (#2) üzenetére


Boond
addikt

Sajnos ez igaz, de probáld rávenni az embereket más biztonságosabb platformok használatára, kb lehetetlen.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#106) Degeczi válasza Avicularia (#56) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#107) haxiboy válasza sunpower (#43) üzenetére


haxiboy
veterán

Valójában akár a sarki kisboltos is elkérheti a személyidet hogy meggyőződjön a személyazonosságodról (korodról) max nem adod oda.
Ezzel persze nem a Facebookot védem...Kéne egy nemzetközi rendszer, mint pl az ügyfélkapu ahol bizonyos szolgáltatások tudnának hitelesíteni/authentikálni, látnád hogy mihez kér hozzáférést, és mi az ami opcionális jogosultság, nagyon jó példa Erre az EVE Online-hoz készült 3rd party oldalak, az adatokhoz való hozzáférés pedig bármikor állítható/megszűntethető.

Egyfelől így elég lenne egyetlen felhasználónév-jelszó páros, másfelől a kamu profilok is megszűnnének az 1 ember 1 regisztráció elve miatt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#108) BlackPriest válasza haxiboy (#107) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem az elkéréssel, hanem a továbbiakkal van baj. ne legyünk naivak, hogy azt csak egy ember látja és pipálja ki, hogy nem kamuregisztráció

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#109) haxiboy válasza BlackPriest (#108) üzenetére


haxiboy
veterán

Változó, bár facebooknál még nem volt ID verificationom, a különböző cryptovalutákkal foglalkozó "tőzsde" oldalakon rendre bekérték a személyes adatokat egy 3rd party-n keresztül, ezek meg teljesen le voltak automatizálva. Első blikkre létezhet olyan adatbázis ahova minősített cégek csatlakozhatnak és csinálhatnak ID ellenőrzést akárcsak a VIN lekérdezések esetén.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#110) BlackPriest válasza haxiboy (#109) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha automatizált, akkor feldolgozzák, tárolják, az meg ellopható, ahogy korábban is szivárgott ki pár millió felhasználó adata. én kihagyom a magam részéről. sajna a minősítés sem 100%-os garancia

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#111) haxiboy válasza BlackPriest (#110) üzenetére


haxiboy
veterán

Semmilyen rendszer nem garantál 100%-os biztonságot, lényegtelen hogy versenyszférás vagy állami cégről van szó. Informatikai vagy papír alapú. Aki adatot akar szerezni meg fogja tenni, a security mindig le van maradva néhány lépéssel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.