Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) sb válasza arn (#40) üzenetére


sb
veterán

Az intelnél az egyetlen előny a magas órajel maradt ami viszont elveszik minél több magos konfigot nézünk.
Bár ebbe sokan belekötöttek, de ha perf/watt-ot nézünk akkor 4/8-as i7-ek is csúcsra voltak már járatva 4, 4.5GHz felett. De ott legalább ebből volt mérhető előnyük az órajelérzékeny, kevés (értsd 4-6 alatt) szál alatt igazán jól skálázódó játékokkal.

8-10 magnál eddig sem volt divat a 4GHz körüli órajel Intelnél sem és a TDP sem baráti már így sem. A 12-18 magos cuccok is inkább 3GHz körülre lesznek belőve. Így kiesik az egyetlen előnyük, ennyit az AMD is tudni fog. Hacsak nem akarják 200W fölé lőni a procikat, de szerintem ez már kontraproduktív lenne. Így is igencsak kell még erőlködni 10-12-18 mag létjogosultságának bizonyítását illetően.

szerk: A másik a CCX vs monolit. Ezt is több topicban láttam visszatérő problémaként említve. Desktopon, 4-6 magig én is sírtam előre, hogy ez így nem lesz jó, de egyrészt kisebb a hátránya, mint várható volt, másrészt, a magszám növeléssel szintén elveszik a jelentősége szvsz. A sokmagos desktopon is, de szerver vonalon főleg. Sem a szerver-kialakítás, sem a sokmagos alkalmazások nem életképesek önmagukban sem, ha nem jól párhuzamosíthatóak és nagy az adatfüggőségük. Tök egyszerűen lefordítva: ha olyan algoritmus fut ami nem többsszálúsítható viszonylag szeparáltan akkor a hajunkra kenhetjük a 32-100+ szálas procikat, akkor is ha monolit és szorosan össze vannak drótozva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.