Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) BiP válasza elfelejtette (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, én erre azt csináltam, hogy év elején vártam a Kaby Lake-et, de kiderült, hogy semmi plusz nagy felárért, aztán vártam tovább a Ryzenre, ami induló platformként még kiforratlan.
Úgyhogy vettem "ideiglenesen" egy 6700K-t (3e-rel olcsóbb volt, mint amennyiért korábban eladtam a 4790K-t), alá meg 27-ért egy Z170-es lapot (ez 4e ráfizetés volt a Z97-re). Mellé meg 3000-es DDR4-et.
Teljesítményben kb. ugyanaz, mint a Kaby, de nem 100fokos, és jóval olcsóbb volt. (a memórián kívül gyakorlatilag ingyen volt a platformcsere, de a mem meg ezután bármelyik platformhoz jó lesz, tehát előbb-utóbb ezt meg kellett lépni).
Ezzel "kihúzom", amíg letisztul a helyzet, (Coffee Lake, x299, stb. meg kifixálják a Ryzen gyermekbetegségeit), és utána bármikor tudok váltani, nem hajt a tatár, mert ez is gyors, de nem ment el rá egy vagyon.
És majd akkor elég lesz alaplap+procit váltani, mert memóriát már nem kell.
Mondjuk most már én is könnyebben váltok adott helyzetben (a platformváltást én is mindig nyűgnek éreztem), de rá kellett jönnöm, hogy nem akkora truváj. Ha jobb, meg kell lépni, és kész, nem vagyok a magam ellensége azzal, hogy leragadjak, csak mert anno elképzeltem, hogy 5évig akkor se váltok, ha piros hó esik.

Ahogy arn is írja, gyakorlatilag a procival együtt évül el az alaplap/platform.
Persze régen bőven alternatíva volt, hogy először olcsó procival kezdeni, aztán ahogy a pénztárca engedte, ugyanabba az alaplapba mehetett az erősebb proci, és mekkora ugrás volt, és mekkora élmény, amikor ezt megtehettük.
Ma már elmúltak az idők (és én se vagyok már egyetemista), egyszerűbb egyben váltani.

(#43) BiP: Sosem szánták tömegcikknek, meg amúgy maga a HEDT platform sosem volt az.
Egyszerűen csak be akarták hozni ezt az opciót, hogy "olcsón" lehessen a platformra váltani, és később erősebb/drágább procit venni bele.
De ezzel ma már kevésbé élnek az emberek (köszi Intel), főleg a teljesítményorientált HEDT esetében, így - örömteli a szemlélet - gyakorlati haszna nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.