Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nocsak. Az lesz az ütőkártya amiben eddig el voltak maradva...? Nem semmi. Lehet felkötni a gatyát a többieknek ha ez tényleg így lesz...

(#2) Shade45 válasza atike (#1) üzenetére


Shade45
senior tag

Ideje volt már, hogy IGP-ben is összekapják magukat...

(#3) kcsa


kcsa
veterán

"a Cortex-A73-as mag persze örömteli, de más is bevetette már."

Aztán a sok paperlaunch közül melyik kapható már? :) A jelek szerint novembertől kapható a Mate9, amiben ez már benne lesz, valószínűleg elsőként.

[ Szerkesztve ]

(#4) Cassi


Cassi
senior tag

Az új Mate 9 lehet az első telefon vele, volt is róla cikk a Mobilarénán. November elején jöhet a bejelentés.

(#5) dchard


dchard
veterán

"Az LTE modem most sem maradt ki, ráadásul ez már továbbfejlesztett verzió az elődhöz képest."

Ezt egy mobil rendszerchip bemutatásánál talán lehetne picit jobban részletezni. :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) BeastMode


BeastMode
őstag

Végre úgy tűnik, hogy az IGP is méltó lesz a CPU-hoz.
Várós az új Mate.

(#7) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Na lehet a zsebeket készíteni. Egész jól hangzik ez, csak elérhető áron is legyen belőle.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Beleborzongtam. Szuper számítógép a zsebben.

(#9) aprokaroka87 válasza Bandi995 (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az messze van még azért

(#10) w333


w333
félisten

Nem rossz de 1 év lemaradásban vannak ... :))

[link]

[link]

Huawei P10 már biztosan ezzel fog jönni, de a többi csúcs már Snapi 830 -al ami sokkal erősebb lesz, szóval ahogy mondtam 1 év lemaradásban vannak ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11) kcsa válasza w333 (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Egy hivatalosan be sem jelentett, leghamarabb jövőre kapható SOC miért is ne lehetne erősebb? Feltételezem készül már a Kirin 970 is. Ennyi erővel ahhoz képest is lemaradásban van az S830.

BTW Mate9 lesz először ezzel.

(#12) Szakiii válasza kcsa (#11) üzenetére


Szakiii
addikt

Ugyan ezzel az erovel egyertelmu hogy erosebbnek kell lennie az addigra tobb mint fel eves prociktol tehat nincs ebben semmi meglepo bar a linkelt diagrammot elnezve nem sokkal jobb mint a mar fel eves konkurensek.

[ Szerkesztve ]

(#13) w333 válasza kcsa (#11) üzenetére


w333
félisten

Vagy majd jövő év ilyenkor fog készülni a Kirin 970 :)

Oké Mate 9 ... és azt mondod hogy februárra készen lesz a 970 ? szvsz nem !

Szerk.

A 950 mikor is készült ? tavaly ilyenkor ... de a P9 miért nem a 960 -al jött ? :D

Esetleg egy Kirin 965 -re tudok gondolni P10 esetében !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14) kcsa válasza Szakiii (#12) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt mondtam én is, csak más szavakkal :) A lassulás üteme meg eléggé belassult az utóbbi időben, érzésre legalábbis.

(#15) kcsa válasza w333 (#13) üzenetére


kcsa
veterán

Így is lesz, utóbbi évek tendenciája alapján Mate sorozat jön az új SOC-al, és P sorozat jön az emelt órajelű finomított változattal.

De még mindig egy olyan, jövőben megjelenő soc-ra hivatkozol, ami pletyka szintjén létezik csak. Mivel jövőbeli csúcsmodell, nyilván erősebb lesz mint a jelenlegiek, erre hivatkozni pont olyan, mint amit én hoztam fel: annál meg erősebb lesz (valószínűleg) a 970.

(#16) Szakiii válasza kcsa (#14) üzenetére


Szakiii
addikt

Egyetertek. Tovabbra is ugy erzem hogy masra kellene koncentralni teljesitmeny mar par gen ota boven sok.

(#17) w333 válasza kcsa (#15) üzenetére


w333
félisten

Kérdés hogy honnan nézzük ... :D

Más gyártóknál Q1 -ben jönnek az új SOC -ok, míg Huaweinél Q3 -ban ! :)

Ha így nézzük akkor is legalább fél év lemaradásban vannak ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#18) kcsa válasza w333 (#17) üzenetére


kcsa
veterán

De ha Q3-ban az adott év csúcsmodelljéhez képest gyorsabb termék érkezik, akkor inkább azonosnak mondanám a fejlesztés sebességét, semmint lassabbnak. Következő Q1-ben újra helycsere, aztán Q3-ban megint. What's the problem? :D

(#19) w333 válasza kcsa (#18) üzenetére


w333
félisten

Igen ez így van (minden csak nézőpont kérdése) :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#20) aprokaroka87 válasza w333 (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt is vedd figyelembe hogy a Cortex a73 2016 május körül lett bejelentve, tehát az egyik alap pillér nemrég lett kiadva.

(#21) lajos82 válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


lajos82
tag

Dugják fel a Kirint :D De komolyan, amíg ilyen alibi forrást adnak ki a kernelhez, ezzel gátolva a közösségi fejlesztésű romok terjedését a készülékeiken, addig szart sem ér a teljesítményük.

[ Szerkesztve ]

(#22) Peter13


Peter13
senior tag

Nna, erre mar egesz jo konzolt is lehetne epiteni :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#23) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nagyon ígéretesnek hangzik.

(#24) #86973952 válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én sem igazán értem. Mivel nem terveznek saját magot a legfrissebb ARM -hez nyúlnak. A73 gyakorlatilag még nincs piacon, nincs mivel elkésni.

(#25) aprokaroka87 válasza #86973952 (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sőt a mali g71 is idén május körül lett bejentve

(#26) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na, egy jó IGP. Kezd végre a Huawei felnőni a feladathoz.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#27) D013 válasza Matada2.3 (#26) üzenetére


D013
aktív tag

Bármikor amikor nem Qualcomm van terítéken, szapulják az IGP-t, meg hogy se a HiSiliconok se az MTK-k nem jók játékra, amúgyis sz@r a Mali, meg a PowerVR. Nekem csak annyi kérdésem volna hogy milyen játékokkal játszanak azok akik Snapdragon 810-820-ast használnak? Mi az amibe beletörik a bicskája egy 4 magos Mali T880-nak? Mi az a Play áruházas cucc ahol igazán számít a teljesítmény? Nem szarkasztikusan kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok.

(#28) pilu1978 válasza D013 (#27) üzenetére


pilu1978
csendes tag

Alapjában véve nem az a baj, hogy a mali vagy a powervr sz@r, az adreno meg jó, hanem az egyensúly hiánya a cpu és gpu között, tipikusan alulméretezett, vagy korszerűtlen a gpu a cpu mellett. Amúgy a mali 880MP4 azért sok mindenre elég, persze biztos vannak sokan, akik hőbörögnek, hogy az sz@r, mert az exynosban MP12 van, viszont pl ha úgy nézzük, hogy esetleg csak fele annyi pixelt kell mozgatni (FullHD vs WQHD) akkor már nincs is akkora különbség. Arra nem tudok válaszolni mi az a játék, amihez már kevés, nekem egy régi snapi 800 dübörög a telóban, egy mára nem túl friss adreno 330-al, ettől függetlenül elfutkos rajta minden amit próbáltam (Ravensword, Iezabel, Godfire, Mortal Kombat X, Republique, X-COM: Enemy Unknow, kb ezeket néztem, FullHD a kijelző). Szerintem egy kézen meg lehet számolni azokat a játékokat amiknez a "régi és sz@r" kirin 950 mali 880MP4 konfigja kevés.

(#29) #86973952 válasza D013 (#27) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem sok van. Pl. RR3, de úgy emlékszem az "leskálázza", tehát kisebb lesz a grafikai élmény. Egyébként alapvetően a játékok fejlesztői úgy gondolkoznak, hogy minél szélesebb palettát érjenek el. Tehát ne csak az aktuális csúcs vigye. Különben nem lesz elég IAP -os. :DDD

Én általában erőforrásigényes játékokkal játszom. MMO-RPG, akció játékok. Csak online, offline játékok annyira nem jönnek be.

[ Szerkesztve ]

(#30) #24536576 válasza w333 (#13) üzenetére


#24536576
törölt tag

Note7-et verné, V20-at veri, Pixeleket veri, HTC10-et veri, Sonykat veri... Nem értem miről hablatyolsz. Nyilván a Note?8-et, V30-at, új Pixeleket, HTC11-et, Sonykat nem fogja. :Y

(#31) D013 válasza #86973952 (#29) üzenetére


D013
aktív tag

Nálam a mérce a Dungeon Hunter 5, igazságtalan szarul lett optimalizálva, a jelenlegi az első telóm amin jól megy, Helio X20-al

(#32) #86973952 válasza D013 (#31) üzenetére


#86973952
törölt tag

DH5 -tel sima liba. Ott a szerver sz*r időnként, amolyan szokásos Gameloft módon.

(#33) Luck Dragon

Végre fejlesztik az IGP-t akkor lehetséges hogy a Honor 9- már ezzel fog érkezni? :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) w333 válasza #24536576 (#30) üzenetére


w333
félisten

Fél év késéssel igen ... :)

De ha már itt vagyunk akkor egy P9 -t hasonlíts össze egy S7 -el amik kb. ugyan egy időben jelentek meg, ne a múltba néz hanem előre ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35) Luck Dragon válasza w333 (#34) üzenetére

Nos MP4 vs MP12-es? ---> ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) w333 válasza Luck Dragon (#35) üzenetére


w333
félisten

:DDD :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#37) #86973952 válasza w333 (#34) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem is egy árkategória. S7 -nél nekem mondjuk inkább a kamera jött be. Függetlenül attól, hogy frankó SoC van benne.

Szerk.:
Egyébként most is az előnye abban lesz, hogy saját magot tervez. Huawei egyelőre még nem tart itt.

[ Szerkesztve ]

(#38) mackoapo11 válasza w333 (#34) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Nem akarlak megbántani,de a két telefon között 60 ezer forint különbség van,tehát a két teló nem ugyan az a kategória!!! Az meg már csak hab a tortán,hogy a P9-ben FullHD,az S7-ben meg QHD felbontás van .Tehát sebességben észre se lehet venni a különbséget

[ Szerkesztve ]

(#39) w333 válasza mackoapo11 (#38) üzenetére


w333
félisten

Nem bántasz meg de ...

Az árnak mi köze ahhoz hogy mindkét telefon csúcsmodell ?

A P9 az többi csúccsal veszi fel a versenyt vagy mégsem :F

De nekem aztán mindegy, teljesítményben akkor is kissé le vannak maradva !

Nem vitából írtam, a témát részemről zárom ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40) pilu1978


pilu1978
csendes tag

Azért ezen az MP4 vs MP12 rugózásnál azt is figyelembe kellene venni, hogy a P9-ben az MP4 900 MHz-en megy, és feleannyi pixelt kell meghajtania, mint az MP12-nek az S7-ben, ami 650 MHz. Azért a konfig * órajel / pixelszám értéket nézve a különbség már kicsi. Persze a többség úgy nézi, hogy 4 az sokkal sz@rabb mint a 12, éskülönbenis, a fullhd már ciki.

(#41) kcsa válasza w333 (#39) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk ki, te Qualcommot vennél, én meg Kirint, na :DDD

(#42) #86973952 válasza w333 (#39) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem éreztem vitának, de Te hasonlítod a két készüléket egymáshoz. Ennek része az ár is.

(#39) w333 :
Tudom, arra nem is reagálnék.

[ Szerkesztve ]

(#43) w333 válasza kcsa (#41) üzenetére


w333
félisten

Ennyi ! :D

(#42) porterocka

Mert nem is vitának szántam ! :)

De ahogy már mondtam ... minden csak nézőpont kérdése ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44) Fall-N válasza w333 (#10) üzenetére


Fall-N
veterán

Kit érdekel?! Eddig sem az volt a baj, hogy nem erősebb az aktuális csúcs Snapihoz képest, hanem az, hogy gyenge volt az IGP a CPU részhez képest. Ez is már bőven elég lesz már játékra is. Ugyan milyen játék is jött ki, ami kihasználná akár az S821-et?

Személy szerint engem eddig sem bántott annyira a dolog és valószínű Honor 8-ra váltok.

(#45) Fall-N válasza D013 (#27) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is S800 van Adreno 330-cal és mindenre elég FHD-re. Amit nem visz az nincs normálisan megírva, pl. RR3. Hiába szép ha erőforrás pazarló. Mellesleg nekem unalmas is volt egy idő után…

Esetleg ott van negatív példánk a GTA SA port, ami nálam csak közepes grafikus megy. PC-n sem volt jobb a helyzet, így nem meglepő.

Nyilván QHD-re már kevés lenne az Adteno 330.

(#46) 56k válasza Shade45 (#2) üzenetére


56k
tag

Szívemből szólsz. Erre vártam már egy ideje. :DD

LG:GT540,P990,G2,G3,G4 Nokia Lumia 900,920,1520,930 Samsung: S1,S2,S3,S5,S8 Huawei: Mate 8,9,10,P8,P9P iPhone: 3gs,4s,5s,6s,6sp,7,7p,8p,X,11,12 mini, 12 Pro MAX, 12 Pro MAX, 13 Pro MAX

(#47) #70516736 válasza #86973952 (#29) üzenetére


#70516736
törölt tag

én is csak 23" fullhd-n egérrel billentyűvel ;]

(#48) #86973952 válasza #70516736 (#47) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem szoktam gépen vagy TV -n játszani. :)

(#49) Bandi995 válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


Bandi995
aktív tag

relatív végülis, a mai mobilok elég komoly számítási teljesítményt vonaultatnak föl, vannak olyan jók sok szempontból mint egy ~8 eves pc, úgyhogy nekem már a maiak is azok, de valóban kell még idő nekik mire el lehet őket keresztelni szuperszámítógépnek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.