Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

Néha azért nem jönne rosszul az a plusz teljesítmény...

Chromebook-ot használok (samsung xe303) tavaly ősz óta. A cég akivel dolgozom webes felületet használ adminisztrációs feladatokra, de a munkám többi részéhez is 99%-ban weben keresztül elérhető tartalmak kellenek. Sok esetben nem ártana egy kicsivel gyorsabb gép, mert a bonyibb oldalakkal rendesen megszenved (nem a mobil internet miatt). Ettől eltekintve nekem bejött a kis méret és a használhatóság miatt.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#2) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Nincs min csodálkozni, az Intel + olcsóság nem szoktak kéz a kézben járni. :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#3) .mf


.mf
veterán

"ami alapvetően olcsóságának is köszönheti az eddig elért eredményeit?"

Azt a keveset is ;]
Nem sokat láttam még belőlük idehaza. Ha a háttértár mSATA vagy M.2 vagy hasonló interfészes cserélhető lenne, akkor érdekelne a dolog, mert szimpatikus lenne egy kicsi, hosszú akkuidős, már épp elfogadható teljesítményű és hardveres kiépítésű (2 mag, 64 v 128 GB SSD, 4GB RAM - itt hasalnak el az atomos gépek) gép olcsón. A felhős koncepció viszont nembegyere a hazai mobil adat tarifák és az utazás alatti roaming-díjak miatt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) ldave válasza .mf (#3) üzenetére


ldave
félisten

Valamelyik kapható itthon egyáltalán hivatalosan? USA-ban Amazonon a laptop kategóriában ott vannak ezek a gépek a toplista élén, szóval megfelelő piacon van rá igény.

A Slime draws near! Command?

(#5) tothmaxy182 válasza .mf (#3) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Hát attól, hogy Magyarországon nem vesznek valamit, még a világon élő másik 6,99 milliárd ember lehet, hogy igen! :DDD Ez alapján felesleges leszólni. Állítólag Amerikában nagyon is veszik!

Engem az érdekelne, hogy meddig fog külön szálon futni a Chrome OS és az Android. Előbb-utóbb majd összefésülik őket, ebben biztos vagyok!

Minden szavam magánvélemény!

(#6) litvitcsak.a válasza .mf (#3) üzenetére


litvitcsak.a
tag

Hagyományos felhasználásra nem igazán alklamas, ezért itthon nem terjed. Viszont olyan cégek esetében, ahol webes felületen keresztül megy minden, ott jó megoldás a chromebook. Lényegesen olcsóbb mint egy noti, ha elveszik nincs rajta fontos adat és elég csak kitiltani a hálózatból.
Otthonra inkább tablet helyett, kis kompakt gépnek ajálható.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#7) The Exiled válasza .mf (#3) üzenetére


The Exiled
tag

Asus T100, 4 mag, 2gb ram 64gb+500. Egyedül ramból van kevés de általános használatra elég. Szóval mi a probélma? Lásd még pl.: Lenovo Miix2 10

(#8) .mf válasza The Exiled (#7) üzenetére


.mf
veterán

A probléma az, hogy nem olvastad el:

"4 GB RAM - itt hasalnak el az atomos gépek"

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) smkb


smkb
őstag

Csináltak egy modellt nagyon kis példányszámban, amit ha el tudnak adni, jól profitálnak, egyébként meg szimplán az a szerepe, hogy méginkább felhívja a vásárlók figyelmét az olcsóbb modellre, ami ennek az ára tükrében hirtelen best best buy lesz... mégjobban fogy....

[ Szerkesztve ]

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem. Ez így nem.

Inkább a Chromebook Pixel-nek adnák ki egy jóárasított verzióját, kisebb felbontással, Z3xxx Atom-mal, és kevésbé prémium anyagokból - 400 dodóért vinnék szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Számomra értéktelen,kizárt hogy pénzt adnék érte....

Wasabi...

(#12) litvitcsak.a válasza Kronos3000 (#11) üzenetére


litvitcsak.a
tag

Lehet hogy nem te vagy a célcsoport... de ennek ellenére eladogattak párat.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#13) lenox válasza litvitcsak.a (#1) üzenetére


lenox
veterán

Marmint ami az i3-4005u es a 2955u kozott van? Mert gondolom az Exynosnal mindketto gyorsabb...

Egyebkent dell inspiron 11 3137 olcsobb, mint az i3-as chromebook, 4 GB ram, 500 GB HDD, 3556u cpu, windows 8. Nehez lesz a chromebookot ennyiert eladni...

[ Szerkesztve ]

(#14) Alchemist válasza litvitcsak.a (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

Vajon a vevők tudták-e hogy mit vesznek vagy csak az árcédula és az internetezés fogta meg őket..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#15) Billy132 válasza litvitcsak.a (#1) üzenetére


Billy132
csendes tag

A ChromeOs ingyenes?

(#16) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Ha már van firefoxOS telóra hát mért ne legyen egy külön chromebook :D Fejlődik a technika :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#17) azbest válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


azbest
félisten

Némileg az is árnyalni szokta a képet, hogy nálunk közel dupla áron adják a hasonló készülékeket.
Az armos samsung chromebook 303 az usa-ban bruttó 55 eft alatt megvan, míg nálunk bruttó 95 eft felett gyakoribb.

Ahogy nézem a régebbi celeronos acer chromebook nettó 200 dolcsiért megy, ami az ottani áfával (0-12% közt) együtt még mindig 50 eft körül van. Nálunk bruttó 90 eft körül dobta ki a kereső.

Na ezért nem népszerű errefelé. Nálunk a notebookok induló árához lőtték be, míg az usa-ban jóval alacsonyabb szintről indul.

(#18) AxBattler válasza azbest (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, ha a droidos tabletek ársávjában mozogna, tuti többen vennék.
Mondjuk, mint egy Lenovo A10...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) azbest válasza AxBattler (#18) üzenetére


azbest
félisten

:K Ahogy nézem az usa-ban az is nettó 220 dolcsiról megy (bruttó 55 ehuf átszámítva). Itt már a 70 eft magyar ár jóval közelebb van az usa ár magyar áfával emelt összegéhez (63 eft). Persze a vásárlót végül is csak a végösszeg érdekli, de sajnos az extra adó rendszere nálunk az életmódhoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#20) kromatika


kromatika
veterán

Sajnos proci terén a celeron ,ill pentium,és az i3 között árban mindig jelentős volt a különbség.Erre számítani lehet.

(#21) #84221696


#84221696
törölt tag

Ár ide vagy oda, ennek is meglesz a vásárlóközönsége.
Jó lenne kipróbálni.

(#22) litvitcsak.a válasza lenox (#13) üzenetére


litvitcsak.a
tag

@lenox: az enyémben csücsülő exynox-szal szimpla hétköznapi használatban nincs semmi gond. Sajnos a cég akiknek dolgozom olyan webes admin felületet használ, ahol belépés után letöltődik kb. 2,5Mb-os js kód és ennek a futása ami kicsit megakasztja a gépet. Nem durva, de azért észre lehet venne. Gondolom egy gyorsabb proci és/vagy több ram ezen segítene.
Árak - én Londonban vettem 210 fontért és akkor még 350ft alatt volt a váltás, igy kicsivel több mint 70k volt a gép.

@Alchemist: ahol én vettem (London) ott az eladó többször elmondta, hogy ezen nem fognak futni a pécés játékok sem pedig az ms office. :) Tudtam mit veszek, igy nem volt probléma. Készségesen segített a 3G stick-kel kapcsolatban is. Idegenvezetőként dolgozom és az elmúlt egy évben több kuncsaftomnál láttam már chromebook-ot. Az idősebbek azért veszik mert egyszerübb mint a windows de jobban használható mint egy tablet.

@Billy132: igen, akár te is ki tudod próbálni (pl itt is találsz egy kis segítséget)

[ Szerkesztve ]

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.