Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Tetszik :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) LLam


LLam
senior tag

régen éreztem késztetést egy Acer termék megvásárlására, most ezt érzem. cg Acer!

Stay hungry!

(#3) Szakiii


Szakiii
addikt

Fú ez nagyon szép lett!

(#4) csizs


csizs
aktív tag

Ennek van kamerája? Arról is jó lett volna néhány kép, illetve wifi, stb érzékenység.......

1x éve a prohardveren!

(#5) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a részletes leírást! :R

(#6) hito


hito
nagyúr

Kikészülök ettől a kialakítástól. Itt egy tök jó gép és gyakorlatilag egy csomó helyzetben használhatatlanná teszik a zsanér nélküli kialakítással. :(( Ha nincs fix egyenletes felület (pl. ágyban lábon, vagy vonaton ölben), akkor jobb ha elő sem veszi az ember, mert csak a vastag káromkodás marad ennyi pénzért. Betiltanám ezt a kialakítást. Vagy akkor csináljanak hozzá zsanérral ellátott billentyűzet dokkolót is. Fizetek is külön, csak legyen hozzá opció.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) McSico


McSico
senior tag

Nem is rossz. De majd a gyakorlat bizonyít.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#8) cinemazealot válasza hito (#6) üzenetére


cinemazealot
addikt

A tablet 900, a billentyűzet 350 gramm tömegű. Olyan fejnehéz lenne szegény, hogy nem sokra mennél a zsanéros billentyűzettel, állandóan hanyatt dőlne. :) Amit Te keresel, az a notebook/netbook.

[ Szerkesztve ]

(#9) rudi válasza hito (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Én meg épp ezt a megoldást szeretem és a töketlen, lötyögő bölcsős zsanéros billentyűzeteket utálom. Azokból néhány már hajszál híján lebukfencezett az ölemből. Ha nem tartja meg magát ez a laza zsanér (pl. ágyban, párnák közt), akkor többnyire célszerűbb leszedni a billentyűzete és az érintőképernyőre hagyatkozni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) gianni85 válasza hito (#6) üzenetére


gianni85
veterán

Én pont ezért nem találtam még mindig alternatívát az Acer R13-as notim lecserélésére (mondjuk fölösleges is lenne). Egyedüli negatívum, hogy egy picit nehéz, de ha akarom egy szempillantás alatt forgatással kapcsolok tablet és teljes értékű notebook üzemmód között. És a többi convertible-höz képest tablet üzemmódban nem a billentyűzetet tapogatom a hátulján.

(#12) hito válasza cinemazealot (#8) üzenetére


hito
nagyúr

Ebben mondjuk van valami a 900grammos súly miatt. Volt Q702-m és az nagyon jó súlyeloszlással rendelkezett. Netbook-ot pedig nem keresek már vagy 6 éve :P

rudi: csak ez nem mindig megoldható. Van amikor egy hosszabb szöveg begépelése 3x annyi ideig tart virtuális billentyűn (ráadásul win8/10 virt.billentyűje nem a pontosságáról híres), mint fizikai billentyűzeten. Ez nem nekem lett kitalálva sajnos. Volt már mindegyik kialakításúból gépem (Dell Venue Pro 11, Fuji Q702, Thinkpad tablet 2, Helix, Sony Vaio Duo 11 & 13, Lenovo Thinkpad Yoga, stb.). Mindegyikből van olyan, amit jól meg tudnak csinálni és van olyan, ami kialakítását tekintve hiába jó, használhatatlan kategória. Utóbbi közé tartozik számomra a Dell Venue Pro 11, mert a dőlésszöge éppen hogy csak 90fok felett van és ráadásul irdatlan fejnehéz, bukik hátra egy pillanat alatt ölben. Eddig ami nagyon bevált az a Fujitsu Q702, a Thinkpad Yoga és a Sony Vaio Duo 13. Utóbbinak ugyan a dőlésszöge fix, viszont az az egy állás nagyon el van találva. Ezek nagyon jól használhatók, alaposan átgondolt kialakítással rendelkező gépek.

gianni85: azt beszélik, hogy az egy jó kis gép :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13) Lacces


Lacces
őstag

Eszméletlenül jól nézz ki, de szerintem az Asus T302-es jobb választás, kb ugyanaz az árkategória, és a kialakítása szerintem jobb, hogy nem kell hozzá ilyen tartó zsanér.

(#14) kenand


kenand
veterán

Nagyon jó, de biztos nem adnék annyit egy tabletért

(#15) orbano


orbano
félisten

azért kíváncsi lennék ennek a tollas bevitelére a sp4-éhez képest, ami azért elég jó... kicsit rövidke let a teszt, tényleg lett volna még mit nézegetni. kalibrálhatóság, színhűség pl...

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) pusszycat válasza hito (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Te 2 az 1- ben gépet keresel, ennyi pénzért kaphatsz is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) Jonesy84 válasza Lacces (#13) üzenetére


Jonesy84
tag

Viszont az ASUS core m -el jóval gyengébb.

(#18) Lacces válasza Jonesy84 (#17) üzenetére


Lacces
őstag

Ez igaz, de cserébe tovább bírja, mert kevesebbet wattot eszik. :P Emiatt zöldebb :D

Mondjuk nekem szoftver fejlesztéshez kellen, és ott a fordításoknál az Intel procik szemre azonos eredményt produkálnak (AMD jelentősen lassú, és nálam az SSD és HDD alatt is közel azonos eredményt mutat)

(#19) hito válasza pusszycat (#16) üzenetére


hito
nagyúr

Nem keresek én semmit, csak véleményt mondtam :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20) Lacok


Lacok
őstag

Így első blikkre kellemes kis gép erős hardverrel viszont, hogy mennyire strapabíró majd aktív használat mellett fog kiderülni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Ajálott jó 330000ért!!! Köszii.Laptopra nem szánnák ennyit,nemhogy egy tabletre amin húst lehet sütni úgy melegszik.Gondolom azt a kevés kis 330000 jó magyar forintot minden második ember szivarzsebböl lazán elörántja :D :D :D :D

(#22) doooo


doooo
veterán

Na még egy Asus Transformer 3 Pro teszt, és kiderül melyik lesz nálam a győztes. :))

[ Szerkesztve ]

(#23) hito válasza Massmurderer (#21) üzenetére


hito
nagyúr

Szemmel lathatoan gozod sincs a temarol, csak meglatod az arcimket es habzo szajjal ranyomsz az uj hozzaszolas gombra, hogy hangot adj a teged ert meltanytalansagnak. Mikor teccunk elfogadni, hogy tabletben ugyanugy kategoriak vannak, mint telefonban, notebookban, autoban, es meg sorolhatnam. Ez itt nem a Transformer T100 topic. Azt meg lehet venni 80-100eFt-ert, ez mas kategoria.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24) orbano válasza Massmurderer (#21) üzenetére


orbano
félisten

egy nagyon jó kamion meg 60 million. akkor gondolom az is hülyeség, mert nincs rá pénzed :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) Silenzio válasza Massmurderer (#21) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem, nem rántja. De a célközönség nem is a jómunkásember, és nem is a gimis/egyetemista kölköd, hanem a tehetős, igényes üzletember, aki villogni akar. Mindenki más megveszi a 3 éves Lenovo Helixet vagy X230T-t 80 ezerért, vagy ha kevésbé igényes, valamelyik Win10-es konzumkategóriás tabletet (Switch 10 pl.). :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#26) Freiherr


Freiherr
őstag

De jó,hogy csak egy ármatyi esett be,az is helyre lett rakva.
Drága cucc,de van létjogosultsága,mint minden prémium cuccnak.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#27) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Acer és prémium ritkán látni így együtt őket. Amúgy nekem is Acer notim van 3.5 éves és köszöni jól van.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) opeter87


opeter87
senior tag

Azért 300k-ért ilyet írni :F
"de otthoni felhasználásra szerintünk az Alpha 12 határozottan ajánlott."

Tabletből otthoni felhasználásra iPad fele ennyiért, de leginkább ennyi pénzből otthonra 2 vagy 3 laptopot szoktak venni az emberek.

(#29) Gusztáv válasza Massmurderer (#21) üzenetére


Gusztáv
addikt

Meg ne nézd az idei csúcstelefonok árait, mert attól biztos szívrohamot kapsz. Mikor fogjuk már elfogadni, hogy igen, vannak gépek amik ennyibe kerülnek, és még meg is veszik az emberek őket. Értem én, hogy egy magyar átlagfizetéshez képest ez egy horribilis pénz, de fogjuk már fel, hogy nem mi vagyunk a viszonyítási pont. a célközönség. A nagyobb cégek meg itthon is bőven vesznek ennek az árnak a 1.5x-ért is gépeket, persze TPM nélkül sok helyen nem lesz esélye.

Laci

(#30) gianni85 válasza opeter87 (#28) üzenetére


gianni85
veterán

Attól függ mit ért az ember otthoni felhasználás alatt. Tartalomfogyasztásra szerintem is egy iPad a legjobb, de ez itt egy teljes értékű számítógép. Azért a Win10 és az iOS nem egy kategória

(#31) Feri1977


Feri1977
senior tag

Én évek óta csak nevetek az egész tablet piacon. Nem tudom minek erőltetik, soha semmi pénzért nem kéne.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32) t-bali3


t-bali3
senior tag

Tudná valaki linkelni, hogy milyen dokkoló kapható hozzá és mennyibe kerül?

Illetve az ilyen típusú tableteknel a billentyűzet csak akkor működik ha mágnesesen összekapcsoltuk vagy külön választva is jó?

(#33) orbano válasza Feri1977 (#31) üzenetére


orbano
félisten

nekem meg rádióteleszkóp nem kéne soha, semmilyen körülmények között. meg lélegeztetőgép sem. ergo mindkettő egy hülyeség!!!!4! :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) haxxika


haxxika
senior tag

Nagyon jó gép lenne, tetszős.

Ami viszont hiánycikk, nem találom sehol, vagy kavar van, hogy az USB Type-C támogatja-e a Thunderbolt 3-at, vagy felejtős? Alkalomadtán azért jólesne dokkolni és asztalon munkaállomásként is szerintem lehetne már egy ilyet használni külső GPU-val.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#35) rudi válasza haxxika (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez egy kulcsinfó, ami sehol sincs meg. Ebből én arra tippelek, hogy nincs Thunderbolt 3.0 támogatás. Mert ha lenne, akkor büszkén hirdetnék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) panaro válasza rudi (#9) üzenetére


panaro
csendes tag

Nagyon köszi a tesztet. A nyaralás alatt éppen arra gondoltam, lassan dönteni kellene hibridügyben, és milyen jó lenne, ha mire hazaérek, lenne itt egy teszt az alpha 12-ről is. Minden vágyam így teljesüljön. :)

Ami érdekes, hogy külföldi oldalak nagyon alacsony üzemidőt mértek, és ez lett az egyik fő negatívum. E szempont és a melegedés miatt valószínúleg az Asus t302 lesz a befutó. Office-ra szerintem elég a CoreM is, a toll mindkettőben ugyanaz, de az Asusban több a csatlakozó (USB2 az egérnek), nem melegszik annyira, hosszabb az üzemidő és a tabletrésze könnyebb (van hozzá ipad stílusú cover). Csak egyelőre nem lehet még kapni. Ellentétben az alpha 12-vel, amelyből már az i3-ast is árul megbízható offline bolt, méghozzá elég jutányos áron.

Amit korábban az Asus t302 témához írtam, sajnos nem jött be: hivatalos választ kaptam, hogy saját eszközt nem hajlandóak beilleszteni a munkahelyi környezetbe.

[ Szerkesztve ]

(#37) rudi válasza panaro (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Két komment. Az első, hogy ma fejeztem be a Lenovo Miix 700 cikket, az is jóféle, nem melegszik, van LTE modemes és gyárilag adják nem csak a billt, hanem a Wacom tollat is. A másik meg hogy lassan az Asus T303 is befut.

Ami az akkuidőt illeti, szerintem azok, akik 15 wattos procitól meg 2160x1440-es IPS kijelzőtől többet várnak, el vannak tévedve. Akinek 4-6 óránál több kell, az kénytelen lesz Core m-ezni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) panaro válasza rudi (#37) üzenetére


panaro
csendes tag

Tkp. nem sürgős, köszi, hogy szóltál. A wacom toll igen vonzóvá teszi az említett Lenovo modellt. Az árával ellentétben. :(

Az Asust már láttam a neten, ha jól tudom, drágább lesz, mint a t302. Sajnos ez is szempont, ha nem akarok válni. :)

Az üzemidő kapcsán teljesen egyetértek veled: valamit valamiért. Azt próbáltam leírni, hogy mivel jobbára Office-t futtatnék rajta, az üzemidő nekem fontosabb, mint a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#39) Kilobeat


Kilobeat
tag

Egy dologgal vitatkoznék, ezzel a masszív fém házzal, tollal, képaránnyal és két USB-vel kifejezett kifejezetten vállallati tablet, mégha nem is oda szánták...
ZSÍR!

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#40) panaro válasza rudi (#37) üzenetére


panaro
csendes tag

Mellékesen: nincs valami híretek az Asus HU-tól, hogy mikor lesz kapható a t302? Ha tesztpéldányt kaptatok, nyilván dübörögnek a gyártósorok. :)

(#41) rudi válasza panaro (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Friss Asus hazai képviselet infó, hogy a T302 a negyedik negyedévben jön a hazai piacra egy konfigurációbam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) panaro válasza rudi (#41) üzenetére


panaro
csendes tag

Nagyon köszönöm. Kicsit siethetnének. :)

(#43) panaro válasza rudi (#41) üzenetére


panaro
csendes tag

Kicsit körülnéztem az Asus honlapján, és megakadt a szemem a szintén várható T102HA-n. Atomosként más kategória, de teljesítményben akár még elegendő is lehet nekem, és aktív tollat is támogat. Egy a biztos: várok, mint általában. :)

(#44) HaZse


HaZse
őstag

2 gondom van a videóval.

1: nem Tablet módban volt futtatva a felület

2: A billentyűzet háttérvilágítása azért beleférhetett volna.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#45) tlac válasza rudi (#37) üzenetére


tlac
nagyúr

ma fejeztem be a Lenovo Miix 700 cikket

Mikor lehet olvasni?

(#46) rudi válasza tlac (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, a héten kimegy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Gusztáv válasza rudi (#37) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, Surface 4 Pro sem bír többet. Én nagyon meg vagyok elégedve az 6300U teljesítményével, napi használatban semmivel sem rosszabb mint az i7-es EliteBook 840-en (igaz, az csak 5. generációs).

Laci

(#49) dstern


dstern
tag

A hosszú aksiidő kivételével nem találok indokot arra, hogy miért választanám ezt egy noti helyett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.