Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hát azt gondoltam, hogy nagyon jó, de a cikk címe pluszban megerősített :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi a pokol történik az AMD-vel? Előbb a konzolok, aztán a Mantle, most meg ez...
Csak így tovább :C

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Bici válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Bici
félisten

Én ennek örülök legjobban jelenleg. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) Hiftu válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Hiftu
senior tag

Úgy látszik az innovációikat most sikerül piaci értékre konvertálni.
Kiderül majd, hogy a piac mit szól ezekhez.

Nagyon nagy piros pont az AMD-nek.
Igy tovább.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#5) Chrys_


Chrys_
addikt

Azért az elérhető legjobb 30ms-s késleltetés nem olyan hú de jó érték. Főleg nem az átlag 50ms. Játék szempontjából persze, viszont irodai gépnek, vagy CAD-használathoz valószínűleg megfelel.

(#6) Cathulhu válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szerintem szemleletvaltas folyik naluk, es most amit csinalgatnak meg akarjak tamogatni egy teljes marketing lerohanassal. Az ido majd megmondja, hogy ez-e a hatasosabb, vagy esetleg lassabban, de folyamatosan nyomni a piacot ujabb ujitasokkal. Mindenesetre ha igy nyomjak, jo esely van ra, hogy nemelyik kvazi-szabvannya valik.

#5: itt nem feltetlenul egy egy asztali gamer konfigra kell gondolni, ott rohogve elfer a kabel, inkabb mondjuk laptopokba beepitve, WiFi, radios eger, radios billentyu es radios monitor, meg egy kis kabel nelkuli toltes es mar dokkolo sem kell a laptopoknak otthon vagy melohelyen. Vagy egy nagyobb konferenciaterem kijelzoinek meghajtasa kabeldzsungel nelkul, ilyesmikre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) MarQs


MarQs
senior tag

Az lenne még királyság, ha szimultán, egynél több kijelzőt is megtudna hajtani a megoldás...
Grat az AMD-nek! Már rég itt volt az ideje egy hasonló jó elgondolásnak!
:R

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#8) KevinMulder válasza MarQs (#7) üzenetére


KevinMulder
tag

Gondolom ha az adó multicast-ot csinál, akkor egynél több kijelző is csatlakoztatható ....

(#9) smkb válasza sh4d0w (#2) üzenetére


smkb
őstag

Lehet készülnek arra, hogy mint a Sega is, csak szoftvercég lesznek lassan :)

(#10) #06658560 válasza MarQs (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Grat az AMD-nek! Már rég itt volt az ideje egy hasonló jó elgondolásnak!"

Intelnek már van hasonló jó elgondolása.

Mennyire volt eme hírig a vezeték nélküli kijelző valós igény számodra?

(#11) MarQs válasza #06658560 (#10) üzenetére


MarQs
senior tag

Valós igénynek nem nevezném - megvan nélküle az ember - de látok benne fantáziát egyéni elgondolás alapján... egyszerre HTPC (esetleg játék-,) és munkaeszköz azonos, vagy szomszédos szobá(k)ba, vezeték nélkül, szimultán.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12) Gusztáv válasza #06658560 (#10) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nyilván egy asztalon álló monitor csatlakoztatásánál viszonylag kevés előnyt jelent. De pl a kivetítőknél nagyon hasznos lenne:

- egy tárgyaló vagy oktatóteremben baromi jól jönne, ha nem kéne bohóckodni a vga kábellel. Ez különösen utólagos kialakításnál, átalakításnál tud komoly probléma lenni, vagy ha többen szeretnék használni felváltva (a video switch-ek sem épp filléres dolgok)

Laci

(#13) #06658560 válasza Gusztáv (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

"- egy tárgyaló vagy oktatóteremben baromi jól jönne, ha nem kéne bohóckodni a vga kábellel. Ez különösen utólagos kialakításnál, átalakításnál tud komoly probléma lenni, vagy ha többen szeretnék használni felváltva (a video switch-ek sem épp filléres dolgok"

Az nem lenne bohóckodás, amíg itt átbuherálják, hogy ne A, hanem B, illetve C, nem, mégis A mutassa amit akar... Pont ugyan olyan körülményes mint a jelenlegi.
Valamint gyakorlatilag most van két szabvány, amik nem kompatibilisek egymással, így kijelző oldalról már veszett fejsze- a piaci részesedéseket tekintve pláne. Bár az AMD a leírás alapján hatékonyabb, ha jól olvastam igényel extra elemet a gépen belül, Intel meg megoldja IGP+CPU párosból- vagyis Intel olcsóbb.

(#14) Abu85 válasza #06658560 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindkettőhöz Miracast kell. A kompatibilitás tökéletes a hardverek oldalán. Amit az AMD csinált az csak egy eltérő szoftver ugyanarra a problémára.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) DaveJr válasza #06658560 (#13) üzenetére


DaveJr
őstag

Semmi extrát nem igényel. A blokk benne van az APUban vagy CPUban. HA jól értelmezem. Szóval ugyanaz kell hozzá mint az Intelhez csak sokkal hatékonyabb és sokkal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#16) nbg


nbg
senior tag

Na, akkor ugyanezt kerem szepen, de LAN-on keresztul es cross-plattform jelleggel, hogy a dolgozoszobaban levo windows desktop kepet a nappaliban, a TV allatti linuxos HTPC-re ki tudjam loni. Raer, ha 2014 Q1-ben lesz keszen, koszonom.

Tudom tudom, bilibe log a kezem... :B

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#17) Shatter98 válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Shatter98
tag

ugye? én is pontosan erre gondoltam :DDD

(#18) Thrawn


Thrawn
félisten

Megint egy olyan újdonság ami akkor megy jól, ha megkerüli a Windows korlátait. Valaki keltse már fel a Microsoft programozóit... :W

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) Neovenator


Neovenator
senior tag

Csak nekem kezd olyan érzésem lenni, hogy AMD-s híreket olvasni mostanában olyan, mintha egy Jehova tanúi kiadványt forgatnék? Túlcsorduló, negédes pátosz...
Természetesen ennek semmi köze a cikk tartalmi részéhez - jó az AMD féle wireless display.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#20) #06658560 válasza Thrawn (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az istennek se! Így még lehet normális PC rendszerünk.

(#21) Thrawn válasza #06658560 (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

:F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) weiss


weiss
addikt

Kíváncsi lennék annak a videónak a minőségére ami FullHD, 50 ezredmásodperces késleltetéssel van tömörítve, és átmegy wifin.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23) tatararpad válasza Thrawn (#18) üzenetére


tatararpad
őstag

Engem is kezd foglalkoztatni, hogy miért nem inkább a Microsoftot rugdossák a gyártók, mert az elkényelmesedés egy dolog, de ez már szabályos hátráltatás. Úgylátszik Redmondba olcsó a fű ha ennyire lazán tolják.

(#24) #06658560 válasza Thrawn (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha MS töketlenkedik, akkor Linux, vagy esetleg más OS hatékonyabban fogja tudni kihasználni a hardvereket, ha nem MS által ránk erőltetett megoldásokkal kell dolgozni sem nekünk, sem a programíróknak, sem a hardverfejlesztőknek.

(#25) velizare válasza #06658560 (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

erre nem látok túl esélyt. szvsz a linux túl diverzifikált ehhez, az osxen meg egyszerűen túl szorosan ül az apple.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) #06658560 válasza velizare (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha csak egy-egy disztró fejlődik, és a SteamOS-sel van rá lehetőség, akkor bizony sok változás jöhet, akár visszacsatolva MS felé is.

(#27) Thrawn válasza #06658560 (#24) üzenetére


Thrawn
félisten

A hatékonyságot - mint azt a mellékelt ábra mutatja - megoldják nélkülük is, nade nem volna egyszerűbb mindenkinek, ha nem kellene a megkötéseiket kerülgetni?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) #06658560 válasza Thrawn (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hatékonyságot kérdés valójában mennyire oldják meg nélkülük az rendszerükön keresztül- most még csak demo és marketing van. Ha meg úgy gondolják most is bármikor kipatchelhetik eme kerülőket.

(#29) Thrawn válasza #06658560 (#28) üzenetére


Thrawn
félisten

Valahogy kétlem, hogy az AMD nem vázolta fel már évekkel ezelőtt nekik mit is szeretnének, de az olvasottak alapján nem foglalkoztak vele komolyabban (biztos épp a vinnyócat faragták gőzerővel). De mondhatnám a Mantlet is, ott a DX-et és az OGL-t kellett megkerülni. Ezeket nem kipeccselni kéne, hanem elébük menni és támogatni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30) #06658560 válasza Thrawn (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kipatchelés alatt azt értettem MS lezárja a használatuk lehetőséget Win alatt.

(#31) Thrawn válasza #06658560 (#30) üzenetére


Thrawn
félisten

Az de jó lenne :W

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32) DeSanto


DeSanto
őstag

Én egy tablet méretű érintőképernyőt hajtanék meg vele amikor az ágyban vagy fotelban szeretnék kikapcsolódni nem pedig a széken ülve.
Szerintem sok embernek jobb lenne sebességben egy asztai gépről meghajtott webböngésző vagy akármi más. :)

(#33) dgabor80


dgabor80
tag

Végre hasznos kis fejlesztések!!! Jó lesz!!! Várjuk!!!
Gondolom az AMD termékek egytől egyig támogatni fogják.

Intel Z87-es asus alaplapom van...Win8-al megy rajta a Remote GO! progi, amivel gyakorlatilag a tableten vagy telefonon látszik a desktop...egeret lehet írányítani és bármit indítani...filmeket váltani..zenéket..bármit...jó kis játékszer...
Hát még ha bárhova átlőhető lesz a kép pl a lakásban!

Mondjuk így lehet az androidos tabletből Win8-as? :DD

"Remote GO! links PCs, tablets, smartphones, and TVs wirelessly through a LAN cable and router. It allows you to stream multimedia content from PC to your HDTV, access your computer anywhere using smart devices at home, and easily transfer files to and from your PC."

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#34) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Élőben èn is megnéztem volna. :)
Amúgy spec monitor kell neki, vagy elèg egy +adó-vevő egység ès màr megy is?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#35) Prof válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Prof
addikt

Egyszeruen volt eladas vegre, amit az Intel nem furt meg. Kaptak penzt a konzolokba szallitott APU-kert.

(#36) zh1972 válasza Chrys_ (#5) üzenetére


zh1972
tag

ez egyenlőre nem a gamereknek készül. de ha a zenéből veszünk példát akkor az látszik, hogy praktikussága miatt koncerten használnak wireless cuccokat de stúdióban szigorúan kábeleznek. itt is ez lesz a helyzet. praktikus, nekem is kell egy, de áldozatot kell hozni... ennyi.

(#37) M@trixfan válasza Chrys_ (#5) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ráadásul még erre jön rá a megjelenítő saját késleltetése. Játék szempontból már az sem jó ha csak 20 ms adódik hozzá.

zh1972:
A színpadon használt vezeték nélküli eszközök átvitele instant, még a digitálisoké is. Vagyis van valamennyi késleltetésük, az effekt processzoroknak általában 2ms alatt kell lenniük, szóval teljesen más nagyságrend.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#38) Prof válasza Abu85 (#14) üzenetére


Prof
addikt

Koszi arra voltam kivancsi, hogy keszulek oldalon mi kell, mert annak nem sok eselyt adtam volna, hogy legyen kulon AMD Wireless Diplay supportos TV :B

(#39) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mostanában igen innovatív az AMD. Jó az irány.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Chrys_ válasza zh1972 (#36) üzenetére


Chrys_
addikt

De akkor nem FPS-sel kellene demozni, amikor az érintettek úgyis tudják, hogy ez így ahhoz szar.

(#41) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ez jó irány, a kábelek elhelyezése állandó probléma. Még otthoni gépnél is, nem ám "nagyban".

(#42) noisia


noisia
aktív tag

Valaki említette a valós igényt fentebb:

Hát nekem most pontosan erre a cuccra lenne szükségem.
Elb***ódott a pár hónapos, aranyárban vett, 5 méteres hdmi kábelem a múlt héten és azóta nincs összekötve a tévé a géppel, pedig filmet/sorozatot mindíg kiteszem tévére. Játszani nem szoktam tévén, ahhoz mindíg odaülök a géphez, így nekem nagyon jó alternatíva lenne a tyúkbelek helyett.
Kíváncsian várom a fejleményeket, +1 tuti vevőjük biztosan lesz, ha épeszű árat szabnak neki.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#43) zh1972 válasza noisia (#42) üzenetére


zh1972
tag

Azért ez egy hdmi kábellel még sokáig nem lesz összehasonlítható. elsősorban smart office solution a megcélzott terület!

(#44) Dosi


Dosi
tag

R.I.P. nVidia :DDD énis "megkerülném" a winfost ha gyorsabb és hatékonyabb. pl videókonvertálásnál is kitalálhatnának valami ilyen hatékony módot azt díjaznám :C

TrueAudio Story

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#45) fabiandaniel


fabiandaniel
aktív tag

Sziasztok

Azt már tudni hogy az AMD WIDI megjelenése mikorra várható?

Fabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.