Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus72


atus72
senior tag

1000$? oh,igen...

(#2) F34R válasza atus72 (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

magaban az nvme ssd is baromi draga ekkora meretben... durva egy cucc az tuti.

(#3) vicze válasza F34R (#2) üzenetére


vicze
félisten

Kb. pont annyit tud mint ez, és az ára is közel azonos.

[ Szerkesztve ]

(#4) atus72 válasza F34R (#2) üzenetére


atus72
senior tag

Egy Samsung 960 PRO Series - 1TB PCIe NVMe 600$, mondjuk az igaz hogy csatoló is kell hozzá meg egy ház, így kicsit árnyaltabb az 1000$-os ár.

(#5) vicze válasza atus72 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Az is árnyalja az árat, hogy az egy szem TB3 enclosure 300$ jelenleg, amíg nem lesz a piacon több addig sok választásod nincs.
A legkisebb TEKQ is 320$, mondjuk ha abból eladod a 240GB-s meghajtót, akkor 200$ körül kihozhatod a dobozt.

(#6) wolfman


wolfman
veterán

Commodore64 adapter

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7) atus72 válasza vicze (#5) üzenetére


atus72
senior tag

Akkor kijelenthetjük, hogy igazából a "sallang" miatt ennyi az ára :)

(#8) total90 válasza atus72 (#4) üzenetére


total90
veterán

Házat, pro házat, nem valami műanyag szart olyan 200 euró körül kapni... szóval ez az 1000-es kicsit sok érte.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Szeretem az ilyen a dobozára írt számokat: 40 Gbps-os akár 2600 MB/s

Volt már pár Pendrive-om HDD-m stb. USB2-3 stb. de még egyik sem hozta a papíron leírt sebességeket.

(#10) GAI válasza wolfman (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is valami tápegység jutott róla eszembe :DDD Nem egy szépségdíjas termék, az egyszer biztos. Főleg az Apple user-eknek lesz nehéz eladni ilyen kinézettel :)

(#11) vicze válasza Cs1csó (#9) üzenetére


vicze
félisten

Linkeltem tesztet 2600/1500.

(#12) Medocsabi válasza atus72 (#1) üzenetére


Medocsabi
addikt

Szerinted miért pont apple gép tulajoknak ajánlva?...😀 nem véletlenül nem azt írták rá hogy thunderbolt porttal rendelkező embereknek,azok közt akadhat valaki aki nek csak divatburzsuj,hanem tudja is mit vesz. ;]

(#13) szekerkaa válasza Medocsabi (#12) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Éljen, 12 hsz kellett az apple vagy apple user fikázáshoz.

Egyébként semmi ilyesmi nincs "ráírva", de még a termékoldalon sincs ilyen, amit írsz. A cikkíró arra a nyilvánvaló tényre célozhatott, hogy a maceken van TB, 2011 óta TB1, 2013-tól TB2, 2016-tól TB3. És szükség is van rá, és ki is használják (amennyire a fórumokból kiderül).

Olvass, tájékozódj, egy őstagnak sem szégyen, ha már egy "divatburzsuj" megteszi ;)

ten, nine - ignition sequence start

(#14) Medocsabi válasza szekerkaa (#13) üzenetére


Medocsabi
addikt

"a cég főleg az Apple gépek tulajdonosait célozza".Más gépen nincs ugye ilyen port :) Azért is tettem oda szmájlit,hogy ne érezze senki úgy,hogy fikázom a mobilprocesszorral felszerelt milliós gépét ;)
De ezek szerint az apple tulajok a viccet sem értik ;]

(#15) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

lelkes újonc

Biztos szifon termékkel rendelkezel :)) Ha nem emeled ki , észre sem veszik , de neked rettenet bántja a szemed s lelked .
Zsír új és drága ASUS Gamer vasam van és nem hiányolom a TB portot , akkor most hú de sz@r nekem ? Ez nem épp home környezetre készült átlagemberkéknek , nem is tudnád kihasználni bammeg .
Gondolkodni sem ártana csípőbőltüzelés előtt ! :F

én inkább így fogalmaztam volna: "a gyártó főleg a céges Apple gépek tulajdonosait célozza"

(#6) wolfman

Tényleg :)) csak a szín nem stimmel ...

[ Szerkesztve ]

(#16) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Azért egy megkezdett almának a képével ellátott termékek tulajdonosait célozza mert ez a réteg kevésbé árérzékeny és egy ilyen túlárazott cuccot is megvesznek.

(#17) total90 válasza Cs1csó (#16) üzenetére


total90
veterán

Ez nettó baromság.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) Cs1csó válasza total90 (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bruttó

(#19) Medocsabi válasza Cs1csó (#16) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért ez barokkos túlzás :) Van grafikusi smerősöm akinek azért van macbookja,mert az ő munkájához az sokkal jobb bármelyik más gépnél. Nyilván ő a "kisebbség",mert több az agymosott fan, de azért van kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#20) koby11h


koby11h
aktív tag

Jó ez, és lehet ha egy egész kartonnal vennék akkor olcsóbb is lenne :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#21) Cs1csó válasza Medocsabi (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez aláírom, de a nagy része "mert menő , mert megtehetem" Amikor 150 ezer nettós embereket látok szifonnal rohangászni mindig elgondokodom. :DDD

(#22) hardline válasza Cs1csó (#21) üzenetére


hardline
senior tag

Rá van írva a homlokára, hogy 150ezer a nettója? :F

(#23) Cs1csó válasza hardline (#22) üzenetére


Cs1csó
félisten

Konkrét személyeket ismerek.

(#24) szpali


szpali
addikt

" A 7,1 x 10,4 x 3,2 mm-es kiterjedésű újdonságnak..."

Jó kicsi :))
:U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#25) Cs1csó válasza szpali (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocsánatot kérek mindenkitől, ha tényleg ekkora megéri az árát! :K

(#26) tecsu


tecsu
addikt

Még jó, hogy van rajt haszon! Egy prémium terméken természetes, hogy nagyobb az árrés, mint egy budget tömegcuccon.
Oda van írva, hogy 1 TB, vagyis nem neked találták ki, aki itt sírsz a drágasága miatt. Legalábbis nem 2018-ban.
(Én sem tudom megvenni.)

Ha egy cég kész megoldást ad valamire, legyen az csak akár egy összeszerelés vagy automatikus szoftveres támogatás, amivel egy picit kényelmesebbé teszi a (gazdagabb) emberek életét, akkor persze, hogy megkéri annak árát és így van jól. És hogy éppen mennyit kér, az az ő (vagyis a cég) dolga, a piac majd beszabályoz, aztán levonhatja a konzekvenciát nyereség vagy veszteség formájában (mármint a cég). Ennyi.

Emocionális hozzáállás egy SSD megjelenéséhez? Nooormális?!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) atike válasza Cs1csó (#21) üzenetére


atike
nagyúr

"150 ezer nettós"

Eh.

Soha nem vennék almát, de mi van akkor ha egy alacsonyabb keresetű emberke spórol több éven ár rá, mert a minőség miatt szeretne egy ilyet - megveszi és több évig használja...? :U

Van valami norma, hogy ki milyen telót vehet szerinted? :F Ha ennyit keresel akkor ezt, ha annyit meg azt....?

(#28) Dr. Akula válasza vicze (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azzal a különbséggel hogy ezen hűtés is van, feltehetően nem kezd el fél perc után throttlingolni.

(#29) Jim Tonic válasza atike (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt mondanám, hogy hülye. Nyilvánvalóan olyan dologra vágyott, amit nem engedhet meg magának.
Itt nem arról van szó, hogy házat vagy lakást vesz, hanem arról, hogy ahelyett, hogy felmérné, minek mennyi az értéke, vesz egy kütyüt, ami kéthavi fizetése, miközben a bére a minimumon van. Ez nem spórolás, hanem ostobaság. Persze a joga megvan hozzá, ahogy másnak meg ahhoz, hogy véleménye legyen erről.

Mondjuk a világgazdaság egy ideje erre épít. Mesterséges igények, amiről elhiszed, hogy minden áron kell.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) _ocsisajt válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Én pont ilyen hülye voltam nagyon sokáig. Most már biztos, hogy ha bedöglene a régi flagship telóm (még mindég bírja :DDD ), akkor valami közepes kínait vennék helyette ami márkás belépő szinten van árban. :)
Egy dologban nem engedek, az pedig az ipad pro, arra inkább kispórolnék a jövőben (bár a mostanit live póker szépen kifizette), többit lesz*rom, gépet is valami low budgetben raknék össze játszásra, ha a mostani vasaim besz*rnának. :)
Úgy látom, hogy ez egy ilyen természetes (d)evolúció nálam. Változnak az igények, az ember kicsit "okosodik" és öregedig :DDD

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31) moleculez


moleculez
veterán

Elgondolkoztam a felhasználási területen, és ha megnézzük egy grafikus/animátor munkához, brutális méretű fileok mozgatásához tényleg szükség lehet erre. Átvinni egyik irodából másikba, akár csak egyik vasról a másikra, ott nem játszik a felhő... Szóval van akinek megéri, nem otthoni felhasználásra készült.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.