Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutyi^


sutyi^
senior tag

Legalább a két "eSport" fület csinálták volna meg használhatóra. Mondjuk egy pár eltválolítható hangszórónak esetleg még örülne is az ember, ha esetleg éppen nem valami kompetitiv LAN eventre viszi a monitort.

Bár a már említett kompetitív eventeken általában jóféle kompó gépeket szolgáltatnak, vagy aki odajut inkább egy laptopot visz magával mintsem monitort gépestül... No mindegy.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#2) debrecenikri válasza sutyi^ (#1) üzenetére


debrecenikri
tag

Tévedsz, kompetetív helyen saját gépet használnak, hogy a megszokott sebességet élvezhessék, ez a legtöbb ember számára pedig egy asztali gépet jelent. Bár, gémeréknél általában a monitor az utolsó, ha nem halt volna meg az SD-m nemrég, tudnék érdekes megoldásokat mutatni Hatvan-ból :D

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#3) AxBattler válasza sutyi^ (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Kompetitív LAN event-en általában jóféle fülesekkel tolják a játékosok.
Legalábbis ezt láttam felvételeken... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#4) szasanyi


szasanyi
félisten

Az über kategória: nagyon gamer... TN panellal. Zsííír. :DDD

(#5) -Skylake- válasza szasanyi (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Jobb : ARNYEKOLO ES TN panel. Az igen, mindent megtesznek a nemletezo szinek szepsegeert. Legalabb ha mas nem is, de jo draga. Marcsak egy RGB egerpad kell meg valami piros alaplap es kesz is vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) I3EI\ICE válasza szasanyi (#4) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

A 240Hz eléggé gamer, úgy gondolom. Bár én még azt is fájlalom, hogy széles színterű gamer (100+Hz) monitor egyáltalán nem kapható, szóval gondolhatod, hogy nem rajongok a TN panelért, de azért ha azt a 240Hz-et mondjuk egy 10ms alatti input laggal hozza, úgy gondolom a nagyon gamer jelzőt megérdemli. Én már az első 120Hz-es monitorom használata közben azt fogalmaztam meg magamban, ennek a duplája lenne az a valós framerate, ahol már nyugodtan meg lehetne állni. De mivel akkoriban még divat volt a 120Hz-et is parasztvakításnak titulálni ("az emberi szem" kezdetű mondatokkal), nem reméltem, hogy ilyen hamar eljön a 240Hz. Persze jó volna majd valamikor QHD-ben, IPS panellel, de azért kipróbálnám szívesen.

(#7) szasanyi válasza -Skylake- (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez azért jó, mert kisebb betekintési szögből úgysem látod! :DDD

(#8) ló úr válasza -Skylake- (#5) üzenetére


ló úr
őstag

Pirosan vilagito keretet a nepnek :D
Egyebkent a gyors valaszido miatt kell a TN panel. H ra tudjak akasztani h ez bizony GÉÉMER.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#9) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Azért vannak igenis jó TN-panelek.

(#10) Akula válasza ló úr (#8) üzenetére


Akula
őstag

ezt akartam én is írni.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

240? Az emberi szem 30-nál nem is lát többet!

;]

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#12) SchumiBácsi válasza I3EI\ICE (#6) üzenetére

IPS-ben is van igaz nem 240Hz, "csupán" 165Hz de van. Sztem ott is eljön majd az idő a 200+ Hz-re mert úgy tűnik felébredtek a TFT gyártók a 60Hz-es csipkerózsika álmukból végre :D

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#13) #41133696


#41133696
törölt tag

Szóval 24", FHD, TN panel + 2016-ban 500 $-ért. Köszönjük :D

(#14) #57770240


#57770240
törölt tag

Nem értem mi ez a nagy sírás a TN panel miatt. 120/144 Hz és afelett nincs akkora igény az IPSre. Lehet hogy jajj hát az 5-10ms válaszidőt se érzékeli az ember, de attól függetlenül simán az lehet a döntő szempont egy átlag kompetitiv FPS-t játszó emberkénél egy TN-nel szemben.

(#15) latger


latger
tag

Gamer szárnyasbetét hmmm :D

(#16) #41133696 válasza #41133696 (#13) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igazából azt nem vágom mi kerül benne 500 $-ba.

(#17) Aprósólyom válasza sutyi^ (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Laptopon játszom mostanában. Ezért állíthatom, hogy egy pro biztosan nem használna lapit. (Nagyobb input lag, mosott kép gyors mozgásnál) Bár ma már találni 144hz-es lapit is, kb 600k-tól, nem hiszem, hogy jellemzővé fog vállni.

Jevons paradox

(#18) beef válasza SchumiBácsi (#12) üzenetére


beef
őstag

Van már 200Hz MVA.

(#19) TESCO-Zsömle válasza beef (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kemény.

TPU-n 600$-t írnak MSRP-re, a te linkeden 800€... :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"A termék a VESA Adaptive-Sync szabványát is támogatja, így a frissítési frekvencia alsó határa 48 Hz"
Ez annyi mint halottnak a csók!
Szeretnék venni egy értelmes A.-Sync-es monitort, de annak 30Hz legyen az alsó határa! Létezik egyáltalán olyan 24-27" méretben?

(#21) paperboy válasza I3EI\ICE (#6) üzenetére


paperboy
senior tag

Jól el vagy eresztve teljesítménnyel, ha kitudsz sajtolni 240fps-t... :) Igaz nem tudom mikkel játszol, de új címeknél, még a 120fps is paks. :D

(#22) #57770240 válasza paperboy (#21) üzenetére


#57770240
törölt tag

Az ilyen cuccokon nem igazán az új túmrédert meg a forza horájzönt nyomatják, hanem CS:GO/Skill2/Quake/Unreal Tournamentet/osu!t... :U

(#23) k_norbert89 válasza AllTheBest (#11) üzenetére


k_norbert89
csendes tag

Szerintem látunk többet. Igénxesebb, gyakorlottabb szem észreveszi és jónak érzi ha a game/film 30 fps helyett 60-an fut...

Infóért hívj: +36-30/565-0952

(#24) sutyi^ válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


sutyi^
senior tag

Beledugsz egy eventen adott monitort a nem filléres laposba, ha otthon arról progamerkedsz megélhetés szinten és jónapot. Otthon is aki laposról teszi ezt, általában nem az összecsukható szerkezet kijelzőjét bámulja hanem egy rendes asztali monitort. De ott ahol már kellenének az árnyékolók ennek az oldalára adnak szponzori gépeket, nem filléres elemekből építve, de ez már más tészta.

Igazából csak azt nem értem hogy a monitorra rakott árnyékolókkal milyen piaci szegmenst céloznak. A színpadi közvetítésű döntőket??? Vesznek évi 200-at jó esetben ebből, ha nincs konkurencia? :D

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#25) Reggie0 válasza RyanGiggs (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

240:48=5:1, mig 60:30=2:1. Aki alapvetoen 240-es monitort vesz, az 240-re gyur, tehat neki a 48 Hz mar diavetites lesz.

(#4) szasanyi: Ez most olyan, mint ha azon keseregnel, hogy a grafikusok milyen igenytelenek, mert beerik 30 fps-sel. Az eszkoszt valasztjuk a feladathoz es nem forditva.

[ Szerkesztve ]

(#26) Gróf...


Gróf...
aktív tag

TN panelnél az árnyékoló nehezíti meg az ellenfelek leskelődését? Ezt hogy tudtátok leírni röhögés nélkül?
Jah! Tudom! Nem ti írtátok le, hanem a gyártó! Ehe.

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#27) Scholes9 válasza latger (#15) üzenetére


Scholes9
nagyúr

LOL :C

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28) RyanGiggs válasza Reggie0 (#25) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Já hát azoknak biztos mind1!
Nekem elèg lenne egy 30-60Hz frissitèsű FreeSync monitor.
De egyáltalán lètezik olyan?

(#29) Reggie0 válasza RyanGiggs (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Letezik 30-75 vagy nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#30) #10034944 válasza RyanGiggs (#28) üzenetére


#10034944
törölt tag

Csak a hszeket olvastam, és miért olyan jó, ha 30 hz-ig letud menni a monitor?

(#31) GoldhandRent válasza Gróf... (#26) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ennek az árnyékolónak mi értelme amúgy ? Normális helyeken (nem a falu közösségi házában szervezett, random emberekkel történő lanon) a csapattárs ül melletted, és szemben az enemy... Vagy full máshol az enemy.. Ennek semmi értelme XD Csapattárs ne lássa már, h merre futsz :W

-

(#32) Reggie0 válasza GoldhandRent (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Gondolom jobban segit koncentralni a sajat monitorodra es ne vonja el a figylemet a szomszedo monitoron levo mozgas. Vagy ha jobbra a monitortol van egy ablak, akkor a fenyviszonyokon segitsen. Bar regen a papirlapokat csiptettek ra, hogy konnyebb legyen masolni :)

(#33) xEon1337


xEon1337
őstag

A cikkben is említett testvérénél, az XL2735-nél is 500 euró volt írva a várható árra, de én mégis 850 körül látom sok helyen. Annyiért meg ki az a hülye, aki nem az Asus PG279Q-t veszi inkább IPS panellel?

Fasza lehet egyébként ez a 240Hz, remélem 1-2 éven belül IPS panellel is meg fogják csinálni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#34) SchumiBácsi válasza xEon1337 (#33) üzenetére

Az ASUS 75Hz-el "lassabb"... azért a 240Hz az 240Hz, hiába nem látunk már 24fps felett semmit...
;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#35) I3EI\ICE válasza paperboy (#21) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nem vagyok elereszte, olyat játszom, ami nem a grafikára, hanem a gyorsaságra, folyékonyságra van kihegyezve. A 240FPS-t fixen hozza rajta a gépem, de sajna csak koreai 120Hz (OC) IPS-em van hozzá. Mondjuk jobban gerjednék egy 120Hz-es, de széles színterű monitorra, mint a 240Hz-es TN-re, csak annyira eltérő területen jellemző rétegigényeket remélek én egyszer egy monitorban megtestesülve látni, hogy gyanítom még sokat kell várnom. Az idei tavaszra beharangozott Dell oled csoda egyre több forrás szerint tudni fogja a 120Hz-et, emellett sokkal szélesebb színterű lesz, mint bármilyen asztali monitor amit eddig láttam, ellenben gyanítom kb 2 milliós árról fog elindulni, és még az is elég esélyes, hogy az input lagja 30ms fölött lesz, lévén hogy az egy 4K felbontású grafikus monitor. Ja és nem mellékesen még mindig nincs piacon, sőt mintha a hírek is nagyon elültek volna vele kapcsolatban.

(#36) Gróf... válasza #10034944 (#30) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Azért jó, mert a játékok, (főleg ahogy mostanság megírják őket) simán be tudnak esni 30 képkocka alá. Nem is mindig a VGA hibájából. Minél lejjebb tud menni a monitor a frissítéssel, annál simább a megjelenítés.
Persze, ha valakit nem zavarnak a képtörések, akkor mindegy.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#37) xEon1337 válasza SchumiBácsi (#34) üzenetére


xEon1337
őstag

Az XL2735 csak 144Hz-es, TN-es, ezért írtam azt, amit. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#38) AllTheBest válasza k_norbert89 (#23) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Nézd meg a hozzászólás végén a hangulatjelet :) Véleményem szerint kötelező minden magas képfrissítéssel foglalkozó topikba írni valakinek ilyen bullshit dolgot, hogy az emberi szem 30-nál nem lát többet :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#39) #10034944 válasza Gróf... (#36) üzenetére


#10034944
törölt tag

Így már értem, nem vagyok nagy játékos. Köszi.

(#40) TESCO-Zsömle válasza Gróf... (#36) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahogy annak is, akinek megvan a betonstabil 60fps.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.