Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ghard


Ghard
őstag

A kutya nem fejleszt játékot pcre, mindenki a 6-7 éves konzolokra talicskázza a cuccát.
Nincs az eladásokban semmi meglepő.

(#2) KAMELOT


KAMELOT
titán

Legtöbben net, office és film nézésre használják a gépet. AMD és INTEL is kínál IGP megoldásokat, ami sokak számára jobb. És még a villanyszámlát is kíméli ez a megoldás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én a Matroxnak drukkolok :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) zolee5016


zolee5016
őstag

Az első Hsz szinte mindent elmond......
Nekem ez jutott eszembe nagyon fáj a PC-s piacnak a GPU piac árazása......a júzerek 60%-a kb 2-3 generációval ezelőtti kártyákkal rendelkezik...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5) Abu85 válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem nekik ennyi volt. :( Most van az a pont, amikor valaki meg fogja venni őket. A kijelzőtechnológiájuk megér némi pénzt. Elsősorban az Intelt érdekelheti, mert nekik ez fontos szegmens lenne, és amit most kínálnak az messze elmarad attól, amit az NV és az AMD kínál a többmonitoros megjelenítés területén. A Matroxszal felzárkóznának.
Nem beszélve arról, hogy az AMD a következő héten kihúzza a talajt a Matrox egyetlen piacképes üzletága alól.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Angel1981 válasza Ghard (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Igaz.
Meglátjuk, hogy a nextgen konzolok megjelenésével várható-e némi fellendülés, szerintem igen.
(Feltéve, hogy nem összehányt konzolportok lesznek PC-n.) :U

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább megvan az összhang, a laptop IGP-k és GPU-k veszélyeztetik az asztali szegmenst a tabletek rontják a laptop bizniszt a phabletek tönkrevágják a tablet gyártókat. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) fatallerror


fatallerror
addikt

hány millió kártyát adtak el 8-10 éve? mennyi lenne most az ideális tehát mennyit várnának a gyártók? mennyivel lenne elégedett a pc(v csak a desktop vonal) szegmens?
jpr oldalán nem találok régi adatokat...

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#9) .mf válasza zolee5016 (#4) üzenetére


.mf
veterán

"nagyon fáj a PC-s piacnak a GPU piac árazása"

Szóról-szóra ugyanezt akartam beírni :DDD
Még nálam is befigyel a 4890-es, amíg a 2GB-os 7850 új ára be nem esik 45, vagy inkább 40k alá... Elég aggasztó volt tavaly látni, hogy a valódi (felső-) középkategóriás kártyák 5x-60k körül vannak. Tudom, hogy egyszer volt Budán kutyavásár, de a 31k-s 4850-esem eléggé feltette a lécet.

Abu: mi lesz a következő héten, amivel az AMD kihúzza a Matrox lába alól a talajt? Nem tette ezt már meg (többször), pl. az olcsóbb, 2-nél több monitort is támogató kártyákkal?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Bukmop


Bukmop
tag

+1: Ghard; KAMELOT

Nincs ezen mit csodálkozni, rengetegen "konzolmániások" ők már nem költenek pc-re és ha mégis az IGP/APU-k arra bőven kielégítik őket a korábban itt említett célok miatt.
Szerintem megáll majd a visszaesés egy szinten, az lesz az a szint ahova kell a dedikált GPU számítási teljesítménye, meg az igényes gémer-réteg, aki nem mond le a teljesítményről a fogyasztásnak áldozva.

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#11) zolee5016 válasza .mf (#9) üzenetére


zolee5016
őstag

:R Én is fáziskésésekkel tarkitva -1 másfél évvel később tudom beszerezni a vadakat...és még szerencsésnek érzem magam........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#12) Abu85 válasza .mf (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az majd csak a következő héten derülhet ki, de a Matrox az Extio termékekkel még jól tartja magát. Na most ezeket hamarosan nehéz lesz eladni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) atti_2010 válasza .mf (#9) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem a mostani árak magasak hanem a HD 4xxx volt rettenet olcsó, érdemes megnézni hogy az AMD most is jóval olcsóbban adja a VGA -t mint a zöldek, a piac beszűkülése magával hozza az áremelkedést is mert nem mindegy hogy a fejlesztési és a gyártási költségek hány fele oszlanak el.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) Bukmop válasza atti_2010 (#13) üzenetére


Bukmop
tag

+1

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#15) fatallerror válasza .mf (#9) üzenetére


fatallerror
addikt

mindig is 400-500 dollár körül voltak a csúcskártyák és 200-300 dollár körül a középkategória. nem rég pont végignéztem a gf 5 szériáig (amd-t nem néztem meg).
az a forint szarsága meg a kormány áfahülyesége és egyéb tényezők(egész eu szarban van) amik miatt nálunk ennyibe kerülnek a dolgok...de az ajánlott árak nem igazán változnak csak kismértékben

don't tell me what i can't do!

(#16) .mf válasza atti_2010 (#13) üzenetére


.mf
veterán

Középkategóriás kártyák hagyományosan 200 USD körül voltak. A 7xxx-generációnál azért külföldön is volt felhördülés, hogy a 7770 nem igazi középkategóriás, inkább csak az alja; a 7850 pedig mintha 250-300 USD között indult volna és ott volt sokáig is.
Nekem végülis mindegy, árazzák úgy, ahogy akarják, max. nem veszem meg. Amennyire "új" játékokkal játszok (már amikor jut rá időm), s amekkorák közepes-jó grafikai minőséghez a gépigények, a régebbi kártyák is kiszolgálnak engem.

Abu: Extio? Érdekes termékcsalád, de nagy távolságra nem jobb erre egy remote desktop, kisebbre pedig egy sima KVM? Na mindegy, úgyse beszélhetsz róla, majd kiderül jövő héten, legalább már sejtésünk van a dologról - s régebbről is rémlik ilyen, Firepro kártya Eth-csatlakozóval.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) BiP


BiP
nagyúr

"Az AMD szekvenciálisan 0,8%-kal több asztali, és 19,1%-kal kevesebb mobil GPU-t szállított le."
Azt viszont nem írja, hogy mennyivel több IGP-t. Mert gyanítom, ezzel helyettesített rengeteg mobil GPU-t eladásban.

(#18) lemusz


lemusz
addikt

Szerintem örülhetnének, hogy még ennyit is eltudtak adni...

[ Szerkesztve ]

(#19) KAMELOT válasza fatallerror (#15) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod ezek csak ilyen adatok. Most ezzel senkinek sem okoznak gondot, hogy kevesebb VGA-t adtak el. Max a profitjuk lesz kevesebb.
Személy szerint én nem tudok konzolon játszani. Egér + bill az igazi. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Arról se felétkezzetek meg szerintem, hogy középkategóriában pl amd HD 6xxx ésHD 7xxxx széria között szinte nem volt teljesítménynövekedés. Ahol meg volt annyi ,hogy megérte volna vásárolni az már nem a 40ezer felett volt nálunk..

(#21) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

Az egyik fő ok valóban ami az első hozzászólásba benne van. Én még kibővíteném azzal, hogy nem jön olyan exkluzív pc játék ami miatt érdemes lenne új videokártyát venni. Ami megalázná a konzolokat grafikában és heteket-hónapokat töltesz el vele. Jön itt a Crysis 3, de ki fog miatta új videokártyát venni ha 1 hét alatt végigjátszod vagy 2 nap alatt? Senki. Pedig a Pc mint hardver adott hozzá, sokszorosa a mai konzolok teljesítményének.

[ Szerkesztve ]

(#22) Gave


Gave
addikt

Meg kell nézni a TOP10 vagy TOP25 legtöbbet játszott játékokat, regisztrált játékos és eltöltött idő alapján is. Nem nehéz kideríteni, hogy az online játékok foglalják le a legtöbb embert, az online szférában a kiadóknak is érdeke, hogy minél több konfiguráción fusson a programjuk.

Amikor nem kényelmesednek el a fejlesztők, akkor a régebbi generációs hardverekben is van bőven kihasználatlan erőforrás.

(#23) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én azért egy picit segítettem a GPU-piacnak azzal, hogy tavaly novemberben vettem egy HD7870-est. (Had örüljenek a gyártók.) Sokat (szerintem) nem is kellett adnom érte, mivel eladtam a HD5850-esemet 32k-ért, ezt az újat meg 60k-ért vettem. Így 28k-t kellett rádobnom! Ennyit megért. Ráadásul úgy is csak 2-3évente cserélek. Én mindíííg minden körülmények között így csinálom, és akkor nem drága a váltás! Pl.: a HD4850-esemet 32k-ért vettem, eladtam 17k-ért. Vettem helyette a HD 5850-est 43k-ért. Így csak 26k-t kellett anno rádobnom.

(#24) r-chee


r-chee
őstag

Úristeeeen, már senki nem fejleszt játékot PC-re, ezért nem veszik a VGA kártyákat, kihal az egész kóceráj!!!!

Az ne zavarjon senkit, hogy rengeteg embernek van PC-je, rengetegen játszanak, s rengeteg embernek nem fontos a grafika, s nem vesz évente új kártyát, hanem 4 éves kártyával nyomja (nálunk s még pár országban ez utóbbi annyiban más, hogy nem a "nem érdekel a grafika" az ok, hanem hogy "nincs pénzem évente újra"), s majd később összespórol jobbra.

Ezt add össze. Ratyiság.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#25) Fontos?


Fontos?
tag

Legelső hozzászólás....ennyi,saját magának generálja ezeket a baromságokat a piac...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#26) KAMELOT válasza soundsonic (#20) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak azt is vedd figyelembe, hogy az új driverek az új architektúrát támogatják jobban. HD6xxx-et már nem nagyon, mert nincs értelme.

(#27) fatallerror: Hát ja. De ha megnézed a mobilokat. Ott sincs már hova fejlődni. Összesen tudsz telefonálni, játszani, filmet nézni, fotózni, GPS és net is van benne, meg már marha gyorsak is. Max csak máshogy néznek ki és más a menü. Szóval leginkább a mobilnál van nálam az, hogy elég 4-5 évente váltani. Azt is csak azért mert esetleg elromlik.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) fatallerror válasza KAMELOT (#19) üzenetére


fatallerror
addikt

sokkal több a profitjuk mint bármikor korábban :K mobilpiacon szárnyalnak

don't tell me what i can't do!

(#28) lemusz


lemusz
addikt

Előbb fog a magyar játékos low grafikát és kisebb felbontást állítani, mint tízezreket kiadni új videókarira. Mert lássuk be az átlagember nem fog 2 évente új részelemeket venni/régit eladni, inkább vár 4-5 évet és komplett lecseréli az egész rendszerét.

(#29) atti_2010 válasza lemusz (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

5 évet azok a játékosok akik rendszeresen játszanak és felső vagy közép kártyákat vesznek nem várnak mert az rengeteg idő, általában 2 évente cserélnek vagy max 3.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Narxis válasza lemusz (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez így igaz.

Thanos was right.

(#31) waithEard válasza atti_2010 (#29) üzenetére


waithEard
őstag

A 2 év a reális, ha valaki "képben" akar maradni. De tényleg van abban valami, hogy a PC-s játékok grafikailag kissé "kipurcantak." Meg az sem biztos, hogy évente, félévente kéne kidobni az új generációkat. Ki tudja ezt követni?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#32) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Akkor vettem a 9800GT-t, amikor az a középkategóriát jelentette, illetve már annak alját, nagy divat volt az átnevezgetősdi. 2008 novemberében 35-e Ft-ot költöttem VGA-ra, 19-es, 1440x900-as monitort kell a mai napig kiszolgálnia. Szerencsére minden játék elindul ezen a felbontáson, ráadásul a mai gammák jelentős része még mindig elfut magasabb részletességgel, AA és egyéb látványjavítók persze offon vannak. Azért nem váltok, mert amire nekem kell, tökéletesen elég, illetve azért sem, lehet kicsit maradian gondolkodom, egy nagyobb monitort szívesen fogadnék, viszont ahhoz már minimum 1650, de inkább 1920-as felbontás kell, amihez jóval combosabb VGA kéne, stb stb, szóval személy szerint azért vagyok X generációval lemaradva, mert nem látom értelmét fejlesztni, a pénzemért nem azt kapnám, mint mondjuk 5 éve, ugyanezen igények teljesítéséért ki kéne pengetni csak 60k-t VGA-ra és nem lenne jó ismét 5-6 évig.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#33) lemusz


lemusz
addikt

Nektek a 2 év a reális, mert itt vagytok és ezt az oldalt olvassátok. De ne magatokból és baráti körötökből induljatok ki, hanem próbáljátok a nagy magyar valóságba behelyezni a kérdéskört és Kovács József teszkó dolgozó minimálbér péntekenként bebaszok, egyébként meg csézek és kodozok, valamint Vérpisti99 anyát megkérem szülcsinapcsimra vagyen új gépet, egyébként fifázok orrba szájba és hasonló karaktereket sokszorosítani és úgy belegondolni a dologba.

Hltv.orgon nap mint nap több 10 olyan kérdés jön a tavaly kijött CS:GO kapcsán, hogy tudnák-e futtatni, mennyi fps-ük lesz, stb... és olyan videokártyákkal rendelkeznek, mint pl.: 3450, gt220, 6600-8600gt stb...

[ Szerkesztve ]

(#34) atti_2010 válasza lemusz (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez a réteg alsó kategóriás kártyákat vesz, ezután esetleg egy APU is megteszi és valóban 5 évenként vesznek valamit de ezek nem sokat számítanak a gammer világban nem mintha lenezném őket mert általában ilyeneknek állítok össze gépet de ezek a játékmegjelenéseket sem követik tehát ilyen szempontból mindegy hogy mikor és milyen játék jelenik meg.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) szente válasza lemusz (#33) üzenetére


szente
addikt

Gábor vagyok Tesco-ban dolgozok (majdnem) minimálbérért, hétvégente bebaszok, és évente gépet cserélek. :DDD Mondjuk a csét nem szeretem...

Bocs, nem tudtam kihagyni. :R

[ Szerkesztve ]

(#36) PeL


PeL
addikt

Sajnos nincs miért fejleszteni. Évente kapunk 2-3 nagy címet, a többi meg rókabőr X. vagy sorozat folytatás. Két három játék miatt meg nem sokan fognak szerintem váltani. Sajnos amíg a PC-s játékpiac ennyire gyatra addig a HW eladások is mélyrepülést fognak venni egyre inkább. Mert biztos olyan sokáig tartana pár régebbi játékot átírni PC-re.

(#37) Echo_


Echo_
csendes tag

Négy éve vettem a core 2-es gépemet egy 9600 gt-s vga-val. A mai napig 1080p-be játszok a legtöbb játékkal medium beállításokkal. Mi motiválna egy újabb vga megvételére? Az, hogy a crysis 3 csak a dx 11-et fogadja el az nem indok. Egy fecske nem csinál nyarat.

(#38) atti_2010 válasza Echo_ (#37) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Sorold már fel nekem légyszi hogy milyen játékok mennek 9600 gt -vel 1080p médium beállításon, nem kötekedésből kérdezem, és persze nem 10 FPS hanem legalább a játszható 25-30 fölött.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) waithEard válasza lemusz (#33) üzenetére


waithEard
őstag

Nem csak a magyar rögvalóság létezik, meg a pénteki beb@szás.
Akinek a PC és a PC játék a hobbija, az gyűjt, áldoz, kuporgat, kuncsorog, költ rá. Például úgy, hogy lemond a pénteki beb@szásokról. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#40) Echo_


Echo_
csendes tag

Pl: Dead Space 3

(#41) lemusz válasza szente (#35) üzenetére


lemusz
addikt

:D

(#42) atti_2010 válasza Echo_ (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért ez nem valami sok.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) Echo_


Echo_
csendes tag

Hitman, Assassins Creed 3

(#44) lemusz


lemusz
addikt

De mondok egy ellenpéldát is, ami minden realitásnak ellentmond. Egyik személyes ismerősön 1-2 éve nyert egy 6950-es videokártyát valami netes nyereményjátékon. Mai napig használja, de pár hónapja úgy gondolta vesz már hozzá menő bulldózert, jóféle alaplapot meg mindent ami hát ugye dukál egy ilyen szetthez, hogy ne egy gyenge 2 magos procival legyen már meghajtva értitek... namármost ez rendben is van, de lényegében semmi mással nem játszik a srác, csak a 13-14 éves counter strike 1.6-al. :K :DDD

(#45) atti_2010 válasza Echo_ (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Elhiszem hogy ez neked megfelel de másoknak azért már túl kevés,
A mai napig 1080p-be játszok a legtöbb játékkal medium beállításokkal. Mi motiválna egy újabb vga megvételére? Az, hogy a crysis 3 csak a dx 11-et fogadja el az nem indok. Egy fecske nem csinál nyarat.

Egy fecskéről beszélsz, hol van a Crysis,Crysis Warhead, Crysis2 üsse kavics a 3 meg a DX11-et, COD MW1-2-3, COD BO 1-2, ez csak pár a sok közül te 1 kértél, az hogy te ennyivel beéred nem jelenti azt hogy más sem tolna egy jó lövöldözős játékot.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#46) TeeJay


TeeJay
félisten

több mint 10 éve nem játszottam már, a konzolokat főleg nem ismerem
ellenben mit nem adnék egy olyan laptopért amiben APU van és fullHD filmeket minimális fogyasztással (melegedés és hangoskodás nélkül) pörgeti nekem lazán. esetleg böngészőben flash meg egyéb tartalmakat is gyorsít... nagyon várom már én is az AMD újításait mert sokaknak is bőven elég lenne egy ilyen APU mivel nem játszanak soha. legyen olcsó alacsony fogyasztású (úgyis megy a laptop éjjel nappal) és halk legyen a laptop hogy ne zavarja az alvást sem :D

várjak az AMD új APU-jára? kár hogy azzal alig építenek laptopot mindenhol csak az Intel CPU a szutyok IntelHD Graphics vagy jobb esetben Intel CPU és Radeon vagy Geforce

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47) gabber01 válasza atti_2010 (#45) üzenetére


gabber01
addikt

mintha csak "lövöldözős" játékhoz kellene erős gpu...
Skyrim? Witcher 2? AC3? F1? Batman? stbstbstb...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#48) PC-rev-RM válasza waithEard (#39) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Magamra ismertem.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#49) djculture válasza TeeJay (#46) üzenetére


djculture
félisten

Haver megvette a legolcsóbb e350+HD 6310 laptopot azon simán mennek ezek a dolgok. Csak a kijelző nem full hd.

(#50) cskamacska válasza atti_2010 (#45) üzenetére


cskamacska
addikt

http://store.steampowered.com/stats/

Ezekkel játszik az átlag PC játékos. + pár EA cím + "rendkívül gépzabáló" Blizzard játékok + egy rakat más MMO tipikusan a "kenyérpirítón is elfut" kategóriából

A legtöbb jelenlegi PC játékhoz(amivel játszanak is, Crysis 3 szerintem jó játék, de pár hónapon belül a kutya sem emlékszik majd rá) egyszerűen nem kell erős hardver.
Egyedül a Battlefield 3 és a Planetside 2 ami hirtelen beugrik hogy átlagnál erősebb gépet igényel, és játszanak is vele.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.