Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nincs azokon a porszivokon manualis frissites, vagy le van tiltva a downgrade?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Ki kell kapcsolni a frissitest mert mukodo cuccot amugy sem b@szogatunk frissitesekkel mivel attol csak roszabb lesz. Az utobbi par evben tobbszor igazolast nyert mint ahanyszor nem. :U
Itt meg lehet az volt a cel, hogy ideje lenne lecserelni mert mar ket eves 'oszt vegyel ujat.

(#3) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Egy rohadt porszívón mi a francot kell frissíteni? :W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4) TheMarci válasza st3v3np3t3r (#3) üzenetére


TheMarci
addikt

Mivel hálózatra között, így biztonsági frissítés mindig akad, én legszívesebben kötelezővé tenném, hogy külön lehessen választani, hogy biztonsági frissítést, vagy funkciófrissítést kér -e az user. Attól, hogy a jól működő eszközét nem frissítené újabb funkciókkal, biztonsági frissítéseket tudjon rá telepíteni.

Do You Dream?

(#5) vilmose33


vilmose33
őstag

Mióta megvan ,lassan két éve,nem kapott Wi-Fi-t. Pont múlt héten voltam a szervizbe átnézésre, garancia lejárat előtt nem árt :) . Mondtam, hogy egy másodpercet nem volt online,illetve nuku frissítés kapott, mondták,hogy nem gond. Most már értem.

A jövő most van

(#6) vilmose33


vilmose33
őstag

Hát hogy jobb legyen :D vagy nem. Illetve lehessen újat venni. Na az enyém nem lesz online 1 sec. sem.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#7) st3v3np3t3r válasza TheMarci (#4) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én ezt értem. Sőt tisztában vagyok ezekkel. De egy porszívóról beszélünk, minek hálózatra kötni? Elég egy BT kapcsolat,amin felprogramozzák és kész! Rohadt felesleges az ilyennek az internet hozzáférés.

Mellesleg rámutat,hogy a szoftvert fejlesztő cégnél rohadt nagy hiányosságok vannak. Többek között, a kiküldött frissítések alapos ellenörzése! Nyilván ha ez meglenne, ilyenek nem fordulhatna elő.

Elég nevetséges hibákról adnak jelentést:
- nem tölt
- mindig töltőre járkál
- furcsa mintákat jár be

Ezen hibákból 2 az ami nem függhetne a szoftvertől!
A töltés megoldható lenne egy program mentes töltésvezérlővel,a furcsa minták követése nekem azt sugalja, hogy a proszívó elfelejtette a beprogramozott/vagy utoljára feltérkezett útvonalat, ami megint csak megoldható lenne, hogy ne függjön az alapszoftvertől. De persze, úgy kellett megoldani, hogy minél komplikáltabb legyen egy a macskajáték.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8) Tigerclaw válasza vilmose33 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az idoszakonkenti frissitest meg megertem, de hogy miert legyen folyamatosan online egy porszivo, azt nem igazan. Gondolom a smart home fetisisztaknak jo latni, hogy egyre tobb eszkozt iranyithatnanak tavolrol is, meg azokat is amiknel nem sok ertelme van a dolognak. Gondolom az okosporszivon alapbol be lehet allitani, hogy mikor takaritson es jobb esetben csak az eredmenyt latja a gazda, nem azt amikor konkretan dolgozik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) #80976640 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


#80976640
törölt tag

Cimboram roombaja is okos, es nagyjabol abban kimerul a menozese, hogy mutogatja az appban, hogy milyen teruletet jart be aznap a porszivo, es hogy mennyire hasonlit a lakas alaprajzahoz.. arra persze nem tudott valaszolni, hogy neki miert fontos naponta megneznie a lakasa alaprajzat, de ha neki ez a letszukseglet, akkor ki vagyok en, hogy ebben megakadalyozza..

Meg bosszantja neha, hogy amikor benn van a cegnel es meetingel, pont akkor szokott csipogni a robot az appon keresztul, hogy elakadt. (pre-covid idoben). Szoval abszolut rendkivul fontos funkciokat tud az eszkoz a netre csatlakoztatva..

(#10) Rive válasza #80976640 (#9) üzenetére


Rive
veterán

Innen már csak egy nagyon kis lépés, hogy valami nagyeszű jogász próbapert indítson a saját lakása ellen zaklatásért ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) vicze válasza st3v3np3t3r (#7) üzenetére


vicze
félisten

Egy hm "hangyányit" el vagy tévedve, egy modern robot porszívó képességeivel és tudásával kapcsolatban.
A cikkben szereplő eszközök 300e feletti árú készülékek több éves modellek évi igen sok frissítést megélve.

(#12) Tigerclaw válasza vicze (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

:Y Azt hittem, hogy draga az okosporszivo mert van amelyik 100k-ba is bele kerul. Ezek szerint alabecsultem az emberi lustasagot, vagy barlangban elek egy masik dimenzioban... vagy mindegyik igaz egyszerre. :W

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) vilmose33 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


vilmose33
őstag

Már mi 675-s modellünk is 100e volt akciósan majd 2 éve, akkor már volt az önmagát leürítő 400+ ezerért. Ettől függetlenül ajánlom, nagyon jó dolog.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#14) KaitouP


KaitouP
veterán

Ez már biza a Skynet. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#15) vicze válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


vicze
félisten

Kösz. ;]
Nem Roomba de kettő van itthon, a két szintre, mert lusta vagy fel le vinni naponta. ;]
Naponta mennek, és még ürítik is magukat, így csak havi 1x kell csináljak valamit velük.:P meg amikor elakad a rohadék :DDD

(#16) benedekco válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


benedekco
addikt

Ha az ember asztmás, allergiás, akkor azért jól tud jönni egy porszívózás úgy hogy az ember nincs jelen ;)
Porszívózáskor ugyanis felkavarodik a légkör rendesen.
Nagy a boldogság mióta van egy Neato a lakásban. Néha elakad a rohadék, meg kicsit agresszor (elég régi modell, használtan vettem) így koptatja a dolgokat aminek neki megy, de nekem megéri így is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) Tigerclaw válasza benedekco (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem csak az ara az ami miatt szoba se johet, ahogy Teslam sem azert nincs mert nem tetszik a szine, vagy mert utalom a zoldeket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) benedekco válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


benedekco
addikt

Hát az más. Én is ezért vettem használtat. Irdatlan drága, szerintem irreálisan az, ebben egyet értünk.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19) #72042496 válasza st3v3np3t3r (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gyakorlatból nem tudom, mert nincs hálózatra kötött robotunk, de a firmware release notes hoz pár példát a jellemző és semmitmondó bugfixes & usability-n túl is.

(#20) vicze válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


vicze
félisten

IoT hálózatot tartok fenn az IoT-nak, van vagy 30 eszköz rajta lassan és csak szaporodnak. Hosszútávon nem lehet ez ellen mit tenni, kb. 50 körül lesz szerintem mindennel.

(#21) Tigerclaw válasza vicze (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem a legjobb "smarthome" cuccom par egyszeru xiaomi mozgaserzekelos lampa, ami sotetben vilagit ha arra megyek. Ket elemmel mar lassan fel eve elvannak. 3k volt darabja talan. Van par rendes wifis smart cuccom, de ezek azok amik toronymagasan vezetnek hasznossagot es arat tekintve.

A "smart home" olyan mint a "bio" az elelmiszerekben, vagyis azonnali magas felarat jelent. Barhol elokerul eco, bio, zold, smart azonnal minden gyarto es kereskedo az extraprofitot szamolgatja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) gabor7th


gabor7th
addikt

A második story lehetett volna külön cikk.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) st3v3np3t3r válasza vicze (#11) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

De ugye ennyiért kávét is főz reggelre meg az ablakot is megpucolja időnként kívül-belül?! ;] :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#24) vicze válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


vicze
félisten

Valami attól okos, mert kapcsolódik kommunikál más dolgokkal. nem attól mert rámondják.

Attól, hogy te placebónak gondolod még rengeteg eszköz van, elég sok hasznos funkcióval.
Nem vagyunk egyformák és nyilván egyáltalán nem kell ez mindenkinek.

(#25) hunluki válasza benedekco (#16) üzenetére


hunluki
senior tag

Nálunk xiaomi légtisztító és mop pro porszívó van. 2 naponta fut egy kört halk módban esténként amíg az emeleten alszunk, fel sem tűnik, légtisztító pedig szépen lehúzza a felkavart port.
Hetente szoktam üríteni, vagy ha appban nyíg hogy sok por van benne.

Szvsz zseniális cucc, életem egyik legjobb befektetése volt, talán még 85k-ért sikerült megcsípni a porszívót, a légtisztítót pedig ajándékba kaptuk.

(#26) Tigerclaw válasza vicze (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Abszolut tamogatom a hasznos smart home dolgokat, pl. amik energiat takaritanak meg az otthoniaknak es attetelesen mindenkinek, de azoknak a tobbsege sajnos gazdasagilag nem igazan terul meg. Pl. okos izzok helyett okos foglalatokra/lampakra lenne szukseg, amik kompatibilisek minden LED-es izzoval, hogy ne kelljen kidobni izzo csere eseten az "agyat" is.

Szerintem a komminikacio/internetkapcsolat, wifi-s vezerles nem feltetlenul kell hogy okosnak hivjak egy eszkozt. Adhat hozza hasznos extra featureket, meg sok haszontalant is. Pl. egy mai modern es jol feleszerelt auto eleg okosnak mondhato internetkapcsolat nelkul is. Van egy halom erzekeloje es ha kell veszfekezik, jelzi a savvaltast, vagy elozeskor hogy mar valaki eloz minket, adaptiv tempomatja van, leolvassa a tablakat es meg csak innen kezdodik a fel vagy teljes onvezetes.

Vagy nekem is a buta kis mozgaserzekelos lampa netkapcsolat nelkul megsporolja hogy ejjel megkeressem es felkapcsoljam a lampat, aminek amugy is tul eros a fenye. Nalam azt hiszem 0,2W-ra van allitva a kis lampa teljesitmenye es meg lehetne kevesebb is. Nem kommunikal, megis hasznos kis joszag.

Van wifis, okos legszurom, tudom taviranyitani, vagy most ep latom, hogy szerinte 21 mikrogramm/m3 a PM2.5 a szomszed szobaban a szallo por, de hiaba cool feature ez, nem konnyiti meg az eletemet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) vicze válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


vicze
félisten

Attól mert valami hasznos nem lesz tőle Smart eszköz. Van szagelszívónk, ami a főzőlappal bekacsol, majd lekapcsol magától nem nyúlok hozzá. Ettől okos? Nem! Egyáltalán nem tekintek erre mint okos eszközként. Egy okos eszközt beállítani vezérelni lehet nem kell neten legyen, de legalább lokálisan (ZigBee, Z-Wave, stb.), ezt értem kommunikálás alatt.

Ha a lészűrődet beállítod, hogy X érték felett kapcsoljon be/ki vagy időzíted stb. akkor az igen is okos eszköz, és elég hasznos.

(#28) #06658560 válasza vicze (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

És mit kell rajtuk frissíteni? Jobb lesz a kefe, nagyobb a "porzsák"? Tartósabb az akku?

#27:
Nem, az még nem okos, az szimplán egy kapcsolós. Okos akkor lesz, ha magától tudja kiértékelni mikor kell neki kapcsolni, több paraméter alapján együtt, és ehhez ez nincs neki fix "befecskendezési térképként" beégetve

[ Szerkesztve ]

(#29) vicze válasza #06658560 (#28) üzenetére


vicze
félisten

Sajátomon object adatbázis frissül navigálási hibák vannak kijavítva stb.
The iRobotnál tipikusan a virtuális fal SW update-tel jött.

(#30) hunluki válasza vicze (#29) üzenetére


hunluki
senior tag

Virtuál fal nekem is update-el jött, de amúgy tényleg javítgatják. Eleinte elég suta volt szegény, sokszor akadt be random helyekre, de utolsó update óta nem hibázik.

(#31) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Erről a hírről ez jutott eszembe. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) vicze válasza Apollyon (#31) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen ezek már elég rég nem így működnek, főleg a LIDAR-osok.

(#33) Lami66 válasza #06658560 (#28) üzenetére


Lami66
őstag

Mit lehet rajtuk frissíteni?
Bár nem iRobot porszívónk van hanem Xiaomi, de pl. a frissítésekkel javult a tájékozódása, logikusabb lett a terület bejárása (navigálós, nem bolyong), az elakadásssal is jobban megbirkózik a problémás helyeken. A szoftvere a kezdeti elég fapados tudásból, lépésről lépésre többet tudott. Már meg lehet adni neki külön szobákat, zónákat, virtuális határokat tudok kijelölni, nem kell infrás vagy mágneses eszköz hozzá, ha valahonnan el akarjuk tiltani. Egy ideje akár távirányíthatom is, hogy éppen merre menjen, mint egy játék kisautót. Kezdetben minden takarítás után törlődött a takarítási térkép. Már elég régóta megjegyzi a takarításokat, visszakereshető. Korábban nem volt benne tartozék kopásra figyelmeztetés és tartozék használati idő reset lehetőség (pl. kefe csere esetén). Már ezt is tudja.
Sok dolog van aminek részemről nem sok értelme van, de ha 5 új funkcióból csak egy lesz nekem hasznos, már megérte frissíteni.

(#34) #06658560 válasza Lami66 (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Várjál, akkor te egy kezdeti hulladékot vettél meg és tapsikolsz, hogy utólag kapsz normális terméket? Ja, ha szeretsz bétateszter lenni...

(#35) hunluki válasza #06658560 (#34) üzenetére


hunluki
senior tag

Őőőhm... te örülsz hogy hulladék oprendszert vettél amihez később jönnek frissítések? Vagy hulladék bugos játékokat amiket később frissítenek? Esetleg ótvar programokat amiket frissítenek?

Szerintem pont dícsérendő hogy folyamatosan fejlesztik és frissítik ahelyett hogy leszarnák és mondanák hogy ha új fícsőr kell vedd meg az új modellt.

Szvsz a kezdeti hulladék (saját tapasztalataimból kiindulva) kb 2-3%-ban hibázott amit azóta javítottak. Arról nem is beszélve hogy az utálok porszívózni-hoz képest a kezdő 2-3%-os hibaarány is bőven a megérte kategória, legalábbis az én szememben. Az új fícsörök ezen felül meg grátisz kategória.

(#36) Lami66 válasza #06658560 (#34) üzenetére


Lami66
őstag

Tévedsz. Egy 80 ezres terméknél már alaposan utána nézek melyiket vegyem meg. Ennyiért olyan terméket akartam, ami az összes elvárásomat teljesíti (legyen rajta alsó főkefe, navigáljon, végezzen alapos munkát).
Minden plusz funkció, ami utána jött, az csak hab volt a tortán. Kb. akkor nézek rá az alkalmazásra amikor frissül, megnézem mi újat tettek bele. Aztán a legtöbb új ficsörjét nem használom.
A zónázás az egyetlen újdonság aminek örültem, mert így nem kell akadályt raknom a nappaliba, hogy csak a bejárat környékét takarítsa, hanem odamegy feltakarít akár naponta 3-szor, és megy a helyére.

(#37) kymera


kymera
senior tag

" ... hogy az internethez kapcsolódó eszközöknél a frissítések bár általában új funkciókat és biztonsági javításokat hoznak, de nem mindig alakul minden a terv szerint, van, hogy új hibák adódnak. ... "

És akkor bízzunk az iOT eszközökben ..... ? :U

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.