Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Weareus


Weareus
addikt

El tudnék képzelni egyet a játékra szánt gépembe akkor is, ha ők nem oda szánták. Kár az áráért, mondjuk Intel ebben a szegmensben sosem volt olcsó...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a 900p árán adják, akkor nem kell. Azok alig tudnak többet, mint a bevált samu 960 PRO-k.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Tidus válasza Weareus (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Vegyél egy 32GB-ost, a játékos gépbe.
Egy hete ruháztam be rá, elérhető ár.

(#4) t72killer válasza Tidus (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mire jó manapság 32GB SSD:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) tecsu válasza Weareus (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Ebben a szegmensben senki sem olcsó. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) t72killer válasza Tidus (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Terás 960Pro-t fogok venni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) mikej95 válasza t72killer (#7) üzenetére


mikej95
aktív tag

Maszekolj rá 6 cm-es légkavarót, nagyon hamar throttlingolni kezd a dolog, ha meg van terhelve.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#9) t72killer válasza mikej95 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolkozom rajta. A lapomon (prime x299-a) van alapból m.2 borda, gondoskodni fogok, hogy fújjon oda valami:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Dare2Live válasza t72killer (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Azért egyértelműen gyorsabb. Sokszor sokkal.

A proléma jelenleg az ára. Akinek számít, kell, megengedheti magának az megveszi. Hasonló kategória mint a 960PRO.

érdekesség: táblázatokban ott a PM981is és érdemes megfigyelni a 32GBs Optane teljesítményét is. Nagyobb optane sír egy jobb kontrolerért, avval RAM dimenziókba kerülhet teljesítényre, a jelenlegi NANDokhoz képest a didi meg akkora lesz mint most egy 960pro és egy HDD közt.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) t72killer válasza Dare2Live (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megvan, a random olvasással letarolja a mezőnyt:K elég sokat kellett kutakodni a tesztek között, mert pl írási sebességben a jobb samsungok viszik a pálmát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha meggyőző eredményeket akar mutatni, és piacot csinálni a terméknek desktopra, akkor kénytelen lesz min. 24 sávot kidrótozni direkt a cpu-ból. VGA-nak + a nagy sávszélességen kommunikáló SSD-nek.

Már várom ezt a pillanatot.

(#13) t72killer válasza #16939776 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért vársz? Ott a 7800x...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) emvy válasza t72killer (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

> prime [..] borda

termeszetesen ez jutott eszembe

while (!sleep) sheep++;

(#15) t72killer válasza emvy (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , ez nem kifejezetten "hűtő:DDD"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) #16939776 válasza t72killer (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Várom a következő architektúrát, aminek talán ez a tároló ugyan olyan alapeleme lesz mint a processzor/memória.
Jelen állapotában nem ad annyit egy sata datacenter ssd-hez képest, hogy a bevált ITX-ről mATX/ATX-re váltsak egy kis hétvégi játszadozás miatt. De ha egységet alkot, és úgy is működik, akkor következő upgrade-nél mondjuk egy izgalmasabb mATX lappal bevállalom ezt a kompromisszumot.

[ Szerkesztve ]

(#17) tibaimp válasza t72killer (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hasonlítsd össze a véletlenszerű írás/olvasás képességeit a Samuval.....

Szerk: ja bocs, tovább olvastam :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) t72killer válasza tibaimp (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, felmerül a kérdés, mikor van erre szükség a gyakorlatban:F? Ha nem 90%-os helykihasználtsággal dolgozik az ember, azért ilyen ripitya-töredezettség nem lesz, a gyakorlati eredményekben az árcédulával ellentétben alig látható a különbség.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) tibaimp válasza t72killer (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez viszont igaz!
Mondjuk nem is mezei felhasználásra szánja az Intel sem, adatközpontokba nem tudom van-e értelme ennek a nagyságrendileg gyorsabb ramdom r/w-nak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) t72killer válasza tibaimp (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oda tudtommal (nem értek hozzá...) kell a nagy iops. :K . Nekem pl videóvágáshoz kell egy használható sebesség, de kétlem, hogy bármelyik m.2-es meghajtó esetében ne a proci vagy GPU lenne a szűk keresztmetszet. Megaztán lehet raid tömbökkel is operálni, amikor egy megoldás szinte pontosan a duplájába kerül a másiknak, akkor az olcsóbb fajtából érdemes a raid 0 opciót is megvizsgálni. Bár nem tudom, hogy az intel chipsetek mennyire szeretik raidbe pakolni a nem-intel meghajtókat. Raidnél ugye további előny, hogy a keletkező hőt dupla felületről kell elvezetni, viszont a VROC nem megy samu SSD-kkel :(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) tibaimp válasza t72killer (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor meg is van. Én személy szerint nem preferálom a raid-et, amikor cumi van, akkor nagy cumi van, amúgy meg, saját magam kézzel lementem a dolgaimat (igaz akkor nem teljesen napra kész). A sebességben igazad van, de én akkor is inkább egy, gyorsabb meghajtót vennék.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) t72killer válasza tibaimp (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen egyetértek, nekem se kenyerem a komplikálás:R Majd figyelem, mennyire lesz szűk keresztmetszet a tárhely, bizonyos feladatra esetleg ramdisk is elképzelhető, bár a nyers videóanyagok olyan óriásiak, hogy nincs az a RAM (=pénz-pénz-pénz:()-mennyiség, ami elég lenne akár egy 10perces klip tárolására.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Dare2Live válasza t72killer (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Inkább a QD1/QD2/QD4 ami számít, de igen 4K random readben kb alázza optane a mezőnyt.

"pl írási sebességben a jobb samsungok viszik a pálmát"

Mire gonoldsz? Mert én ott kb azonos sebességet látok, vagy optane kicsit jobb.
pl [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) t72killer válasza Dare2Live (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szekvenciális írásra gondoltam:

Randomban tényleg kb ugyanaz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) sb válasza Dare2Live (#23) üzenetére


sb
veterán

Épp kérdezni akartam, hogy miért a QD1-4-et nézzük? Nem tűnik reálisnak, hogy kevés szálon annyira tekeri valami kis blokkokkal. Otthon semmiképp de mondjuk egy DB szerver alatt is gondolom többszálú a kiszolgálás ha kis blokkból kell nagy adatmennyiség. ?

Mondjuk QD32-64 alatt is van vagy 1.5-2x előnye tippre, de az mégsem annyira durva mint itt.

(#26) Dare2Live válasza sb (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mert engem a 32GBs optane teljesítménye fogott meg és olyat akartam amiben szerepel. :) Baromira a vezérlő fogja vissza az optane vonalat, ennél messze-messze sokkal több van benne. ha azt megoldják akkor meg persze a PCIe 3.0 fogja, ezért is akarja Intel RAM helyére tuszkolni. [link]

Innen Intelnek "már csak" a termelést kell felfuttatni és tarolhat.

2018ban jön vmi válasz féle Samsungtól, kipréselnek mindent a NANDból. [link]

Témához:
Ha nem szintetikus hanem "valós otthoni" tesztet akarunk nézni arra talán a

és ha write intenzivebb akkor arrra a

jó.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) t72killer válasza Dare2Live (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék milyen valós alkalmazások használják ki ezt az őrületes sebességet:F?

Ugye csak akkor van értelme az extrém gyors írásnak/olvasásnak, ha van "partner", azaz pl másolunk valamire, horribile dictu kicsomagolunk/kódolunk valamit (-> sok cpu/gpu munka). Tény, lát az ember tíz+másodperces folyamatokat, mint pl egy programbetöltés, de úgy látszik, ennél se az SSD a főbűnös már. Máskülönben pl rég meglehetne az instant desktop bootidő...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Dare2Live válasza t72killer (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

anandon ott van a destroyer leírása.

Egyet értek desktopon kb nincs értelme. Nemhogy itt de egy satas 0.5TBs 840PRO és egy 1TBs 960PRO PCIe közt sincs érezhető difi. 99%ban a botleneck a CPU/RAM. És még is veszik a méregdrága 960prot, cserélik az SSDket újabbra, gyorsabbra. Innen gyártó szemszöből pedig van értelme lehozni egy olyan terméket desktopra aminek tényleg értelme leginkább enterprise vonalon van.

"instant desktop bootidő"

optane DDR4
[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) t72killer válasza Dare2Live (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mentségemre legyen szólva, öreg, SMART-ban már köhögő OCZ-t váltanék újabbra :B .

Egy régebbi, pláne kisebb SATA modell pl 850 evo és a mai m.2 cuccok között már elég komoly a különbség, hozzáadva, hogy egy 256-os SATA SSD-nél már nem a csúcsok csúcsa elérési sebességekről beszélünk, el tudom képzelni, hogy itt már lennének érzékelhető különbségek:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) xeon forever válasza Dare2Live (#28) üzenetére


xeon forever
addikt

Erről van szó. A jövőben ennek van értelme.
//Én pl egy olyan rendszert tudok elképzelni ahol 2db 32GB-os modul a rendszer, egy pcie x16-on(3.0) meg egy 2x2TB-os vezérlőt használunk programokra/gamekre,
Backup adatra meg lehet 8TB-os HDD. Ez igy egy Workstation...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#31) t72killer válasza xeon forever (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, ez a DDR4 (valszleg mire megvalósul, lesz az DDR5 is) koncepció nagyon érdekes:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) #72042496 válasza t72killer (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hybrid sleep, és gyakorlatilag instant tudod használni a gépet, plusz egy esetleges áramszünet miatt sem kell aggódni (bár mellé egy szünetmentes az igazi). Nem tudom, SATA SSD-vel milyen lett volna, de a 960 PRO-val egy pillanat alatt megy le így sleep-be, és hamarabb felkel, mint ahogy bekapcsol a tévé, vagy bemenetet vált az erősítő.

Melegedéssel kapcsolatban lehet, videóvágás alatt (erre kell neked ha jól emlékszem) is jó hőfokokat kapsz ventilátor meg mindenféle hókuszpókusz nélkül, érdemes letesztelni. Illetve az MSI M.2 shield-jéről írták talán, hogy melegebb alatta az SSD. Én megnézném, az ASUS bordája nem ront-e a hőfokokon esetleg.

A legjobb dolog a 960-ban számomra egyébként az, hogy nincs SATA kábel a gépben. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) t72killer válasza #72042496 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Én megnézném, az ASUS bordája nem ront-e a hőfokokon esetleg." - hát ja, mindenképp megnézem. Hatékony hűtéshez ugye közvetlen, pasztázott kontakt és nagy felületű (tüskés-redős) borda kéne:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) #72042496 válasza t72killer (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha nem felejted el, átküldhetnéd majd nekem is az eredményeket. Én ITX-en agyalok már egy ideje (10 éve :D), és az új ASUS ITX-eken ilyen borda alatt van az SSD. Van köztük gap-pad, de nem tudom, mennyire hatékony. (ITX-nél úgy általában a lap alján is jellemző a slot, de olyat nem akarok.)

[ Szerkesztve ]

(#35) t72killer válasza #72042496 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp lesz hőfokteszt, csak kb január közepe lesz, mire minden megérkezik a géphez:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) tibaimp válasza t72killer (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Erről egy finom kis logout cikket ha szabad kérnem, kedves uram... :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) t72killer válasza tibaimp (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megpróbálkozunk vele:R. Komoly VGA pár hónapig nem lesz a konfiban (várok a Voltára), úgyhogy a játéktesztek majd később csatlakoznak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) Dare2Live válasza t72killer (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha köhög akkor nincs miről beszélni cserélni kell.

Én is ilyet gondoltam, de a szokásos Lightroom+Photoshop melónál figyelnem kellett, hogy észrevegyem a difit egy SATAs 500as 840PRO és egy PCIE 1TBs 960PRO közt. Persze 100+kép importnál megvolt, de ott kb tök 8, hogy 52 vagy 58 perc. Szokásos vágás, efektezés, brush.... export photoshopba, maszk, efekt... közben semmi.
Persze videoedit sokkal jobban tud terhelni, ott már lehet kijön annyi difi, hogy megérje.

Szóval: Nekem nem ért meg 190.000Ft az 1TBs 960PRO. Akkor már inkább 4790Kt cserélném vmi soksok magos AMD/Intelre. Az tudna érezhetőt dobni sebességen.
meg fájna is a 190.000Ft amikor 840PROt 45Kért vettem. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) t72killer válasza Dare2Live (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, a HDD->SSD váltáshoz hasonlót mi sztem már nem fogunk látni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

olcso !! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#41) t72killer válasza Dr.FantastiK (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenhol ez van, 10% gyakorlati előny, dupla ár. :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) sb válasza Dare2Live (#26) üzenetére


sb
veterán

Ebből még mindig nem derült ki számomra, hogy hol jöhet ki a hatalmas 4K QD1-4 előnye.
- Otthon nem.
- Normál munkában (értsd: van terhelés, kell a avas, de nem ilyen jellegű) nem.
- Szerintem szerverben sem. Ott is inkább a nagyobb QD lehet releváns amiben már annyival nem jobb.

Akkor? :F
@t72killer:
Mindenhol ez van, 10% gyakorlati előny, dupla ár.
Néz a jó oldalát: Leadsz az igényekből 10-20%-ot és máris 50-33%-os áron megúsztad. :)

(#43) t72killer válasza sb (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Néz a jó oldalát: Leadsz az igényekből 10-20%-ot és máris 50-33%-os áron megúsztad." <- ott a pont:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Dare2Live válasza sb (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért írtam vmit arra vonatkozóan amiből ki kéne derülnie? Nem.
Azt meg leírtam mért azt linkleltem.

"- Otthon nem.
- Normál munkában (értsd: van terhelés, kell a avas, de nem ilyen jellegű) nem.

Erről detto leírtam a véleményemet, sött tapasztalatomat. Újra: "Lightroom+Photoshop melónál figyelnem kellett, hogy észrevegyem a difit egy SATAs 500as 840PRO és egy PCIE 1TBs 960PRO közt. Persze 100+kép importnál megvolt, de ott kb tök 8, hogy 52 vagy 58 perc."

Szóval, otthoni és "normál munka"ra én már a pcie előnyét is megkérdőjelezem (értsd: SATA 1TB 960PRO és PCIe 1TB 960PRO) nemhogy az Optanet.

"Szerintem szerverben sem. Ott is inkább a nagyobb QD lehet releváns amiben már annyival nem jobb."

Egyrészt még az sem. HDDkel is meg volt oldva az elmúlt soksok évben, hogy 2sec alatt legyen a válaszidők 99.9%a. Amikor beraktunk anno a 4-10SSDt és rendszer átmozgatta rá "HOT" adatokat csak annyit láttunk, hogy minden tároló miatti performacia probléma megszünt. Ez úgy, hogy tároló kapacitás 70-80%+ még mindig HDD volt.
Másrészt pont itt van azért egy elég komoly réteg akinek igenis számít QD4 is. nemhogy QD4 de végleges szabvány elött PCIe 4.0át is implementál(tat)nak server cpuba mert annyira kell a teljesítmény. Abszurd?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) sb válasza Dare2Live (#44) üzenetére


sb
veterán

Valami félrement úgy érzem...
Én csak kérdeztem, de szerintem nem kaptam választ. Ezek szerint te is így látod, hogy nem írtál rá semmit.
Viszont akkor megkérdezem újra. :) Nem kötekedésképp, tényleg érdekelne és csak van vmi oka, ami miatt ezeket írtad.
Idézlek:
Inkább a QD1/QD2/QD4 ami számít
Másrészt pont itt van azért egy elég komoly réteg akinek igenis számít QD4 is.

A kérdésem továbbra is: Mire/mihez számít? Nem otthonra, bármilyen speciális cél érdekel.
Én laikusként leírtam a véleményem (hogy szekvenciális helyett ha sok kis adatblokk kell az inkább sok kérés lesz: tehát QDsok, QDkevés helyett). De tényleg nem értek hozzá (mondjuk SQL szerveren kívül,d e ott sztem ez áll fenn, nem QD4 az érdekes) viszont érdekelne. :R

szerk: Más téma.
Írtad, hogy gyenge pont a vezérlő is. Én továbbmennék (szintén csak laikus észrevételek), szvsz itt már proci/ram/busz(interfész?) oldalon is lehet vmi limit, mert:
1. Tesztekben mindig max cpu frekin tesztelnek, de normál használatban ahol aktív az energiagazdálkodás (pcie és cpu state-ek) ott a 4k értékek igencsak visszaesnek a szintetikus programokban. Vagyis lehet, hogy normál használatban eleve meg sem kapjuk épp 4k-ban a szintetikus mérések eredményeit.
2. Ramdrive-ot is néztem nemrég és - legalábbis crystaldiskmark szerint - a félelmetes szekvenciális sebesség mellett a 4k (QD1-32 is) valahol ugyanott tetőzött, mint egy jobbféle nvme pcie SSD-vel: még 1GB/s alatt.
Szóval mintha lenne más szűk keresztmetszet is... :F

[ Szerkesztve ]

(#46) xeon forever válasza sb (#45) üzenetére


xeon forever
addikt

Win alatt mérve, ha csak 1 ssd van a gépben amin az oprendszer is van(többnyire igy tesztelik)[a helyes mérés 3db azonos eszköz esetén lehetne kimutatni a natív maxot, olyan módon, hogy az oprendszer ssd-t kihagyják.]rohadtul beleszól a lapozó fájl/Shadow copy a mérési eredménybe.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.