Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benike1999


benike1999
tag

Akármennyire utálom az Apple-t nekem kell egy Ipad Pro de most rögtön!!! (bár amennyit elkérnek érte... hogyis fogalmazzak szépen: RABLÁS) ez a SoC szerintem már megaláz egy 4. generációs U kategóriás Intel processzort emelett grafikus gyorsító terén szerintem csak egy riválisa van most, mégpedig a Tegra X1-ben lévő GPU de mivel abból nincs tablet ezért egyeduralkodó most a piacon!!!

(#2) rudi válasza benike1999 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Vagy éppen a csúcs MS Surface Pro 4-ben lévő Core i7-6650U 48 számolós IGP-je, amivel talán a Far Cry 4 is eldöcög. Egyébként ott is hasonló a CPU és GPU rész aránya, mint az A9X-ben :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) radírfej válasza rudi (#2) üzenetére


radírfej
senior tag

surface pro 4 összevetés adja magát, nekem is ez ugrott be.

álmomban magamra húzom a takarót és várok még egy összehasonlító tesztre.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#4) CharlieDrop válasza rudi (#2) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nagyon megy a pletyka, hogy lassan leváltja az Apple az Intel CPU-kat, mert annyira feljönnek teljesítményben a sajátjai.

Mi a véleményed erről?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5) rudi válasza radírfej (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt egy szimplább összevetés a magyaroktól (Kishonti). Az iPad Pro kicsit jobb mint a HD Graphics 530, de azért CPU-ban szerintem az x86-os Skylake magok jobbak. Legalábbis egyelőre, míg nem gyorsítanak minden pro alkalmazást Metallal az Applenél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) rudi válasza CharlieDrop (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Ebben nagyon ARM párti vagyok, bő egy éve már azt tippeltem, hogy a csudavékony, passzív Macbook is ARM-mal jön.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) CharlieDrop válasza rudi (#6) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor egyetértünk.

Már csak OS jellegű kérdések vannak hátra, mármint az OS/X mennyire fuzionál majd az iOS-szel...

Én abban hiszek, hogy az iPad Pro ennek az előszele, még akkor is, ha azt mondják, hogy semmi Pro-t nem tud az iOS...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) radírfej válasza rudi (#5) üzenetére


radírfej
senior tag

Ez alapján azért az A9X több helyen pörköl oda, sőt van ahol szélsőségesen elhúz. Textúrázás eredményei pl. számomra meglepőek. oké, hogy az A8 is brutál volt már, ezt mantráztuk is, de ez kemény.

http://wccftech.com/apple-a9xipad-pro-benchmarks/

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#9) arn válasza CharlieDrop (#7) üzenetére


arn
félisten

szerintem semennyire, az ertelme veszne el... inkabb egy armos osx.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) rudi válasza radírfej (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Kezeljük ezeket a benchmarkokat fenntartással, mert gyakran nem a gyakorlat teljesítmény, hanem az jön bennük elő, hogy az iOS egy botegyszerű oprendszer, a Windows meg egy sokkal bonyolultabb. Az igazán érdekes infókat majd a Photoshop, Illustrator és hasonlók felhasználói élménye adja majd meg, ahol bejátszik a CPU, utasításkészletre optimalizálás, memória sávszél stb.

Ja, és most látom, hogy ez a 24 számolós Surface Pro 4-gyel készült, nem a 48-assal aminek eDRAM-ja is van.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) CharlieDrop válasza arn (#9) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azért közös alapja van az iOS-nek és az OS/X-nek :)
De értem mit mondasz.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12) madgie válasza rudi (#10) üzenetére


madgie
titán

Sajnos itt-ott herélt még a mobilos Lightroom, de az mindenesetre beszédes, hogy a 35 MB méretű RAW fájlokat legalább olyan sebességgel tudom utómunkázni az iPhone 6-on, mint a 2012-es alap Mac Minin (i5-3210M, HD4000, 16 GB RAM).

Ez mondjuk legalább annyira az A8 dicsérete, mint az asztali szidása :DDD

(#13) radírfej válasza rudi (#10) üzenetére


radírfej
senior tag

meg fogjuk látni a valós alkalmazásokon, de hogy nagyon közel vannak teljesítményben egy i5 szintű procival, az azért durva... és egyben azt jelenti, hogy a lehetőség elvi szinten felmerülhet, hogy az Apple az összes termékében hanyagolja az Intelt. amit már írtatok ti is.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#14) rudi válasza madgie (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, pont ilyen jellegű infókra lesz nekem szükségem úgy fél év múlva, amikor egy amolyan "iPad Pro vs Surface Pro 4 komoly bevetésen" cikket tervezek csinálni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) CharlieDrop válasza rudi (#14) üzenetére


CharlieDrop
veterán

olyan sokára?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16) rudi válasza CharlieDrop (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyelőre ez a terv, kell az idő ahhoz, hogy a programok beérjenek és legyen velük megfelelő mennyiségű felhasználói tapasztalat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) arn válasza CharlieDrop (#11) üzenetére


arn
félisten

es jol is csinaljak - a ms nagyon nem tudja eldonteni, hogy most egy desktop rendszert akar, vagy egy mobilt. hihetetlen, hogy ennyi ido alatt sem esett le nekik, hogy baromira mas a felhasznalasi terulet. ideoda tikitakizva mar megjartak parszor - a win mobile olyan volt, mint egy mini desktop, elcseszett felulettel, aztan a win8, mint a mobil desktopon, most meg osszekavartak, es egyiken se jo igazan.

mongy hozzatennem, hogy mind a wint jobban szeretem desktopon, es az androidot mobilon, mint az apple okoszisztemat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) CharlieDrop válasza rudi (#16) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, tényleg, igaz, erre nem gondoltam :)

@(#17) arn
nem is gondoltam, hogy egy legyen a kettő. Viszont amerre most tart az OS/X pl a Kapitánnyal, de már a Yose sem volt annyira kerek, mint a Mav.

Lehet az ARM-hez újra kellene kicsit gondolni a dolgokat és a mostani asztali OS/X az maradhatna a desktop rendszernek.

Viszont ha van egy mobil/arm noti/desktop rendszer az már 3 OS, vajon nem lenne-e túl töredezett ez a szisztéma?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#19) arn válasza CharlieDrop (#18) üzenetére


arn
félisten

Nem... Az os ugyanaz lenne a user szamara, a fejlesztok meg majd forditjak mindkettore. Elso korben ugyis olyan gepekbe teszik, ahol jol behatarolhato a felhasznalasi kor.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) CharlieDrop válasza arn (#19) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor gyakorlatilag arra gondolsz, mikor az IBM-ről Intelre váltottak?
Most meg váltás lenne Intelről ARM-re?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21) arn válasza CharlieDrop (#20) üzenetére


arn
félisten

igen, mi a differencia? eloszor ugyis az (ultra)hordozhato eszkozokbe kerul, lenne ido felkeszulni a nagyobb elterjedesre. a processzor utasitaskeszlete es sebessege idovel ugyis lenyegtelenne valik, nem az fogja az erdemi munkat vegezni (gpgpu, vagy a cloud).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Jól értem, hogy az A9X az A9-hez képest CPU-ban maximum egyenlő de inkább gyengébb teljesítményt hoz (L3 cache hiánya miatt)? Cserébe kétszer erősebb IGP? Nem teljesen értem ezt az irányt, eddig is a Qualcomm/Samsung megoldásaihoz képest az IGP volt az erőssége és a CPU a gyengesége, nem tudom mennyire jó ötlet ezt a két különbséget továbbnövelni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#23) CharlieDrop válasza arn (#21) üzenetére


CharlieDrop
veterán

csak hangosan gondolkodtam :D

@(#22) GeryFlash
Nem baj, hogy nincs L3 Cahce, minek?
Idéznék egy másik cikkből "Térjünk rá a memóriára: egy autópályát toltak alájuk. Kétszer olyan széles az interfész, kétszer annyi adatot tud áttolni a CPU és a memória között a rendszer, mint az A9-ben. Ez annyira gyors, hogy már L3 cache sem került a SoC-be"

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24) arn válasza GeryFlash (#22) üzenetére


arn
félisten

benchek alapjan nem tunik a proci sem gyengebbnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Blyan válasza GeryFlash (#22) üzenetére


Blyan
félisten

Ez alapján nem hiszem, hogy a cpu rész gyengébb lenne, mint az A8X-ben.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#26) rudi válasza GeryFlash (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindennek a kulcsa az Apple saját oprendszere. Hiába épít be a Samsung meg a Qualcomm egy bazi erős GPU-t, mivel Androidban nem igazán mutatnak hajlandóságos arra, hogy a GPU-k általános számításba befogását vagy grafikai optimalizálását megcsinálják. Ezzel szemben az Apple-nek saját oprendszere van, azt és úgy csiszol benne, amit akar, érdemes utánanézni a Metalnak.

Kétlem, hogy az IGP ilyen mértékű erősítése előtt nem végeztek volna egy alapos elemzést azzal kapcsolatban, hogy hosszú távon milyen felállás az üdvözítő. Könnyen lehet, hogy ők már látják az iOS-es iPad Prón a jó optimalizálás miatt Core i7-es gépeket megszégyenítő fürgeséggel futó, profi videovágó, képszerkesztő, 3D modellező és egyéb programokat. Illetve az sem lehet véletlen, hogy az Intel is egyre inkább egy A8-A9-hez hasonló CPU/IGP lapkaterület arány felé halad.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) CharlieDrop válasza rudi (#26) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jó példa erre az, amikor egy 4 perces videó elejéről és végéről kellett 10 másodperceket levágjak, meg egy feliratot rádobni azt az 5S-mel csináltam, sokkal gyorsabb volt, mint szenvedni valamelyik programmal (persze vannak jó szoftverek rá, tény, de maga az a dolog, hogy videót egy telefonnal vágok meg)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28) arn válasza rudi (#26) üzenetére


arn
félisten

az is jo huzas toluk, hogy a magonkenti teljesitmenyre gyurnak, es nem jatszak ki a tobbmagos kartyat. telon igy a kevesbe optimalizalt dolgok is jol szaladnak, es ugyanazt a procit lehet felfele tovabb skalazni.

persze kerdes, hogy teljesitmenyben mi a plafon, lehet hirtelen vege szakad a skalazhatosagnak - a coreban mar szerintem cpu szinten nagyon nincs tobb, es ez mar nincs messze az a9tol sem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) GeryFlash válasza rudi (#26) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) rudi válasza arn (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Én már nagyon várom azt, hogy a Core (x86 ha úgy tetszik) teljesen összeérjen az ARM-mal (aminek a csúcsa jellemzően az Apple megoldása). Akkor lesz majd igazán izgalmas, hogy melyikhez milyen szoftveres meg szolgáltatásbeli infrastruktúrát csinálnak. Lehet, hogy az Intel végre egy valóban reális vetélytárs mellett megrázza magát és előrukkol majd valami nagyon durvával. De persze ennek az ellentéte is történhet.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) arn válasza rudi (#30) üzenetére


arn
félisten

Tuti keszulnek ilyen forgatokonyvvel is. Bar ok az x86on keresztul rangatjak a pcs piacot, az apple inkabb csak presztizs nekik, igy total mindegy, hogy mit lepnek armek, jelenleg nem lehetne eladni. Az intel gyk a sb ota rafekudt a piacra, nem kell semmit se tenniuk, hogy szinten tartsak magukat - a kieso mennyiseget majd arral potoljak. Adott tdposztalyt nezve azert ok is fejlodtek rendesen, de ez nem merheto ossze azzal, amit az armos oldalon muveltek az elmult ot evben.

Szerintem egy 35 wattig mar tudnanak corevero procikat letenni. Ami az apple okoszisztemaval erdekes, hogy ok siman keresztultudnanak egy apus forradalmat is vinni, nem lenne az intel kerekkoto, mint a pcnel.

A uj samu is erdekes lesz magonkenti teljesitmenyben... Felnonek az applehoz, tobbmagos hatekonysagban meg lehet le is hagytak oket. Mivel ok gyartani is tudnak, gyanitom jobban osszetudjak csiszolni az adott gyartastechnologiaval. Szvsz ok lesznek az intel legnagyobb kihivoi.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) CharlieDrop válasza arn (#31) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Ami az apple okoszisztemaval erdekes, hogy ok siman keresztultudnanak egy apus forradalmat is vinni, nem lenne az intel kerekkoto, mint a pcnel."

Pláne, hogy az OSX a retina felbontáson csak szenved az integrált Intel IGP-kel...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33) rudi válasza arn (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért a Sandy Bridge óta fejlődött egy tízszereset az Intel. Igaz nem CPU-ban, hanem IGP-ben. És ez a folyamat most, a Skylake-nél indult be igazán, itt elvileg már nem csak a nyers erő van, hanem a bekötési modell is értelmes. Bár én kb. mostanra vártam (úgy 2 évvel ezelőtti tippben), hogy összeért az Intel és ARM, de úgy néz ki, hogy most már tényleg megtörténik a csattanás. És bár az Apple eladásban egy marginális dolog, kiváló mutatója a trendnek. Ha ők saját ARM-ra váltanak, az sokakat a dolgok átgondolására késztethet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) arn válasza rudi (#33) üzenetére


arn
félisten

a proci reszerol beszletem elsosorban - az intel igps resz szep lenne, ha hasznalnak (marmint nem csak megjelenitesre) :) de ebbol a szempontbol ott tartunk, ahol regen, es ezert nem mukodott az apu sem. jelenleg inkabb csak a teljesitmenyorientalt fronton van vmi erolkodes dedikalt gpukkal, de ebbol a mobilos regio nem nagyon profital.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.