Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #06658560 válasza Lacika112 (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gonodolom hatalmas meglepetés, hogy mind a mai napig tele vagyunk nem párhuzamosítható feladatokkal, amelyekhez az egy szálas teljesítmény a fontos.

(#52) wsanyi válasza Lacika112 (#49) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Az intel mindent elkövet a játékosok és hétköznapi felhasználók miatt, hogy őket válasszák, a komoly szakemberek úgysem ezeket az oldalakat nézik. ;)

Azért ez szomorú, mind a Userbenchmark, mind pedig a CPU-Z tekintetében. Már megint ott tartunk, mint régen, hogy az intel mikrokódját kiolvasva jobb tsztet generálnak a rendszerek. Jájjj... Innentől ennek az egésznek az értelme semmi. :(

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#53) mobal válasza #88001024 (#37) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem akarok én semmit bizonyítani. Állítottál valamit ezek szerint forrás nélkül. Ha lenne forrásod elhinném és igazat adnék neki. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#54) s.bala31 válasza carl18 (#47) üzenetére


s.bala31
őstag

Vajon ki sponzorálta azt a tesztet amelyben a 2700x lenyomja simán a 9900K-t játékok alatt? :) "....de manapság az internet világában már ez a kamu teszt nem fog összejönni."

(#56) mobal válasza Palinko (#40) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Ezt hívom én nem reális felhasználásnak, ha CS GO-val vagy hasonlókkal akarsz játszani jó eséllyel már 10 éve olyan géped van ami szépen elviszi 60FPS-el, vagy ha 5 éves a gép akkor annál is jóval többel és kétlem hogy az esportolókon kívül bárki invesztálna 2080Ti-ba meg 9900-ba azért hogy 1280x960-ban játsza 240 Hz-s monitoron..."

Ha valaki azért vesz egy 9700k -t vagy 9900k-t mert 10 fps-sel többet kap CS:GO-ban akkor neki ez a reális felhasználása.

Szerintem ezen ne vitatkozzunk, én nekem tök mind1 ki milyen indokból vesz magának gépet. Én azért maradtam az intelnél, mert ami upgrade ltt volna (ha lett volna) az a 3700x vagy a 3800x lett volna, de pörgős lap 90 ezerért köszönöm nem kell.

Ha valaki a 144 vagy 240 hertzre lő az megint az Ő reális felhasználása. Én is 144 hz monitort használok és nem mennék szívesen vissza 60-ra, nekem kell.

"Az órajel szerintem annak a jele, hogy túlpörgetik, hogy versenyképes legyen, nézd meg a Xeonokat pld, ott miért nem 5ghz-en járatják? Mert tudják ők is hogy fogyasztana mint az állat, talán már meg sem lehetne fogni a hőterhelését stb. Már nagyon rég tudható, hogy 5Ghz, alatt lesz az optimális sebesség, inkább 3-4 között, de 4 fölé mennek hogy bár nem a legjobb energia/teljesítmény egyensúllyal, de még elviselhető, de utána az látszik hogy hatványozottan emelkedik a hő és a fogyasztás nagyon kis teljesítmény növelésnél is."

Ez így van, az intel és az amd is a profitból él. Ha meg tudod duplázni a magok számát és emelni az óra jelet miért ne tennéd meg? 4600-on használom a procit 80 fok alatt, azért annyira nem kazán.

"Lépéshátrányt pedig nem a csíkszélesség miatt mondtam, hanem szerintem designben maradnak el, mert még mindig az évekkel ezelőtt felvett irányt viszik tovább, akkor megtehették a Bulldozer nem jelentett nagy kihívást, de a Ryzen infinity fabricjában és a chiplet designben nagyon hiszek."

Én nem gondolom, hogy itt lépés hátrányról beszélhetünk. Technológiairól igen. De ne mennyünk el amellet sem figyelemmel, hogy a Zen2 egy ugyan olyan jó design-nak tűnik mint a Skylake ami pedig 4 éves.

Továbbra is azt mondom, hogy a Zen2 egy nagyon jó ajálnható proci ami ár érték arányban jobb mint a konkurens jelenleg. :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#58) Milka 78 válasza #88001024 (#55) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha már így magadra vetted...eltalálta? :P

(#60) mobal válasza #88001024 (#57) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Ja, értem... a szokásos, nem vagy egyik oldal híve sem, de..."

Ez, hogy jön ide?

"Mi alapján gondolod, hogy én bizonygatni akarok PONT NEKED bármit?
Egyáltalán mi alapján képzeled, hogy nekem kell, ellenben veled?
Picikét gondolod csak felsőbbrendűnek magad ezek alapján..."

Nem kell bizonygatnod semmit, nem is ismerjük egymást.

A többit meg amit leírtál nem veszem magamra. Részemről lezárom a témát mielőtt még átcsap az egész személyeskedésbe.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61) djyuri válasza #88001024 (#37) üzenetére


djyuri
őstag

+1, de a többi gépes kolléga is egyetért. Nekem nincs még 10+ regisztrációm idecsalni a plusszokat, így csak elég ide képzelni még 37 darab +1 -et rajtam kívül. (Pedig 80%-ánál még intel van otthon) De többsége már szégyelli bevallani, inkább úgy fogalmaznak a kérdésre, hogy "van otthon valami foltozott sz*rom".

(#62) carl18 válasza s.bala31 (#54) üzenetére


carl18
addikt

Nem nyomja le a 2700X a 9900K-t. Csak az intel tesztje szerint a 9900K 30-40%-al erősebb mint a 2700X miközbe más tesztekbe 10-15% jött ki inkább.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#63) Naturalist válasza mobal (#56) üzenetére


Naturalist
tag

Csak gondoltam szólok, hogy a CS:GO már annyira nem jó példa, mert már az a játék is legalább olyan jól fut az új Ryzenen ;)

(#64) schawo válasza Geri Bátyó (#38) üzenetére


schawo
titán

Nem.

IPC-ben már megelőzte, a kicsit magasabb órajel miatt nem sokkal van lemaradva az intel. OC-vel az intel még jobb, mint az AMD OC-vel a meredek feszültséggörbe (és ebből származó gyenge OC) miatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65) Raijin válasza #88001024 (#4) üzenetére


Raijin
tag

+1 :K

Live long and prosper.

(#66) TheTuberBee


TheTuberBee
újonc

A UserBenchmark szerint az i3-8350K erősebb, mint a TR 2990WX. A UserBenchmark idióta.

(#67) Noukoum válasza TheTuberBee (#66) üzenetére


Noukoum
veterán

De ha valaki megnézi azt látja hogy mennyivel olcsóbb az intel és még erősebb is :DD :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) DraXoN válasza TheTuberBee (#66) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kíváncsi leszek az új TR-re, elvileg ryzen főlé skálázzák játék szempontjából is, "asztali vonalon" a leggyorsabb chipleteket azok kapják majd meg.. ha amiatt meg a többcsatornás vezérlő miatt beelőzni a 9900K-t kíváncsi lennék a "lépésre" az oldal részéről... bár az árkülönbség miatt az lehet már hagynák?

De a 4 szál egyre kevésbé valid ebben a tesztben, legalább 6-ra kéne felvinni ezt (egyre több játék használja ténylegesen a 6-8 szálat).

A másik gond, a 3. generációs ryzennek hiába van egyszálas magas órajele, ha a legtöbb program manapság már nem egyszálas... hihetetlen, de kezdjük meghaladni az "egy szál számít" korszakot.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#69) Karness Muur


Karness Muur
csendes újonc

https://www.userbenchmark.com/
https://openbenchmarking.org/

user vs open
com - commercial, kereskedelmi
org - non-profit szervezet

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#70) Bandit79 válasza schawo (#64) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Nem látom azt a nagy beelőzést...
[link]

(#71) schawo válasza Bandit79 (#70) üzenetére


schawo
titán

Nem világos, hogy miért nem működik nálad a látás csodája.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#72) andy19770128 válasza Lacika112 (#49) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ott a pont.

(#73) andy19770128 válasza andy19770128 (#72) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Méf lehurrogtok itt sokan amikor azzal jövök hogy nincs objektiv ujságirás. Mindenkinek van gazdija

(#74) Noukoum válasza Bandit79 (#70) üzenetére


Noukoum
veterán

Játéktesztek fabatkát nem érnek, egy dx12 nincs benne. Tesztelhetnék cs 1.6-al is a processzorteljesítményt, hasonlóan mérvadó lenne.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#75) andy19770128 válasza mobal (#56) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ami azt illeti és egy x470 es lapba tettem egy 3600 ast és passz. am a pörgős lapokat illeti. szerintem túl van tolva..... anno a 939 es ésa pentium 4 es időszakban os voltak ilyenek. nem volt, gáz. olcsó szzar lap akkoriban hangos ventit kapott a minőségi lapok meg halkat

(#76) andy19770128 válasza #06658560 (#51) üzenetére


andy19770128
aktív tag

kezd már sorolni mire gondolsz. mert játékok terén alllig allig van ilyan. munkában meg nem tudok róla de lehet én vagyok a hibás. oh most jut az eszembe az 1998 as Jagged alliance 2 egy magon megy szigoruan..

(#77) Lacika112 válasza Bandit79 (#70) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Cinebench R20 Multi Core rizsa +13% al gyorsabb
Cinebench R20 Single core rizsa +9.5% al gyorsabb

Mindezt úgy hogy az intel többet fogyaszt, jobban melegedik, drágább

Ha te nem látod az előre lépést van 2 hetes kemény kenyerem kilónként 700 forintért :R
Ha ez neked nem előny akkor az eladandó kemény kenyeret is megeszed jóízűen :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#78) Pipó válasza Bandit79 (#70) üzenetére


Pipó
őstag

Mi lehet a magyarázat arra, hogy a linkelt tesztben a játékokban az AMD gyengébb valamivel, annak ellenére, hogy egy szálon és több szálon is erősebbnek vagy egyenlőnek látszik a többiben? Hol a hardveres gyenge pont a játékok szempontjából?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#79) schawo válasza Pipó (#78) üzenetére


schawo
titán

Játékok késleltetésre nagyon érzékenyek.

késleltetés x számítási teljesítmény

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80) To-fu


To-fu
újonc

Teljesen jogos ez a pontozási rendszer, mivel sok program még mindig nem használ ki 4 magnál többet. Ez a változtatás most a játékosoknak és az irodai felhasználóknak segít, cserébe a streamereket és a szervereseket bünteti egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Az üzlet csak akkor jó, ha mind a két fél jól jár!

(#81) satz18 válasza To-fu (#80) üzenetére


satz18
őstag

"játékosoknak és az irodai felhasználóknak segít"
4 szálon a legtöbb játék nagyon gyenge 1% low értékeket mutat.
A te max 4 szálad az a valóságban minimum 6 mag. Még a 4 mag 8 szálasok is fps droppolnak.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#82) Geri Bátyó válasza schawo (#71) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nálam viszont működik. :K Az egyszálas teljesítménnyel kavartam, ami alkalmazásfüggő is. Erre jó a CB, az a nyers teljesítményt nézi.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#83) #06658560 válasza andy19770128 (#76) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA.

#59 Jamoto: De jól tudod, hogy mit lehet fejleszteni és mit nem! Adott szoftverek alá már akkor létezett több CPU-s vas, amikor még átlag ember nem is hallott olyanról, az Intel nem árult több magos termékeket, mégse sikerült a mai napig párhuzamosítani a munkát. Mert nem lehet.
Illetve megmutatnád, hol reklamáltam, hogy ne legyen többszálú mérés?

[ Szerkesztve ]

(#84) KROK640 válasza Palinko (#40) üzenetére


KROK640
veterán

Pont, hogy most kellene a többszálas mérésre helyezni a hangsúlyt! Ha eddig lett volna az egy szál előtérben a több meg háttérben, és most változna azt megérteném.
Elég egy egyszerű példa, hogy szemléltessem : I3 4330-as procim van. Ha kikapcsolom a második magot, hiába van Hyper-Threading érezhetően leesik a teljesítmény, még böngészés filmezés meg sima windowsos mozgás alatt is. De ugyanez történik (csak kissebb mértékben) ha a Hyper-Threading -et kapcsolom le a prociban. Érdekes mód, sok-sok (főleg régebbi) játékban (szinte) nem okoz teljesítményvesztést, csak az újabbakban.

Elég sokat forogtam tuningos körökben de a Penium 4 5GHZ-en elég extrémnek érzem, hogy úgy mondjam elég ritka eset volt. A Pentium D az már más, azokból elég sok ment 5GHZ-en, meg a jóöreg 2,66-os Celeron D-k amik szintén igen jó eséllyel mentek 5GHZ-en...
6-7GHZ-es procikat normál otthoni felhasználás mellett szerintem sem mostanában fogunk látni. Mégpedig azért sem, mert a gyártók a magszám bővítés felé haladnak, és minél több a mag annál alacsonyabb az órajel.
Emlékszem mikor a 3,2-3,4GHZ-es P4-esek után kijött az E6300-E6400-as Core Duo 1866MHZ meg 2133MHZ-es órajelével, és mi csak néztünk, hogy ez most mi akar lenni???
(sokan főleg a hozzá nem értőbbek pedig reménykedve összeadták a magok sebességét, mintha a plusz mag 100%-os teljesítménynövelést jelentene, helytelenül lefordítva saját maguk számára, hogy az adott CPU mit tud, és hogy a fejlődés nem állt meg).

Az AMD mikor erőltette a bulldozer architechtúrát, akkor egy kicsit úgy nézett ki, hogy a jövő a folyamatosan emelkedő magszám mellett a folyamatosan emelkedő órajel felé is fog mutatni, de aztán kiderült, hogy ezeknek a magas órajeles magoknak kb ugyanaz a baja, mint anno a Prescott P4-eknek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85) schawo válasza andy19770128 (#76) üzenetére


schawo
titán

photoshop, lightroom, premiere (nem kódolás), coreldraw, creo

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#86) Geri Bátyó válasza KROK640 (#84) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Emlékszem mikor a 3,2-3,4GHZ-es P4-esek után kijött az E6300-E6400-as Core Duo 1866MHZ meg 2133MHZ-es órajelével, és mi csak néztünk, hogy ez most mi akar lenni???"

Én arra emlékszem, amikor a sok lefitymálás után kijöttek a tesztek és az 1866-os C2D 15-20%-ot vert a 3200-as Pentium D-re. Akkor nézett mindenki nagyot! :DDD

Sajnos ilyen mértékű IPC ugrást nem nagyon lehet már elérni. A ZEN sem hozott ennyit a Bull-hoz képest, pedig ott volt hová fejlődni! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#87) djyuri válasza Geri Bátyó (#86) üzenetére


djyuri
őstag

Nem emlékszem az arányokra D és a CoreDuo között... De nekem eléggé látványos hogy a legkisebb Ryzen is 40+%-ot ver az FX-9590-re. Volt ilyen FX-em...soha többé.

(#88) KROK640 válasza Geri Bátyó (#86) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, emlékszem, hogy a tesztek után az 1866-os is vert a 3GHZ meg afölötti P4-ekre.
Akkoriban egy 1466@2669MHZ-es Athlon XP-t hajtottam (3400-as P4-eseket bármiben odaverte), így tudtam, hogy az órajel nem minden. Mégis irigyeltem egy idő után haver E6300-asát... de nem véletlen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#89) Geri Bátyó válasza KROK640 (#88) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én egy E6600-ast vettem (Nagyjából mindennél jobb volt akkoriban.) és kb. 4 évig használtam. Azért cseréltem le 1366-ra, mert nekem nagyon kellett a masszív memória-alrendszer.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#90) Foglalt név válasza Bandit79 (#70) üzenetére


Foglalt név
addikt

"the Core Complex Die to IO Die link for reading memory is 32 bytes wide, but it’s only 16 bytes wide for writing, and this is why the peak write bandwidth is effectively cut in half"
Ezt valahogy eddig senki nem említette a nagy "tesztelés" közepette, pedig látszott a fórumtársak eredményein is :U

(#91) Thrawn válasza Foglalt név (#90) üzenetére


Thrawn
félisten

Here we go again...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#92) Foglalt név válasza Thrawn (#91) üzenetére


Foglalt név
addikt

Most nekifutottam mégegyszer a tesztnek, ahonnan a képeket vetted és felületes voltam, így fenntartom a hiba lehetőségét, de szerintem továbbra sincs leírva.

(#93) Freddy S


Freddy S
tag

Egy így nagyon helyes, végül is az egy szál teljesítmény sebesség gyorsítja minden egyes klick után felugró ablakok megjelenését. Vagyis a gépet az egy szál teljesítmény miatt fogjuk gyorsnak érezni. Zseniálisak Userbenchék hogy ezt ők látják :R .

[ Szerkesztve ]

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#94) E.Kaufmann válasza Freddy S (#93) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Őőőőő, ha akkora balfasz a programozó, hogy a mai világban nem próbálja meg a nagyobb párhuzamosítható feladatokat ténylegesen párhuzamosan feldolgozni, akkor igazad is van.
De speciel egy oldal megjelenítésénél inkább fog számítani a neted sebessége, valamint a különböző elemeket, képeket/videókat/szövegrészeket pont hogy fel lehet külön szálakban dolgozni és igenis számít a több mag/szál, ha a programozó jól végezte dolgát.
Tényleg nem lehet mindent párhuzamosítani, de a példádat speciel nagyon is.
Az se mindegy, hogy közben más háttérprogramok és szolgáltatások is szét lesznek dobva a magok között, a meghajtóprogramok is ki tudják használni, a hang és kép is külön renderelhető a játékokban és a videókban, csak néha be kell ütemezni a szinkronizációt, maga a képfeldolgozás és videólejátszás is párhuzamosítható, sőt már akkor párhuzamosították, amikor még egy magos procik dívtak (SSE vektor utasítások). Na nem folytatom. én se vagyok nagy szaki, de összeségében nincs igazad.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#95) MongolZ válasza schawo (#85) üzenetére


MongolZ
addikt

Régen catiaztam, a felsorolt programok mély lélektanát sem ismerem, de ha egy Inventor fogja magát, és akár modellezés, akár posztprocesszálás közben több magot használ (és igen, dobál el adatokat), akkor nem létezik, hogy a többinél nem lehetséges.

(#96) MongolZ válasza E.Kaufmann (#94) üzenetére


MongolZ
addikt

Szerintem ironizált... De legalábbis remélem.

(#97) Aram válasza mobal (#23) üzenetére


Aram
tag

Majd nézd meg a tesztet és jobb példát hozz! :)
[link]

Uff!

Ez a felirat 20byte!

(#98) #06658560 válasza MongolZ (#95) üzenetére


#06658560
törölt tag

Inventor mit csinál? Mert 3D modellezés CATIA nem tud több szálon számolni, pláne ahol mindenféle keresztbe kasul függések lehetnek magában a modellben, így minden egyes futás után millió ifet kell ellenőrizni.

(#99) pengwin válasza #06658560 (#83) üzenetére


pengwin
addikt

Annyit hallom ezt, hogy az ilyen jellegű programokat nem lehet párhuzamosítani, csak nem értem, miért.

Erről esetleg tudsz valamilyen cikket dobni? :)
Úgy látom te sokkal jobban benne vagy a témában.

Fotófeldolgozó alkalmazásoknál abszolút nem értem, miért nincs többszálú támogatás, mert szerintem lehetne csempézett feldolgozással elég egyszerűen párhuzamosítani egy csomó műveletüket. Ugyan a mérnöki tervező szoftverek kicsit egzotikusabbnak tűnnek így laikus fejjel is, de még mindig feltéátelezném, hogy sok művelet párhuzamosítható lenne.

Üdv, pengwin

(#100) MasterDeeJay

1999-ben jött ki a quake3 amit eleve kétprocesszoros gépen írtak meg és támogatta is úgy ahogy. (dual p2, p3...)
Most 20 évre rá még mindig számít az egyszálú teljesítmény. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.