Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Palinko válasza mobal (#23) üzenetére


Palinko
tag

Ezt hívom én nem reális felhasználásnak, ha CS GO-val vagy hasonlókkal akarsz játszani jó eséllyel már 10 éve olyan géped van ami szépen elviszi 60FPS-el, vagy ha 5 éves a gép akkor annál is jóval többel és kétlem hogy az esportolókon kívül bárki invesztálna 2080Ti-ba meg 9900-ba azért hogy 1280x960-ban játsza 240 Hz-s monitoron...

Ezért érzem erőltetettnek a példát, mert akit a régi játékok érdekelnek inkább vesz olcsón egy használt gépet, mint a modern processzorokat böngéssze, meg nem az a helyzet, hogy Ryzenen nem futnak, csak annyi FPS-el kevesebbel amit amúgy sem vesz senki észre. Vagy ha már streamelni akarja ugyanúgy jól jön a több mag több szál, szóval annyira résnek és erőltetettnek érzem a példát, hogy nem látom reálisnak.

Az órajel szerintem annak a jele, hogy túlpörgetik, hogy versenyképes legyen, nézd meg a Xeonokat pld, ott miért nem 5ghz-en járatják? Mert tudják ők is hogy fogyasztana mint az állat, talán már meg sem lehetne fogni a hőterhelését stb. Már nagyon rég tudható, hogy 5Ghz, alatt lesz az optimális sebesség, inkább 3-4 között, de 4 fölé mennek hogy bár nem a legjobb energia/teljesítmény egyensúllyal, de még elviselhető, de utána az látszik hogy hatványozottan emelkedik a hő és a fogyasztás nagyon kis teljesítmény növelésnél is.

Pentium 4-et is lehetett 5Ghz-en futtatni, igaz akkor még kellett a nitrogén hozzá, ma kicsivel jobb a helyzet de ehhez a tizedére kelllett hogy essen a csíkszélesség. Szóval aki azt gondolja, hogy 6-7 GHz-es processzorokat fogunk látni a jövőben az téved, majd talán 3nm-en lesznek stabilabb 5Ghz-es dolgok de ott is a magszám fog felmenni idővel ahol meg nem a legjobb ötlet a hőtermelés, szóval megint órejel esést fogunk látni. Mint a core 2 duo-k is lassabbak voltak elejében mint az akkori egy magosok.

Lépéshátrányt pedig nem a csíkszélesség miatt mondtam, hanem szerintem designben maradnak el, mert még mindig az évekkel ezelőtt felvett irányt viszik tovább, akkor megtehették a Bulldozer nem jelentett nagy kihívást, de a Ryzen infinity fabricjában és a chiplet designben nagyon hiszek.

Nem azt mondom hogy szar az Intel vagy kidobni való, bárki örülhet akinek ilyen procija van és valószínű nem fogja észrevenni ha valamit 2 másodperccel előbb fejezett volna be az AMD, de szerintem ideje hogy kapjon az Intel az elmúlt évek dolgai miatt egy olyan jelzést, hogy legyen csak szépen 30% a market sharejük, úgy is fel vannak annyi pénzzel pumpálva hogy simán kibírják, aztán fejlesszenek már valamit normálisan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.