Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #06658560 válasza pengwin (#99) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nézzük mondjuk egy CAD modell felépítését: Legyen benne A surface, amiről utána felületmodellekkel lesz pár solid, felület hegyek, pontok, vonalak, metszések, bármi. Módosítasz valamit, a modell legelején: innentől kezdve végig kell nézni azon feature összes pontját, hogy mi függ tőle, hol, esetleg rakat boolean operátor is közbe jön, majd a booleanon belüli test valamely eleme referencia egy korábban felhasznált testhez valamilyen szempontból. Gyakorlatilag ha elkezdesz szálakat nézegetni a modellstruktúra alapján, akkor mindig meg kell nézned mennyi függés van.Pont, él, vonal, felület, sík, esetleg levett felület, majd hol lesz használva, a módosítással mi vész el, mi marad meg, mi hova módosul. Néha akad olyan, hogy pár tízezer felületből kell lekezdeni dolgozni, majd rendet vágni közöttük. Plusz ahogy modellez az ember, mindig keletkezik újabb. redundancia is akár, de más későbbi modellállapotról.

Ez egy rendkívül egyszerű, nem is felületekkel játszó test, nem tudom mi, neten találtam.

2005-ben már létezett CAD alá kétprocesszoros WS, azóta sem sikerült párhuzamosítani a munkát.

[ Szerkesztve ]

(#102) DraXoN válasza #06658560 (#101) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

több nézeti kezdőpont kellene amiből lehet számolni, így meglehetne gyorsítani a számolást ... a gond, teljesen új program alapok kellenének az eddigi motort kidobva nem csupán továbbfejlesztve ...

persze így se lenne egyszerű összehozni, de nem hiszem, hogy lehetetlen volna ... csak még nem tartunk ott, hogy "megérje".

Előbb térhet át (ha már át nem tért) grafikus egység által gyorsított módra, kisebb erőbefektetés azt megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#103) E.Kaufmann válasza DraXoN (#102) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#104) #06658560 válasza DraXoN (#102) üzenetére


#06658560
törölt tag

A CATIA esetében a V4-V5 váltáskor meg lehetett volna tenni, mégsem tették. Ráadásul amikor a V6-ot lkezdték fejleszteni, szintén lett volna pont rá váltani.

Mit értesz az alatt, hogy több nézeti kezdőpont?

(#105) syberia válasza #88001024 (#4) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#106) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Ez így is egy fos marad.
Valaki végigfuttata milyen teszteket végez?
Okádék 3d tesztje ez mire jó?

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#107) syberia


syberia
veterán

Hiányolom a listájukról a Pentium 4 570-et. Az i3-9350KF és az i9-9980XE között jól mutatna!

https://howbad.info/

(#108) DraXoN válasza #06658560 (#104) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nézem ezt a catia [link] verziókat, de egyik se "mai" fejlesztés, amikor a v6 készült akkor se volt még olyan sok magos rendszer amire feltétlen megérte volna tervezni..
Nem igazán tudom megéri-e, lehet a GPU alapú gyorsítások bőven elegendőek/megfelelőek.

a több kezdőpont alatt azt értem, hogy több olyan pont egy-egy modellen amiből el lehet kezdeni számolni (azaz hivatkozni lehet rá mint "fix értékű pont" amiből számolhatunk..) persze ez a feldolgozás esetében jelentős átdolgozást igényelhet (nem tudom pontosan mivel jár, de "felületesen" nem látom okát miért ne lehetne megoldani (de látszólag nem egyszerű a dolog)..
Ha pedig több ilyen kezdőpontunk van, akkor lehet elosztani a cpu szállak között a feladatot. A modellek különböző darabjai így más-más szálon készülhetnének el, az összeillesztést meg akár egy modell fájl kódjába mentett checksum ellenőrző tábla is biztosíthatná.. de ennél jobban nem akarnék belemenni a technikai részletekbe ha nem muszáj, nem akarok erre kidolgozni én most egy elméletet... de nem látom végeredményben akadályát a dolognak (a modell összeillesztését és annak ellenőrzését egy újabb cpu szálra is lehet akár bízni)..

lényegében, pár ilyen fő számítási pont "megállapítása" után szét lehetne bontani a feladatot a magok között (pl. a GPU-k is erősen párhuzamosítva gyorsítanak be, így valaminek kell lenni most is a kódban).. De CPU-k esetén lehet csak az ilyen extrém sok magosok esetén lesz értelme lényegében ráfeküdni arra, hogy ki is használják ezek a programok, mert eddig nem hozott volna annyit mint amennyi befektetés történt a motor fejlesztésébe...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#109) #06658560 válasza DraXoN (#108) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért ne léteztek volna? 2005-ben, amikor még nem volt V5, léteztek két CPU-s gépek, meg 4 CPU-s gépek WS-re. Intel alapon is lehetett volna mit használni.

"a több kezdőpont alatt azt értem, hogy több olyan pont egy-egy modellen amiből el lehet kezdeni számolni (azaz hivatkozni lehet rá mint "fix értékű pont" amiből számolhatunk..) persze ez a feldolgozás esetében jelentős átdolgozást igényelhet (nem tudom pontosan mivel jár, de "felületesen" nem látom okát miért ne lehetne megoldani (de látszólag nem egyszerű a dolog)..
Ha pedig több ilyen kezdőpontunk van, akkor lehet elosztani a cpu szállak között a feladatot. A modellek különböző darabjai így más-más szálon készülhetnének el, az összeillesztést meg akár egy modell fájl kódjába mentett checksum ellenőrző tábla is biztosíthatná.. de ennél jobban nem akarnék belemenni a technikai részletekbe ha nem muszáj, nem akarok erre kidolgozni én most egy elméletet... de nem látom végeredményben akadályát a dolognak (a modell összeillesztését és annak ellenőrzését egy újabb cpu szálra is lehet akár bízni).."

Mivel a geometriák nem pontokból és közöttük egyenesekből épülnek fel, hanem matematikailag egzakt görbékből, amelyek aztán tényleg össze-vissza mehetnek, nem tudod elméletileg hol és mivel darabolni. Minden modellen akkora analízist kellene külön futtatni a daraboláshoz, hogy értelme nem lenne. Plusz néha a referenciák lehet más térrészből jönnének. És bármikor könnyen jöhet, hogy valami térrészbe nem lesz modelled adott állapotban, majd megint, majd megint nem, esetleg teljesen máshol. Simán lehet, hogy egy "kronologikus" struktúrába boolean operátorok miatt hurkot gyártasz. Azt hogy fogod tudni lehivatkozni, ha térrész alapon dolgozol?

(#110) schawo válasza DraXoN (#108) üzenetére


schawo
titán

Nem csak a CATIA, hanem más pro tervezőprogramok sem többszálúak. Én a Creót (ősi nevén ProE) említettem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#111) #06658560 válasza schawo (#110) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ráadásul a Creo-t is újra építették elvileg a Wildfire után.

(#112) DraXoN válasza #06658560 (#109) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tudom, hogy igen régóta léteznek több cpu-s rendszerek, de többmagosok is jó ideje itt vannak.
Azonban nem olyan régóta lehet csak 20+mag foglalatonként.

Megérni nem feltétlen éri meg a fejlesztés, mondjuk egy teljesen új motorra (és vélhetőleg formátumra ... nehéz és drága akár évekig tartó "költség" ez)..

a kezdőpont alatt azt értem, hogy "valahol el kell kezdeni rajzolni". a dolgok összeillesztését meg egyfajta "térképhez hasonló" holmival tudnám el képzeni, hogy X műveletenként egy rendszerben "illetsz" a rendszer mint hova mihez szerűen ... könnyen lehet ezen illesztés és ellenőrzés akár szintén jelentős teljesítményigénnyel rendelkezne, ami a kevesebb magos egységek esetén elvinné a nyereséget...

de nem ezekkel a programokkal foglalkozok, ugyanakkor oldottam már meg olyan "programozási problémákat" amit mások szerint nem lehetett, vagy találtam "egyszerű megoldást" valamire amit előtte csak bonyolult eljárásokkal tudtak megoldani...

Ezen CAD programok is valamit használnak a térbeli tájékozódáshoz (feltételezem), azt ki lehetne használni daraboláshoz és ellenőrzéshez (én első körben erre kezdenék kutatni a többszálúsításhoz).

szerk,:
de lényegében inkább a grafikus kártyás számítások irányába mentek el ezek a programok a cpu meg sokszor inkább már csak "vezérli" a folyamatokat ... felületesen így tűnik számomra utánanézve a fejlesztéseknek.
ha nem lehetne párhuzamosítani a grafikus kártyáknak se lenne sok haszna ezeknél a programoknál. De nem tudom, nem dolgozok velük, így nem tudom mennyit lehet "nyerni" grafikus gyorsítással. De ha utóbbira lehet "nyormálisan" feldolgozást írni, akkor CPU-ra szintén lehetne, csak eddig tényleg nem voltak ilyen extrém sokmagos rendszerek, hogy megérje igazán elgondolkodni rajta (csak pár éve vannak, a motor fejlesztési ideje és költségek viszont "lassíthatják" a módosított motorok megjelenését a piacon)

ezen "újraépített" motorok azért sokszor nem teljes újraírások az alapoktól, szeretik marketingként eladni sokszor a kicsit nagyobb "hozzányúlásokat" is (úgy se látja senki mennyire nyúltak is valójában hozzá).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#113) #06658560 válasza DraXoN (#112) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen, képleteket, egzakt módon meghatározott görbéket használnak a modellezéshez. És minden lépés után elágazásokat kell nézni, mi hol, merre, mire vonatkozik. Sokkal több időt vinne el az állandó elágazásvizsgálat, függőség követés, mint amit utána nyerni lehetne.

(#114) DraXoN válasza #06658560 (#113) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

azt nem mondtam, hogy nem volna lehetséges akár olyan szörnyűség, hogy mondjuk a felhasznált cpu teljesítmény 2/3-3/4 e így ellenőrzésre menne el... könnyen lehet (még is csak össze kéne "gyúrni" a kapott részleteket)..
az energiahatékonyságnak lehet ez nem tenne jót végső soron.. lehet gyorsabb lenne, de igencsak megnövekedett "éhséggel".. Azonban lehet még is van az a határ ahol még is megérheti... pl. 1 szem zen2 mag teljes terhelésen 8W körül beéri (a körítést nem számolva) ... alapjáraton 1Wot se fogyaszt egy mag benne (bezzeg a SoC rész az 10-15W terheléstől függően, idle módban az eszi a legtöbbet az asztali ryzennél is, gondolom Epyc/TR esetén ez még rosszabb "pont" lesz)... Így nézve lehet lesz az a határ ahol megérheti leterhelni pár tucat magot...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#115) #06658560 válasza DraXoN (#114) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem a fogyasztás a lényeg, hanem a sebesség. Amikor egy update egy lökhárítón három óra, akkor ott fontosabb +10% teljesítménytöbblet, mint bármennyi fogyasztás csökkenés. És azért elég komoly memória használat is van mellé.

(#116) Depression válasza DraXoN (#114) üzenetére


Depression
veterán

Nem is értem, hogy minek használnak az autógyárak szuperszámítógépeket, elég lenne oda pár pentium 4, hisz minek pár ezer proci összekötve, ha csak egy szálat lehet belőle használni. :F

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#117) syberia


syberia
veterán

Intel 0000

Base clock 1.2 GHz, turbo 2.9 GHz

Ez meg mi a szösz, akarom mondani processzor. :F

https://howbad.info/

(#118) pengwin válasza syberia (#117) üzenetére


pengwin
addikt

Tiger Lake Y, vagyis 5W-os(?), "tablet Core"

Üdv, pengwin

(#119) KROK640 válasza syberia (#107) üzenetére


KROK640
veterán

:C :C

Pláne, ha még rárakunk egy kis tuningot! :DD

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.