Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) belaazallat


belaazallat
addikt

"egyszáló"

egyszálú akar lenni.

képnél fel kéne "A régi és az új súlyozás [+]" új régire

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hat igen, ezek a szintetikus bench programok sokszor igen tavol vannak a valos teljesitmenytol. De mi is a valos teljesitmeny? Mennyi ido alatt fordul le egy C++ project? Mennyi ido a film konvertalas? Hany FPS-t tud a jatek? Nehez dio!

SZERK: igen, fel van cserelve a kep, a bal az uj.

[ Szerkesztve ]

OK

(#3) Depression válasza belaazallat (#1) üzenetére


Depression
veterán

Nekem az egy szál lovat könnyebb volt értelmezni, mint neked a második mondatodat. Vagy 10x futottam neki, de se füle, se farka, így feladtam.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) scyllarus válasza #88001024 (#4) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy az Intel nyilván hozzájárult a program "fejlesztéséhez" :U

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#6) Palinko válasza #88001024 (#4) üzenetére


Palinko
tag

Nekem is pont ez jutott eszembe. Szerintem nagyon nem érdekel senkit az egyszálas teljesítmény, a kőkorszaki játékmotorokat kivéve, amelyik fejlesztő nem tudja több szálra skálázhatóan optimalizálni a cuccát húzza le a rolót, mert már 10+ éve látszik hogy ez lesz az irány lehetett volna felkészülni rá....

A benchmark programok meg miért bonyolítják ennyire el? Látjuk hogy mit akarnak, miért nem az van ha intel foglalatot érzékelnek, kiírják hogy na ez a proci jobb és le tudnánk okézni azt ennyi. Minek ez a nyilvánvaló álságoskodás, hogy inkább visszahozzák azt ami 20 éve volt fontos, csak hogy megmagyarázhassák miért a takonnyal ragasztott, értelmetlenül túlhúzott egy lépés hátrányban lévő cucc a jobb. Persze mindkét gyártó szebb fényben akarja és kell is neki a termékeit bemutatni, de hogy ehhez a benchmark programok így asszisztáljonak az a gusztustalan.

(#7) Pro!Petya válasza scyllarus (#5) üzenetére


Pro!Petya
addikt

+1 :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#8) satz18 válasza #88001024 (#4) üzenetére


satz18
őstag

+1.

Más:
Amúgy nem az 1 szálas teljesítmény miatt jobbak játékban, mert a Ryzen 3 már abban is megelőzte őket. A probléma a késleltetés. Legalább is sokak szerint.... Ha azt is megoldaná valahogy az AMD akkor az intelnek tényleg lőttek.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) fanti válasza scyllarus (#5) üzenetére


fanti
addikt

Tutira az Intel szponzorálta ezt is.....

De hiába. Egy normális szakember 2019 derekán úgy is tojik az egyszálú teljesítményre!

És a Microsoft is belátta azt, hogy nem ez az idétlen egyszálúság erőltetés a jó irány, és optimalizálja a kernelt meg az ütemezőt folyamatosan a Ryzen architektúra irányában. Így is kell, nem szeretnék még egy Pentium 4-es korszakot.....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) schwartz


schwartz
addikt

Hanyinger egy troll banda (mindenki aki erintett)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#11) arn


arn
félisten

Egy processzor potencialjat mindig a maximumon szabad ertekelni, amugy olyan az egesz, mintha azt firtatnam, hogy a ferrari varosban 50el megy. Az a masodik kerdes, hogy ebbol egy program mit hasznal ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) paprobert


paprobert
senior tag

Ha csalni akarnak az Intel javára, akkor nem csinálják jól.

Ahhoz a memória latencyre kellene a hangsúlyt fektetni. :P

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#13) mobal válasza #88001024 (#4) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Megyek lottózni. :)

Itt a magyarázat: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14) nihill


nihill
őstag

Úgy látszik volt az a pénz, hogy ők is bekurvult@k...

(#15) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Kiváncsi vagyok a Passmark-nak és másoknak mikor küldik a "nokia-s dobozt"... mert ott sem fényes az elmúlt egy hónapnyi grafikon :DDD :D

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#16) snecy20


snecy20
veterán

" többek között az 170 dolláros Core i3-8350K a 270 dolláros Ryzen 7 2700X elé van rangsorolva. Eközben a valóság borzalmasan messze áll mindkét esettől."

Attól függ mire használod...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) Tanisz


Tanisz
senior tag

Végülis az lett vona a logikus, hogy ezt "30%-ban értékelte az egyszálú, 60%-ban a négyszálú és 10%-ban a több" valami ilyesmire faragják át, lévén az Intelnek és az AMD-nek is már túlsúlyban vannak a 4-6-8 magos procijai:

10-20% egyszálú,
50-60% négyszálú
30% négynél több

De hát minek is erre odafigyelni, ha lehet kenőpénzt is elfogadni :D

Most megint azt csinálja az Intel mint anno, hogy lefizeti a tesztelőket, az OEM-ket...stb. ?
Annyira most nem áll rosszul, mint anno a P4 idejében.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#18) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Jó hely ez, hogy senkiben fel sem merül, hogy pár specifikus alkalmazástól eltekintve az általános felhasználói profilban nem az összes szálat terhelő renderelés szerepel, hanem pl. egy office. Amíg viszonylag kevés sok magos CPU volt piacon, az átlagfelhasználó számára nem mérhető mértékben torzította a sorrendet a korábbi felosztás. Az új generációban sok a "felesleges" mag, amit Mari néni nem fog használni az Edge-ben, ezért változtattak súlyozáson.
Persze lehet, hogy ez egy hazug oldal, ami megvezetni próbálja a potenciális vásárlókat, ezért a 3 best CPU:
-Ryzen 5 3600
-Ryzen 7 2700X
-Ryzen 7 3700X

Bocsánat, ha belerondítottam valaki kisebbrendűségi komplexusába, amiért itt árnyalom Dávid nem teljes értékű győzelmét.
Troll on: nem láttam a grafikonokat, hogyan alázza az új 500$-os AMD processzor GPU-ja az Intel megoldását 720p-ben, pedig egy évtizedig ez volt a sláger :DDD

(#19) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

BungHolioMarks :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) #06658560 válasza Palinko (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Engem csak az érdekel.

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr

Amíg marad az SC, QC, MC sor korrekt értékekkel, nincs nagy baj. Mindenki nézheti azt, ami neki fontos.

Ettől függetlenül nekem nem tetszik a változtatás.

[ Szerkesztve ]

(#22) satz18 válasza Foglalt név (#18) üzenetére


satz18
őstag

Akkor az oldal jó segítség lesz Mari néninek meghozni a nehéz döntést a i7 9700K és az R9 3900X között.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#23) mobal válasza Palinko (#6) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Nekem is pont ez jutott eszembe. Szerintem nagyon nem érdekel senkit az egyszálas teljesítmény, a kőkorszaki játékmotorokat kivéve, amelyik fejlesztő nem tudja több szálra skálázhatóan optimalizálni a cuccát húzza le a rolót, mert már 10+ éve látszik hogy ez lesz az irány lehetett volna felkészülni rá...."

Tehát ha azért veszek egy intel procit mert CS:GO-val szeretnék játszani (ez most csak hipotézis, de tipikus példája az egy szálas motornak) akkor csak magamat álltatom azzal, hogy valóban jobban szerepel?

"A benchmark programok meg miért bonyolítják ennyire el?"

Szerintem, hogy egy minél szélesebb körnek készítsenek átfogó tesztet.

" a takonnyal ragasztott, értelmetlenül túlhúzott egy lépés hátrányban lévő cucc a jobb."

Valóban nem a legjobb megoldás a paszta de nem ennyire gyászos azért. Igénytelen. Órajellel szerintem nincsen probléma, a teszteken tökéletesen látszik, hogy ahol meglép az Intel az az órajelnek köszönhető főleg.

Lépés hátrány? Ezzel is vitatkoznék. Valóban nem a legújabb legkisebb csíkszélességgel dolgoznak, de kétszer akkora technológiával is és összeségében erősebb (az interneten található tesztek alapján!). Akkor van vagy nincs?

Ettől függetlenül igen, a Zen2 ami most a jobb vétel az ár és érték arányát tekintve.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#25) mobal válasza #88001024 (#24) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Ez a helyzet pedig közel sem tetszik az Intelnek!"

Forrás?

De most komolyan. Ha így marad akkor is az Intel marad az első helyen (rövid távon még biztos).

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#26) schawo válasza fanti (#9) üzenetére


schawo
titán

Ha intelnek kedvezőt szerettek volna, akkor ár szerint rangsorolnának :DDD

Egyébként tényleg, jelenleg egy és sok szálon is az AMD van előrébb, szóval nem ez lehetett az ok.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) koko52


koko52
veterán

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#29) Alg


Alg
veterán

Miért nem lehet már belátni hogy végre van két kb. egyenrangú termékskálát felmutatni képes gyártó a piacon ahol mindenki megtalálja az igényeinek megfelelő processzort, ráadásul az árak is elkezdtek normalizálódni a verseny miatt?

Miért kell folyton bizonygatni hogy ez vagy az a jobb, általánosan?

Bónuszkérdés: van olyan tesztoldal ahol nem ők súlyozzák az eredményeket hanem te tudod megadni az igényeidet és az alapján összesíti az egyes tesztek eredményeit? Ha nincs, egy ingyen ötlet a PH-nak ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30) mobal válasza #88001024 (#28) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Felőlem kezdjék a 3800x-szel, legyen az a 100% és akkor a 9900kf pedig a 103... Ez mind1. Ebben a pillanatban ez az erő sorrend.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#31) lenox


lenox
veterán

míg utóbbi vállalat már most rendelkezik 16-magos Ryzennel

Meg sajna nem lehet venni, de elvileg csak masfel honap.

(#32) joey04


joey04
titán

Egy ilyen program sem fog soha teljesen jól használható eredményeket adni összességében, de ez most jó lépés a játékok szempontjából. Sokan szeretnék ezt elhinteni, hogy ott is számít a sok mag/szál és csak az elavultaknál nem, de ez nem igaz. Mellesleg az amd fanoknak sem fájhat ez, hiszen pont azt emelték ki, hogy egy szálon is beérték az intelt. Meg állítólag van tartalék, a 14nm-ben meg nincs, szóval ha mindez igaz, akkor jobb eredményeket fognak hozni az amd procik, szóval nincs probélma.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) mobal válasza joey04 (#32) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem kiindulási alapnak tökéletes. De csak annak.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#34) kikikirly válasza mobal (#23) üzenetére


kikikirly
senior tag

CSGO simán kezel 4 szálat,updatek formájába kapott jó néhány optimalizálást a Source engine.
Ha mégse, akkor is régi CPU-kon is több száz FPS-el fut.

Tessék itt egy 2080TI 9700K videó 4K felbontáson fut 4-600 közötti FPS-el.4K-ba simán lehet GPU limit,de még ha CPU is, mit számít???[link]
Következik 4,6ghz-ra húzott 2500K-n is meglenne a 144 körüli minimum FPS.Mondjál még ilyen játékot kérlek.Nem hiszem hogy sokat fel tudnál sorolni...

[ Szerkesztve ]

(#35) MasterDeeJay

Basszus mindenki azt várja hogy több mag használata egyre jobb legyen.
Az ideális az lenne hogy egy adott program közel lineárisan gyorsuljon a több és több rendelkezésre álló erőforrástól. Ezt kellene valahogy univerzálisan megoldani. pl: Dx12-nél a multi gpu jó irány a haldokló SLI és CF kiváltására. Bár kevés játék támogatja de nekem kimondottan tetszik.
Erre egyszálú teszteket nézegetünk meg PCIE sávszéleket.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36) nuke7 válasza satz18 (#8) üzenetére


nuke7
veterán

Ez ryzen cpu cache kezelése / architektúrája miatt van - elvileg ezért tudnak több magot nagyobb cache-el ellátni... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#38) Geri Bátyó válasza Foglalt név (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mari nénit nem csak a sok mag, hanem az egyszálú teljesítmény sem fogja érdekelni, mert ahhoz, hogy az unokáival skype-oljon, vagy az FB-n like-olja a szomszéd öregasszony frissen dauerolt haját, még az sem kell.
Amúgy meg az Office példa is sántít, mert az Excel évek óta több szálas, ha jól tudom (a LibreOffice Calc egészen biztosan). Sőt, már a böngészők sem egy szálat terhelnek.

Abban viszont biztos vagyok, hogy otthoni körülmények között is jóval többen használják ki a többszálú teljesítményt, mint 2% (elég csak a családi fotók és videók szerkesztésére gondolni és ez még csak a jéghegy csúcsa). Ráadásul már játékoknál sem egyértelmű, hogy mi a fontosabb.

(#26) schawo: Egy szálon az Intel előrébb van, a magasabb órajel miatt, de IPC-ben valóban utolérte az AMD.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) arn válasza snecy20 (#16) üzenetére


arn
félisten

ha nem hasznalod, miert veszel sokmagos procit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Palinko válasza mobal (#23) üzenetére


Palinko
tag

Ezt hívom én nem reális felhasználásnak, ha CS GO-val vagy hasonlókkal akarsz játszani jó eséllyel már 10 éve olyan géped van ami szépen elviszi 60FPS-el, vagy ha 5 éves a gép akkor annál is jóval többel és kétlem hogy az esportolókon kívül bárki invesztálna 2080Ti-ba meg 9900-ba azért hogy 1280x960-ban játsza 240 Hz-s monitoron...

Ezért érzem erőltetettnek a példát, mert akit a régi játékok érdekelnek inkább vesz olcsón egy használt gépet, mint a modern processzorokat böngéssze, meg nem az a helyzet, hogy Ryzenen nem futnak, csak annyi FPS-el kevesebbel amit amúgy sem vesz senki észre. Vagy ha már streamelni akarja ugyanúgy jól jön a több mag több szál, szóval annyira résnek és erőltetettnek érzem a példát, hogy nem látom reálisnak.

Az órajel szerintem annak a jele, hogy túlpörgetik, hogy versenyképes legyen, nézd meg a Xeonokat pld, ott miért nem 5ghz-en járatják? Mert tudják ők is hogy fogyasztana mint az állat, talán már meg sem lehetne fogni a hőterhelését stb. Már nagyon rég tudható, hogy 5Ghz, alatt lesz az optimális sebesség, inkább 3-4 között, de 4 fölé mennek hogy bár nem a legjobb energia/teljesítmény egyensúllyal, de még elviselhető, de utána az látszik hogy hatványozottan emelkedik a hő és a fogyasztás nagyon kis teljesítmény növelésnél is.

Pentium 4-et is lehetett 5Ghz-en futtatni, igaz akkor még kellett a nitrogén hozzá, ma kicsivel jobb a helyzet de ehhez a tizedére kelllett hogy essen a csíkszélesség. Szóval aki azt gondolja, hogy 6-7 GHz-es processzorokat fogunk látni a jövőben az téved, majd talán 3nm-en lesznek stabilabb 5Ghz-es dolgok de ott is a magszám fog felmenni idővel ahol meg nem a legjobb ötlet a hőtermelés, szóval megint órejel esést fogunk látni. Mint a core 2 duo-k is lassabbak voltak elejében mint az akkori egy magosok.

Lépéshátrányt pedig nem a csíkszélesség miatt mondtam, hanem szerintem designben maradnak el, mert még mindig az évekkel ezelőtt felvett irányt viszik tovább, akkor megtehették a Bulldozer nem jelentett nagy kihívást, de a Ryzen infinity fabricjában és a chiplet designben nagyon hiszek.

Nem azt mondom hogy szar az Intel vagy kidobni való, bárki örülhet akinek ilyen procija van és valószínű nem fogja észrevenni ha valamit 2 másodperccel előbb fejezett volna be az AMD, de szerintem ideje hogy kapjon az Intel az elmúlt évek dolgai miatt egy olyan jelzést, hogy legyen csak szépen 30% a market sharejük, úgy is fel vannak annyi pénzzel pumpálva hogy simán kibírják, aztán fejlesszenek már valamit normálisan...

(#41) Pipó válasza mobal (#13) üzenetére


Pipó
őstag

Most már értem! :K google fordító:"Vigyázz a harcok hadseregére, ritkán mutatják be a játék fps figuráit, és boldogan értékesítenek jeget az eszkimóknak ." Ezt az összeesküvés elméletet!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#42) #06658560 válasza arn (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert másmilyet nem lehet kapni. Nekem az ideális CPU egy HT/AMD megfelelő nélküli maximum négyszálas lenne, rengeteg RAM kezeléssel, rengeteg cache-sel, sok PCI-e szállal, magas órajellel, stabilan tartva azt az órajelet.

#38 Geri Bátyó: Elnézve a netre kerülő videók és képek tömegét, szerintem jó, ha a népesség 1%-a használ bármilyen kép vagy videó szerkesztő programot.

[ Szerkesztve ]

(#43) snecy20 válasza arn (#39) üzenetére


snecy20
veterán

2-3 év és a 4 magosok ki is kopnak a piacról. Lesznek a sokmagos, meg a nagyonsok magos procik.
Több mag/szál lesz ott a sima átlag usernél is, mint amennyire szüksége lesz.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#44) Prof


Prof
addikt

Na legalább látják a userek mire költi az Intel a nagy profit egy részét. A marketing büdzséjüknek 1%-ából is dollár multimilliomos lehet bárki.

(#45) Palinko válasza snecy20 (#43) üzenetére


Palinko
tag

Már most nagyon gyengének érzem a 4 szálasom, oké hogy 10 éves lassan de akkor is. Amit több mint egy óra alatt renderel ki a szekrényben pihenő 3900X-em, jövő héten ha beszerelem 3 perc alatt oldja meg.

Nekem meg most az a parám, hogy bár egyértelmű hogy a több mag lesz a megoldás meg a 3D gyártás egymásra pakolva (ami megint órejel csökkenéssel fog járni gondolom a hőtermelés miatt), de ne úgy legyen hogy most évente 4-8 magot adnak hozzá, mert 5 év múlva nem szeretnék arról írni hogy dobhatjuk el a mostani processzorunk mert 60 mag alatt nincs is élet már :(

(#46) pengwin válasza mobal (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Gaming fps does not normally scale well with core count. High core counts work well for servers and workstations where dozens of CPU intensive tasks need to run simultaneously. Beware the army of shills, they rarely present any gaming fps figures and would happily sell ice to Eskimos.

Aha, nyilván ezért van tele minden oldal olyan jó AMD-s fps értékekkel az utóbbi 2 hétben. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47) carl18


carl18
addikt

Ki sponzorálta ezt a változást? Mivel nincs válasz idén a Zen 2-re? Megint a teszteket akarják lefizetni ? átalakitani? hogy az intel jöjjön ki győztesnek? :DDD

Pont erről olvastam hogy lehet 15-20 éve az intel tudott csalni, de manapság az internet világában már ez a kamu teszt nem fog összejönni. Mikor a 9900K megjelent összemérték a 2700X-el ott is az intel által sponzorált teszt egyből lebukott hogy a tesztben a 2700X volt bellassitva.

Bár ettől a lépéstől Még a Zen 3000 szériárt ugyan úgy venni fogják mint a cukrot :) Manapság nem jönnek be a kamú tesztek. Az intel fanboyok kilóra megeszik, de nem mindenki dől be a fake teszteknek.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#48) #16939776


#16939776
törölt tag

Az általuk felllított erősorrend kb.: mindegy. #aszméregetés.
Az oldal arra alkalmas, hogy ha valami guzmi van, össze lehet hasonlítani, egy-egy komponenst hogyan szerepel, nagyjábol látszik hogyan kellene szerepelnie egy-egy komponensnek, ami alapján el lehet kezdeni hibát keresni.

Erre "jók" ezek az online bencsmárkok.

[ Szerkesztve ]

(#49) Lacika112


Lacika112
aktív tag

17 éve vannak asztali szegmensbe 2 szálas cpuk.
14 éve vannak több magos cpuk.

Erre még mindig azon vergődnek hogy mi az egyszálas teljesítmény? :W :W :W

Sírjunk már azon is hogy 2003 (16 éve) debütáltat a ddr2 ram és nem ez van a boltok polcain.
Sírjunk már azon is hogy 2003 (16 éve) jelent meg a GeForce4 Ti4800 és már nem lehet venni.

Tényleg érdekelne mekkora "támogatást" kaptak hogy ekkora baromság bevezetéséért.

Szerintem mérjünk agp- vel mindent vagy edo rammal.............. :C

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#50) Egon


Egon
nagyúr

De aktív másodregek vannak ám itt... :))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.