Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Srácok pici baki: sikerült a 3870es képét berakni a 4850es mellé a pástra lépnek a 3800as radeonok tesztből.

tszt
3870
3850

Amúgy köszi a zinfókat.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) rudi válasza Zotya84 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

javítva

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Muton


Muton
addikt

aranyos az a pici samsung monitor. itt van róla tesz. árulhanák külön is :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4) skylaner


skylaner
senior tag

Visszatérve egy korábbi hazai pálya cikkre. Ott azt írtad ugye h a T190-s Ledes háttérvilágítású.Ezt sokan nem értjük h hogy lehet hisz a samsung XL család ledes háttérvilágítású, valamint egyetlen külföldi tesztben se lehet erről olvasni ,a samsung oldalán se, ha így lenne akkor azt gondolom mindenhol elég nagy betűkkel hirdetnék.

Akkor most h van ez??

(#5) Pjotor1986


Pjotor1986
tag

Nekem egyenlőre /ha most kellene vásárolni/ az MSI netbookja a befutó. KI hogy van vele?

(#6) detroitrw válasza Muton (#3) üzenetére


detroitrw
addikt

úúú ha látják a GTR-s srácok biztos felcsillan a szemük
iszonyat nagy lehet azon nézni vezetés közbe a motec infókat :K

(#7) MaciG


MaciG
addikt

Nagyon faja kártya ez a HD 4850 :K Valószínű a következő karim ez lesz, bár még a 3850-em is szépen szól :C

BANZAII

(#8) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Dizájnra gyönyörűek ezek a Samsung monitorok, de kár, hogy TN panelesek...

(#9) Johnny Cage válasza MaciG (#7) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Lehet, hogy ez lesz az első Radeon-om?..

(#10) twollah


twollah
nagyúr

"Ma ugyanaz a MAXg router már csak 9300 forintba kerül"

Hol!?!?!?!?!
Mindenhol ahol neztem a neten boven 10 ezer local credit folott van az ara (AFAval, AFA nelkul) es nem adnak hozza USB-s WiFi adaptert.

Nem, nem vagyok olyan kiraly, hogy bejarasom van a helyi szamitogep nagykereskedesbe es ismeroson sincs akinek bejarasa lenne.

(#11) rudi válasza skylaner (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Elnézést, elírtam. LED fényerő vezérlés van a Samsung oldalán, aminek nincs közre a háttérvilágításhoz. Javítom a korábbi cikket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi válasza twollah (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Az egyik partnerünknél, az RRC Hungary DiFo üzlezágánál van ez az akció, szerintem rövidesen a többiek is bevezetik, mert mindenki szórja ki a régebbi, g-s Wi-Fi eszközöket, hogy helyet csináljon az új N-eseknek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) twollah válasza rudi (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Na erre kivancsi leszek.
Gondolom meg legalabb 2-3 het mire a kiskereskedelmi arak is reagalnak erre (vagy nem).

(#14) munky


munky
őstag

Hajrá ATI !!!! :U :P :)

4870 tesztre vagyok kíváncsi PH! módra. :)

(#15) pantanamera válasza munky (#14) üzenetére


pantanamera
csendes tag

Mindig NVidiat akarok venni, de amikor vásárláshoz jutnék, akkor az ATi betesz valami csodajószágot... :U

„Azt kérdezik, mi a célunk? Egy szóval válaszolhatok: a győzelem. Győzelem minden áron..., mert e győzelem nélkül nem maradhatunk fenn.” [Churchill]

(#16) lorcsi


lorcsi
veterán

mire való ez az oldalsó 7 collos kijelző?

(#17) Gabesz84 válasza lorcsi (#16) üzenetére


Gabesz84
őstag

paraszt vakításra :D

(#18) Chrys_


Chrys_
addikt

8800GTS 512-m van, de most komolyan elgondolkodtam egy 4870-es párra való cserére. Nem vagyok szakértő, ezért lenne egy kérdésem: ha jól tudom, lesz valami 4870X2 verzió. Ebből is tudnék majd Crossfire-t építeni? És kb. milyen ára lesz ennek a kártyának? Persze csak spekulatívan...

(#19) Digital válasza Gabesz84 (#17) üzenetére


Digital
addikt

De ténylg mire jó :F Olyan mint egy pénztárgép :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#20) Kakumix válasza Digital (#19) üzenetére


Kakumix
senior tag

Esetleg visszapillantó tükörnek? :)

Legyen szép napod!

(#21) Jhonny06


Jhonny06
veterán

De tényleg, egy nagy képernyő mellett nem azt a kis szart fogom nézegetni. Még poénnak sem jó. :F De ez a T sorozat eszméletlen, ha veszek nyár végén monitort, tuti ezek közül lesz valamelyik, de nem TV-tuneres.

(#22) Hawk1979 válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ja,mert a billentyűzetre tett lcd kijelzőknek sok értelme van,mégis sokan veszik.
Azért mert neked nem tetszik,hidd el meg fogják venni.....

(#23) Digital válasza Hawk1979 (#22) üzenetére


Digital
addikt

Azt elhiszem hogy megveszik,de mire fogják használni:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#24) twollah válasza Digital (#23) üzenetére


twollah
nagyúr

Azzal fogjak a parasztot vakitani.

(#25) lúzer válasza twollah (#24) üzenetére


lúzer
veterán

mezőgazdasági dolgozó 100%-os látáscsökkenése :))

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26) lúzer válasza Digital (#23) üzenetére


lúzer
veterán

melóban jó
nagyon NFS, kicsin a munka :U ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) Hedgehanter válasza lorcsi (#16) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Strategiai, autoversenyzos jatekoknal a terkepet ra lehet tenni.... :DD

(#28) varga911


varga911
senior tag

Kicsit ellentmondásos a Dell 1530-as noti...

Az 1440x900 pixel felbontású kijelzőt GeForce 8600M GT grafikus kártya hajtja, amely 256 MB saját memóriával gazdálkodik, a hangért pedig Creative Audigy chip felel.

Majdpedig:

A Dell XPS 1530 345 000 forintos árában három év garancia és a Windows Vista Businnes is benne van.

Az köztudott hogy nincsen olyan hivatalos Creative driver Vista alá, amivel lehetne az Audigy kártyák minden fícsörét használni. (Így szeretnék elérni hogy mindenki X-Fi-t vegyen, daniel_k sztorinak érdemes utánaolvasni.) Érdekes hogy egy olyan nagy gyártó mint a dell pont ilyen kártyát szerel a gépébe. :U

(#29) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Nekem van egy olyan érzésem, hogy az Nvidia válasza egy árfelezés lesz nagyjából. Szerintem simán megteheti a mostani pozíciójából. Én Nvidia felé húztam végig, még most is, de örülök hogy az Ati felszívta magát egy kicsit, mert eddig úgy játszott az Nvidia az árakkal ahogy, csak akart... :K :(

(#30) LonGleY


LonGleY
veterán

És most ebben mi volt a teszt?

(#31) DarkByte válasza lorcsi (#16) üzenetére


DarkByte
addikt

Mondjuk kiteszed rá a proci hőmérsékletet, feszültséget, proci terhelést, hálózat használatot, van-e netkapcsolat, ping, mi szól Winamp-ban, hogyan állnak a letöltéseid, írt-e valaki MSN-en, jött-e email-ed, RSS infók a PH-ról, időjárás előrejelzés, óra és dátum stb. Persze mindezt megfelelő frontend-el és ez így nem foglalja a nagy monitoron a helyet, illetve játék közben is látod őket. Nincs elég nagy fantáziátok :P Régebben sima kis karakteres LCD-vel szerettem volna hasonlót, aztán végül nem csináltam meg, de ez így sokkal jobb is volna, főleg hogy USB-s. Ha külön kapható lenne engem is érdekelne. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) DarkByte válasza DarkByte (#31) üzenetére


DarkByte
addikt

(#33) JoeYi válasza Chrys_ (#18) üzenetére


JoeYi
őstag

spekulatívan 110k. De szerintem még várni kell rá sokat. De ha sli-ről váltasz, akkor új alaplap is kell. Amúgy meg jelenleg értelmetlen a 4870x2 CF gondolata is, hisz a 4850CF is vígan futtat mindent

(#34) delta9 válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


delta9
senior tag

ha át lehet rá pakolászni a photoshop, indesign, illustrator menüboxokat, akkor lehet jó választás grafikusoknak otthonra viszonylag kevés pénzért. csak kár, hogy nem s-pva paneles.

(#35) Franklin válasza delta9 (#34) üzenetére


Franklin
addikt

Vagy amíg a nagy képernyőn játszik, filmezik az ember, addig a kicsin lehet nézni pl. chatablakot, vagy egyebet... pl. megjelent-e már a Diablo 3, stb... ;-)

(#36) Raymond válasza varga911 (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Az az Audigy csak szoftver...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) kvp777 válasza DarkByte (#31) üzenetére


kvp777
tag

"Régebben sima kis karakteres LCD-vel szerettem volna hasonlót, aztán végül nem csináltam meg, de ez így sokkal jobb is volna, főleg hogy USB-s. Ha külön kapható lenne engem is érdekelne."

Ennek az arabol vehet az ember ket kulonallo 20 inches kijelzot. Az sokkal jobban megeri, barmire is akarjuk hasznalni. Az usb-s valtozatnak nem sok haszna van, de ha dvi bemenete lenne a monitorallvanyban es onnan radion vinne at a jelet, tovabba lenne rajta egy touchpad vagy egy joystick, akkor eleg jo lcd-s taviranyito lehetne belole. Igy viszont egy fixre szerelt lcd-s kepkeret teljesitmenyet hozza. Jatek kozben nem igazan hasznalhato, tovabba az usb-s adatatvitel nagymertekben lassitja a rendszert. (nem csak a kis monitort) Ez igy meg parasztvakitasnak is gyenge, arra ott vannak a kek led-es diszkofenyu ventillatorok.

(#38) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Bíztató ez az új Radeon. Ati kezd bekeményíteni és észhez térni! :K

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#39) Chrys_ válasza JoeYi (#33) üzenetére


Chrys_
addikt

intel-es lapom van, tehát CF-es, csak most single GTS kártya van benne. Még nem akarok váltani, de infót már gyűjtök a jövőre vonatkozóan. És most először érzem úgy, hogy jó váltás lenne nV-ről ATI-ra :) Mire eljön az idő, lehet a 4850 is gyenge lesz, hála a Crysis-féle stuffoknak. Addigra kell a 4870x2 vagy valami jobb... :)

(#40) Racecam válasza Johnny Cage (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

TN panelesek, de na és? Éppen ezért viszonylag olcsók (T260HD ~ 160K) és gyönyörűek. TV nézésre is kivállóak lehetnek, nem kell állandóan temetni a TN+Film paneleket.
Ugyanez egy S-PVA panellel kétszer ennyibe kerülne és nem kellene a kutyának sem.
Ez a design a 6-os sorozatú LCD TV-nél is megtalálható és nagyon ott van.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#41) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nagyon örülök ennek a kis összefoglalónak. :C Ezeket mindíg elolvasom. Tudomásom szerint az én Hanns-G-ben is TN panel van, de nem értem hogy ez miért is baj? Én megvagyok vele elégedve.

(#42) TTomax


TTomax
nagyúr

"Közelebbről megvizsgálva a nyomtatott áramkört, látszik, hogy alig nagyobb és összetettebb, mint a Radeon HD 3850, amit már bőven 30 000 forint alatt is meg lehet kapni,"
Meglehet azt már bőven 25 alatt is..ráadásul a 512M memóriával szereltet... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#43) Johnny Cage válasza Racecam (#40) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"TN panelesek, de na és?"
Tudod van aki egyszerre szép és minőségi monitort akar venni.

"TV nézésre is kivállóak lehetnek"
Még filmnézésre is közel alkalmatlanok... de ne kezdjük újra és újra ezt a vitát.

"Ugyanez egy S-PVA panellel kétszer ennyibe kerülne és nem kellene a kutyának sem."
Ilyen baromságot is régen hallottam. Tehát minőségi monitor a kutyának se kell. Csak a kommersz, kompromisszumokkal teli, (relatíve) olcsó monitor. Értem én.

(#44) DarthPeeter válasza Johnny Cage (#43) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Nem értek veled egyet. Nekem Samsung 226BW-m van , tesómnak 245T. Az övé S-PVA paneles az enyém meg TN.
Megkell mondjam, hogy betekintési szögön kívül mást nem nagyon lehet észrevenni a 2 monitor között. A színek persze szebbek a 245T-n, de közlesem egetverő a különbség. A 2 monitor között a különbség 200.000 Ft... Na ez a különbség.. :U

(#45) xuldar válasza Racecam (#40) üzenetére


xuldar
őstag

Ezt a T260HD-t olcsónak semmiképpen nem mondanám, amikor egy S-PVA paneles Acer AL2623W kerül 182-be. Igaz, DVI nélkül. De minél nagyobb egy monitor átmérője, annál kevésbé tűnik fel +2 col, és 160-ért már lehet venni Dell 2408-at is, ami hát...nem kicsit jobb ennél, mind bemenetek, mind képminőség szempontjából.
Az a baj, hogy a panelt már nem nagyon tudják hova fejleszteni, ezért most a design-ra mentek rá. Csak sajnos az addig érdekli az embert, míg megveszi a boltban, utána már úgyis a kép számít.
Az addig ok, hogy az S-PVA-t drágább legyártani, de ha abból is olyan dömping lenne, mint a TN-ekből, akkor akár hasonló áron is megkaphatnánk őket. Nekem az a véleményem, hogy mesterségesen tartják a prémium kategóriában az xVa panelt. A CRT-hez képest a TN kizárólag képélességben és fogyasztásban lehet jobb, minden másban jelentős visszalépés.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#46) Hedgehanter válasza xuldar (#45) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A vastagsagot kihagytad....

Szerintem meg akinek nagyobb kell mint 24" az vegyen full hd tv-t, a jo paneles monitorok arban mar ott vannak, es a tv-nek a panelja is kiraly....

(#47) tzsolesz válasza Hedgehanter (#46) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Öcsémnek egy Samsung 32"-os full HD TV-je van, és jobb képet ad PC-n, mint az én lcd monitorom. :))

(#48) tzsolesz válasza DarthPeeter (#29) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

"Nekem van egy olyan érzésem, hogy az Nvidia válasza egy árfelezés lesz nagyjából. Szerintem simán megteheti a mostani pozíciójából."

Árfelezés? Jézusom. Nem lehet egy terméket/hardvert olcsóbban adni mint az előállítási költség. Akkor inkább vonja ki a piacról a GTX szériát, ami eleve halva született jelenség a 4850/70-el szemben(a 260 legálább is tuti), és rukkoljon elő valami más megoldással.szvsz. :K

Egyébként meg most kár szépíteni, hogy ezt beszívta, ez van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) DarthPeeter válasza tzsolesz (#48) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Akkor nézzük azt, hogy melyik nagyobb veszteség az Nvidiának. Az ha a magas árai miatt alig vesznek az új kártyákból vagy az ha lehet, hogy kis veszteséggel, de jóval többet eltud adni. Végülis mind2 veszteséges, de nem mindegy, hogy mekkora.
Mondjuk ez, csak az én rövid agymenésem, az üzletpolitikához nem értek :DDD

(#50) tzsolesz válasza DarthPeeter (#49) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az a mindegy előbb utóbb nem lesz mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.