Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Azok a GIGABYTE 5870-ek nagyon jól néznek ki... :K

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#2) zed1983 válasza Janika!2 (#1) üzenetére


zed1983
őstag

igen, csak tiszta MSI koppincs :R
Inkább az asus jön be

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#3) szuper-t válasza zed1983 (#2) üzenetére


szuper-t
senior tag

Mindenki koppint már mindenkit:D
bár valami fiss engem is lába hozna de sajna nincs:(

(#4) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Végre egy értelmesen (gyárilag) megtuningolt GT240

Sparkle-nál elfogytak a DDR2 memók :U

(#5) lorenzen


lorenzen
aktív tag

105% speed
Nem aprózták el az overclockot, 1-2% helyett azonnal 5%-ra hajtottak rá! :DD

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6) caizzz


caizzz
aktív tag

A Sparklenél vegyenek már fel egy grafikust. :O

Amúgy jók a kis radeonok, 50-55ért vinném az Giga 50-est. :B ;]

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#7) tome.jr


tome.jr
addikt

Végre lecserélte pár gyártó azt a gagyi gyári burkolatot. :C 5870 ASUS Top kifejezetten tetszik.

(#8) hfrankee


hfrankee
senior tag

Azt hittem,hogy a Cebit után előrukkolnak egy páran az 5830al.....Amolyan show elemként :)

(#9) zed1983 válasza szuper-t (#3) üzenetére


zed1983
őstag

Az asus 70-esén nagyobb a venti mint a gyári, vagy csak a festés miatt tűnik nagyobbnak?
Giga azért sem jön be mert sztem az a kék nyákhoz abszolút nem illik a fekete burkolat... :(

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#10) Robi BALBOA válasza tome.jr (#7) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A gyári sem gagyi, de ezen a 70-es TOP-on nagyon tetszik a hűtő és pont azért mert a működési elve megegyezik a gyári hűtőével. Az árára viszont nagyon kíváncsi lennék és, hogy mennyivel jobb a gyári hűtéstől?!?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11) luw2win


luw2win
őstag

50-es ASUS-nak szvsz jobb és jobban takaríthatóbb a hűtője mint a 70-es TOP-nak

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#12) nbg


nbg
senior tag

miert olvasom mindig analgif-nek... :N

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#13) #21346560 válasza nbg (#12) üzenetére


#21346560
törölt tag

biztos szereted az anális mozgóképeket :DDD

(#14) Speed® válasza tome.jr (#7) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem kifejezetten bejön a gyári burkolat, elölnézetből. A vége bűn randa ;p
Egy nagyobb blowerrel szerelve picit ritkább bordával tökéletes lehetne..persze akkor nem lehetne eladni az aftermarket hűtéseket a célrétegnek..

Cikkhez: áradhatnak a VGAk ha az egekben tartják az árakat..TSMC-kihozatal-gyengélkedés..persze, nyílván. Hányszor lenyeltük már a békát hasonló helyzetben ha szükségünk volt az akkor épp csak 1 gyártónál elérhető szolgáltatásra-sebességre..sóhaj. 30ks 5770et, 40ks 5830at, 50ks 5850et és 60ks 5870et vártunk..és mi lett helyette..? Nem baj, jönnek a csilivili ócéedísönök, ippiájé.

(#15) Lala77


Lala77
tag

Szépek-szépek... de miért nem robognak már lefele az árak? :O :O :((

ingyombingyom

(#16) Robi BALBOA válasza Speed® (#14) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Csináljunk egy topikot azzal a cimmel, hogy Akinek tetszik az ATI 5800-as széria gyári hűtője :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#17) Sicilian


Sicilian
addikt

Az asus jöhetne :DDD
A gyári tuningnak meg mi értelme,
bárki megtudja ingyé csinálni magának..., nem :F

nothing is true everything is permitted..

(#18) tome.jr válasza Speed® (#14) üzenetére


tome.jr
addikt

Ízlések és pofonok :R

Szerintem szörnyű randa a két piros légbeömlő nyílás és a kártya tetején a piros betét. Volt szerencsém ref hűtésés kártyához és nekem egyáltalán nem volt olyan érzésem hogy minőségi terméket tartanék a kezemben. Inkább bóvli hatása volt.

Egy Vapor-X, na az viszont gyönyörű.

(#19) Daczy


Daczy
aktív tag

a cikk olvasása előtt azthittem legalább már Fermis GF-et mutatnak be... :U
talán majd a jövő 7en

(#20) Solten


Solten
addikt

A sparkle "gemer-szemuvege" igencsak utos... ;]

Saor Alba

(#21) Stiky válasza lorenzen (#5) üzenetére


Stiky
senior tag

Arra azért került csak 105% mert majd kijönnek egy 110%-ossal amit 5875-ösnek fognak hívni és elnevezik "új modell"-nek :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#22) #21346560 válasza Stiky (#21) üzenetére


#21346560
törölt tag

hááhááá, ez nem envídija :P

(#23) SirKero


SirKero
őstag

Nekem Giga 5850 van és ha lehet külön venni hozzá az új hűtőből azonnal lecserélem rá :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#24) fLeSs


fLeSs
nagyúr

van már 800 féle 5850-es, de egyik sincs 40K alatt.
ennyit erről.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Azért az a 240-es kevéske már sok játékhoz 3D-ben, dehát gondolom valamivel el akarják adni azokat is. Mondjuk nekem még nem volt szerencsém egyhez sem, de már így is elegem van belőlük. ;]

(#26) proci985 válasza fLeSs (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

lesz az még olcsóbb... egyébként sajnos nagoyn igazad van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) Alpachino válasza fLeSs (#24) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem baj...az ATI fanoknak így is jó :K a szürkehalál és a drasztikusan, irreállis árak sem veszi el a vásárlói kedvüket. :C

Hajrá ATI ! Csak így tovább......70K-s 5850 kell a népnek. :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#28) Abu85 válasza proci985 (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt mondtuk a megjelenéskor is. Ahhoz képest csak drágább lett. :((( Az járt jól, aki a múlt évben megvette.
Ezen az áron valszeg én sem vennék. Ettől függetlenül a Steam februári adatai szerint ez a HD 5800 volt a sláger. Mondjuk a GT220 majdnem megcsípte ... csak 0,01%-kal maradt le.

Alpachino: VGA-t mindig vesznek az emberek és az OEM-ek. Most nincs más választás. Ezért vannak magas árak, és ezért van a termékre kereslet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) DasH_001 válasza Robi BALBOA (#16) üzenetére


DasH_001
tag

Ez inkább iwiw-klub név. De annak kiváló! :)

Az a Sparkle kép meg nagyon retro, a szó kevésbé jó értelmében.

[ Szerkesztve ]

(#30) JColee válasza Alpachino (#27) üzenetére


JColee
őstag

jaja főleg, hogy majd a nvidijja biztos occoér adná
If you're good at something, never do it for free.

(#31) Abu85 válasza JColee (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyira sok nem kellene most sem egy kis versenyhez. Csak újra kellene indítani a GT200 gyártását. Az már egy alternatíva, még ha nem is a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Alpachino válasza Abu85 (#28) üzenetére


Alpachino
veterán

Persze, hogy vásárolnak VGA-t az emberek, meg az is nyilvánvaló, hogy konkurencia nélkül annyit kér el egy VGA-ért a gyártó, amennyit nem szégyell. De nagyon sok, pl. 4850 tulajjal találkoztam, aki lecserélte kariát egy 5770-re, csak azért, hogy 5-ös ATI-ja legyen, dupla annyiért, ugyanazon sebességért :Y

Na erről beszéltem....

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#33) szuper-t válasza zed1983 (#9) üzenetére


szuper-t
senior tag

csak a festés ugyan akkora....
bár tapasztalatok szerint az a venti csak disz rajta

(#34) Abu85 válasza Alpachino (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy 5770 jobb sebességet kínál a HD 4850-nél, az ár/teljesítmény persze nyilván kérdés, de a vásárlások nagy része nem tudatos. Egy csomóan cserélték le a 8800 GT-jüket 9800 GT-re ... ráfizettek 50-70 dollárt és megkapták ugyanazt a sebességet. Persze valaki tudatosan cseréli le, ők találtak valami indokot. Pl.: Hibrid Power a 9800 GT esetében ... vagy DX11, SSAA, DirectCompute 5 támogatás és alacsonyabb idle fogyasztás a HD 5770-nél. Nyilván így átgondolt is lehet a vásárlás. Bár szerintem többnyire ez nem tudatos.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Solicidium válasza Alpachino (#32) üzenetére


Solicidium
aktív tag

És sokkal kisebb fogyasztásért, esetleg valakinek az is szempont lehet. Talán az 5750 van közelebb a 4850-hez, ami mind idleben, mind terhelve majd 40w-tal kevesebbet fogyaszt (de az 5770 is ((számomra)) jelentősen). Mondjuk 4850-et szerintem én se cseréltem volna le rá. Mindazonáltal szerintem az indokolatlan vga-csere egyáltalán nem vet rossz fényt az 5xxxx-esek elég kecsegteteő teljesítmény/fogyasztás mutatójára.

szerk: amúgy a tudatosságot illetően igaza lehet Abunak.

[ Szerkesztve ]

(#36) Tomate


Tomate
veterán

Sparkle és a Gddr5? Itt valamit elírtál abu... :))

(#37) Alpachino válasza Abu85 (#34) üzenetére


Alpachino
veterán

Gondoltam, hogy a 8800GT és a 9800GT viszonyát hozod fel példának, :) De ott mindenki tudta, hogy egy átnevezésről van szó, hiszen a paraméterei alapján könnyen beazonosítható volt az új köntösbe bújt 8800GT . :) hamar közzé is lett téve, és az eladók is figyelmeztettek nagyon sok helyen. Nézd meg most, pár ezer Ft-különbség van a "két típus" között.

Az 5770 és a 4850 között nem ilyen viszony áll fent :( Ezt mindenki tudja. Szimplán drága, a teljesítményéhez képest, és egyébként is...

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#38) Abu85 válasza Alpachino (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sokan nem tudták, hogy átnevezés. Sajnos rengetegen gondolták, hogy új generáció. A paramétereket és a termék valós képességeit a vásárlók nagy része nem nézi. A mi fórumunkon "kockák" vannak, a vásárlótömeg csak annyit tud, hogy GeForce vagy Radeon ... és, hogy a nagyobb szám biztos jobb. :(

Tomate: Ó nem. Ez bizony GDDR5. :D A Sparkle belehúzott. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) Solicidium válasza Alpachino (#37) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Drága ahhoz képest, de most írtam egy fontos tényezőt, ami az 57xx melett szól. És ebben a 8800gt vs 9800gt dologban sem lennék biztos a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#40) Oliverda válasza fLeSs (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagyon remélem hogy nem is lesz egy darabig. ;]

Az ASUS jól néz ki. Végre erről levették a 2. DVI-t nagyobb teret hagyva a meleg levegő távozásának.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) Alpachino válasza Solicidium (#35) üzenetére


Alpachino
veterán

Most, hogy melyikhez van közelebb a 4850 teljesítménye azt hagyjuk, ez egy külön téma lenne, de valahol a 5750 és az 5770 között a tesztek alapján. Itt nem ez a kérdés, hanem, amit te is megemlítettél,. hogy sokan lecserélik a mai játékokkal is jó megbírkódzó 4850-et egy kétszer annyiba kerülő, közel azonos teljesítményű 5770-re. De miért is kellene a gyártóknak, akkor csökkenteni az árat ? Hiszen a z 5-ös szériát viszik mint a cukrot és azok is, akiknek nem lenne indokolt, tulajdonképpen egy kibővített vásárlói körrel, és akkor a többi hasonló teljesítményű VGA cseréről, még nem is tettem említést....

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#42) Razermazer


Razermazer
őstag

Azt hiszem én benevezek majd egy asus 5870 top-ra nagyon jól néz ki és az a nagy ventilátor már eleve sok jóval kecsegtet, de soha nem lehet tudni mennyire lesz hangos, lehet nem marad meg mellette az ember. Az is pozitív hogy a szellőzőrács kicsivel nagyobb lett, igaz le kell mondani egy dvi csatlakozóról emiatt, bár most sem használtam ki. Szóval várjuk, viszont ha nagyon erősen fog a ceruza, akkor maradok a refkarimnál még jó ideig, legalábbis az egyiknél.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#43) Abu85 válasza Alpachino (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kb. erről van szó. Amíg a raktárak ki vannak pucolva, addig az árcsökkentés még csak fel sem merül. Elcsúszott ez az egész VGA piac. Ez most azért is nagyon feltűnő, mert az előző generációban el voltunk kényeztetve. Ez ellen amúgy nem tudunk tenni semmit. Az AMD kínál kártyát 150 dollár felett, míg az NV nem. Az OEM-eknek egyszerűen nincs választásuk. Ezért lenne jó már csak a puszta jelenléte miatt is újraindítani a GT200 gyártását.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Robi BALBOA válasza Alpachino (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

De ha valaki nem akar az nem cserél, ha meg cserél akkor az ő döntése volt.
Mostmár drágák az ATI karik tényleg,de még az elején ha valaki észnél volt (mint például én) az jó áron is hozzá tudott jutni ezekhez a karikhoz.
Meg miért adná az ATI a 5850-es karikat 40K-ért amikor ez egy felsőkategóriás kari amiknek az ára mindig is 60k+ volt.
Szerinted egy 4850-et (amik 25k-ért mennek) már miért ne érné meg lecserélni egy 5750-re(28k) vagy egy 5770-re(34-35k)?!?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#45) zuchy válasza Razermazer (#42) üzenetére


zuchy
őstag

A nagy venti egy dolog, ha pörög alig kap levegőt, csak a lamellákba beleütközve. A szél zajt hoz létre. Az gyári mókuskeréknél nagyobb "lyuk" van, így a levegő könnyebben jut be. Szerintem hangos lesz... :U A szellőzőrács az tényleg jó lett. De ott is az lenne a legjobb, ha semmi se lenne a levegő útjában... ;] Vagy a lamellák még ki is nyúlhatnának, mint egyes Gigabyte féle passzív kártyánál.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#46) Solicidium válasza Alpachino (#41) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyien vannak, de szerintem konkrét adatok nélkül sötétben tapogatózunk ezügyben. Kár, hogy a fórum nem mérvadó, pedig itt 57xx-asokat nem sok embernél látni, sokkal inkább 4850-t. Én személy szerint viszont örülök, hogy lassan már 75w alá, külön tápkábel nélkül is befér egy 4850 teljesítménye. Szerintem ez igenis haladás. Az áraknak meg senki sem örül, annak ellenére, hogy milliószor ki lettek tárgyalva az okai. A 60k-s 8800gt is fgyott mint a cukor "kocka-berkekben" és lehet még hasonlókat említeni. Ezek valóban lehetnek elgondolkodtatóak.

[ Szerkesztve ]

(#47) Alpachino válasza Robi BALBOA (#44) üzenetére


Alpachino
veterán

Erről beszéltem az elején, aki ATI-fan, annak mindegy, hogy mennyiért adják az új karikat. :K Gyárt hozzá magyarázatot, hogy miért is éri meg a kétszer annyiba kerűlő újdonságot megvenni. igazából, itt arról lenne szó, amiről Abu is tett említést, a konkurenciának a megjelenése, ami nem más mint az NV.

Emlékszem milyen harcok folytak itt a PH. apróban egy-egy 8800GT-ért 50-60K-ért :) Mivel nem volt ellenfele kategóriájában ATI részről. :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#48) D1Rect


D1Rect
félisten

Picit vicces volt a sok 5850 és 5870 után olvasni a leggyorsabb dx 10.1 geforceról. :U

[ Szerkesztve ]

(#49) Robi BALBOA válasza Alpachino (#47) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A nagy Nv fanok akik meg olyan vakok és mesevilágban élnek( tisztelet a kivételnek!), hogy azt hiszik ha kijön az új kari akkor olyan árháború lesz mint a fene, de még akkor sem lenne árháború ha jól sikerültek volna az Nv karik, így pedig, hogy nem is úgy sikerültek ahogyan tervezték(ami már sejthető volt)semmilyen árverseny nem lesz, stagnálni fog az egész hóbelemanc mint az állat, lehet, hogy lesz egy pár ezer forintnyi ingadozás, de nagy árzuhanás nem lesz az tuti!
Az Nv-sek meg mindig fikázzák, hogy milyen drága az ATI, akkor nézzük csak pl az Nv felsőkategóriát 8800gtx/ultra, Gtx280/285 stb... ezek a karik mennyivel is indultak 150k-val? Ehez képest a 5870 90-100k-s ára még istenes.
Na meg a jó öreg 8800Gt ami az elején még 100k+-ért kellette magát , akkor a 5850 60-70k-s ára miért is sok?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#50) Depression válasza Robi BALBOA (#44) üzenetére


Depression
veterán

Azoknál az áraknál erősen csúsztatsz. A 4850 jó 20k-nek is, vagy ha bolti árat nézel, akkor az 5770 40k.
Viszont én is cserélni fogok, mert nem bírom elviselni a 4850 hangját, és teljesen mindegy, hogy most fizetek rá kb. 15k-et, vagy fél év múlva. Ha lejjebb megy az 5-ös széria, akkor a 4-es is.

Az 5% tuning meg...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.