Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zanik


Zanik
addikt

Ahogy fejlődnek ezek az UST projektorok, úgy egyre inkább elgondolkozom azon, hogy TV helyett inkább valami ilyesmit kéne beszerezni. TV adást úgyse nézek, tartalmat lejátszani vagy stream-elni meg manapság már egy pendrive méretű cuccról is lehet, szóval a drága "okos TV" egy olcsó eszközzel és egy nem annyira olcsó, ellenben sokkal nagyobb képátmerőt tudó projektorral simán kiváltható.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Na, pont egy ilyet vártam már. Az ára is elfogadható szinten van. Nagyon szerettem volna végre egy rövid vetítési távolságú, LED-es, HD-s projt, ami nem elszállt árú.

(#3) match123


match123
tag

13 ezerért best buy :)

(hiányzik egy nulla az árból)

(#4) sTERNI


sTERNI
senior tag

Megbarátkoznék én az 1280x720-al is, de az a 450lm.. az még sajnos még elég kevésnek tűnik. Tudom, apró, ennyi fér bele. Türelmesen várom hova fejlődik tovább.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#5) Cingáriusz válasza sTERNI (#4) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ja, tényleg 450 csak. Akkor ezért nem annyira elszállt az ára. Ugyan ez 800-1000lumen-el már nem lenne ilyen baráti áron :O

(#6) elefant válasza sTERNI (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, sajnos az egy kicsit kevés. Mondjuk ha be tudsz valamennyire sötétíteni,akkor azért már nem vészes.

én általában csak este használom a tévét például, bár nyilván belátom, hogy ez azért kompromisszum

(#7) elefant válasza match123 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

már nem :D

kösz!

(#8) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Vajon mikor jönnek már a komoly tudású ust házimozi projektorok, a normál változatok körüli árban? Eddig a Sonynak van csak UHD projektora 50 ezer dollárért...

(#9) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ilyen menüje van a 2008/2009-es Lg tvmnek is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10) Zanik válasza fornettisuti (#9) üzenetére


Zanik
addikt

2013-ig ez a Netcast nevű rendszer volt az LG TV-kben. 2014-ben cserélték le a WebOS-re.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11) dabadab válasza sTERNI (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Türelmesen várom hova fejlődik tovább."

Igazából nem kell várni, most is vannak 3500 lumenes, full HD UST projektorok, olyan ezer euró környékén - ez persze más árkategória, mint a 130k, meg nem is 4k (pedig pont egy 80"-as képnél még értelme is lenne), de ezzel együtt alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Nem rossz, de a vetítési távolság olyan szempontból egy kicsit talán sok, hogy ha vászonra vetít az ember, akkor azért az is lehet pár centire a faltól, a 80"-os képmérethez meg a 33 centis vetítési távolsággal és a 20 centis mélységgel kombinálva meg már akár összességében 50-60 centire is kilóghat a faltól, ami nem feltétlenül kompatibilis az összes bútorral (persze kijjebb lehet azokat is húzni, vagy egy kicsit kisebb lesz a képméret). Összességében tetszik, bár valószínűleg nem vennék ilyet. Legalábbis nem tudom elképzelni, hogy túl sokszor utaztatnám meg, otthonra, "rendes" házimozihoz meg kevés. Ettől függetlenül a maga kategóriájában rendben van :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) dabadab válasza bteebi (#12) üzenetére


dabadab
titán

A nyolcvanas kép ilyen halvány fényerő mellett azért leginkább csak elméleti lehetőség, ahogy elnéztem, elefánt is olyan 40-50-es képet vetített vele.

DRM is theft

(#14) menpee válasza dabadab (#13) üzenetére


menpee
aktív tag

200 lumennel vetítettem 80"-t egy éven át és meglepően használhatő volt. Természetesen a mostani 1000-hez lépest ég és föld a különbség, de aki tud dobni alá egy 1.2-es vásznat legalább és besötétít, annak vállalható lehet. Mondjuk nem plazma után :D

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#15) Duree


Duree
veterán

Ha legalább full hd lenne akkor elgondolkodnék rajta,de ez így ma már kevés.Volt nálam 200 lumenes ledes projektor és azzal is elfogadható fényerö volt, persze csak sötétben.Da azért az 1000 lumen jobb lenne.

duree54

(#16) Xarina


Xarina
aktív tag

Nekem meg a 200 lumenes 8 eves LG hs200 van, s nekem a fenyerovel soha nem volt bajom, igaz en teljesen be tudok sotetiteni hozza. Nemreg Win7-re valtottam, s az sajnos nem ismeri fel megfeleloen a projectort, igy en is gondolkodom valami cseren.

(#17) elefant válasza dabadab (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nyomattam vele 70 hüvelykeset is, de akkor full sötét volt.

(#18) kelly416 válasza Zanik (#1) üzenetére


kelly416
veterán

Igazán ott jön majd elő a hátránya egy TV-vel szemben, amikor majd világosban akarod nézni. Télvíz idején én is be voltam indulva, hogy TV ki, valami vetítőt beszerzek, úgyis mindig csak este kapcsolom be... aztán rá kellett jönnöm, hogy az az este az kb. 18:30-19 magassága, amikor a gyerekek már mennek zuhanyozni, és már most bőven 8 után világos van, úgyhogy már nem alternatíva. Na persze, majd csinálok redőnyt, akkor megint szóba jöhetne, de Párom jogosan bukna ki, hogy mi a fenéért kell besötétíteni délután 7kor verőfényes napsütésben a szobába. És tényleg tökre igaza lenne amúgy. Úgyhogy én mindenképpen megvárom, amíg ebből kihozzák hasonló áron, vagy kicsit többért a kétszer ekkora fényerejűt. Főleg, hogy tervezem az udvaron is használni esténként nyáron.

(#19) dabadab válasza kelly416 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Amikor egyszer volt nálunk egy projektor, akkor mi is csináltunk kertmozit. Kb a következő tanulságokat sikerült levonni:
1. Nyáron sokáig világos van
2. Utána meg jönnek a szúnyogok
3. De ha azok is elmennek, akkor nagy élmény :)

DRM is theft

(#20) kelly416 válasza dabadab (#19) üzenetére


kelly416
veterán

Jaja, és még hozzá teszem azt is, hogy iparkodom medencét is megvalósítani, tehát a kettő kombinálva, plusz egy-két jó sör/bor/üdítő/kinek mi a szélére... de ez több éves álom még egyelőre.
Viszont egy-két illóolajos fáklya csodákra képes a szúnyogok ellen. Ez tuti. Többször kipróbált dolog.
A sokáig világost meg egy kerti sütögetéssel, például szalonnasütéssel el lehet tölteni, úgyis ilyen alkalmakra van betervezve a kerti filmnézés javarészt.

(#21) elefant válasza kelly416 (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez elég királyul hangzik azért! szólj ha megvan, megyek tesztelni!

(#22) kelly416 válasza elefant (#21) üzenetére


kelly416
veterán

Oh, van még addig egy kevés. Egyelőre merev falú medencét teszünk az udvarra vagy felfújós pereműt, amint a kutyák ki vannak rekesztve az udvar ominózus részéből. Na meg max. a 40colos tévét viszem most ki ilyen medencés filmezésre, de igaz ami igaz, az is elboldogult eddig mindenféle médiával, úgyhogy nem is értem, minek akarok projectort meg vásznat, több a nyűg a kettővel mint a TV-vel. ;]
De tényleg majd egyszer ha megsegítjük magunkat, lesz vetítés is, akkor majd kajabálok, hogy gyere. ;)

Szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

(#23) daninet


daninet
veterán

PFU1000-et neztem plazaban multkor mukodes kozben, egy kifejezetten sotet sarokban is alig lehetett latni az 1000lm-es kepet...
Egyelore ez a LED projektor dolog csak bohockodasra jo.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#24) elefant válasza daninet (#23) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát azért a plázában nincs soha "sötét" szerintem.

maximum lehetnek "sötétebb" részek. Nem véletlenül vannak ott az élvezhetetlenség határára húzva a tévék sem.

(#25) kelly416 válasza daninet (#23) üzenetére


kelly416
veterán

Azért az sem mindegy, hogy egy plázában vagy, ahol a "kifejezetten sötét" sarok otthoni környezetben "vakítóan világossá" avanzsál át, vagy tényleg kifejezetten sötét helyen nézted. Illetve TV részlegen is jól látszik, melyik TV-t akarják eladni és melyiket nem annyira, mert bár mindegyiknek elég jó képmegjelenítési tulajdonságai vannak, sokszor ugyanannak tűnő tesztvideó közben is néhány igen darabos képet ad, otthon meg teljesen szépen megy majd, ha mégis azt választod. Csak nem 240x360-as képet kell rátenni, mint a boltban is, mert az pont kevésbé jövedelmez, vagy épp azt nézte ki magának az eladó és nehogy megvegyék előle. Lehet, hogy a projector fényereje is le volt tornászva, nem? Bár ez csak "rosszmájú feltételezés".

[ Szerkesztve ]

(#26) MZperX75 válasza elefant (#24) üzenetére


MZperX75
addikt

A maximum felbontás az itt egyenlő a natívval?

Mert az én ősrégi(8éves Projektorom natív felbontása 1024x768 a max felbontása 1600x1200 amit még lekezel,bár mindegy mert 450lumen hulla kevés 2200/1600 az enyém ,de igazából 2200-on élvezhető is,bár 150" se kottyan meg neki csak akkor egy pixel/cm :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#27) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Jó gép, és végre natív 16:9 :)
Ennyiért nagyon kellemes az ára is

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28) Xarina válasza MZperX75 (#26) üzenetére


Xarina
aktív tag

Mar a 8-10 eves Lg projectorok is meg tudtak jeleniteni a Full Hd kepet, igy biztos, hogy a nativ nem a max felbontas, amit lekezel. Szerintem siman viszi az Uhd vagy nagyobb felbontast is.

(#29) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nekem személy szerint nagyon tetszik ez az UST-s dolog... pár éve amikor bejöttek is érdekes volt, de most hogy már van egész olcsón is még jobban érdekel.

Ezeket nagyjából mennyire lehet használni sötétített függöny mellett? A szobámban szinte mindig be van sötétítve. Nem ablakkal szemben raknám, az még egy tévézés élményét is kinyírja max fényerő mellett is... de ezt majd ahelyett szeretném a szobámba, lévén 60" körül vagy drága, vagy rossz tévék vannak. Ez meg ugye mehet méretben felé is...

Illetve a másik aggályom a felbontás. Oké, az Xbone720p-m mellett nyilván elég lenne kacaj intensifies, de lehetséges hogy beröhög a ló az ablakon és a betervezett PS4 Slim helyett Pro-t veszek majd a konzol mellé, amit nyilván a projektorral használnék. Persze, a supersampling működne így is meg ilyenek, csak na... nos, mennyire elviselhető egy 720p-s nagyobb kép? Tudom, totál személyfüggő de akkor is érdekel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30) Failure válasza tDr1v3r (#29) üzenetére


Failure
csendes tag

youtube-on keress rá, van 1-2 teszt videó, amiből okosabb lesz az ember.
Azt mondják az okosok, hogy egy dologra nagyon érzékenyek ezek az UST kütyük, ez pedig a felület, amire vetíted a képet. Tekintve, hogy itt nagyon éles szögből vetítesz, ha nem teljesen sík, kicsit is egyenetlen a felület, akkor rögtön elég nagy torzulások lesznek, szemben egy hagyományos készülékkel.

[ Szerkesztve ]

(#31) kelly416 válasza Failure (#30) üzenetére


kelly416
veterán

Ebben teljesen igazad van, de azért ha valaki nem 120 éves vályog házban lakik, amit teljes élettartam alatt max. festettek és mást semmit nem csináltak vele, akkor egy fal nem lehet vészes felület. Bár ilyen befektetéskor amúgy sem árt egy jó festés az igénybe veendő falnak, akkor meg már egy jó szaki ki is tudja glettelni teljesen síkra festés előtt. Ez picike befektetés nagy megtérülés, ha tényleg ilyent tervez valaki. Én legalábbis tuti nem vászonra vetítenék egy ilyennel, ilyen esetben.

(#32) hype


hype
csendes tag

Szerintem ennek igy mar nem sok ertelme van. Egy belepo szintu 55 -os tv kb 150e es szinte minden tekintetben jobb a kepe. Egyszer probalkoztam ledes vetitovel a haloba, de nem voltam kibekulve a minoseggel.

(#33) bteebi válasza hype (#32) üzenetére


bteebi
veterán

55"-on még oké, de 65-70" körül azért meglódulnak a TV árak... Meg az 55"-os TV-t nem fogod levinni Horvátországba (gondolom :) ), ezt viszont vígan a hónod alá tudod csapni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) kelly416 válasza bteebi (#33) üzenetére


kelly416
veterán

Az ember nem azért megy Horvátba, hogy kockuljon. ;] De alapvetően igazad van.

(#35) azbest


azbest
félisten

nehéz ezeket a fényerő számokat összehasonlítani, mert a ledeseknél eléggé "effektív" értékeket szoktak mondani. A régebbi lg pw600- 800 készülékekre is azt írták tesztoldalon, hogy a valós az 225 körül van nekik.
Gondolom akkor most ez a 450 valójában 100 körül lehet.
Mekkora tápegységet adnak hozzá? A régiekhez 65w-os volt.

Közben megtaláltam neten, hogy 55W-os fogyasztást írnak erre. Szóval tényleg kisebb a fényereje, mint a réginek.

Amúgy ez a falhoz közel rakós megoldás nagyon szimpatikus. A normál fajtánál csak kerülgetem a tripodot a szoba közepén filmezés közben.

[ Szerkesztve ]

(#36) nexusking


nexusking
aktív tag

Sziasztok,
Rendeljehik itt valaki ezzel a projektorra? Kíváncsi lennék milyen a képe valós körülmények között. Tud valaki nekem segíteni? :)

(#37) gusthy


gusthy
veterán

Vettem egy ilyet.
Ami a fényerővel kapcsolatos nyünnyögést illeti: vászonra vetítek, azon tökéletes a fényereje.

(#38) Ba.G válasza bteebi (#12) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Pardon a láma kérdésért, de pont az ellentéte érdekelne: ez ugye nem alkakmas arra, hogy mondjuk egy átlagos bútorról (legyen az akár a szekrény teteje) a legalább 1 m-re lévő plafonra vetítsen az ember? Pláne, ha kényelmesen hozzáférhető magasságban van, akkor 2-2,5 m.

Az optika nyilván adott, gondolom, nem zoomolható, legfeljebb a fókuszt lehet állítani.

Ez aktív 3D-s?

(#39) Ba.G válasza gusthy (#37) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Nem találok semmit a 3D szemüvegről. Nem ír az útmutója sem az opcionális tartozékokról? Lehet, hogy nem is gyárt(ott) DLP szemüveget az LG, más gyártóé szükséges. Van egy 3D-s LG plazmához való szemüvegem ([link]), az jó lehet hozzá? Nem hiszem. :(

[ Szerkesztve ]

(#40) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Vettem egy ilyet. Úgyhogy majd idővel empirikus alapon be tudok számolni róla. :)

Más alkalmas falfelület egyelőre nincsen, csak a plafon :), elméletileg oda is tud vetíteni mintegy 2,5 m-es távolságból, persze nagyban, kicsi felbontással, tehát nyilván nem optimális. Van régi Reflecta (? Made in Czechoslovskia) diavásznam, de nem biztos, hogy az lesz az üdvözítő, négyzetes és nem is elég nagy. Gondoltam, hogy gipszkartonból csinálok egy 2,5x1,5 m-es "ál" képkeretet jó esetben valami gyönygyvászonnal behúzva. Szerintetek?

Ha jól gondolom, a DLP szemüvegek a 3D plazmákhoz való Bt előtti infrás szemüvegekhez hasonlóak. Kipróbálom, mert ilyen van otthon. De szerencsére már 7,5 USD-tól rendelhető is olyan, ami elméletileg jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.