Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinisi


Sinisi
senior tag

Ha egy ekkora jószág ips paneles lenne még el is gondolkoznék a vételen...

(#2) tailor74


tailor74
őstag

Köszi az ismertetőt, valóban altalános használatra(kicsi játék, kicsi multimédia, kicsi minden :) ) ez igen jó választàsnak tűnik.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3) gianni85 válasza Sinisi (#1) üzenetére


gianni85
veterán

nekem csak egy freesync hiányzik

(#4) _Atesz


_Atesz
addikt

Ekkora monitorba már talán rakhatnának DVB-T és C tunert is (ha már hangszóró is van benne), vagy nagyot dobna az árán?

(#5) Gróf...


Gróf...
aktív tag

AZ ár-értékét nem vitatom ennek a monitornak, DE: Egyszer besétáltam az általatok is preferált monitorkereskedésbe, hogy: "Ugyan mutassanak már egy AMVA paneles monitort." Nem ájultam el. Illetve majdnem.: A mappa ikonját, konkrétan citromsárgának mutatta a monitor... Ha meg akartam volna venni, akkor lehet hogy meg is ver az eladó, annyira ellenezte.

A 32" FHD nem opció. (Válogatni nem igazán lehet közülük.) Pedig lenne rá igény!
Nyilván kilógok a sorból, hogy nem vagyok már gyerek. És ugyan miért akarok egy méterről bámulni egy monitort, vagy két és félről filmet nézni.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#6) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ha 8-bit a natív panelszínmélység, akkor az még csak a kanyarban se tud 1,07 milliárd színt!

BTW: ennyi pénzért inkább használt 4k TV-t vennék, nem egérmozit...

(#7) Sinisi válasza PrinceHerceg (#6) üzenetére


Sinisi
senior tag

Én is úgy látom, hogy nagyon beragadtak a qhd árak! Egyre jobban hajlok a 4K irányába deh azok meg túlárazottnak tűnnek. :( Nem tudom, hogy az oled mit fog változtatni a mezőnyön és mikor...

(#8) gyiku válasza Sinisi (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

Az mar tv :)

hüllő

(#9) Sinisi válasza gyiku (#8) üzenetére


Sinisi
senior tag

2 in 1. ;)

(#10) #72042496 válasza Gróf... (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A 32" FHD nem opció. (Válogatni nem igazán lehet közülük.)"

Tévé. Annyi, hogy azt külön be és ki kell kapcsolni, amúgy teljesen jók lehetnek, ha 32" és 1080 sor kell. Valami 7-8 évig használtam egy Samsung LE32A550-et monitornak, az alapján írom.

[ Szerkesztve ]

(#11) trufa12 válasza Sinisi (#1) üzenetére


trufa12
addikt

Semmivel nem rosszabbak ezek mint az ips. Ha játékra filmre kell simán jók .szembol kell nézni nem hátulról ...
Mióta ips monitorom levaltottam 27colrol 24.tnre elégedett vagyok . Beállítva semmivel se rosszabb a kép . (Össze hasonlítva az ips tv-vel egy két árnyalat hiányzik ). Ezért mondom aki nem munkára veszi annak teljesen Mind1.
Az aoc pedig kedvenc markam lett. Mert minőségre nagyon strapabíró csatlakozokbol fel van szerelve . Kaptam 144hzet. Freesyncet annak mondjuk nvkartyaval hasznát nem veszem de a 144hz önmagában megérte.
És akkor is ők voltak a legjobbak árban is.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#12) Sinisi válasza trufa12 (#11) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, egyetértek, nálam peches a helyzet mert elsősorban munkára lenne, és csak másodsorban kapna helyet az élvezetek tárháza.

(#13) StLui válasza _Atesz (#4) üzenetére


StLui
veterán

Én meg mindig azon morgolódok minek raknak a "tévékben" mindenféle tunereket, mikor csak a hdmi bemeneten keresztül eteti szinte mindenki már (persze ezek szerint mégsem, de kíváncsi lennék az arányokra, a háztartások hány százaléka eteti set top box-ról)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14) Melorin


Melorin
addikt

Ennek a monitornak sem az ára sem a tudása nem csábító :(

(#15) HUNszabi90


HUNszabi90
csendes tag

Pont ilyen monitort vettem tavaly nyáron színkalibráltan 144eFt-ért.
Nagy:
+: filmezni nagyon jó kanapéról.
-: most, hogy ismét elkezdtem játszani már sokszor veszem észre magam, hogy csúszok hátra az asztaltól. Többször megfordult a fejemben, hogy felrakom a falra és hátrébb húzom az asztalt. (ha újra monitort cserélnék 27-28 col körül gondolkoznék)

WQHD:
+: 70+%al több pixel mint FHD esetén főleg produktív dolgokra nagyon jó (Unity guit nem kell méretezgetni folyton, minden kifér egyben <- ez volt a fő választási szempont)
+: 32 colhoz szerintem nagyon jó, nem kellett még semmiben skálázást piszkálni, jók a betüméretek

Pixel hibák:
- : Nagyon nagyok sokszor előfordultak(1 hónappal vásárlás után, azóta kb 10db volt) főleg a monitor közepén ami rettenetesen zavaró, viszont abból a szempontból szerencsém volt, hogy körömmel megnyomva a pixelhibát egytől egyig eltűntek.

Input lag engem egyáltalán nem zavar, bár se érzékeny nem vagyok rá se nem játszom kompetetíven.
Színek nem kiemelkedőek(TN panelhoz képest jelentős előrelépés), de a feketével szerintem nincs gond. Amit kiemelnék az a talp amit nagyon eltaláltak.

[ Szerkesztve ]

(#16) Egon válasza PrinceHerceg (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Egérmozi? ROTFL... :)) :W
Egy monitorról beszélünk... :W Tizeniksz éve még tévéből (lcd korszak előtt) sem nagyon volt ennél nagyobb (max. a horror árkategóriában), nemhogy monitorból... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Egon válasza Sinisi (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem túl van hájpolva az IPS panel. Nekem az első lcd-m VA paneles volt, és összességében jobban bejött, mint az azóta használt 2 db IPS paneles cucc (pedig nem gagyi kategóriás cuccokat vettem).
Jobban értékelem a normális feketét, mint amit az IPS panel (elvileg) nyújtani tud. A betekintési szög csak TN panel esetében vállalhatatlan: itt messze nem erről van szó.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) snecy20


snecy20
veterán

2017-ben ennek a modellnek az árát közel sem érzem versenyképesnek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) Sinisi válasza Egon (#17) üzenetére


Sinisi
senior tag

VA-som még nem volt. Jelenleg egy 22"-os TN panelessel élek együtt... és már nagyon szeretnék váltani...

(#20) Scholes9 válasza Sinisi (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mi a gondod a VA panellal? Szerintem jobb, mint az IPS, pláne filmeknél, túl van értékelve az IPS...nekem volt VA paneles monitorom, de semmilyen szem probléma nem volt.
Snecy20: mi a gond az árával szerinted?

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) Sinisi válasza Scholes9 (#20) üzenetére


Sinisi
senior tag

Főleg az, hogy kicsi :) ! Emellett nem tudom, hogy a panel miatt-e de rövid időn belül megfájdul a szemem...

(#22) _Atesz válasza StLui (#13) üzenetére


_Atesz
addikt

Többek közt én is koax-on "etetem" a TV-t, akartak adni a UPC-nél boxot, de minek még egy eszköz, ha a TV-ben is van CI+ kártyaolvasó.

(#23) snecy20 válasza Scholes9 (#20) üzenetére


snecy20
veterán

Én kicsivel 90k környékére lőttem volna be az árát.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) Scholes9 válasza snecy20 (#23) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez teljesen rendben van ennyiért pedig. Ettől csak drágábbak vannak ilyen specifikációkkal, tényleg nem értem :U 27-es WQHD-k vannak ettől drágábban...ez meg 32-es.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25) Formaster válasza Scholes9 (#24) üzenetére


Formaster
addikt

Az AOC eléggé leveri az árakat, kérdés hol látszódik ez meg a minőségben/tartósságban...

(#26) djculture válasza Formaster (#25) üzenetére


djculture
félisten

Én még nem láttam olyan AOC monitort amin 2-3 éven belül nem lett volna valami hibajelenség. Működnek amúgy nem pusztulnak el, csak éppen rezeg a kép bekapcsoláskor pár percig meg ilyenek.

(#27) Scholes9 válasza Formaster (#25) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem nincs olyan nagy különbség minőségben, h az ennyire meg kellene látszódjon az árakon is. Lásd a Dell-t, amik nem kicsit túl vannak árazva, pedig minőségben messze van a csúcstól, pl az Asus jobb monitorokat gyárt, mint ők, holott sokan a Dellt pozicionálják föléjük. Ez csak egy példa volt. Szerintem az AOC ár/érték arányban nagyon jó. lényeg, h ennyiért ez a monitor nagyon is rendben van, szerintem, természetesen nem kell, hogy mindenkinek ez legyen a véleménye :R

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28) Gomezz


Gomezz
senior tag

Az input lag 31 ms , ami kicsit sok!!!! És itt a vége! :W

[ Szerkesztve ]

(#29) Peter13 válasza djculture (#26) üzenetére


Peter13
senior tag

Nálunk van egy :)

Talán pont 3 éves, full HD, 27-es IPS. Kisérletként vettem, aztán el akartam adni (nekem kicsit kevésnek érződött a fullHD a 27-es mérethez), de az asszony beleszeretett, "átvette", így maradt (és azóta is hősiesen harcol). Hol munka, hol filmnézés (játék viszont érdekes módon alig, azt rendszerint a másikon tolja, általában úgy hogy az AOC-n valami sorozat megy közben), napi használatban van, viszont hibajelenséget egyáltalán nem produkált.

Szóval nem minden AOC esik szét pár év után :)
(persze ettől még neked simán lehetett rossz szériád, sajnos)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#30) Bandi79 válasza Sinisi (#1) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Nekem hasonló Philipsem van (BDM3270QP), jelenleg 140e környékén kapható.

2560x1440P@60Hz 32 colon pont jó a pixelméret és egy db GTX1070-essel is tudom Ultra beállításokkal (- MSAA) hajtani fix 60 FPS mellett.
Feketéje messze jobb, mint az IPS tévémé, input lagra nem vagyok érzékeny, szóval számomra tökéletes.

Erről majd csak 4K 144Hz "Akármilyen - sync"-re fogok váltani, de a videokártyák még messze nem tartanak ott teljesítményben (+2 generáció?)

(#31) StLui válasza _Atesz (#22) üzenetére


StLui
veterán

nekem üvegszál jön a tévé alá rakott modem féléig, szóval hiába lenne bármi a tévében :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32) Formaster válasza Scholes9 (#27) üzenetére


Formaster
addikt

Ha nem lenne ekkora input lag meg is venném (még azóta sem vettem semmit, hogy kérdeztelek, voltak más kiadások sajna)

(#33) Phülöp


Phülöp
addikt

"nyugodtan rá lehet mondani, hogy ez egy bitang jószág, a 11,55 kilogrammos tömeg nem viccel."

Eszembe jutott a valamikori 24"-os CRT Sony monitorom, a 40 kilóját futva vittem fel a második emeletre, úgy örültem neki. Igaz, az utolsó lépcsőfordulóban már inkább 50 kilónak éreztem. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#34) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ennek a rokona a Philipsem, ha jól tippelek, sőt ugyanaz. 100 alatt újonnan megérte. Többért már karcos.

Ha nagyon tudod miért veszed és mire akkor jó, sőt, egyébként nyilván pocsék, mert Veér Istvánnak a Krízis 6 már után húz, IPS-ből van jobb panel, TV-ből nagyobb meg négyká stb. IPS feketére voltam allergiás, az összes Dellem meghalt 2713-al bezárólag garin belül minimum egyszer, az EIZO-mat imádtam, de kicsi volt 3 méterről filmezni ha este arra akartam aludni. Így lett a mostani moncsi, eddig jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) trufa12 válasza Sinisi (#21) üzenetére


trufa12
addikt

Hát igen ha régi monitorod van azt vibrál, akkor attól van.
Rá nézel teló kamerával , ha hullámos csíkos a kép akkor az sajna olyan rossz .:(
Szerencsére a legtöbb új monitorba már bele teszik ezt a flicker faxom mentes technologyt :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#36) Sinisi válasza Bandi79 (#30) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jajaja, a videokari nálam is csak dvi d-n hajlandó kipréselni magából a qhd-s minőséget (hdmi-n csak 1080p-t ad)... Szóval ilyen formán nagyon zsebbenyúlós lenne ha 4k-sra váltanék.

(#37) Sinisi válasza trufa12 (#35) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez a flickering dolog szerencsére tényleg nagyon elterjedtnek mondható mára, és ha egy kis szerencséje van az embernek akkor emellé kifoghat extrába egy low kékéfényt is.

[ Szerkesztve ]

(#38) Derrewyn válasza StLui (#13) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nálam egy ősrégi Junoszty antenna van a TV-re kötve, ingyenes HD adásra tökéletes.

(#39) djculture válasza Derrewyn (#38) üzenetére


djculture
félisten

80%-ban az országban csak tetőantennás vétel van...

(#40) deja vu


deja vu
addikt

Nagyon jó az ára, nem értem a károgókat. Nyilván azok nincsenek tisztában mi mennyibe kerül.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#41) Sinisi válasza deja vu (#40) üzenetére


Sinisi
senior tag

Végeredményben ez is szembarátnak mondható kategória, annek ellenére, hogy nem ips paneles? Munkára alkalmas jelentősebb szemfáradság okozása nélkül?

(#42) Derrewyn válasza djculture (#39) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Tudom, de irreleváns, mert mindkét esetben van értelme a dvb-t tunernek.

(#43) deja vu válasza Sinisi (#41) üzenetére


deja vu
addikt

Mindkettőre igen a válasz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#44) Tikakukac válasza Sinisi (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

6 órákat húzok le előtte nagyobb szünet nélkül, kalibrálni nem árt, a fényerő este valóban megbolondít, de x-rite tud mérni fényerőt és szépen lehúzza ha beállítom. Így jó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) trufa12 válasza Sinisi (#41) üzenetére


trufa12
addikt

Ha nem vibráló akkor nem fárasztja úgy a szemet.
De az igazi egy jó 120-144hz monitor szintén flicker mentes azt tuti nem faraszt .A kék meg rontja a szemet nem .De azt meg lejebb húzza az ember azt annyi.

Ég és föld a 60 -144hz . Vissza nem valtanek 60 ... Bongeszesben is óriási a különbség

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#46) Sinisi válasza trufa12 (#45) üzenetére


Sinisi
senior tag

Egy ilyen magasabb frekis monitor mennyibe kerül?! Godnolom ennél sokkal többe... Deh valamit valamiért... a fene ezekbe az árakba!

Szerk.: Eddig azt gondoltam, hogy a 120-144hz-s monitorok inkább csak játéknál érezhetőek (a szem számára mint előny).
Milyet használsz most?

[ Szerkesztve ]

(#47) trufa12 válasza Sinisi (#46) üzenetére


trufa12
addikt

Adatlapomon ott van . De ez csak 24col . 77k volt még nyáron
Ami remek ár tekintve tudásat.
És nem is valami ganyabb. Tn van benne. De tn paneles
Én minthogy. Nem munkára használom azt a 2-3arnyalatot pont nem hianyolom mint ami a falon lévő 55os ips tvben benne van.

Telefonról írok azért ilyen gany én meg nem pcsolok .Most minden szónál ahol a telefon okoskodik

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#48) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Egy 32"-os Samsung LED TV-el tolom már 5 éve, amire a PS4 is rá van kötve, korrekt élmény 1 méterről. Kisebbet többet nem vennék monitornak.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49) deja vu válasza F.B.I. (#48) üzenetére


deja vu
addikt

Gondolom FullHD. Nem érzed nagyon kevésnek azt a felbontást?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#50) Sinisi válasza trufa12 (#47) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nézem, hogy van már 240hz-s moncs is AGON AG251FZ dúrva. Úgy látom az árak teikintetében el kell dönteni, hogy vagy nagyobb screen kevesebb hz-vel, vagy ha magasabb frissítési rátát akarok akkor csak a kisebb jöhet szóba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.