Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zodicus


Zodicus
senior tag

2800MHz :Y Gondolom tesztekben jön csak ki az eredmény.

(#2) stratova válasza Zodicus (#1) üzenetére


stratova
veterán

Esetleg még túlhajtott Richland mellett :)

(#3) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ára olyan 100k fölött lehet kb, de marhára kelletős cucc. Ilyet nehezen tudnék elképzelni egy amd-s konfigba, valahogy nem oda illő :)

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Átlag user meg el lesz keseredve ha 2400 fölé nem tud vele menni...

[ Szerkesztve ]

(#5) mghltm válasza #16939776 (#4) üzenetére


mghltm
addikt

nem lesz tomegtermek az biztos, a gyarto eleg komoly lappal tesztelte a stabil mukodest: ASUS P8Z77-V Deluxe

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) #16939776 válasza mghltm (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt értem, de 2800-hoz kell mem.vezérlő is, erről a cikk is "megemlékezik"

(#7) zoty0 válasza sniper elite (#3) üzenetére


zoty0
tag

Azért egy Apu mellet én eltudnám képzelni :)

cs go

(#8) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nem kispályás a cucc. AMD platformba vele!

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9) 04ahgy válasza zoty0 (#7) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így igaz... SBE-t nem nagyon láttam még egy modul 2GB-os RAM-mal sem 2800-as memóriaórajelet kipréselni magából. 8GB-os modulokkal, quad channelben szinte kizártnak tartom. Persze nagyon kis eséllyel meglehet. :D

Jah, igen, az átlag user már azon csodálkozik, hogy az 1600-as RAM nem megy Phenom II-vel stabilan 1600-on, olyan alaplapban, ami támogat up to 2200MHz Memory Frequency... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10) MZperX75 válasza Petyyyyy (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

Csak a ram drágább mint az egész AMD-s konfig amibe ez "való" nem beszélve arról ugye ,hogy milyen dVGA-t veszek ebből :U (7870-est? GTX660Ti? Vagy estleg 7950-est?)
Amúgy "tech"demónak belefér 4csatornán 2800Mhz DDR3-as ram,csak nem megy semmiben sem ennyin... 2 csatornán lehet velük tuning rekordot dönteni!

(#11) 04ahgy válasza MZperX75 (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megnézném szívesen, mert quad-channelben (LGA2011) a jelenlegi világrekord 2640MHz, és az csak egy szimpla órajel valid, valószínűleg nem volt stabil...

[link]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) djculture


djculture
félisten

2800mhz eléréséhez mekkora feszültséget igényel? Mert gondolom nem kicsit..

[ Szerkesztve ]

(#13) mghltm válasza djculture (#12) üzenetére


mghltm
addikt

“Trident X Series 32GB (4 x 8GB) 2800MHz C11-13-13-35 @ 1.65v Memory kit”

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egy kérdés.
Miért kell ennyire a memoriákat hűteni,sokszor irtózatos mérető hűtőkkel?
Nekem tuning mellett is a gép leghidegebb részegysége a memoria.

(#15) Petyyyyy válasza MZperX75 (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az ár kérdéssel nem foglalkoznék. Csupán hirtelen felvetés volt az órajel miatt, mert ugye az AMD Ax-es platformoknál profitálhat belőle az IGP. A második gondolatod bennem is megfogalmazódott. Szinte minden ilyen über tuning memóriánál feltüntetik miszerint nem garantált, hogy képesek azon az órajelen működni amivel reklámozva vannak. Ez is csak egy "divat-RAM" :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16) vinibali


vinibali
őstag

mostmár inkább a ddr4-et tolnák :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Utolsó mondat egy cikkért kiált :) mert sokan nincsenek képbe a dolgokkal.

"Azt talán mondanunk sem kell, hogy a 2800 MHz-hez már elengedhetetlen lesz egy izmosabb memóriavezérlő és egy igazán tuningbarát alaplap."

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Lewzke válasza Silentfrog (#14) üzenetére


Lewzke
őstag

Valószínűleg hidegen stabilabb vagy nem tudom ...

(#19) Silentfrog válasza Lewzke (#18) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az 1600 mhz-eseket 1920 os használom és amig nem voltam biztos ,hogy miként megy ennyit feszt. is adtam neki. 35 fok max. Minek hűteni? :P

(#20) Robi BALBOA válasza Petyyyyy (#15) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A G.Skill nem szokott hülyéskedni :N , ha azt írja megy a 2800, akkor az tuti megy, amúgy 1,65v-on az marha komoly és nem is olyan eszeveszett időzítésekkel.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#21) Tidus válasza Petyyyyy (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Egyszer használjál, és időzítgessél G.Skill-t. De 3-GEN platformban, aztán meg tudod mi a divat. :U

(#22) Petyyyyy válasza Tidus (#21) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Annyira könnyű és üdítő a használata? Vagy pont ellenkezőleg? Ha ezt amire céloztál megnyitnád bővebben, ennyivel is okosabb lennék. :D
A divat dolgot a magas órajel miatt írtam. Mivel az alaplap a szűk keresztmetszet és nem biztos, hogy sikerül elhajszolni 2800-ig a modulokat, így többnyire csak jól eshet mondani milyen memóriám van. Csak épp nem tudom úgy használni, mint amit bírna. Bár gondolom aki ilyen cuccot vesz, annak azért nem okoz majd gondot elérni ezt az eredményt.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#23) 04ahgy válasza Tidus (#21) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyanabban a platformban pont ugyanúgy viselkedik, mint egy 2800-as ADATA, Kingston, Corsair, GEIL... Ez már nem a kispályás RAM tere.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24) jerry311


jerry311
nagyúr

Ilyenem se lesz, hacsak nem lepattintható az a magas gamer dísz hűtőborda...

(#25) #24650752 válasza jerry311 (#24) üzenetére


#24650752
törölt tag

Ha ezen múlik, akkor már rendelheted is:

"A modulok egyik sajátossága, hogy a piros színű kiegészítőborda bármikor eltávolítható, mellyel természetesen csökken a hűtési teljesítmény, de mivel a méretesebb processzorhűtők felszerelését sokszor akadályozzák a magas memóriamodulok, így ezzel a kompatibilitás szélesebb körben biztosított."

(#26) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Ütős kis órajel...ráadásul egész jól néznek ki ezek a bordák is rajta.

Verba volant, scripta manent.

(#27) JanR válasza zoty0 (#7) üzenetére


JanR
addikt

Én meg Anyu mellett ;]

Bocs, nem bírtam ki :DDD

(#28) Tidus válasza 04ahgy (#23) üzenetére


Tidus
addikt

Valahogy úgy, igen.
Szerintem a SandyBridge-E processzort támogató alaplapok specifikációjában fog megjelenni a 2800oc, v. nativ támogatás. Ez az alaplapoknál a 3970k processzor megjelenésekor, mint Bios frissítés.
Gondolom én, biztosat a megjelenéskor...
Az említett világrekordot nézve megnéztem a Rampage IV Extreme Biosát és néhány frissítéssel ezelőtt, felemelték az MHz-t 2666-ra. Nem tudom ez hasonló kategóriájú alaplapokanál mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tidus válasza Tidus (#28) üzenetére


Tidus
addikt

Bár igazából szerintem a "Z" platform memóriája lesz

(#30) jerry311 válasza #24650752 (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez a cikkben volt? :DDD
Egyebkent ezen mulik, de csak kicsit. Sokkal inkabb azon mulik, hogy nincs kedvem szetszedni a gepet, na meg hogy a legutobbi tuning kimerult abban hogy engedelyeztem turbo core-t egyszerre az osszes magra. :U

(#31) stratova válasza jerry311 (#30) üzenetére


stratova
veterán

Látom i7 mellett megfertőzött kicsit az FX, sebaj :)

(#32) F e Z o


F e Z o
veterán

g.skill minőség, g.skill gyorsaság. :)

H2O über alles!

(#33) Hina


Hina
aktív tag

Ilyen procihűtés kell és akkor nem kell levenni a ram hűtőbordákat:

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#34) kromatika


kromatika
veterán

2800 MHz minek ivy-hez?

(#35) jerry311 válasza Hina (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Majd felnosz egyszer es rajossz, hogy viz nelkul is lehet halk es hatekony hutest epiteni. Addig meg...

(#36) GAlli


GAlli
tag

kettot kérek

(#37) #24650752 válasza jerry311 (#30) üzenetére


#24650752
törölt tag

Nekem sincs gyakran kedvem szétszedni a gépem, de ha eljutnék arra a szintre, hogy ennek a KIT-nek az ára igazodna a pénztárcámhoz (vagy még inkább a pénztárcám a KIT árához), akkor máshoz se lenne kedvem, mint a PC-t szerelgetni. :))

(#38) F e Z o válasza jerry311 (#35) üzenetére


F e Z o
veterán

Itt most nem a halk gépről vagy a hatékony hűtésről volt szó szerintem...

H2O über alles!

(#39) jerry311 válasza #24650752 (#37) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha jol latom megall valahol 5-600 USD kozt. Nem mintha az keves lenne, foleg tuning nelkul.
Igazabol annak idejen is megvettem az 500 MHz-es DDR1 A-DATA ramokat (dragan :((( ), aztan sose jutottam el odaig, hogy szep turelmesen szejjel tuningoljam a gepet es kihozzam belole a gyarilag igert sebesseget. Valahol 450-460 kozt felhagytam a tovabbi pepecselessel. :U

sephi
Ja semmi szemelyes, csak az altalanos velemenyem vizhutesrol. :))

(#40) Killer01 válasza Silentfrog (#19) üzenetére


Killer01
őstag

Nem kéne hűteni...de akkor a gyártók mit színeznek pirosra-kékre-sárgára-stb és mi lesz csilli-villi? a chip-ek? Az nem gémer megoldás ;]

(#41) Tidus


Tidus
addikt

AsusZ77 rendszer alatt, 2800 MHz-n. A szóban forgó G.SKILL-ek, ​​15óra 20 perc stressz teszt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#42) F e Z o válasza jerry311 (#39) üzenetére


F e Z o
veterán

Pedig a régi a-data ramok nagyon szaladtak, némelyik képes volt a 600MHz-es sebességre is, ami ddr1-től igazán kiváló teljesítmény. Nekem csak kingmax hardcore-k voltak még 939-ben, azok is szaldtak 520-on. 3.4.4.8-ban. Havernak volt vitesta ddr2-ese, az 940-et ment 4.4.4.12-ben.

H2O über alles!

(#43) jerry311 válasza Tidus (#41) üzenetére


jerry311
nagyúr

Intel Core i7-3930K(SR0KY)@5,1GHz onair

5 GHz??? :Y
Najsz!

(#44) Tidus válasza jerry311 (#43) üzenetére


Tidus
addikt

Mi a gond? :U

[ Szerkesztve ]

(#45) jerry311 válasza Tidus (#44) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az utobbi par evben nem kovettem a tuningos dolgokat aztan meglepett a frekvencia...

(#46) Tidus válasza jerry311 (#45) üzenetére


Tidus
addikt

Akkor ajánlom figyelmedbe a megfelelő X79 alaplap és processzor fórumokat, vannak érdekes dolgok.
Kezdésnek a legjobbakról, a cikk végén pedig ajánlott olvasmány. :K
Ja, a frekvencia.

(#47) jerry311 válasza Tidus (#46) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igazából már csak azért veszek jó (akár tuningra tervezett) cuccokat, hogy alapon vagy minimális tuninggal is stabilan menjenek.
Lehet megöregedtem... :U

Így utólag az is kiderült, hogy inkább asima 2600 kellett volna nem 2600K, VT-d vs. szórzózár-mentesség. Az ubbi 1 évben többet futott a VMWare, mint amennyiszer hasznát vettem a szorzózár hiányának. :B

(#48) #24650752 válasza jerry311 (#39) üzenetére


#24650752
törölt tag

Nekem még meg is van az 566 MHz-es ADATA Vitesta csomagom. Szintén olyan drágán vettem, hogy inkább hagyom a mai napig állni a szekrényben. Még egy Epox lapot is kinyírtam a tuningja alatt. ;] Aztán ma már mindjobban próbálnék a leggyorsabb hardver megvételére törekedni, mert én is ráuntam a túlhúzásra. Csak ugye a zseton nagy úr és nem mindig jön össze. :)

(#49) jerry311 válasza #24650752 (#48) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gepcsere utan felment ebay-re, el is ment.
0.99 GBP-t kaptam erte, meg a postakoltseget. Ennyit ert 4x512 MB 500 MHz DDDR1 tavaly augusztusban... Eljart felettuk az ido.

(#50) Tidus válasza jerry311 (#49) üzenetére


Tidus
addikt

Itt is eladhattad vona a DDR1 memókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.