Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Igazából az utóbbi években kevés volt olyan pofátlan dolog, mint most az, hogy a Samsung csak csúcs-csúcsmodelljébe (Jesszusom) rakja bele a 108 megapixeles kamerát, a sima S20-nak meg S20+-nak legalább egy 64 megapixeles mehetett volna :(

(#2) doooo válasza MarkCsiha461 (#1) üzenetére


doooo
veterán

Az is megy beléjük állítólag... Bár nem nagyon lehet semmit sem elhinni ennek a számtalan pletykának... majd kiderül a bemutatón. Sokszor volt már, hogy lettek meglepetések a végén, pedig mindenki biztosra vélte az egészet a pletykákra alapozva. Persze a melodráma, mint "soha nem volt olyan, hogy abszolút csúcsba abszolút csúcsot raknak"... azért felesleges. Az i11 Pro Max-ba nem raktak nagyon mást, mint a másik két verzióba, főleg nem a Pro-ba, mégis rádobtak jó pár ezer forintot az árra. Persze az nyilván abszolút megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#3) MarkCsiha461 válasza doooo (#2) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Nem mondtam hogy az nem pofátlan, nem azt írtam hogy ez az utóbbi évek legpofátlanabb húzása :U

(#4) jacis


jacis
nagyúr

Az ultra erős ajánlat lesz. Várom már a bemutatót.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) MarkCsiha461 válasza jacis (#4) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Attól függ mennyi lesz.Én 380k-ra tippelnék.

(#6) #24536576 válasza MarkCsiha461 (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az ultra szerintem 4-essel fog kezdődni. 380 a ➕ lesz inkább...

(#7) #10949376


#10949376
törölt tag

sztem is az ultra ha lesz ilyen 400k felet lesz ,nem kell megvenni ennyi.

(#8) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Xiaomi Mi 10 meg fele ennyibe fog kerülni...

(#9) leslien válasza MarkCsiha461 (#1) üzenetére


leslien
nagyúr

nem kell itt komolyan venni semmit... ezek csak találgatások...Sony imx 555 vmi nem stimmel... egyébként a Snapdragon és a Sony imx jól kijönnek egymással...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#10) joey04 válasza gyurma888 (#8) üzenetére


joey04
titán

Cserébe nem lesz olyan stabil szoftver, nem lesz olyan support, nem hoznak ki annyit a kamerából, nem lesz annyira jó a kijelző, stb stb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Aryon87


Aryon87
félisten

Na ennek a bemutatójára kíváncsi leszek.. De valami azt súgja, nagy meglepetés nem fog érni.. Bár csoda lenne ha szám tátva maradna, amit kétlek... de az a bizonyos szervméregetés beindult..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) Almonen válasza MarkCsiha461 (#1) üzenetére


Almonen
aktív tag

Én ezért hagyok most ki egy generációt az S10+ után, hogy jobban kiforrjon ez a kamera sztori is, max a Buds-t cserélem le újra meg a Galaxy Watchot (szintén tökéletesen működik még mindig mindkettő persze, ez nem Apple)

(#13) dementor


dementor
senior tag

Sajnos szinte biztos, hogy 400 lesz az árcédulán. A legszörnyűbb az egészben, hogy a fiam kinézte magának. Lehet felmondok :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#14) Plazmacucci válasza dementor (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kinézni ki szabad :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) GSP


GSP
aktív tag

Mit lehet csinálni egy 108 Mpixeles telefon kamerával?

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#16) dementor válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


dementor
senior tag

Az árát leszámítva meg lehet érteni, hogy kívánós az eszköz. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#17) Plazmacucci válasza GSP (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Volt már róla cikk és minden hasonló kamerás telefon tesztjében le van írva. Ne kezdjük megint...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) elfelejtette válasza GSP (#15) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja. Nekem is bőven jó a tükrös 24MPixeles felbontása is. Ja és vajon a Canon Eos 1DX Mark III is miért csak 20MP-es érzékelővel jön, és nem 100-zal?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19) GSP válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


GSP
aktív tag

Oh elnézést a kérdésért, majd utána nézek.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#20) osszaki


osszaki
tag

Az a szörnyű gusztustalan, hogy a Samsung a top galaxykba nem rak 2 sim foglalatot, +1 sd kártyát. Vagy, vagy. De egy közepes samuba találhatsz ilyet. Szerintem ez nonszensz...

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#21) #16514048 válasza elfelejtette (#18) üzenetére


#16514048
törölt tag

Mert az nem Quad-Bayer/Nona-Bayer szűrős és nincs szüksége hibrid zoom-ra.

(#22) #95462144 válasza osszaki (#20) üzenetére


#95462144
törölt tag

Olvass már el egy Samu flagship spect, köszi.

(#23) Schuler888 válasza #16514048 (#21) üzenetére


Schuler888
senior tag

De hogy ezt mindig le kell irni, mert mindig jon egy ertetlen.. :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#24) jacis


jacis
nagyúr

Külön fájó pont lesz majd, hogy ezen sem lesz már jack csatlakozó :(((

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#25) fateless


fateless
veterán

Ugye nem lesz ilyen ocsmány a hátulja?
Az iPhone-nál nem zavart, nem érdekel, ők mit csinálnak, de hogy nézhet már ki így?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#26) Aryon87 válasza fateless (#25) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezzel szemben a P40...
link

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27) #95462144 válasza Aryon87 (#26) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ez sem spanyol viasz az eleje egy tavalyi inverse s10+ a hátulja meg Note 10+. Egyébként az ultra modellnél érthető is, mert bizony az a 108 megapixeles szenzor nagy helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#28) fateless válasza Aryon87 (#26) üzenetére


fateless
veterán

Emészthetőbb, de távol áll a széptől

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29) #16514048 válasza #95462144 (#27) üzenetére


#16514048
törölt tag

Pont annyi helyet foglal, mint a Mi Note 10-ben, itt is simán el lehetett volna rendezni úgy a kamerákat.

A szenzor "mélyebben" van benne a készülékházban, nem amiatt van szükség ekkora kamera szigetekre, csak valamiért most ez a négyzet/téglalap dizájn lett a divat.

[ Szerkesztve ]

(#30) Aryon87 válasza #95462144 (#27) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is az a lenyeg. Legalabb rendezett, mint amit a Samu renderkepein lehetett latni berugott domino kinezettel:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31) #95462144 válasza #16514048 (#29) üzenetére


#95462144
törölt tag

Pont nem ugyanaz a szenzor lesz benne, mindenhol írják, hogy a Samu nagyobb és más felépítésű szenzort fog használni. Az is hozzátartozik, hogy a két telefon között eléggé nagy különbségek lesznek, amit Te írsz egy középkategóriás telefon gyenge soccal.

(#32) Schuler888 válasza fateless (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mondjuk az iPhoneal es a Pixellel ellentetben a samsung szepen sorba rakta a szenzorokat. De nekem az s10+ 5g Elrendezese meg mindig a best

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#33) #16514048 válasza #95462144 (#31) üzenetére


#16514048
törölt tag

Hol írják, hogy nagyobb? Én 1/33"-t láttam mindenhol.

SoC amúgy tudod milyen kevés helyet foglal? Ha abban telefonban el bírták úgy rendezni a kamerákat, akkor itt is el tudnák.

ToF, macro kamera, vaku mind olyan, hogy elférnének a telefon síkjában is, a többi lencsétől külön. Nem indokolja semmi, hogy ilyen széles kegyen a kamerasziget, csak a divat.

(#34) #95462144 válasza #16514048 (#33) üzenetére


#95462144
törölt tag

Mindenhol? Már tavaly kész tényként kezelték, hogy nem az lesz benne, a Xiaomi-ba pont az első fecskét tették bele, úgymond tesztként, hogy is muzsikál és azt fejlesztették tovább. [link]

[ Szerkesztve ]

(#35) #16514048 válasza #95462144 (#34) üzenetére


#16514048
törölt tag

Még abban a tweetben is azt írják, hogy ugyanakkora, amit linkeltél. :C

Tudtommal annyi a különbség, hogy 9 in 1 pixel összedolgozást fog használni, magyarul más "mintázatú" szűrő lesz előtte...

Ez is ilyen urban legend, hogy tesztként került a Xiaoimiba. Az S20 szenzorát a kezdetektől fogva Nona-Bayer szűrősre szánták, a Quad-Bayeres szenzorral, ami a Xiaomiban van, mégis mit teszteltek?

[ Szerkesztve ]

(#36) MarkCsiha461 válasza Schuler888 (#32) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Nekem a Pixelé jobban tetszik, mert négyzet nem ilyen batár nagy dominó.Ha középre rakták volna lehet szép lenne.

(#37) Schuler888 válasza MarkCsiha461 (#36) üzenetére


Schuler888
senior tag

Csak abban mondjuk fele annyi szenzor van, persze h elfert negyzet alakban, de attol meg kb egy csodalkozo robot kinezete van :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#38) t72killer válasza GSP (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet vele menőzni a csajoknál. Bár sztem ha lezuhanyzik az ember, azt jobban díjazzák.

Viccen kívül: a lényeg lemaradt: a szenzorméret sem egészen az a hangyanemiszerv-kategória már, és emiatt - csakis emiatt - a korábbi telókamerákat körbe fogja h.gyozni.

Ja, és akinek ilyen kamera kell, az tudtommal töredék áron már egy ideje megkaphatja sajnomisanyinál... 2020at írunk, nehogymár 300++eFt-ot kelljen fizetni egy telefonért....

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Schuler888 válasza t72killer (#38) üzenetére


Schuler888
senior tag

"nehogymár 300++eFt-ot kelljen fizetni egy telefonért...."

Ugyerted egy ultramobil szamitogepert, multimedias, navigacios, stb funkciokkal?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#40) t72killer válasza Schuler888 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami kb egy egér vizuális igényeit elégíti ki és legkésőbb 3év után kukázhatod akkor is, ha nem tört ripityára a jajjnenyúljhozzámkijelző?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) fateless válasza t72killer (#40) üzenetére


fateless
veterán

Sok családi fotó van kint a falainkon, de a jelentős részük már olyan, ami mobillal készült (és A/4-ben vagy 15x20-ban van előhívva). Egyre ritkábban jön elő a komoly kamera, mert egyszerűen nincs kéznél.
Természetesen az előre beállított és tervezett képekhez a DSLR még mindig jobb, de azt nem viszem ki magammal a játszótérre. A négy fő helyen pedig most épp csak olyan fotó van, ami mobillal készült.
Gondolom, te is ismered a következő mondatot: a legjobb fényképezőgép az, amelyik éppen nálad van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42) MarkCsiha461 válasza Schuler888 (#39) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Ha mobil PC-t akarok, akkor vagy egy laptopot veszek, vagy egy olyan telefont amin hosszú támogatás van, pl. OnePlus vagy iPhone-t.

(#43) t72killer válasza fateless (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az s7e-m képei elég gázak, ha a telefonnál nagyobb kijelzőre kerülnek.

#42:+1, nekem is valszleg egy oneplus 8 lesz az s7e utódja. 400€ körül volt az előd 7es black fridaykor, kb következő BF-kor fogok telefont cserélni. Az s7e már törött, akksiideje csökken, gps késik (nagyon "érdekes", a kiadáskori rommal tökéletes volt a gps).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Schuler888 válasza MarkCsiha461 (#42) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tedd a laptopot zsebre es fenykepezz vele. Bena osszehasonlitas... :U komolyan neha meglepodok hogy telekommunkacios forumon a mai okostelefonokat sima telefonokhoz meg laptopokhoz hasonlitanak...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#45) Dare2Live válasza fateless (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Természetesen az előre beállított és tervezett képekhez a DSLR még mindig jobb"

Szerintem fordítva. A tervezett, beállított, sok fény van nincs mozgás képeknél sírosan de jó lehet a mobil. Ott is rohadtul látszik de a legkevésbé.
Ellenben amint nem ideálisak a körülmények pl nincs elég fény elhasal. Bemozdult a gyerek vagy/és zajtenger+vízfestmény vagy/és totál kontrasztvesztés, nagyon szűk dinamika... beüt.
Ez van.

A mobil nagy előnye a mindig ott van. Tényleg problémás egy nagy vázzal+obival rohangálni. De amikor magammal viszem azok a képek vannak kint a falon. És 10*15ben is ordít a difi. nem nekem. Anyós/apósnak is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46) Dare2Live válasza t72killer (#43) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez az új 27/108mps érzékelő ami a note 10ben van, elég komoly előrelépés, ha fontos fotó vmi ilyesmit vadász. Idei Samsung S10hez viszonyítva is. Bár november még baromira messze van.

Vszeg én is cserélek idén mert tényleg komoly az előrelépés.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) mjani1172 válasza fateless (#41) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha megnézed, amit írt, az mind úgy van, 3 év és kuka.
Nekem sincs mellette fényképezőgép, csak ez. De attól még nevetségesen drága, és ha belenézel egy-két, 60—80 ezer ft.- os Xiaomi fórumába, látni olyan képeket, hogy nehezen magyarázható ez az ár, nincs akkora előrelépés.
Persze mindenki azt vesz amit akar, én már csak (technikai) érdekesség szintjén figyelem ezeket, ilyen összeget nem adnék értük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.