Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blagolf


blagolf
senior tag

Úristen! Kimarad India? Nagyon sajnálom. Ez fontos valakinek?

Üdv, Zoli

(#2) Plazmacucci válasza blagolf (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gyártónak ha nem is, az indiaiaknak igen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) dabadab válasza blagolf (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Úristen! Kimarad India? Nagyon sajnálom. Ez fontos valakinek?"

Végül is csak 1300 millió emberről van szó, fel se fog tűnni senkinek.

DRM is theft

(#4) alcsa válasza blagolf (#1) üzenetére


alcsa
senior tag

Akartam mondani valamit, de eszembe jutott, hogy szolas szabadsag van (meg).

(#5) bounty123


bounty123
őstag

Ez most nem egészen tiszta nekem. Akik az európai variánsra várnak, azoknak rossz hír, hogy Indiába nem jut el a cucc?

(#6) slimshady válasza bounty123 (#5) üzenetére


slimshady
senior tag

+1

Erre én is kíváncsi lennék. :)

üdv.: SlimShady

(#7) alcsa válasza bounty123 (#5) üzenetére


alcsa
senior tag

Gondolom azert, mert ha nem gyartanak oda, ahol a kereslet is nagy volna, akkor minek eroltetnek az europai megjelenest?

(#8) Dhampir


Dhampir
félisten

Egyéb szempontból is, nekünk magyaroknak talán nem ártana végre Indiára is kicsit jobban odafigyelni, mert jóformán csak a "hellén-latin" kultúrát súlyozva épül fel az egész történelmi világképünk.

[ Szerkesztve ]

(#9) Ausztenit válasza bounty123 (#5) üzenetére


Ausztenit
csendes tag

Mert Indiában is B20 4g van...

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Akkor leshetjük a B20-t, mert amíg egy ekkora táborral se foglalkoznak mint India, ahol kell a B20, addig nem is lesz sehol. Engem már annyira nem is érdekel ez a B20, de ha nyár végéig nem lesz, tovább nem várok (lehet addig se), veszem a B20 mentest.

(#11) kriver válasza Fejvadi (#10) üzenetére


kriver
tag

Engem sem érdekel a B20, csak ne az legyen mint tavaly a MI5 bejelentéssel (3-4 hónapot kellett várni, mire elérhető volt).
Benne lennék egy csoportos rendelésben, ha úgy olcsóbban jönne majd ki. :U

(#12) Fejvadi válasza kriver (#11) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Sokan vártak, de azért jóval előbb meglehetett szerezni, csak nem ott ahol ők előrendelték.

(#13) Barthezz2 válasza Fejvadi (#12) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az ibuygou is több hónapos csúszással szállította az eredetileg bejelentett fekete, kerámia Pro változatot, szóval de, elég rendes csúszás volt. Nem véletlen jött aztán a Pro változatból is üveg.

Szerintem most sem lesz jobb. Elég ezt a hírt megnézni..

Everybody lies.

(#14) Fejvadi válasza Barthezz2 (#13) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igen emlékszem rá, milyen sokat vártál rá, de nekem már sokkal előbb meglehetett volna. Én kihagyta az Mi5-öt teljesen, valahogy nem kapott el az érzés, hogy mindenképpen vegyek, inkább vettem MiNote-t és újra Mi4-et. Most viszont 100%, hogy kell a legdurvább Mi6. Ez a hír inkább arról szó, hogy nem megy egyenlőre Indiába, de én se megyek oda, úgyhogy nem izgat. :) India inkább a B20-ast várná.

(#15) Barthezz2 válasza Fejvadi (#14) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Honnan? :U

Everybody lies.

(#16) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Mit jelent az, hogy "kompakt telefon"?

(#17) Fejvadi válasza Barthezz2 (#15) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Megvan a kapcsolatom.
Sose felejtem el, amikor a Meizu hivatalosan bemutatta az MX5-öt, már előtte 2 nappal itt volt a kezemben. Mondjuk ez kirívó eset, de megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#18) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Xiaominál szinte szokás,hogy bejelentès után hónapokat kell várni,mire megveheted.Mi6+ mèg mindig sehol,semmi info...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#19) blagolf válasza dabadab (#3) üzenetére


blagolf
senior tag

Nem tudom te hogy vagy vele, de én simán el fogok tudni aludni ettől. Itt magyarországon semmire nem lesz hatása ennek a szörnyű dolognak. :DD

Üdv, Zoli

(#20) Swinegod válasza blagolf (#19) üzenetére


Swinegod
őstag

Indiában van Béhúsz és ha annyira kicsi a gyártókapacitás, hogy oda se jut el, mi főleg b@szhatjuk

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#21) Barthezz2 válasza Fejvadi (#17) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Oké, neked megvan a kapcsolatod, de attól még a többi 5 millió embernek hónapokat kellett várni, hogy HIVATALOS forrásból be tudja szerezni, szóval akkor csúszott? Igen. :)

Everybody lies.

(#22) Fejvadi válasza Barthezz2 (#21) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem is vitás, hogy sokat csúszott.

(#23) wysless válasza Fejvadi (#22) üzenetére


wysless
csendes tag

Indiában egyáltalán nincs B20. Ott B40 van. Nem ez az összefüggés. Meg kell nézni melyik telefonokat szánták már alapból indiai piacra és lám ott sincs egyiknél se B20. A B20 európai frekvencia. De azt sem értem itthon miért ilyen fontos ez amikor kb. 60%-ban elérhető Magyarországon az LTE 4G, de ha az nem is H+ legalább ami a 3G legjobbja és még az is 42mbps-os sebesség, közben néhol még otthonokban sincs ilyen gyors internet. Ez a 4G, 5G stb... csak arra jó kb. hogyha folyamatosan letöltögetsz mindent, és nézed hogy "ú 5 megával jön". De indiának ez csak annyit jelent, mint ami nálunk van: hivatalos forgalmazás nincs de ugyanúgy mindenhol lehet kapni. Amúgy nem valószínű, hogy lesz EU variánsa a készüléknek mert nekik Európa nem igazán számít nagy felvevőnek.

Azt pedig, hogy nem lesz elég gyártó kapacitása, már akkor tudni lehetett amikor bejelentették, hogy Snapdragon 835-tel jön. Mert előtte már írták a cikkeket, hogy a Samsung felvásárolta majdnem az összeset...

[ Szerkesztve ]

(#24) MineFox54 válasza wysless (#23) üzenetére


MineFox54
őstag

Egyébként tényleg meg lehet lenni 75-80%-ban B20 nélkül.

(#25) Swinegod válasza wysless (#23) üzenetére


Swinegod
őstag

Egyrészt Indiában is éppen kiépükőben van a B20, mint kínában, de amíg nem túlságosan elterjedt, nem fog a Xiaomi árat emelni a B20 miatt, mert ugye a kisebb frekvenciatatrományos chip olcsóbb, még ha csak pár dollár is, ott az sok
Másrészt a Samsung nem megvette az összes S835-öt hanem eleve ő gyártja így először a trágya S8 duójába rak, addig meg mindenki más bekaphatja

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#26) Fejvadi válasza wysless (#23) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

A Xiaomi a B20-at leginkább a középkategóriába teszi és csak néhány felsőbe, de abból is a legerősebb verzióba. Valamiért mégis az Indiába szánt, (bemutatott) telefonokba kerül először B20. Lehet, hogy 60% lefedett, de vidéken még minden városban sincs (nálam se pedig város). Van H+, de azt is ritkán használom. Szóval engem nem izgat, hogy lesz e benne B20 vagy sem. Persze ha lesz olyan verzió ami tudja, akkor azt választom, de ha nem lesz, az sem érdekel. Mindenképpen veszek egy Mi6-ot.

(#27) tibcsi0407 válasza Swinegod (#25) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az indiai B20-ról légyszi linkelj infot, ez nekem is új.

https://utdetailing.hu/

(#28) Swinegod válasza tibcsi0407 (#27) üzenetére


Swinegod
őstag

Egy kb 1,5 hónapos Redmi Pro 2 leakben láttam, hogy B20 lehet benne, ha így folytatódik a kiépülése, asszem a Digit rakta ki

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#29) tibcsi0407 válasza Swinegod (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ebből hogy szűrted le, hogy India B20 hálózatot használ? :F
Indiában FDD van egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#30) Swinegod válasza tibcsi0407 (#29) üzenetére


Swinegod
őstag

Abból, hogy konkrétan mondják benne, hogy elkezdték kiépíteni a béhuszat, igen.
Mivel a Digit egy Indiai oldal, gondolom hiteles, nem értek a lovakhoz

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#31) tibcsi0407 válasza Swinegod (#30) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ok, akkor gyakorlatilag nincs bizonyíték. Ennyit szerettem volna megtudni, köszi.
Általában mindenki keveri a szezont a fazonnal, ha B20-as Xiaomi-ról van szó. Nem Indiának készült sohasem. Még csak nem is ott gyártják. Indonézia és TW viszont már más téma.

https://utdetailing.hu/

(#32) Keem1 válasza wysless (#23) üzenetére


Keem1
addikt

Nem feltétlen. Egy példa: tavaly túrázni voltunk Badacsony környékén. Nekem a B20 miatt teljes térerős 4G volt, ismerősöm B20 nélküli telefonján 2G. Nem, nem elírás, 2G.
Hogy miért? A 4G terjed, mint a pestis, vagy ilyen, vagy olyan frekivel, de kb. már mindenütt van. A 3G pedig megtorpant ott, ahol a 4G elterjedése előtt állt, mert a szolgáltatók már nem bővítik.
Vissza a mi példánkhoz: én Telekom 4G-n, cimbi Telekom 2G-n. Oka: nem volt 3G-je magentáéknak ott, csak 2G meg B20-as 4G.
Na, ezért fontos a B20 itthon és ezért nem lehet arra apellálni, hogy ha nincs B20, van 3G. Nem, a legtöbb helyen nincs! A B20 vidéken fontos sáv, mivel ritkábban lefedett területen a 800 MHz-nek sokkal jobbak a hullámterjedési mutatói (nem csak a többi 4G frekinél, hanem a 3G frekinél is).

[ Szerkesztve ]

(#33) MineFox54 válasza Keem1 (#32) üzenetére


MineFox54
őstag

A legtöbb helyen én úgy vettem észre hogy használható B20 nélkül is, Telekom, és Telenorral is próbáltam, ugyanaz a teló.

(#34) Keem1 válasza MineFox54 (#33) üzenetére


Keem1
addikt

Persze, ahol van vagy a többi támogatott freki, vagy van 3G. De ha egyik sincs? Addig, amíg mi bele nem futottunk, én se gondoltam volna, hogy milyen fontos ez. Aki csak nagyvárosban mozog (Budapest, megyeszékhely), annak nyilván nem létszükség. Én is budapesti vagyok, de sokat kirándulok, utazgatok, így én inkább biztosra mentem.

(#35) wysless válasza Keem1 (#32) üzenetére


wysless
csendes tag

Ez egy érdekes dolog, mert tudtommal magyarországon csak a Vodafone -nak van 800mhz-es 4G-je...

(#36) tibcsi0407 válasza wysless (#35) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Rosszul tudod. :) Minden szolgáltató használ B20-at, viszont a Telekom és a Telenor a nagyobb városokban B3-at (is) használ.

https://utdetailing.hu/

(#37) Fejvadi válasza wysless (#35) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Sajnos T-Mobile is B20-on nyomja, vidéken a kisebb városokban és falvakban is. A nagyobb baj, hogy ezeken a helyeken legtöbbször 3G nincs is, ki se lett építve. 2g vagy 4G (B20) Nálam is (város). Most valami oknál fogva, jön H+, ami érthetetlen. Felhívtam a szolgáltatót, aki csak lesett és annyit mondott fogalma sincs ez, hogy lehet. Meg us nézte és azt mondta, hogy kizárt itt a 3G. Szerintem hülyének nézett.

(#38) maczera válasza SamiCsillag (#16) üzenetére


maczera
aktív tag

> Mit jelent az, hogy "kompakt telefon"?
Péklapátnál kisebb, féltéglánál csak egy pici nagyobb. :)

(#39) Griff55


Griff55
senior tag

Kínai webshopból úgyis elérhető lesz mindenkinek.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#40) SamiCsillag válasza Griff55 (#39) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Már csak az a kérdés, hogy mikortól. Már alig várom.

(#41) tibcsi0407 válasza SamiCsillag (#40) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kb múlt hét csütörtöktől. :)

https://utdetailing.hu/

(#42) kromatika


kromatika
veterán

De sokan bánkódhatnak ezen Indíában.Dd

(#43) SamiCsillag válasza tibcsi0407 (#41) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Meg is lehet venni? Ha igen, linket tudsz adni?

(#44) Swinegod válasza SamiCsillag (#43) üzenetére


Swinegod
őstag

http://lmgtfy.com/?q=mi+6+buy

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#45) Fejvadi válasza SamiCsillag (#40) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Lehet már venni.

(#46) tibcsi0407 válasza SamiCsillag (#43) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Meg, de nem sok van belőle. Nekem linkelnem nem szabad, mert hirdetésnek minősülne.

https://utdetailing.hu/

(#47) SamiCsillag válasza tibcsi0407 (#46) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Akkor küld el privátban, kérlek.

(#48) beyruth82


beyruth82
veterán

Hibát,hibára halmoznak.Így lassan annyira lemaradnak a többi kínai gyártótól,hogy teljesen eltünnek a süllyesztőben.

(#49) elmo válasza beyruth82 (#48) üzenetére


elmo
aktív tag

Mondj kettőt, kérlek!

(#50) beyruth82 válasza elmo (#49) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem lépnek ki a nemzetközi piacra.Leginkább csak online értékesítik a telefonjaikat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.