Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

1.5 éve használok androidos telefont, HTC desire majd Samsung S2:

időjárás widget: nagyon hasznos. Reggel mikor kinyomom a telefonon az ébresztőt egyből megnézem, hogy hány fok van kint és mi a várható napi maximum, esetleg lesz-e eső. Ez alapján állok neki felöltözni, és kiegészítőket magamhoz venni.

Az ablakon kinézés max főiskolásoknak mérvadó, akik mondjuk délelőtt 11kor kelnek, akkor már lehet becsülni milyen idő lesz az ablakon kinézéssel, de amikor én reggel 6-kor felkelek max azt látom az ablakon kinézve, hogy igen, még mindig sötét van. Ahhoz hogy tudjam a hőmérsékletet meg egyenesen ki kell nyitni, amit meg hát ágyból kibújva nem szeretek.

Szóval igenis hasznos, HTC-ken meg még kifejezetten szép is egy ilyen widget

Akksi widget: szintén főképernyős elem nálam. Reggel 1 órát BKV-zok, sokat szoktam játszani. Ezután mindig jó tudni hogy elegendő kakaó maradt-e estig a telóban.

Aztán van hogy úgy jövök el melóból hogy 50%-on áll de olyan helyre megyek ahová GPS-el kell navigálnom. Így már egész gyorsan tudom meríteni, viszont akár meddig is jutok tudom, hogy 20% körül érdemes kinyomni a navigációt meg a többi extrát, és zsebre tenni, mert 10% körül leállítja magát, és szeretnék elérhető maradni még egy darabig.

És olyan is szokott lenni, hogy nem használom igazán napközben, ezért estére 60+%-on marad a töltöttség, és ilyenkor inkább rá se teszem a töltőre.

Szóval hasznos ez is, segít a tervezésben.

car finder: ez tényleg nem egy nagy ötlet
egyrészt: ha nincs állandóan benyomva a GPS (márpedig nincs mert megeszi az akksit), akkor 10-60 másodpercig is eltarthat míg pozíciót talál. Ezt szerintem nem sokan várják ki a kocsi mellett toporogva
másrészt: mélygarázsban még mindig megvagy lőve

facebook: telefonon eszem ágában nincs belőni. Még csak az kellene hogy ők is lekövessék minden lépésemet

antivirus: na igen. Jelenleg ez olyan mintha légvédelmi üteget vennék a kertbe, hátha támadnak majd egyszer a kínaiak. De vmiért még mindig nem akarnak támadni, csak édes-savanyút nyomatnak

[ Szerkesztve ]

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

én még ezeken szoktam mosolyogni:

A buhera emberek:
rootolja a telót hogy mondjuk olyasmit csináljon hogy CPU sebesség szabályozás. Sikerül mondjuk +20%-ot feljebb tolni rajta és máris boldogabban fekszik le este, de valódi plusz sebességet alig ér el vele, max benchmarkban. Emellett megborítja a gyári energia menedzsmentet és megy a hüpögés hogy gyorsan merül

rom cserélgető: képes hetente új cyanogenmod vagy más házi custom romot tolni a telefonjára, majd izgatottan fórumozni hogy ebben még mi nem megy, meg mi akadozik. Ezek azok az emberek akik az adott telefon fórumát telefossák a hsz-eikkel és mellettük az "átlag" eredeti romot használó userek bejegyzései elvesznek. 90%-ban ők uralják a topicot és így soha nem fogod észrevenni ha beír vki egy olyat, hogy de jó ezt-azt találtam a telóhoz.

Persze félreértés ne essék. Ha vki egyszer lecseréli a gyári romot azt megértem, hisz sok jóság van a custom cuccokban, de mikor hetente havonta, na az beteges

(#3) tybsen


tybsen
addikt

"Érv a widgetek mellett: vannak jól kinézőek, amelyek ellátnak minket azzal a tudattal hogy, mi valójában gazdag, modern gondolkodású technikai zsenik vagyunk, sőt ez még a csajoknak is tetszik."

Na itt hagytam abba a cikk olvasását. Ez már az a színvonal, Tisztelt Szerző, amire senki sem kíváncsi. Talán a mobilport-on lehet még ilyen szintű cikkekre bukkanni, azoknak a létjogosultságát szintén nem értem. Az ilyen semmitmondó üres frázisokat jobb lenne meghagyni a bulvármagazinoknak.

Peace.

(#4) O_L_I


O_L_I
őstag

Az antivir progival az a szép, hogy a biztonság fals látsztát kelti de arról nem, szól a fáma, hogy a market hemzseg az olyan progiktól mint amibe pl valamelyik nap én is belefutottam. Egy faék egyszerűségű live wallpaper ami éppen csak a phone status, browsing log, full internet access, coarse and fine location jogokat kért magának...
Na ezellen nem vég az Antivir csak az ha odafigyel az emeber mit telepít.

A Taskkiller valóban értelmelen lett mára. A régi galaxy spicámon (160mb ram) még bizony létkérdés volt ezeket a passzív progikat kilődözni mert ha ilyenekkel megtelt a memória (márpedig megtelet) akkor aztán kőkeményen elkezett akadni a teló. Persze erre a célra jobb volt a minfree manager már akkor is mert az rendszer szinten állította be, hogy mennyi memórát tartson szabadon az android.

[ Szerkesztve ]

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez most valami trollblog lesz? :DDD

A taskkiller ok, a többi meg túl egyéni ízlés kérdése... Pl. időjárás jelentést se nézz a tv-ben, majd lesz valami... ó te jó ég... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) tybsen válasza Polllen (#5) üzenetére


tybsen
addikt

+1

(#7) petipetya válasza JoeYi (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

"időjárás widget: nagyon hasznos. Reggel mikor kinyomom a telefonon az ébresztőt egyből megnézem, hogy hány fok van kint és mi a várható napi maximum, esetleg lesz-e eső. Ez alapján állok neki felöltözni, és kiegészítőket magamhoz venni.
Az ablakon kinézés max főiskolásoknak mérvadó, akik mondjuk délelőtt 11kor kelnek, akkor már lehet becsülni milyen idő lesz az ablakon kinézéssel, de amikor én reggel 6-kor felkelek max azt látom az ablakon kinézve, hogy igen, még mindig sötét van. Ahhoz hogy tudjam a hőmérsékletet meg egyenesen ki kell nyitni, amit meg hát ágyból kibújva nem szeretek.
Szóval igenis hasznos, HTC-ken meg még kifejezetten szép is egy ilyen widget"

Szó szerint így vagyok ezzel, csak nem szoktam vitatkozni róla - azt meghagyom másoknak.:) Ugyanez igaz akkor is, ha később kell menni dolgozni és jó tudni, hogy este milyen ruha legyen rajtam hazafelé.

"rom cserélgető: képes hetente új cyanogenmod vagy más házi custom romot tolni a telefonjára, majd izgatottan fórumozni hogy ebben még mi nem megy, meg mi akadozik":
Ebben a legrosszabb az, amikor nem közlik hogy főzött rom van a telón, csak azt hogy mi nem működik. Aztán jön egy ember aki ilyen telefont szeretne vásárolni és csak azt látja, hogy semmi sem működik rajta, holott ez nem így van. Hány embert vezettek már félre ezzel...

"nincs rá lezsóidő"

(#8) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A task kliller-re tényleg azt mondom Én is, hogy a mai világban már felesleg.. Bár néha jól jön, ha fel van telepítve.

Ez teljes mértékben szubjektív, hogy kinek mire van szüksége, mit használ.... Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) fene_vad


fene_vad
senior tag

altalaban veve nem csak az a kerdes, hogy egy widget/app/function fontos-e, hanem hogy mennyire az.
Ha belegondolunk, 1-2-3 evvel ezelott ezek meg talan nem is leteztek, most meg mar letszukseglet hogy meglegyen a 0day beta.
Valami hihetetlen, hogy hogyan kepesek nemcsak igenyt es keresletet, de szinte zsigeri szuksegletet teremteni a semmibol dorzsolt marketingesek. Lassan ott tartunk, hogy lakatlan szigetre inkabb vinnenek tabletet meg dizelgeneratort az emberek mint baltat meg kovakovet... Goebbels kutyafule volt Steve Jobhoz kepest...

(#10) mickemoto


mickemoto
őstag

Emberek, még mindig nem tanultátok meg.Rétegesen kell öltözködni!Oszt ha hajnalba megyek így nem fázom, ha napközben kialakul az idő hát leveszek valamit. :D

(#11) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Több dologgal kapcsolatba is kifejteném a véleményemet.

1: Szerintem a töltöttséget jelző widget hasznos is tud lenni. Velem is előfordult már hogy a gyári ikon becsapott. Konkrétan hogy még a kis ikon a zöld volt, 10 perc múlva már nem és hirtelen piros lett. Meg volt olyan is hogy többet bírt ki a sárga állapotban mint az előbb említettben.

2: Az időjárás widget sem hülyeség. Sokszor fordult elő velem (és szerintem másokkal is) hogy a telefonját előbb nézi meg mint hogy bekapcsolja a gépet. (Vagy egyáltalán nem kapcsolja be) Akkor a telefonjáról egyből tudja csekkolni a dolgot. A meteorológusok sem pontosak. Elmondják hogy napközbe ennyi meg ennyi lesz országszerte Azaz nem ott ahol mi vagyunk. És eltérés lehet mondjuk Békéscsaba és Nyíregyháza között.

3:A Facebook-os dologgal viszont abszolút egyetértek. Amióta frissítette a telefon ezt az appot azóta olyan tetű lassú lett hogy a Dolphin Browserben 3x megnyitom az oldalt mire az alkalmazás 1x. Az egyetlen dolog amit hiányolok az a közvetlen chat funkció. Az az alkalmazásban hasznos volt..

All→M8

(#12) csomi1977


csomi1977
tag

Ezt a cikket kár volt megírni. A layar nem város nézésre lett ki találva.Ha ezzek az alkalmazások annyira feleslegesek akkor, hogy lettek sikeresek?

(#13) hackeeeee válasza callmeakos (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az FB klienssel semmi bajom nincs, első megnyitáskor "amikor üres", akkor sokáig tart amíg betölti a tartalmakat, de onnantól szépen teszi a dolgát..

Mellesleg, azzal bármit csinálnak, mindig szokás azt mondani róla, hogy lassú.. :) Gondolok itt arra, hogy az előző tényleg lassú volt, azóta az utolsó két frissítés óta elég sokat gyorsult, ahhoz képest mindig csak azt lehet olvasni, hogy "kár volt a frissítés".. Furcsamód minden frissítés után ezt lehet olvasni. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#14) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Én maximálisam osztom a szerző álláspontját. Én is régen teletoltam minden sz.rral a telót. Ma elvagyok a gyári rommal, ha nem sz.r nagyon akkor a gyári launcherrel is és több progi felrakása helyett inkább rootolom a telót és a számomra felesleges dolgokat legyalulom. Egy-kettőt felteszek, mint nem hivatalosan az ájgót, meg egy két widgetet,hogy a teló elforgatást is be tudjam lőne az asztalról és a páromat egy érintésre felhívhassam, de pont ennyi és kész.
Egyedül amivel nem értek egyet az a gmail alkalmazás. Szerintem arra szükség van. Egy perc alatt látom az új mailt. Stopperold már le,hogy mennyit kell eszetlenkedni böngészővel. Kocsiban meg hatványozottan igaz. Tudom,hogy nem szabad mobilozni, de azért inkább legyünk racionálisak. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

No, megjegyezném ez nem trollblog. Ki lett írva nagy "L"-el, hogy ez egy "Lebeszélő" ezért ehhez tartja magát. Ha igény van trollkodásra csak jelezzétek, majd kitalálok valamit.
Szándékosan a népszerű alkalmazások filozófiájába kötöttem bele, a pattanásnyomó app-val túl könnyű lett volna leszámolni.
Az időjárás widget hasznosságával kapcsolatban újabb végigolvasást és végiggondolást kérnék, mert úgy tűnik sokaknak nem világos mi a gond ezzel (igen, a "tévében megnézem"-re ugyanez vonatkozik).
Példa: Ha tudom, hogy március eleje van, több napja süt a nap, kint voltam ezeken a napokon, utcán fogok közlekedni, vajon meg tudom -e becsülni, hogyan kell felöltöznöm? És ha egész nap autózok? Ha nem, akkor sajnos ki kell tennem egy akkufogyasztó widgetet.

A battery widget ugyanonnan vesz adatok ahonnan a gyári ikon...ennyi elég is kellene, hogy legyen a vita lezárásához. Ha tévednék az adatkiolvasással kapcsolatban akkor bocs.

Nálam Gmail könyvjelző ikonnal egyből az inboxban vagyok. Egyébként lehet, hogy valakinek tényleg szüksége van ennél gyorsabb app-ra, de valami azt súgja, hogy inkább mégse:-)

[ Szerkesztve ]

(#16) hackeeeee válasza V.Stryker (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez is csak egy szubjektív vélemény, és nem egyet értés. :DDD

(#15) zeorsdfd: De miért lebeszélés? Honnan tudod, hogy ezek mindenki számára teljesen értelmetlenek? Most mondjuk azt, h egy kezdő android OS júzer elolvassa, mit vesz le belőle? Időjárás widget, fúj ökörség.. Nem tesz fel semmit... Aztán később lehet mégis rájön, hogy hm, lehet mégis van haszna, látom az esetleges időjárást bárhol, stb..

Persze, ha nincs mobilnet a telón, akkor azt mondom, hogy akkor oké..

Szerintem nem vitatkozunk... Csak arról beszélünk, hogy amiről Neked negatív véleményed van, azt nem úgy kéne tálalni, hogy hülyeség, és ne használja senki. Mert ez megy. :)

Ennyi erővel, sz@r a Linux, vagy a Windows, használj DOS-t! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17) zeorsdfd válasza hackeeeee (#16) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Miért lebeszélés? Mert van ~252 millió rábeszélő és ezt ellensúlyozni kell.

[ Szerkesztve ]

(#18) JoeYi válasza zeorsdfd (#15) üzenetére


JoeYi
őstag

"ennyi elég is kellene, hogy legyen a vita lezárásához"

Vicces gyerek vagy te :) Nyitsz egy vitafórumot, majd 15.-dik bejegyzésnek beírod hogy ideje bezárni, neked van igazad és kész :D

(#19) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Minek időjárás widget? Meg kell nézni az esti híradó végén az időjárás jelentést, vagy valamelyik netes oldalt. Aki meg nem találja meg a saját autóját egy parkolóban, az a troll-zombi kategória. Facebookot meg minek egyáltalán használni... aki fontos fenn van msn-en, aki meg még fontosabb, fel is lehet hívni. A többi hülyeségeire egyáltalán nem kíváncsi az ember.
Engem van ami sokkal jobban idegesít: a pocsék multitask. Nem ott folytatja az adott alkalmazást, ahol abbahagytam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) callmeakos válasza Victoryus (#19) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Aha igen.......
De tudod sokaknak kényelmesebb a facebook mint az msn. Meg vannak azok is akik nem tartanak igényt az msn-re ha van facebook. Meg méég vannak azok akik feltöltőkártyás telefont használnak, nincs pénz rajta, de van a közelben egy wifi hotspot és rácuppannak. Onnantól meg fellehet menni a facebookra és a fejfájás meg van oldva......

De a troll-zombin jót nevettem :))

All→M8

(#21) zeorsdfd válasza JoeYi (#18) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Az érvek már ki voltak fejtve a cikkben különös tekintettel az "és így tovább" részre, ami ugye arra utal, bármely esetben meg lehet becsülni a gyári ikon alapján(!), hogy dugjam -e töltőre. Pár hét használat után, debizonyhogyigen!

Ilyen lenne a trollkodás: (előre is elnézést kérek, ez csak troll-demó):
Ha nem tudod megbecsülni akkor neked életvezetési tanácsra van szükséged inkább, mint egy battery widgetre.

[ Szerkesztve ]

(#22) DemonDani


DemonDani
addikt

Köszönjük a cikket, hiánypótló! (vagy hogy szokták már mondani) :DDD

Kedves Cikkíró!
FUSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
( ;] )

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) bwoay válasza zeorsdfd (#17) üzenetére


bwoay
nagyúr

Valóban :U Annyi pusztán a különbség, hogy azok túlnyomó részt nem rábeszélők, hanem ajánlók, olyan értelemben, hogy aki alkalmazást keres (tehát már eldöntötte magától, hogy szüksége van rá) adott feladatra, az a kínálatból melyiket válassza. Amit linkeltél, az pedig megint más, mert az, hogy egy oldal adott szempontok szerint rangsorolja/osztályozza a marketen fellelhető alkalmazásokat, gyakorlatilag olyan, mint egy slágerlista. Bár nem zárhatom ki, hogy utóbbit is rábeszélésnek veszed, és mész tüntetni, hogy márpedig senki ne tukmálja rád XY új albumát...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24) rankesz


rankesz
veterán

Gmail app helyett browserben töketlenkedni... csoda hogy eljutottam idáig az olvasásban. :W

Az írás eléggé FAIL, legalább az elejére oda kellene írni kiemelve hogy magánvélemény.
Elég sok kezdő Androidos usert félre lehet vele vezetni

(#25) tibz03


tibz03
őstag

Nem rossz cikk, eléggé szubjektív, de érdekes. Ezen viszont megakadt a szemem: "Mindez pontosan igaz a Gmailre is. Használjunk böngészőt inkább!". Ööö... miért is?

(#24) rankesz: Látom, nem csak én nem értem ezt a "tanácsot". :)

[ Szerkesztve ]

(#26) DemonDani válasza rankesz (#24) üzenetére


DemonDani
addikt

jah XD vicc, a GMail az egyik legjobb alkalmazás, korlátos mobilnetről is mindig azonnal ott van minden email-em, alig fogyaszt energiát, sőt adatmennyiség is hihetetlenül kevés (de tényleg nem hiszem el amit a rendszer állít :D 20 nap után ő még 1 MB alatt van pedig napi 10 emailem biztos van és néha a képek is kellenek)

aszittem h olyan progik lesznek, amik már csak a néphiedelemben jók, és vannak már sokkal jobb új alternativák meg ilyesmi, na az hasznos lenne!

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#27) hackeeeee válasza Victoryus (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És mi van azokkal, akik nem használnak msn-t, vagy skype-ot, és esetlegesen fb-n megtalálhatóak? Jah, Ők így jártak? Bocs. :)

(#24) rankesz: Így van... Van olyan ezek szerint, akiknek ez a gyorsabb. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28) zoli03


zoli03
őstag

Időjárás widget szerintem jó ha van. Ha nem is mutat pontos információkat mindig, akkor is jól néz ki. Ennyi erővel semmilyen widgetet nem érdemes kirakni, legyen egy csupasz alapképernyő aztán kész.
Akkutöltöttség mutató widget nekem nem kell, a mostani rom kiírja százalékban is :). De az előtt használtam, mikor nem írta ki.
A Gmail nem tudom miért lenne felesleges, sokkal gyorsabban és kényelmesebben meg tudom nézni az e-maileket, mintha böngészőben tenném. Bekapcsolom a wifit és szinkronizálást, aztán pár másodperc múlva már ki is írja, ha jött.

(#29) Lenry válasza csomi1977 (#12) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan. nekem pl nyaraláskor baromi jól jött, hogy Balatonrandomvárost nem kellett 27-szer körbejárnom egy ATM-ért, hanem csak aktiváltam a Layarban az OTP automata-kereső modult és tádámm. ott van benn az épületben, igen ott, az oszlop mögött, hogy amúgy tuti ne lásd meg sehonnan.
ez a program pontosan erre való, nem városnézésre.

a többi meg ízlés kérdése. engem pl igen is zavar, hogy a gyári akkuindikátor nagyjából négy fokozatot ismer, és azért a 49 meg a 26% közt van egy leheletnyi különbség, kár, hogy az indikátorban ez kevéssé van "indikálva".

taskkiller tényleg nem kell, de ez nagyjából az összes létező Androidos topikban le van írva.

az időjárásjelentőt meg nem azért használom, mert nem tudok kinézni az ablakon, hogy süt-e a Nap, hanem nem árt tudni, hogy szarrá fogok-e ázni hazafelé jövet, vagy hogy a százágra sütő Naptól függetlenül reggel mocskoshideg van-e kint, vagy gatyarohasztó meleg, mert sajnos hőmérni nem tudok ránézésből...

és hogy mindez mennyire meríti a telefont? tökmindegy, mert egy napnál sokkal többet semmiképp sem bír ki, akkor már lényegtelen, hogy este 10 vagy 30%-on áll az akku, amikor felrakom tölteni. másnap estig úgyse bírja ki.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) hackeeeee válasza Lenry (#29) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:K :R

Véleményem szubjektív...

(#31) rankesz válasza hackeeeee (#30) üzenetére


rankesz
veterán

Így van... Van olyan ezek szerint, akiknek ez a gyorsabb. :D

...és telepatikus képessége van afelől, hogy mikor jött mail, tehát az autosync is megoldott, ha pl. kapok egy privit ph-ról, azt megérzem és irány a GMail bukmárk... :DDD

(#32) hackeeeee válasza rankesz (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajajaja! :DDD Simán..

Vagy, csipog a gmail app, aztán böngésző indít, ott pedig elolvassa. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#33) punky10


punky10
addikt

Szerintem a widgetek helyett pont az ilyen cikkek feleslegesek.Aki divatból vett Androidot,az esetleg a cikk olvasása után letörli a csili-vili widgetjeit,majd 2 nap mulva olvas egy másik cikket,és visszarakja öket.Aki kicsit is tudatosan használja a telefonját,az tudja,hogy mire akarja használni.Nem az a kérdés,hogy használjon-e valamilyen appot ,csak az,hogy melyiket.
Az Android az egyik legelterjedtebb oprendszer az okostelefonok között.Okostelot pedig nem csak divatbol lehet használni,vagy nem csak fontos(kodo)üzletemberek kiváltsága.Az is smartphone-t vesz,aki csak szeretné saját magára szabni a telefonja tudását.Nekem pl nem sok szükségem van office alkalmazásokra,bár igy,hogy van rajta,igy használom.De sokat használom a multimédiát,sokat fotozok(és többet számit a GPS pozicio mentése,mint a képminöség)internet(Opera Minivel,nem kell flash,egyszerüen csak infora van szükség)Erre alkalmasabb a nyilt oprendszer,mint a zárt.
Orát nem hordok,az idöt a telomon nézem meg.Idö-widget tehát kell.Az 1.HSZ-hez hasonloan én is korán(korábban:1/2 5-kor)kelek,tehát jo tudni,milyen idö van.50 km utazok,a sötét vonatablakon keresztül nem mindig tudom,hol járunk.Egy idöjárás-widget mindezt megoldja egyben.Mutatja az idöt,1 gombnyomásra megmutatja hogy öltözzek,rápillantva a kijelzöre tudom nagyjábol merre járunk,hunyhatok még 10 percet...Neked ezek a funkciok semmit nem érnek,nekem nagyban megkönnyitik az életem.
A killerekkel egyetértek,bár(mint már irták)régebben okosan használva lehetett indok a használatára.
Virusirtot gyakran nem a virusok ellen használnak,inkább tüzfalként.Jopárnál be lehet állitani,mi kapjon netet.Ez nekem nem fontos,de akinek szükös a mobiénet-kerete,annak jo lehet.
Egyszoval:nincs olyan,hogy fölösleges app.Max én nem használom,de valahol,valakinek lehet,hogy az az elsöre fölösleges vacaknak hato alkaémazás jo szolgálatot tesz... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#34) JoeYi válasza zeorsdfd (#21) üzenetére


JoeYi
őstag

úgy érted életvezetési tanácsadó widgetre? :N Hát azt meg honnét? :))

maradok a jól megszokottaknál

(#35) punky10


punky10
addikt

+1 A Gmail appra:sokkal jobb a csatolmánykezelése,mint ha megnyitnád böngészöböl...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#36) domperke válasza Polllen (#5) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#37) ArchElf


ArchElf
addikt

Amennyiben szabad még vitatkozni:
- Időjárás: nincs tévém és reggel felkelés után nem az lesz az első, hogy belőjem a notebookot. Két pillantás az időjárás widgetre tudatja velem, hogy a mai szép napsütéses reggelen +10 avagy -3 fok van-e. Azért ez nem mindegy. Még az ablakot kinyitni, vagy az erkélyre kimenni sem túl megbízható.
- Layar (de ennyi erővel kritizálhatnád a maps-t is): Kiváló alkalmazás, ha tematikusan keresel valamit és nincs időd fél-egy órát mászkálni - mondjuk ATM után kutatva.
- Rom cserélgetés: ha nem volnának olyan emberek, akik naponta felteszik az új bleeding-alpha romokat és utáa megbeszélnék a problémákat a fórumban, akkor bizony nem nagyon volnának custom romok sem.
- Tematikus internetes appok: szerintem ez sem hülyeség - általában ezek az appok jobban optimalizálhatók az adott oldal(ak)ra, mint böngészővel megnézni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#38) tixem


tixem
addikt

Na most nem azért, de én például GoWeather appot használok ( ez itt a reklám helye :D ), és merem állítani, hogy pontosabban jelez előre mint a Lajos a TV2-n. Ráadásul ha esik az eső, akkor tényleg azt mutatja, nem azt, hogy süt a nap. Eddig még egyszer sem írt hülyeséget. Szóval igenis hasznos egy időjárás widget. Antivirus tényleg hülyeség.

Viszont egy normális task killer bizony jó, szépen ki szoktam válogatni milyen fölös dolgokat lőjön ki, és ki is lövi. Aki meg olyan hülye, hogy az egész rendszert kinyírja, vessen magára.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#39) Samus


Samus
addikt

Időjárás widget. Én használok. Fancy Widgets-t. Nem feltétlen az időjárás miatt, hanem az óra miatt. A gyári óra nem túlzottan nagy, és bár a lockscreen-en már jól látható, ez inkább csak csicsa a Launcherben...Viszont ha már van, akkor szépen animál az időjárás is, ha megnézem.

Battery widget: teljesen felesleges...

Task killer: nem sűrűn használom. A GO Launcher EX-nek van egy beépített egyszerűbb killere, arra volt jó, hogy meglássam, mi fut, amit nem is használok, ezt fogtam, és jegeltem. Memóriát nyertem (256 mega és lassú CPU mellett érzed, ha a kelleténél több alkalmazás fut, akármilyen jó is a memóriakezelés, erőforrást akkor is használ).

A Dolphin jó volt, amíg nem kapta meg az új külsőt (emlékeim szerint a V4-től), valami hihetetlen módon lassú és használhatatlan lett. Maxthon váltotta. Gyorsabb, mint az Opera mini, és kezeli a Javascripteket is...Facebook alkalmazást használom. Kényelmesebb, mint a webes, és bár lassú, azért használható, bár néha buta és átgondolatlan.

A Gmail alkalmazás viszont okos, gyors, mindent tud, amire szükségem van, sőt, jóval többet is.

Antivirus alkalmazás...nem tudom, van-e értelme. Használtam virágbolti alkalmazásokat, de mindent megvettem végül ilyen-olyan akció keretében (féláron a téli leárazásban, vagy a 10 napos 0.1$-os akcióban.).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40) horush válasza JoeYi (#18) üzenetére


horush
addikt

Ezt a "15.-dik"-et ugye te sem gondoltad komolyan?

(#41) hackeeeee válasza Samus (#39) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lassú a Dolphin? Galaxy Mini-n szépen, gyorsan dolgozik a HD.

Véleményem szubjektív...

(#42) hodostamas válasza JoeYi (#2) üzenetére


hodostamas
addikt

Hogy ez mennyire igaz.. :U
Szinte teljesen leálltam a fórum olvasgatással, mert semmi értelme :( Elveszik a hasznos infó, mert oldalakat beszélgetnek el arról hogy most neki nem 1%ot merül óránként, hanem 0.9-et.

(#43) JoeYi válasza horush (#40) üzenetére


JoeYi
őstag

bocsánat :B

(#44) #19617792 válasza hodostamas (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

ja, mert csápolnak minden újdonságra, új ROM-ra... ugyanazt leírni meg felesleges. a rom szakácsok a usereket ütik, ha nem úgy megy, ahogy azt ők elképzelték. a user meg a rom szakácsokat, hogy mé van ez így, meg úgy. eleve felesleges ennyi rom szakács, meg rom, kevesebb több lenne.
pláne, hogy sok "főzött" rom nem áll másból, mint új téma, meg launcher... a komolyabbaknál persze nem közlik, mégis mi a fene változott mélyebben, mert minek azt.

[ Szerkesztve ]

(#45) kovy79 válasza JoeYi (#1) üzenetére


kovy79
őstag

Nálad jobban én sem tudtam volna megfogalmazni (igaz ez a #2-re is)! :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#46) #19617792 válasza JoeYi (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

1: jah, hasznos, nem mellesleg egy jó app még jól is néz ki. meg a widgetes homenak pont ez az értelme. Go weather és a Palmary weather az, ami szerintem pofás és pontos is. utóbbi még mocsokgyors is.

2: ez szerintem widget formájában nem túl praktikus, hiszen csak home-on látható. olyant érdemes, ami a statusbaron van, azt kb. mindig látod.

3: ha be van nyomva GPS folyamatosan akkor se eszi meg az akksit, a GPS csak akkor merít, ha használva is van. egyébként folyton bekapcsolva tartani jobb, mert úgy hamarabb pozícionál. de ennek az appnak attól függetlenül nem sok haszna van. geocachingre van értelmesebb is, mert ez lényegében az.

4: nekem van, főleg azért is, mert contact sync van, ami mondjuk csak az official klienssel megy, ami egy raklap szar volt, az is, és marad is örökre. Friendcaster az már jóféle, csak valamiért duplázva jelenít meg updateket. Seesmic az nem bugzik ilyen téren, viszont fapados. nincs group kezelés. IM-re meg Trillian, mindent visz.

5: :DDD :DDD :DDD

(#47) kovy79 válasza zeorsdfd (#15) üzenetére


kovy79
őstag

"Ha tudom, hogy március eleje van, több napja süt a nap, kint voltam ezeken a napokon, utcán fogok közlekedni, vajon meg tudom -e becsülni, hogyan kell felöltöznöm?"

Szerintem sem butaság, mivel saját tapasztalat alapján +-10%-ra pontos a telefonom által jelzett előrejelzés. Látom te nem vetted még hasznát, de mikor pl áprilisban 2!! nap alatt esett az átlaghőmérséklet kb 15-20 fokot, akkor jó volt ezt előre tudni (hogy szervezzük a programokat, mossam e le a kocsit stb). Továbbá szintén saját tapasztalat: reggel 7-kor szépnek ígérkező idő, délután meg jégeső. Még jó, hogy megnéztem és nem edzőcipőben mentem dolgomra...

Mod: jah, pl a Beautiful widget rohadt jól is mutat (gondolom más is, de én ezt használom).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#48) zelma válasza JoeYi (#2) üzenetére


zelma
aktív tag

"mellettük az "átlag" eredeti romot használó userek bejegyzései elvesznek. 90%-ban ők uralják a topicot és így soha nem fogod észrevenni ha beír vki egy olyat, hogy de jó ezt-azt találtam a telóhoz."

Nem vesznek el, ráadásul létezik keresés.

Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius!

(#49) kovy79 válasza zelma (#48) üzenetére


kovy79
őstag

De, igenis elvesznek. Van olyan, hogy az emberfia csak bele-beleolvasgatna egy fórumba, de az élettől is elmegy a kedve a sok rom-tól és társaitól.
Mondom ezt úgy, hogy nekem is főzött rom van az Ace-emen, de ne xarom tele a topikot minden baromsággal.

Mod: nem a "főzéssel" és a hozzáértők jó leírásával van a baj, hanem a sok "szófosóval", akik azt is leírják, hogy hogy alukált éjszaka a telefonjuk...

(#50) rudymester, ja, nekem is megér pár %-ot az akkuidőből, hogy kérés, tapicskolás nélkül látom, ha levelem jött. Így 2 év alatt nem 300szor kell tölteni a telefont, hanem 304szer... :DDD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#50) rudymester


rudymester
senior tag

Ha nem használom a Gmail appot, pont azt az előnyt vesztem el, amiért okostelefont vettem. Állandóan csekkolnom kellene a fiókot, ha fontos üzetet várok. Ráadásul többször is jól jött valaminek az eladásakor, hogy gyorsan tudtam üzetet váltani a vevővel.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.