Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #10949376 válasza GoldhandRent (#18) üzenetére


#10949376
törölt tag

Pontosan ,az ilyen emberek ingyenélő prostik ,bármit megtesznek videóban ,hogy ingyen kapjanak dolgokat ,vagy a nézettség miatt pénzt,szponzort sok ilyen prosti ember van a YouTube-on is.

[ Szerkesztve ]

(#102) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Kezdem érteni a huawei megoldását mennyire életképesebb.
Mivel kijelzőt kívülről kell befelé hajtani nagyobb ívben hajlik ezáltal kisebb az esély a hajlítás nyomának,a samsung lüke módon a belső kijelző éles szögben csukódik borítékolható volt a leégés,hogy nem gondolt erre annyi mérnök??

[ Szerkesztve ]

(#103) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az a gond szerintem, hogy a gyárban tesztelték a kijelzőt, hajtogatták, de géppel, nem emberke végezte kézzel, és esetleg fogta meg rossz helyen, zsíros, poros kézzel stb. Szóval el tudom képzelni, hogy nem életszerű volt a gyári teszt, és ez most visszaüt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#104) fornettisuti válasza Lesy (#92) üzenetére


fornettisuti
veterán

Én meg az LG G Pad8.3-am.
Nyertem? :)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#105) Juhaszatti válasza Kamikaze75 (#102) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Valószínűleg arra gondoltak, hogy belül védve van a kijelző. Amiben igazuk is van, a Huawei megoldása sokkal sérülékenyebb lenne alapból. Más kérdés hogy az a megoldás sem jött be a jelek szerint, amivel ők próbálkoztak.

(#106) Nartaas válasza ghiottone (#96) üzenetére


Nartaas
tag

Peeling off protective layer MAY cause damage.
Ez nem egyértelmű tiltás, ugyanaz a kategória mint amit a megszokott fóliáknál is megjegyeznek. Ha leveszed esetleg sérülhet a készülék. Nem azt jelenti hogy ha leveszed ki is dobhatod a kukába.

(#107) Fecogame


Fecogame
veterán

Múltkor is említettem egy cikk alatt, ide is tökéletesen igaz:

A mechanikus megoldásoknak nincs hosszútávú jövőjük.

Csak pár példa: hdd --> ssd, kihajtható/kicsúsztatható telefonok, vezetéknélküli töltés, stb.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#108) vanye válasza Nartaas (#106) üzenetére


vanye
senior tag

Sőt, a helyzet az, hogy ha ilyet látsz (Joanna Stern - Wall Street Journal; pár nap használat után BTW, ami azért nem gyenge), talán még benned is felmerül, hogy leszedd a 'csába:

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#109) CptAdamica válasza vanye (#108) üzenetére


CptAdamica
veterán

Elég szerencsétlen ez a fólia. Gondoltam, hogy idővel magától is felválik, ezzel biztosítani egy panelt... :(

Megyen!

(#110) tibaimp válasza Fecogame (#107) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem kötekedés képen, de a HDD pont rossz példa, mivel "csak" vagy 60 évig húzta eddig...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#111) Markizmark válasza Fecogame (#107) üzenetére


Markizmark
addikt

Mivan a vezeték nélküli töltéssel? Csupán 4 éve 90%-ban úgy töltök...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#112) Fecogame válasza Markizmark (#111) üzenetére


Fecogame
veterán

Nincs vele semmi baj, épp azért írtam fel, hogy a vezetéknélküli töltésé a jövő, a kábelek (~mechanikus) pedig ki fog kopni.

@tibaimp: Igen, és ki is halt mostanára.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#113) 7Heads Drago válasza #24536576 (#51) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez azért érdekes, mert a "kínai" pont ellentétesen hajlik mint a koreai... De biztos fordítva nézték a rajzot....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#114) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Áh tudtam, hogy ez lesz most mondhatom vissza a 3db-ra leadott előrendelésem😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#115) 7Heads Drago válasza Fecogame (#112) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi halt ki? Jelenleg még mindig normál HDD-n van tárolva a legtöbb adat. Csak tipp, de jó ha van 5%-os részesedése az SSD-nek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#116) Zolik válasza hemaka (#79) üzenetére


Zolik
senior tag

Írtam ilyet? "Szeretem" mikor valaki úgy ír le valamit, mintha azt a másik személy mondta volna.. Annyit írtam hogy ezek még teszt példányok. Meg kell várni a végét. Majd ha megjelenik és tényleg sorra fognak behalni a készülékek akkor mehet a cirkusz.
Addig meg teljesen fölösleges hisztéria keltés.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#117) joey04 válasza Fecogame (#112) üzenetére


joey04
titán

Remélem nem lesz igazad a töltéssel kapcsolatban. Majd maximum ha megvalósul az, hogy elég belépni egy szobába pl és már töltődik is az egész. De jelen formájában nekem használhatatlan, hiszen nem tudom közben használni a telefont.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#118) burriebonz


burriebonz
tag

Azért érdekes ez az egész, kiküldenének egy halom cuccot világszinten olvasott tesztekre miközben tudják hogy akár pár hajtástól is lerohadhat a kijelző? Valahogy nehezen hiszem... Az meg már más tészta hogy levakarható a fólia, akár írja akár nem, a nagyérdemű közönség úgyis megpróbálja előbb-utóbb felkaparni mer há ott van! :U

(#119) #24536576 válasza 7Heads Drago (#113) üzenetére


#24536576
törölt tag

És szerinted a Samsungnál csak 1 féle prototípus volt, igaz? Gyanítom azért ezzel jöttek ki, mert tudták, hogy melyik tervüket fogja bemutatni a Vavej. Azért azt ne felejtsük el, hogy a Hua nem gyárt kijelzőt, nem is fejleszt, csak dicsekszik, mintha az övé lenne(hacsak a BOE nem hozzájuk tartozik) . Ellenben a Samu nem kevés pénzt ölt bele az évek során, mégse akart még kijönni vele, szerintem nem véletlenül. Kíváncsi leszek, hogy a "Huawei megoldása" mennyit fog bírni.

[ Szerkesztve ]

(#120) somogyib válasza joey04 (#117) üzenetére


somogyib
őstag

"hiszen nem tudom közben használni a telefont"

Konnektor->kábel->telefon, mindkettő így működik.

Én pl. sokszor szoktam asztalra letéve használni a telefont és úgy pötyögök rajta, tehát ilyen esetben végeredményben tök mindegy hogy vezetékes vagy vezeték nélküli a töltés. Hívás esetén meg vezetékes töltésnél is leveszem a kábelről (persze ez csak egyéni preferencia, lehet más máshogy használja).

[ Szerkesztve ]

(#121) mjani1172


mjani1172
addikt

Vicces, hogy a 2000 dolláros telefon így szétesik egy hitvány fólia miatt.
Persze lehet mondani hogy ez szerves része de nem így kellett volna megoldani.
Örüljenek, hogy ez most történt, és nem akkor mikor már minden menő afroamerikai rapper bevásárolt volna belőle és tele lenne vele a média.

(#122) Hallosz válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Hallosz
senior tag

Elsősorban (2#) te kellesz, hogy másodiknak írhass a hozzászólásnak látszó badarságot.
Jöhet a magyarázkodásod: 3...2...1.

Mert lakni, muszáj.

(#123) hemaka válasza mjani1172 (#121) üzenetére


hemaka
nagyúr

Par nap es launch, hamarosan kiderul mi lesz veluk.

(#124) judas13 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


judas13
addikt

Ez béta meg én megmondtam, meg ilyenek! ;]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#125) hankock


hankock
tag

Én a Xiaomi és a Huawei megoldását sem értem.
Hiszen ha becsukva feszes, akkor kinyitva gyűrött lesz, ha meg kinyitva feszes, akkor becsukáskor el fog szakadni.

(#126) Depression


Depression
veterán

Én nagyon várom, hogy átlag ember is vehessen ilyet. Addig kinövi a gyermekbetegségeket is. Szerintem mindenképp ez a jövő.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#127) #33253120 válasza joey04 (#117) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ilyesmire gondolsz?
[link]

(#128) joey04 válasza somogyib (#120) üzenetére


joey04
titán

Én pl. sokszor szoktam asztalra letéve használni a telefont és úgy pötyögök rajta, tehát ilyen esetben végeredményben tök mindegy hogy vezetékes vagy vezeték nélküli a töltés.

Hát én meg nem. :)

Hívás esetén meg vezetékes töltésnél is leveszem a kábelről

Hát én meg nem. :)

persze ez csak egyéni preferencia, lehet más máshogy használja

Pontosan. Ezért mondtam, hogy nekem használhatatlan ebben a formában. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#129) forgonati válasza ghiottone (#96) üzenetére


forgonati
őstag

Olvasni kellene nem a képeket bedobálni mert ennek nem sok értelme. Mondták/írták hogy a tesztelésre kiküldött cuccokon nem volt ez a felirat. Ráadásul az egyik tesztelő készülékén MAGÁTÓL kezdett el elválni a fólia a sarkán, ebből joggal gondolta hogy nem a kijelző szerves része. Ez a text egy szolgáltatónak kiküldött példányon volt, ami vélhatően már egy retail termék.

Keelah Se'lai!

(#130) 7Heads Drago válasza #24536576 (#119) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sőt telot se gyártanak azt is mind lopták. :O
Szerencsére engem nem érint ez forma, az ár meg méginkább távol van tőlem.
Amúgy pont úgy beszélsz mintha a samu mindent maga csinálna és soha semmit se vesz mástól. Tudtommal a samu is használ-használt más kijelzőt, szenzort is.
Huawei: Valahogy nem emlékszem rá hogy bárhol is verték volna a mellüket, hogy az övék a kijelző. Linkelnéd esetleg...
Lopásról: gondolom nem egy huaweies volt bent a samu gyárban. És te mint telo gyártónak oda hoznak valamit eladásra, kíváncsi lennék rá mit mondanál. A nagyoknál eléggé megy az ipari kémkedés. És nyilván mindenki a legnagyobbaktól szeretne. Rengeteg bírósági ügye van szinte mindnek. Az Applenak most ért véget egy.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#131) 7Heads Drago válasza joey04 (#128) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1
:)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#132) KoNZoLik@ válasza Depression (#126) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Miért ne vehetne,van aki az àjfonra is kiad 500K-t részletre természetesen,ez sem lesz sokkal drágább😄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#133) troviko


troviko
senior tag

Vajon kipróbálták a hajlítgatást szélsőséges időjárási körülmények között is? Értsd -20 fokban, vagy ha a meleg szobából kiviszed a hidegbe, vagy fordítva...

https://www.oldtech.hu/

(#134) Parallaxis válasza tuki2200 (#6) üzenetére


Parallaxis
addikt

A telefon gyári fóliáján rajta van, hogy a felső réteget ne húzza le senki

Nem, több helyen is említették, hogy sehol nem volt figyelmeztetés arra, hogy ez a fólia nem eltávolítandó, ráadásul 1 esetben azért húzták le, mert eleve a széleknél elvált a kijelzőtől, ezért is gondolták úgy, hogy eltávolítandó.

Arról nem beszélve, hogy az, hogy a képernyő szerves részét képező fólia elválik és kézzel simán lehúzható, az igen súlyos tervezési és gyártási hiba.

Ezen nincs mit szépíteni.

(#135) #25224704 válasza Polarstar (#19) üzenetére


#25224704
törölt tag

Ez egy státusz-szimbólum eszköz lesz, nem kell működnie.
Étteremben, vacsoránál kiteszik az asztalra aztán mindenki látja, milyen kasztba tartoznak.
Egyébként csúnyának tartom a középső kávát. Olyan, mintha 2 telefont összecelluxoztak volna...

(#136) tibaimp válasza Fecogame (#112) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Igen, és ki is halt mostanára" -- ez erős túlzás....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#137) Stanbacsi válasza vanye (#108) üzenetére


Stanbacsi
tag

Ha nem tudnám, hogy a kijelző része, akkor lekapnám. Ha igen, akkor szólnék, hogy van egy kis gond... :K

Amúgy nem lenne rossz ez a hajlítósdi, csak hát még gyerekcipőben jár a dolog. Nem kell csodálkozni itt még semmin szerintem. Az lenne a legjobb megoldás, ha nem kapkodnának, hogy minél hamarabb lóvét kéne csinálni a dologból. Csak hát be van fosva az egyik a másiktól, hogy nehogy már hamarabb legyen mint nekünk... :N

(#138) tom_87 válasza #25224704 (#135) üzenetére


tom_87
tag

+1

Nekem is ez jutott eszembe már a bemutatónál. Olyan mintha a kijelző "tartaná egyben" a bal és jobb oldali készüléktestet.

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#139) Jeanne d'Arc

A negatív reklám is reklám, de azért ez cinkes.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#140) Carlos Padre válasza .LnB (#14) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát a Note 7 után én elég szkeptikus vagyok a Samsung termékekkel, főleg az előzetes minőségteszt miatt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#141) m1lan válasza Narancskoma (#49) üzenetére


m1lan
őstag

Ilyen alapon melyik gyártó mondhatja magát jogosan prémiumnak?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#142) markknight


markknight
veterán

Ha sokan veszik és felülünk a hype vonatra, akkor 2000 dolcsi lesz a jövõ telefonja és 6 hónapot sem fognak bírni, nemhogy 2-3 évet. Idõzítet bomba már a kibontás pillanatától. Én ebben nem akarok részt venni, isten óvjon minket ettõl a hülye origamitól. A kijelzõket nem erre találták ki, akárhogy nyomják. Ez a hajtogatás az elsõ nap után olyan mintha használt kotont akarnál használni újra meg újra.

Remélem az Apple villant valamit, ami lemossa ezeket a termékeket.

[ Szerkesztve ]

(#143) kajtartomm válasza ghiottone (#96) üzenetére


kajtartomm
újonc

Pl azt, hogy “may cause damage”! 😂😂😂
Ez az állítás már önmagában vicces, mert nem “okozhat”, hanem offolja a kijelzõt.
Ahogyan pedig mások is írták már, a tesztelõk példányán nem volt ilyen fólia. Nézd meg az eredeti unboxing videókat mielõtt kommentelsz. 😉

(#144) #33253120 válasza markknight (#142) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hasonló hiszti ment anno az első szines, majd az első érintőkijelzős telefonoknál is. :)
Majd ez is kiforrja magát.

(#145) judas13


judas13
addikt

Kett(ő)é lett, maradhat?

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#146) _cHAos_ válasza bigsee (#84) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Aki rendelkezik egy minimális mérnöki szemlélettel is, az nem úgy ugrik neki egy eszköz kicsomagolásának, mint hülye gyerek a mosatlannak... :U Egy tesztelőtől ez minimum elvárható lenne...

(#147) markknight válasza #33253120 (#144) üzenetére


markknight
veterán

Ez nem hiszti. Szimpla fizika. Meg ugye te is érzes, hogy a kettõ az nem említhetõ egy lapon? Itt szándékos rongálást kell egy eszköznek átvészelni napról napra.

[ Szerkesztve ]

(#148) Róby


Róby
csendes tag

Szerintem telljesen egyértelmű volt hogy ez lesz... a kijelző csak úgy hajlítható ha fólia az alapja... puha műanyag... karcolódik LYUKAD szakad nyúlik.... ezt a benne futó vezetők soha az életben nem fogják bírni :W
Ilyenkor az fogalmazódik meg bennem hogy “mire gondolhatott a szerző?!” :F
Elhiszem hogy laboratóriumi környezetben tudják kicsit hajlogatni óvatosan hogy ne haljon be azonnal... de szerintem fizikai képtelenség ebből tartósat gyártani... bár igaz hogy nagyon állatul néz ki :C

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

(#149) Ijk válasza Róby (#148) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem is értem mit kepzeltek a samsung mérnökei, inkább hagyatkoztak volna a forumozok műszaki tudasara a fejlesztésnel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#150) nullpoint válasza Ijk (#149) üzenetére


nullpoint
senior tag

Úgy tűnik a samsungnál nem hallottak arról hogy a ma ismert anyagok mindegyike a hajlítgatástól előbb-vagy utóbb eltörik, de jellemzően előbb. Most legalább megtapasztalták.

Bár elképzelhetőbb az a verzió hogy a mérnökeik megmondták hogy ez így szar lesz, (remélem olyan mérnökeik vannak akik ezt mondták), de az egy agysejtű marketingeseik mégis áttolták a gépezeten ezt.

Szóval ja, bizonyítást nyert hogy az itteni fórumozók is jobban tudták azt hogy ebbű" baj lesz, mint a csamcsungék.....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.