Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kanczy


Kanczy
veterán

Hiába kísérleti / úttörő technológiáról van szó, kétezer dollárért ezt nem engedheti meg magának a Samsung. Hatalmas blama, bár valószínűleg nagy hatása nem lesz a Samsungra. Visszahívnak egy rakás telefont, sűrűn elnézést kérnek, oszt' uff.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Egyrészről nagyon örülök, hogy ez a samsunggal történt másrészről meg szomorú vagyok. Szerintem az összehajtható telefon egy jó irány és nekem nagyon tetszik is, de most megint jöhetnek az okosok, hogy ez béta meg én megmondtam, meg ilyenek.... :DDD :O

hogy is szokták : 1,2,3...

(#3) forgonati


forgonati
őstag

Nincs még ez kész nagymértékű gyártásra szerintem. Eleve aggályos már az is, hogy középen hogy fog az a plasztik burkolat kinézni 1 év után, pár ezer hajlítástól. Az, hogy ennyi pénzért pár nap alatt megy tönkre, rossz vicc. El lett sietve a piacradobás.

INGJOKE:

De ha egyszer béta... Akkor mit mondjon az ember? Vagy ha szerinted mondjuk 10-ből a fele elromlik akkor az mi? Pech?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#4) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Várható volt hogy lesznek gondok, ez még gyakorlatilag egy kiadott prototípus. Attól függetlenül persze ciki.
Kíváncsi vagyok a Huawei telefonja ezekután mikor kerül ki a tesztelőkhöz. Nem lennék meglepve ha csúszna.

(#5) Soleco


Soleco
tag

Oké, kisérleti technológia, de azért észre kellett volna venni belső tesztelések során egy ennyire kritikus hibát.

(#6) tuki2200 válasza Kanczy (#1) üzenetére


tuki2200
senior tag

A telefon gyári fóliáján rajta van, hogy a felső réteget ne húzza le senki, mert az a képernyő része. 9 Fold ment tönkre, 7-en lehúzták vagy elkezdték piszkálni azt a fóliát. Azért ez elég user error és elmond valamit a nagy tesztelőkről, mert nem szándékosan azért csinálták, hogy megnézzék mi lesz, hanem ilyen ostobák..

A cikk szándékosan ferdít, vagy csak nem tudnak angolul a mobilarénánál, mert a 3 megnevezett esetből 2, Gurman és Marques is leszedte a fóliát, ez az eredeti Verge cikkbe érthetően le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#7) INGJOKE válasza tuki2200 (#6) üzenetére


INGJOKE
veterán

Remélem kifizettetik velük és akkor már el is adtak 7-t... :D :D :D

forgonati

A samunál az 50% meghibásodás már jó átlagnak számít... :D

[ Szerkesztve ]

(#8) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nagyon nem lepődtem meg. Szerintem nem sok értelme van a hajtogatható kijelzőknek a telefonpiacon, inkább más területeken kéne nyomni.

Megyen!

(#9) ghiottone


ghiottone
nagyúr

4-5 telefonról írtak eddig, amiből 2-nél leszedték a felső réteget, a többi meg behalt. Kár érte, de ez benne van a pakliban. Ez a felső réteg olyan, mint amit az S Active-oknál illetve a Motorola Force modelleknél alkalmaztak - ami tényleg úgy néz ki mintha fólia lenne, de ezek szerint nem eléggé nagy a figyelmeztető felirat, hogy ne szedd le :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#10) Jose73 válasza tuki2200 (#6) üzenetére


Jose73
tag

Ezek a csókák nem egy észlények, az tuti - viszont ezek szerint tökéletesen lefedik az átlagos "buta user" halmaz elég nagy szeletét, tehát ideálisak egy tesztre. :) Ha ez a fólia ilyen könnyen megbirizgálható, akkor ez egyértelműen technológiai baki, ezt nagyon nem így kéne gyártani. Nem vagyok egy szakavatott hozzáértő, de valszeg meg lehetne ezt úgy oldani, hogy ne lehessen azt a fóliát csak úgy lehuzigálni, vagy nem?

(#11) tom_87


tom_87
tag

Már csak az a kérdés, hogy a Samsungnál a kávézgatáson kívül mást is csinálnak a tesztmérnökök? Vagy az is lehet, hogy ismételten a menedzsment erőltette a piaci bevezetését a telefonnak...

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#12) tuki2200 válasza INGJOKE (#7) üzenetére


tuki2200
senior tag

Küld minden elrontott eszköz helyett új készüléket a Samu. De nemtudom, hogy a mobilaréna ismételt Blikk színvonala a rosszabb, vagy az emberi ostobaság..

(#13) Balzak83 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Balzak83
senior tag

You must be fun at parties :C

(#14) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem hiszem el, hogy ez a belső teszteken nem jött elő. Ilyen egyszerűen nincs egy ekkora cégnél.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) tuki2200 válasza Jose73 (#10) üzenetére


tuki2200
senior tag

Szerintem eleve hülye aki 2000 dollárt ad egy telefonért, de talán ez egy szűrő is, hogy csak az férhessen hozzá aki van annyira értelmes, hogy a keresete megengedi. Ilyen árrál nemhiszem, hogy néptelefonnak szánják.

Amúgy szerintem is hülye megoldás, kiváncsi vagyok a Huawei-én van-e ilyen.

(#16) mackoman


mackoman
tag

A50teszt híjján vettem egy HUAWEI p20at,Samsung így járt ......

(#17) Jakesz


Jakesz
őstag

Szóval kiadtak egy 2000 dolláros terméket úgy, hogy kvázi nem is tesztelték? Mert, ha ez ilyen, akkor pár hajlítás után már tönkremegy. Vagy látták ezt ők is, csak legyintettek rá, mondván, hogy első generációs bétaszéria, annak jó lesz így is... Agyam eldobom, mondom ezt Samsung pártiként.

(#18) GoldhandRent válasza tuki2200 (#6) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ez a Marques.. Sok ismerős nyomatja, h őt nézi, meg milyen jó.. Nekem sosem volt szimpi, a "20 legjobb bármi" videóiban is egyértelmű, hogy számára/szerinte melyik a nyerő..holott neméppen... namindegy...
De most bebizonyosodott SZÁMOMRA, hogy fixen degenerált :U :D

-

(#19) Polarstar


Polarstar
nagyúr

dizájn szar.....

Nincs erre más szó.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20) forgonati válasza mackoman (#16) üzenetére


forgonati
őstag

Tele van A50 teszttel a net. Ha meg csak az alapján veszel/nem veszel meg egy telefont mert van/nincs róla teszt a MA-n akkor buta vagy, már ne haragudj. Engem ha érdekel egy telefon, elolvasok 3-4 tesztet róla (és pont nem a MA teszt lesz közülük a legrelevánsabb számomra az tuti) olvasok fórumokat, stb. De azért nem venni telefont mert nincs róla teszt MA-n... Pfff

Keelah Se'lai!

(#21) Juhaszatti válasza mackoman (#16) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Pedig már tesztelésen van itt is, korábban is írták Bogék. Ha más teszt nem jó. De egy középkategóriás helyett vettél egy felsőt, szóval valószínűleg nem jártál rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#22) forgonati válasza GoldhandRent (#18) üzenetére


forgonati
őstag

Vannak jó videói, de tény hogy én is inkább MrMobile-t vagy Flossy-t nézem. Valakinek, aki ennyi cuccot tesztel, millió telefon megy át a kezén, értelmesebbnek kellene lennie. Mert hogy az átlag jóskapista aki sosem látott okostelót megpróbálja lenyúzni róla a fóliát, az még talán oké. De MKBHD? Fura.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#23) somogyib válasza tuki2200 (#6) üzenetére


somogyib
őstag

Ha az a fólia a képernyő szerves része de lehúzható, az szerintem egy részről gyártási error is nem csak user hiba.

[ Szerkesztve ]

(#24) INGJOKE válasza Juhaszatti (#21) üzenetére


INGJOKE
veterán

A valószínűleg és a rosszul szót nyugodtan húzd ki és a nem szó helyet írj egy "jól"-t. :DDD

(#25) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Attól hogy leszedik a fóliát miért megy tönkre? Mi van ha karcos lesz és cserélni kell? Vagy felvállik a széle?
Remélem bele sülnek. Inkább a normál telokkal foglalkoznának.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Azért ez nagyon meredek. Nem mintha akartam volna ilyet venni, de erősen kiábrándító tényező ha akar valaki ilyet vásárolni. Szinte várható volt, hogy elnyíródik a kijelző, de nem ilyen rövid idő alatt.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#27) fornettisuti


fornettisuti
veterán

a Bloomberg munkatársa például lehúzta a kijelzőről azt a fóliát, aminek egyáltalán nem az a szerepe, hogy a karcoktól védje a felületet, hanem a P-OLED megoldás integráns része

amerikai :U

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28) Brett001 válasza tuki2200 (#6) üzenetére


Brett001
aktív tag

Minthogy az is benne van a cikkben, hogy a kereskedelmi forgalomba kerülő telefonokon lesz figyelmeztetés, hogy nem szabad a fóliát leszedni, de az újságíróknak kiküldött példányokról hiányzott ez az szöveg. Ez a Samsung sara. Ha egy új cuccot kibont az ember az az első, hogy veszi le a védőfóliát automatikusan.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#29) Juhaszatti válasza INGJOKE (#24) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Direkt fogalmaztam így, mert azért nagyon más célközönségnek szól a 2 telefon. Más méretkategória, a P20-ban az A50-hez képest nincs jack, micro SD, 5.0 Bluetooth, kisebb az akksi, "csak" IPS, viszont van notch, szóval designban is markánsan eltérnek.
Valószínűleg fordítva is lehet egy ilyen listát írni, szóval nagyon nagyon másnak szól a 2 telefon, egyéni preferencia kérdése hogy kinek mire van szüksége. :) Nem egymás alternatívái ezek, ezért is érdekes is hogy 2 ennyire különböző mobil közül választott.

[ Szerkesztve ]

(#30) INGJOKE válasza Brett001 (#28) üzenetére


INGJOKE
veterán

Volt olyan kolléga aki a régi nokiájáról szikével levágta a kis lehúzófület és évekig a gyári eldobhatós fóliával használta... :D

(#31) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ha csak így le lehet szedni az nem jó dizájn.
A lehető leginkább felhasználóbiztosra kell(ene) gyártani a termékeket.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#32) nozs23 válasza mackoman (#16) üzenetére


nozs23
addikt

Lehúzhatják a rolót. :D

(#33) 7Heads Drago válasza mackoman (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De ne már!!! Máris zuhannak a Samu részvényei.... :DDD

Ne legyen igazam, de kétlem hogy a Huawei megoldása is hiba mentes lenne.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Azt nehezen tudom elhinni, hogy nem tesztelték a hajlítható kijelzőt. Inkább azt tudom elképzelni, hogy a tesztelésnél valamilyen tényezővel nem számoltak. Talán a hőtágulással? A Huawei mobilja ellenkező irányba hajlítható. Ráadásul nagyobb ívet ír le a kijelző a hajtásnál. Nem kizárt, hogy annál nem lesz ilyen gond.

Redmi Note 9 Pro

(#35) zorzy4


zorzy4
őstag

Ha valami a kijelző része, miért eltávolítható!?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36) Straw válasza Polarstar (#19) üzenetére


Straw
senior tag

Viszonylag egyértelmű volt hogy azzal a kicsi hajlítási sugárral a kijelző nem fog sokáig életben maradni. Nem is értem hogy gondolták...

42

(#37) oszi666


oszi666
őstag

azért annyi eszük lehetne, hogy azt a fóliát úgy rakják oda hogy ne lehessen eltávolítani :D

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#38) noro79


noro79
tag

:C :DD

(#39) hito válasza mackoman (#16) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem ettől a bejelentésedtől a Samsung részvények zuhantak is vagy 50%-ot. Jól kibabráltál szegényekkel. Na mind1, egy áthidaló kölcsönnel csak túlélik valahogy.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#40) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Oda van irva nagybetüvel mindenhova, hogy ne húzza le a fóliát. Elvileg már küldtek nekik csere készüléket.
Amúgy undoritó egyesek mit művelnek itt kommentben.

(#41) Ricardo válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

"Egyrészről nagyon örülök, hogy ez a samsunggal történt"

Ez miért is jó neked? nem szereted őket ez eddig ok. nem veszed a termékeiket. de ez a rosszindulat miért kell?

(#42) 7Heads Drago válasza Ricardo (#41) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert legalább ennek örülhet. Másnak már nem tud... :DDD :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) WiZARD


WiZARD
addikt

A Samsung belső emberei nyilván jó ideje napi szinten használják, tesztelik a telefont.
Ezen kívül videó is van gépről, ami hajtogatja, és teszteli mit bír.
Ha valóban reális lenne, hogy 2 nap alatt tönkremegy, akkor nyilván nem adnák ki tesztre, mert előre tudják hogy ez a vége.
Főleg a leszedett fólia bőven user error.

Amúgy nekem pont ez a fólia rész a fő félelmem ezekkel a hajlított telefonokkal szemben.
A puha felületű (régi, nem kapacitív elven működő) kijelzők karcolódnak. A többség fóliát tett ezekre régen is.
Ez a Huawei esetén még hatványozottabban gond lehet, ahol ráadásul kívülre kerül a hajlított, minden külső hatásnak kitett felület.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#44) doooo válasza .LnB (#14) üzenetére


doooo
veterán

Pontosan ezt gondolom én is. Sőt, az MWC-n is napokig nyitogatták, mutogatták őket, mégsem történt ilyen, ha történt is, azóta elháríthatták volna a problémát... Nagyon furcsa. Mindenesetre nem biztató jel a hajtogatható mobilokra nézve, bármely gyártóról is van szó (főleg ha többen a Samsungtól lopták a technológiát), bár azért illene megvárni konkrét válaszokat a problémával kapcsolatban.

(#45) INGJOKE válasza Ricardo (#41) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem értem a kérdésed lényegét. Hisz leírtad a választ is... :D

(#46) Pete55555 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem jött be, nem úgy szokták..
3,2,1 - így....

És lehet azzal a f*szsággal jönni, hogy jaj hát de így fejlődik a technológia... Stb. Rendben, fejlődjön. Fejlesszék ki teszteljék le, aztán ha 10-ből 8 nem romlik el 2 nap alatt akkor sózzák rá a parasztra 600.000-ért.
Ennyi pénzért én nem leszek béta - mit béta, alfa tesztelni!

Szerk.: Ja, ha az egész dolog azért van, mert lehuztak a fóliát, akkor meg van a véleményem a profi tesztelőkről...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#47) whatwhatwhat válasza tuki2200 (#6) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

De az a cím, hogy "Pár hülye szétszedett egy telefont és csodálkoznak, hogy tönkrement" nem hangzik olyan jól, mint az hogy "Napok alatt tönkremegy a 2000 dolláros Galaxy Fold, a samsungnak ezzel vége".

[ Szerkesztve ]

(#48) chris-v válasza Ricardo (#41) üzenetére


chris-v
senior tag

Mert magyarok vagyunk és így szoktuk. Tudod, "dögöljön meg a szomszéd lova is" :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#49) Narancskoma


Narancskoma
tag

Prémium márkának, és úttörőnek tartja magát a Samsung, és ezzel is magyarázzák a magas árukat. Nincs is ezzel baj. De ilyet akkor nem engedhet meg magának.

(#50) #24536576 válasza Ricardo (#41) üzenetére


#24536576
törölt tag

Inkább semmi. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.