Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

Nekem a holnapi lesz az utolsó munkanapom a jelenlegi helyemen. 10 év után mondtam fel :)
Bízzunk benne, hogy felfelé haladunk ;)

(#2) N€T0X|N válasza rover45 (#1) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem már csak felfelé van. :D

Sent from my keyBoard

(#4) marilllyo


marilllyo
veterán

Nem kellett semmit csinálni?
Ismerős az érzés...
Olyan helyen dolgozom ahol kb. nézek ki a fejemből egész nap. Viszont a fizu ehhez képest egész jó és szabadidő is van bőven. De én valahol akkor is haszontalannak és időpocsékolásnak érzem. Ez pedig kicsit olyan...demotiváló.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5) Dr. Romano válasza marilllyo (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csak nem kolléga? :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) dlaj


dlaj
őstag

nem csak unatkozni fogok egész nap (az is szar egy idő után)

Csak nem biztonsági őr vagy? (Nem szégyen az! :) )

(#7) N€T0X|N válasza #20749568 (#3) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A jelenlegi helyzetből ez mégis igaz. Persze, lehetnék munkanélküli, meg minden, de azt most nem veszem figyelembe, hiszen van állásom és lesz is.

dlaj: nem, rendszergazda. :)

Sent from my keyBoard

(#8) dlaj válasza N€T0X|N (#7) üzenetére


dlaj
őstag

Esküszöm, ez is egy tipp volt, csak nem akartam ezt is írni.
Nálunk is lógatják a lábukat sokszor, viszont el tudom képzelni, hogy vannak cégek ahol sok dolguk van.
(Ezek szerint mégsem.)

(#9) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Én is március óta vagyok gyakornok egy nagy cégnél. Viszont az égvilágon nem kell semmit csinálnom es ez rohadtul dühítő. Feleslegesnek érzem magam, es csak feleslegesen ülök ott. De a fizetésre szükség van, szóval próbálom kihúzni valahogy a napokat, de mar utalok bejárni indexet olvasni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#10) egykettő


egykettő
aktív tag

3 éve kezdtem a felmondást és váltások sorozatát, előtte hat évet rendszergarázdálkodtam egy helyen. Mondjuk én nem nagyon unatkoztam soha, mindenhol volt min fejleszteni vagy hobbiból szkript és programnyelveket nézegettem ha munkám nem is volt. A jelenlegi helyen 3 hete vagyok és ez azóta a 3. munkahelyem remélem egy pár évet lehúzhatók itt, nem dicsekvésképp de szakmailag is és anyagilag is egészen más kategóriás pozícióba kerültem. Szóval én mindenkit bíztatnék váltásra és fejlődésre, most nagyon nagy hiány van a szakmában a jó szakemberekből szerintem alacsonyabbra került sok cégnél a mérce, szóval hajrá ;)

N€T0X|N: Neked pedig sok sikert, jó lesz ez, nem baj ha néha kilépünk a komfort zónából :)

[ Szerkesztve ]

(#11) etejedu


etejedu
őstag

Csak nehogy megszokásból bemenj a régi munkahelyedre véletlenül. :P

(#12) petipetya válasza alkatraz3000 (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van felvétel?

"nincs rá lezsóidő"

(#13) alkatraz3000 válasza petipetya (#12) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hmmm jo kérdés, most nem tudok róla.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#14) zolikaDB válasza marilllyo (#4) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hajajj, az nagyon nem jo... De az álom munkahelyet sem egyszeru osszekaparni. Kollegam mondta nemreg, hogy unalom max, fejlodes nulla. Azt kell kerulni.
N€T0X|N: majd irj, hogy alakulnak a dolgok! Fel a fejjel!

(#15) petipetya válasza alkatraz3000 (#13) üzenetére


petipetya
nagyúr

A helyedre sem?

Ezt viccnek szántam. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#16) N€T0X|N válasza zolikaDB (#14) üzenetére


N€T0X|N
őstag

unalom max, fejlodes nulla. Azt kell kerulni.

Úgy-úgy. Most pont ebből lépek ki. :K

Sent from my keyBoard

(#17) juliabrilke válasza N€T0X|N (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

A legtöbb váltásnál azért mindig van egy kis plusz kp vagy juttatás a háttérben. ;)

A legtöbb ember akit ismerek mindig elégedetlen a fizetésével, többet és többet szeretne. Persze egy kis emelés ezt az érzést átmenetileg csillapítja, de csak pár hétig. :)

(#18) alkatraz3000 válasza petipetya (#15) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

nem tudom még. már agyalok :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) N€T0X|N válasza juliabrilke (#17) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Erre szokta volt főnököm mondani: a pénz a legkevesebb. :D

Sent from my keyBoard

(#20) juliabrilke válasza N€T0X|N (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha viccesre lehet venni a figurát, akkor nyugodtan mond neki, hogy akkor cseréljünk fizetést pár hónapig.
Ezt a kijelentést csak olyantól hallottam eddig, aki több pénzt kapott a munkájáért.

Nagyon is számít, főleg csapaton belül elég nagy feszültségeket tud okozni, ha ugyanazért a munkáért dupla annyit kap.

(#21) sonar


sonar
addikt

Reply to blog:
Ne haragudj, de ha unatkozol az azt jelenti eddigi tapasztalataim szerint, hogy a szakmádban max egy jó közepes lehetsz. Aki profi és a maximumra törekszik annál ez a jelenség nem áll fenn.
Unatkozó rendszergazda, aztán meg rendszerben mindenki admin intézzen el mindenki magának mindent...
Backupok, jogosultságok, gépek, szerverek felügyelete, proxy, normális kábelezés, swtichek routerek normális konfigja... stb mind olyan téma amik legtöbbször a legtöbb helyen el vannak nagyolva, vagy jó magyar szokás szerint 'Jól van az úgy' módon vannak kivitelezve aztán ha beüt a gond akkor majd megy a pislogás.

Nyilván ha a környezet nem túl inspiráló akkor nehéz, de ha egy rendszergazda azt mondja, hogy unatkozik akkor nem végzi jól a dolgát. Nem sértésnek szántam, de eddigi tapasztalataim alapján te lennél az egyetlen kivétel :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#22) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Hajrá. :K

Én 3év után Január közepén váltottam. 15p felmond 18h új melóhely.
Fizetés 2x. Munka mennyisége váltózó. Majdnem mindig van mit csinálni.
Na meg a 3 műszak varázsa. 3 műszakra 2 gépbeállító. Az volt a copás 3 hétig.

(#21) sonar Viszont van az örök érvényű mondás. ,,Ami működik azt nem kell baxogatni."
Más kérdés ha van idő, vagy nem kell 7/24 készenlét.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#23) zolikaDB válasza Klaus Duran (#22) üzenetére


zolikaDB
veterán

De te ott gepbeallito vagy, vagy forgacsolo?

(#24) N€T0X|N válasza sonar (#21) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Egyáltalán nem haragszom, mert nem ismered a helyzetet, ami itt van. Emiatt nem reagálnék a feltételezéseidre, de a "jó magyar szokás szerint" mégis zavar. Én lelkiismeretesen csinálom azt, ami a feladatom.

Sent from my keyBoard

(#25) Klaus Duran válasza zolikaDB (#23) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Elállító ;]

Előző helyen pedig mind2

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#26) etejedu


etejedu
őstag

Ha már kezd populáris lenni ez a bejegyzés érdekelne jár e erre vegyésztechnikus vagy hasonló pl laboráns. Megkérdezném mennyi a fizuja mrrt most nagyon nincs viszonyitási alapom vagyis csak a sajátomhoz tudnám mérni. Privi is jÓ!

(#27) Viszlát


Viszlát
addikt

Sok sikert az új melóhoz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28) szupermacs


szupermacs
veterán

Hajrá! Szeretem az ilyen bejegyzéseket, mindig elgondolkodom rajta, amin már fél éve: nekem is lépnem kellene, de nem találok jobbat.
Örülök, hogy neked sikerült!

(#29) Mokó válasza szupermacs (#28) üzenetére


Mokó
aktív tag

Sok sikert,én kb 2 hete vagyok itthon,megmondtam a cégnél,majdnem kanállal nem tudok levest enni!

(#30) szupermacs válasza Mokó (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

A végét nem nagyon értem.

(#31) Klaus Duran válasza szupermacs (#30) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

fizetésre utalt szerintem.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#32) #41635072 válasza alkatraz3000 (#9) üzenetére


#41635072
törölt tag

rózsaszín? ;]

(#33) Klaus Duran válasza #41635072 (#32) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ha nem tartott vele az más kérdés.
Ha van pénz akkor máshogy is megoldható. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#34) zolikaDB válasza Klaus Duran (#25) üzenetére


zolikaDB
veterán

De ez itthon van, nem?
És miket állítasz el? Eszterga, maró? Illetve hogy történik? Jenő áll a gépnél, nézi, ahogy te megírod, lejön az első jó darab, aztán nyomjad fiam? Milyen vezérlők vannak, illetve tengelyek száma max? :DDD

(#35) alkatraz3000 válasza #41635072 (#32) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem tudom.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) Stanlee válasza juliabrilke (#17) üzenetére


Stanlee
őstag

A mostani munkahelyemen kevesebbet keresek, mint az elozo helyen. Kb. 150 euroval kapok havonta kevesebbet. Ezert cserebe heti 60 ora helyett csak 30-at kell dolgoznom :-) Szoval engem nem a penz motivalt...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#37) toeki válasza juliabrilke (#20) üzenetére


toeki
senior tag

nem érted benne a szóviccet ;)
a pénz a legkevesebb

(#38) Egon válasza Stanlee (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja, csak azért az nyilván nem mindegy, hogy 1.000 EUR helyett keresel most 850-et, vagy 10.000 helyett 9.850-et... ;] ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) N€T0X|N válasza toeki (#37) üzenetére


N€T0X|N
őstag

:K

Sent from my keyBoard

(#40) shteer


shteer
titán

Grat és sok sikert!

..szerintem jónak tűnik

(#41) Mokó válasza szupermacs (#30) üzenetére


Mokó
aktív tag

Igen a fizetésre is utaltam,ami eleinte jó volt.Csak aztán jött a viszünk más pozicióba dolog,több munka nagyobb felelősség.Lényegében fizetési kategóriát is lépnem kellett volna.VOLNA.Ez nem történt meg,csináltam a dupla munkát,ugyanannyiért amennyivel kezdtem...Hát mondom én ezt mégegyszer nem fogom végigcsinálni,hogy hitegetés meg mézesmadzag,nem most jöttem le a falvédőről....Röviden ennyi,gyakorlatilag meg pont holnap megyek interjúra.Háát reméljük.Mondjuk azt is templomban kell már...

(#42) Stanlee válasza Mokó (#41) üzenetére


Stanlee
őstag

Az egyik elozo munkaadom is ilyen volt (nemet ceg, kanadai tulajdonossal). Mindenkit nevezgettek kifele mindenfele managernek, meg team leader-nek, de a fizetese senkinek sem valtozott, csak a munka lett tobb. Nekem is ajanlgattak mindenfele poziciokat, meg milyen jo, hogy nagyobb felelosseggel jaro posztom lesz, de a fizetesemeles az kizarva, mert iden mar nincs ra keret. Mondtam is nekik, hogy ha iden nincs cash, akkor jovore sem lesz, es ha most nem kapok tobbet, akkor nem lesz fizetesemeles soha. az ilyen helyet jobb, ha az ember mielobb otthagyja.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43) Klaus Duran válasza zolikaDB (#34) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nagy széria, fanuc 31, horizont. 4 tengely, gép pakolók vannak, Bkéscsaba, programok megvannak, vagy a meglévőn kell csak kicsit módosítani.

Debrecenbe megy 2db zsírúj mori, nvx5100 + esztergamaró talán ntx.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#44) juliabrilke válasza Stanlee (#42) üzenetére


juliabrilke
addikt

De hülyét tudok kapni az ilyen kamu szövegtől.

Nagyobb felelősség, kihívás, munka tapasztalat és ez milyen jó neked, mert minden csak miattad történik. Pénzt nem kapsz érte, mert vagy olyan marha, hogy az ezévi (és a következő 5 évre számított) fizuemelésre sajnos nincs keret dumát benyakalod. (amit természetesen már kiosztottak másnak, csak nem merik bevallani.
De te megkapod a kihívást, XP-t és mindent, legyen elég ennyi.

(#45) sonar válasza Stanlee (#42) üzenetére


sonar
addikt

Nem biztos, hogy jól döntöttél, hogy nem vállaltad el a jobb pozicíót.
Váltásnál a HR-s csajok előbb letérdelnek ;)

(hány meg hány dilettánssal találkozok nap mint nap akik felelős pozicióban vannak, de fogalmuk sincsen, hogy egy egyszerű feladatnak hogyan álljanak neki)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46) Klaus Duran válasza sonar (#45) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nagyobb probléma az hogy minden főnök lefele osztja a munkát és a felelősséget. Ezek szerintem csak dísznek vannak. Most is velünk üzengetnek mert baxik bent lenni, és még azt se tudja ki mikor van bent, pedig ez lenne a dolga. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#47) zolikaDB válasza Klaus Duran (#43) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es ha minden gep megy, mit csinalsz? :)
Privatba: hova jonnek Debrecenbe Morik? Es ezt az infot honnan tudod? :)

(#48) Klaus Duran válasza zolikaDB (#47) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Olyan nincs. Mindig van valami méret, vagy géphiba. Vagy rosszul rakjak be a darabot és szerszámtörés. 2 óránkén mérés, olaj és emulzió utántöltés. Mindig van valami.

És tanulás az év végi vizsgákra. (érettségi 1/2)

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#49) szupermacs válasza Mokó (#41) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem személyesen tapasztaltam, de ismerős helyzet. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.