Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phvhun


Phvhun
őstag

Oh, erről a gamboy advance jutott eszembe. volt az általáos suliban az osztállbyna egy srác, akit kb mint a legyek rajongtak körbe mindenkik, hogy "hadd játszak vele 5 percet, léciléci"

(#2) kovsol


kovsol
titán

Egy N-gage -t én is nyúztam anno :B

May the Force be with you!

(#3) TommyX_


TommyX_
őstag

Jó írás lett.

Nekem először 2006-ban lett egy full dobozos N-Gagem.
Használatával nem volt gond, a telefonálás vele max csak másoknak volt érdekes. :DDD
1-1.5 év után eladtam.
Később persze beszereztem egy másikat, mert úgy gondoltam ezt a telefont meg kell őrizni az utókornak. :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#4) Elims válasza TommyX_ (#3) üzenetére


Elims
veterán

Nekem egy picit előbb,de nem volt dobozos :-/ csak töltő és telefon.Elég jutányos áron jutottam hozzá..
A telefonálás tényleg mosolygós volt az "elefántfüllel". :-)
Emberek között én inkább normálisan próbáltam tartani,így alig hallottam a másik felet,csak egy kicsit billentettem rajta amikor nem hallottam semmit.

Tény,hogy nagy alkotás volt!
És ez az első kiadás szerintem szebb volt mint a qd.

(#5) rbence


rbence
senior tag

Én imádtam az ngage-emet,amíg tönkre nem ment,szerintem remek kis eszköz volt a maga nemében a CMR a Tomb Raider is nagyon jó volt,de a One-nak volt a legkomolyabb grafikája :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#6) TommyX_ válasza Elims (#4) üzenetére


TommyX_
őstag

Így van, szerintem is jobb a sima N-Gage, mint a QD. :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#7) elistvan


elistvan
senior tag

A Nokia 3300 kimaradt a felsorolásból (5510 volt az első telóm és a 3300 a második). Mindig is szerettem az ilyen többfunkciós készülékeket.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#8) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Nagyon nagy köszi a cikkért, csupa nosztalgia! Akkoriban egész nyáron dolgoztam, hogy megvehessem a QD-t, imádtam! :K A kezdőlapom akkoriban a nokiaprogramok.hu volt, külön napi program volt a vadászás az új programokra. :D Aztán 1-2 év múlta csináltam egy buta cserét, elcseréltem egy fényképezős Sharp (talán gx31) telefonra. :W Majd rá egy kis időre sikerült szereznem egy PSP-t, arra is csak jó szívvel tudok gondolni. Elnyűhetetlen volt.

A cikkben emlitett telók meg egy másik kategória, mennyire vágytunk azokra is. :P 7650 volt is, hát lehetett vele villantani. :Y

(#9) Freiherr


Freiherr
őstag

Hát igen,itt még a Nokia tényleg a csúcson volt,rohadt jó telefonokat dobtak piacra.

XXX

(#10) Maxentius


Maxentius
addikt

Ah, a régi időszak, amikor N-Gage játékokat hekkelgettünk 3650-re... nosztalgikus hangulatom lett az írástól. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#12) Peterson_


Peterson_
addikt

Köszi az írást, igazán élvezetes volt olvasni :R
Emlékszem annak idején, mikor nekem még asztali PC-m sem volt, az egyik pénzes kisgyerek a faluban egy ilyennel villogott, naná hogy sárgultunk rendesen.
Nekem nagyon tetszett a kicsit egyoldalú kivitelezés ellenére is.
A teljesítménye annak idején meg az állejtős kategóriába tartozott.

Akkoriban nem is, de pár éve, mikor a-cikkben szintén említett- Sony próbálkozás a piacra került, elhatároztam hogy beszerzek egyet.
Most már a második évet tapossa nálam a kis PLAY, csak sajnos nagyon sok csalódást okozott a gyártó hanyag hozzáállása.
Ha mint telefont nézem, alig várom hogy lecseréljem, viszont a kockaságom miatt még mindig nincs a piacon számomra alternatíva. :(
Várok és várok, de kétlem hogy bárki megcsinálná ezt még kicsit jobban.
A Shield egy vicc, a Sony a meglévőt is kinyírta és a tendencia az, hogy egykaptafára készülő bivalyerős tepsiké a piac.
Én örülnék a legjobban, ha lenne rá bármi esély, hogy mondjuk egy éven belül érkezzen egy ezekhez hasonló gamer mobileszköz.
Szerintem lenne rá igény.
Nekem még mellé rengeteg elképzelésem is, csak az a kár, hogy senki nem lesz rá kíváncsi :DDD

Szerk.:
Egyébként a Nokia 3300-t én is hiányoltam kicsit az írásból :B

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#13) RaZroX


RaZroX
addikt

Ó azok a régi szép idők. Mind két N-GAGE-hez volt szerencsém és mindkettőt nagyon szerettem :D Mondjuk a QD-nek nagyon ronda kezelő felülete volt. Emlékszem mennyit nyomattam rajta a Rayman-t ;]

This is the way

(#14) blade zte válasza Peterson_ (#12) üzenetére


blade zte
őstag

Moga pro? [link]

Érdekes olvasmány volt, én még nem nagyon hallottam az ngageröl sokat, zte blade óta okostelefonozok. :D

Mai alternatíva amit fent említettem, a moga pro szerintem. Ugyanan minek psp/psv, meg shield, ha a legjobb alternatíva, hogy azt a telefont használod, amelyiket akarod a konzolhoz. Nomeg a legspórolósabb megoldás is. :K Már aki nem annyira "igényes", hogy ps vita kelljen neki.

Oppo find 7 astro black

(#15) danikollar


danikollar
őstag

Én csak szerettem volna anno N-Gage-et, de végül nem lett belőle semmi.

(#16) perge666


perge666
veterán

De jó ezeket az úgymond "retro" teszteket olvasgatni,szerencsére egyre több ilyen van.:)
Nekem QD volt k.b. 3 éve,/már ekkor is elég régi volt,meg szerencsére olcsó/ de sajnos ekkorra már kicsit elfáradt,és 5-6 hónap után megadta magát.:(
Nagyon szerettem!

(#17) atee


atee
őstag

Valahogy sose éreztem késztetést erre a készülékre. Élőben egyszer láttam és akkor is szörnyülködve nézegettem. Az írást jó volt olvasni róla tetszett. Mindenképp egy érdekes készüléke a mobil történelemnek.
A Nokia 6110 viszont az egyik valaha volt legjobb telefon volt szerintem.

D-day 2002-01-04 01:54

(#18) Kube


Kube
senior tag

A Nokia 3300 nem sokkal előbb jött ki mint az N-Gage, ráadásul a cikkben felsorolt elődökkel ellentétben semmi olyan komolyabb újdonsággal nem szolgált amivel igazán előd lehetett volna, jó a kivitelezés igen. Szóval nem éreztem hogy bele kellene kerülnie. Azért meggondolandó az utólagos pótlás.

Ha már itt tartunk az első N-Gage szerintem is szebb :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#19) perge666 válasza Kube (#18) üzenetére


perge666
veterán

Nekem volt 3300 mobilom is,azt is nagyon szerettem.

(#20) sipeti2


sipeti2
tag

Hatalmas respect a cikkért!
Nekem is volt Ngage-m és imádtam! :DD :DD :DD

(#21) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ngage-em soha nem volt, de a hozzávaló játékokat toltam anno Nokia 6600-án. A többiek leesett szájjal nézték hogy fut a 3D-s Tomb Raider rajta :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) #00137984


#00137984
törölt tag

Megemlékeznék egy másik alkalmazásról ami Sony Ericsson és Nokia okostelefonokra is megjelent és játékkonzollá bővitette a P1i telefonomat. :K PicoDrive a SEGA-t emulálta elég jó sebességgel és az érintőképernyőn való írányitás és funkciók beállitásának lehetősége adott volt még az Android rendszer megjelenése elött. Késöbb más emulátorok is megjelentek UIQ3-ra (Nintendo NES, GBA) és a felemásra sikeredett PSX, ami gyengén ment a P1i-n (a 200MHz-es órajele vagy a kevésnek mondható 166MB RAM mérete miatt). Javás játékot elég keveset használtam, de az Asphalt autós szérián jókat nyomtam. Az UIQ3-ra is elég jó játékokat adtak ki. A golfra még mindig :O emlékezek vissza és a Brothers in Arms-al az FPS játékok is megjelentek erre a platformra. Elég nagy játékcimek érkeztek Symbianra és sajnálom, hogy elveszőfélben van ez a rendszer. Eljárt az idő felette az igaz, de az Androidot sem találom még elég kiérett rendszernek. Amiket olvastam nem gyöztek meg teljesen, hogy olyan játékplatformot hoztak létre, ami egy közepesen erős hardveren (pl. 2mag 1.5GHz-en 1GB RAM-on) tökéletesen futattja a játékokat. Az OUYA mint kezdeményezés jó volt, mint a végeredmény mutatja kevés lett. Idővel kiforrottak lehetnek az Andriodos játékgépek. Egy jó emulátor kell, és mehetnek a romok a memóriakártyára. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Regen erdekelt az N-Gage, de vegul sosem volt alkalmam kiprobalni.
Az utolso handheldem a GBA volt 2002-ben, ami akkor 40 ropiba kerult, es 10-15k kozott volt egy jatek.
Ma mar nyilvan csak mosolygok az egeszen, mert egy 20 ezer forintos androidos telefonon szazszor szebb es tartalmasabb jatekokkal jatszhatunk, es mindossze 5-10 dollarert. De azert a Golden Sun, meg a hasonlo kaliberu jatekok megertek a penzuket.

(#24) Jacak


Jacak
senior tag

2006-ban egy akkori munkahelyi kollégámnak volt ilyenje(v. a QD-verza),nagyon megmaradt bennem,h. milyen szépen szaladt rajta a 3d snake... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#25) perge666


perge666
veterán

Imádtam a Symbiant.
Sajnálom hogy nem gyártanak már ilyen készülékeket.:(

(#26) 1tom


1tom
tag

Az N-gage nagyon jó cucc volt a maga idejében.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#27) Epsylon


Epsylon
aktív tag

Nekem is volt N-Gage-em! :) Az elsők közt. Bemutatták reklámokban ahogy Red Faction fut rajta és nekem rögtön meg kellett vennem! :D
Sajnos már nem emlékszem az árára, de akkor horror összeg volt. A Tomb Raider-t 13.990-ért vettem hozzá külön. Akkor hatalmasnak számított a 176*220-as kijelző. :D Imádtam!

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#28) Fancy-boy válasza Kube (#18) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nekem is volt N-gage-em, a sima változat még 2005-ben. Bár már használtan vettem és nem sokáig volt meg, de szerettem. Egy jól eltalált készülék.

A Nokia 3300 memóriakártyával bővíthető, ami azért akkoriban ritkaság volt S40 vonalon.
Sőt, talán az első volt?

Aztán kb. 1 évvel később a 6230-ban szintén mekkora újdonság volt a bővíthetőség.

[ Szerkesztve ]

(#29) Teszla_


Teszla_
senior tag

Nekem még mai napig van egy dobozos N-Gage-em :)
Anno öcsém születésnapjára vettük, 2005-2006 környékén fizettünk érte 19 ezer forintot, ami nagyon jónak számított szerintem. Talán csak a cd hiányzik a dobozból. Viszont van hozzá egy bontatlan övtáskám, egy System Rush zenei cd-m, 9db bontatlan (One, Pandemonium!, Puyo Pop, Rifts - Promise of Power, Tomb Raider, Tony Hawk's Pro Skater, WWE Aftershock, X-Men Legends, X-Men Legends II) és 1db bontott (Fifa Football 2005) játékom.
Én igazából csak egy párszor használtam (Symbian-os telefonom volt néhány, de legtovább a 9300i-vel bírtam, annyira nem volt a szívem csücske), inkább már csak nosztalgiából van megtartva, az akksik se jók már, amik hozzá vannak, meg egy új elő-hátlapot is elbírna. Gondoltam, hogy beszerzem hozzá az összes játékot amit kiadtak (talán 64db-ot), de nem könnyű feladat, itthon alig-alig bukkan fel egy-egy példány, külföldön pedig egyre drágábbak.

(#30) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Azta... Mekkora teló :)

Megláttam, futás boltba. Pandemonium, Tomb Raider, legjobb játékok voltak, MSN kliens volt Symbianra, abban az időben top teló volt, mai napig megvan mindenestől, karcmentesen.

Ami nagyon komoly élményem vele, hogy profi, betonstabil emulátorok voltak rá.

GBA, Megadrive, GB, stb.

Ezen toltam ki a Wario landet, a Zeldát, meg egy csomó hatalmas címet, nem kellett GB-ra és társaira költeni. :)

Jó cikk, sok ilyet!

(#31) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem is volt par evig egy ilyenem.
Az mp3 lejatszoja is eleg jo volt, meg ugy az egesz szeretheto.
Haveromekkal mennyit jqtszottunk multiban a pathway to glory-val, es a splinter cell-ct-vel.. Na megba colin mcrae...

Kar, hogy megbukott a cucc :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Kube válasza Fancy-boy (#28) üzenetére


Kube
senior tag

A 3650 már bővíthető volt ami jóval előbb jelent meg ezt meg is jegyeztem, mint már írtam a pótlás meggondolandó, de a cikk írásánál nem éreztem annyira fontosnak egy pár hónappal előtte megjelent telefont bemutatni aminek olyan képességei vannak amiket már jóval régebbi telefonokban is láthattunk, mondom egyedül a kivitelezés amit talán meglehetne említeni, de annyira közel van egymáshoz a két telefon, hogy egy butított N-Gagenek is felfogható.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#33) Peterson_ válasza blade zte (#14) üzenetére


Peterson_
addikt

Ismerem, de ez mégiscsak egy "mankó".
De ha más nem marad, lehet hogy ez lesz, pedig hülyét kapok a mappingolástól és hasonlóktól.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) Fancy-boy válasza Kube (#32) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha pontosabban elolvasod a hozzászólásomat, azt írtam S40 vonalon.
Természetesen bővíthető Symbianos telefonok már voltak előtte is.

Én nem szólok bele, hogy mit csinálj, csak megjegyeztem, mert szerintem sokan nem is ismerik a 3300-át.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kube válasza Fancy-boy (#34) üzenetére


Kube
senior tag

Igaz, csak tisztázni akartam véglegesen ezt a 3300 kérdést :)
Sajnos a telefonhoz nekem se volt szerencsém nem egy elterjedt darab az biztos. Azt tudom hogy volt egy teljes értékű qwerty változat is :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#36) mirci18 válasza kovsol (#2) üzenetére


mirci18
addikt

Én is volt 3 db-om is imádtam azt ahogy telefonálás közben megnéztek miatta.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#37) bali93


bali93
tag

Grat, remek cikk lett. :R Egy kis nosztalgia jól esett... :))

(#38) Jacak válasza Kube (#32) üzenetére


Jacak
senior tag

"annyira közel van egymáshoz a két telefon, hogy egy butított N-Gagenek is felfogható."
Hááát,a 3650-esnek közel sem voltak olyan grafikai képességei,mint az N-gage-nek,előbbi volt első symbis telóm,és volt alkalmam összehasonlításra,azt hiszem,a 3650-esnek még nem is volt gpu-ja...

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#39) FoxiestFox válasza Jacak (#38) üzenetére


FoxiestFox
félisten

N-gage-nek sem volt, minden jatek szoftverrendert hasznalt
A 3650-ben kevesebb volt a fizikai ram, ezert nem boldogult minden ngage jatekkal

(#40) Jacak válasza FoxiestFox (#39) üzenetére


Jacak
senior tag

..Kösz az infót,én konkrétan csak arra emléxem,h. az N-gage-en abszolút frankón szaladt a 3d-s játékgrafika... :K

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#41) Kube válasza Jacak (#38) üzenetére


Kube
senior tag

Azt a mondatot a 3300-ra értettem, egyébként igen a 3650 és N-Gage között nem volt sok különbség hardver téren :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#42) PZsolt27


PZsolt27
tag

Mile High Pinball - de szép is volt! :)

Ezt ismerte valaki?

(#43) FoxiestFox válasza PZsolt27 (#42) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja.

(#44) Kube válasza PZsolt27 (#42) üzenetére


Kube
senior tag

Sajnos nekem kimaradt, de az Ashen-től elkezdve elég sok mindent kipróbáltam :) sajnos a Pathway to Glory is kimaradt.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#45) gabe8719


gabe8719
senior tag

A mai napig, immáron kb. 7 éve pihen a szekrényemben egy klasszik N-Gage, mostanában elő-elő veszem. :) A mai napig egy igazi különc, az a legjobb benne, hogy mindig is az volt.. :D

Van mellette egy restaurálási folyamatban álló 3650 a gyári 16MB-os kártyájával ( :D ), azt több mint 10 éve (!) vettem, második telefonként még mindig szolgál. :)

Még a mobilnetet is belőttem rajta, GPRS-en hasít az Opera Mini 1.x-es verziója, de gmailre simán jó..:DDD
Az egyetlen kütyüm, ami SOHA nem hagyott cserben, holott óvatos becslésem szerint is cca. 2000 smst írtam vele, és csak a Jóisten tudja, hogy hány ezer óra beszélgetés van benne... Zokszó nélkül teszi amire való.

(csak sehol a világon nem kapok hozzá újhoz közeli állapotú középrész-burkolatot évek óta.. :( )

(#46) FoxiestFox válasza Kube (#44) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Utobbit mindenkepp megeri potolni, mert a platform messze legigenyesebb jateka a ptg mind a ket resze.

(#47) wolfman


wolfman
veterán

Micsoda telefonok! :D

Javítsatok ki, ha nem jól emlékszem, de a Nokia 5510 még nem mp3-zenéket tudott lejátszani, hanem saját formátumára kellett kódolni azokat! Legalábbis, nekem ilyen emlékeim vannak. Nekem 7650-esem volt, a maga 4mb belső memóriájával, amiből 1,5-öt elvett az oprendszer, így ha felraktam a zenelejátszót (amit nem tartalmazott alapból), akkor egy kb. 2,3mb-os mp3-at fel tudtam rá pakolni, de ekkor már a telefon is szarakodni kezdett a kevés hely miatt. :) Meg az elsők között volt ami Bluetooth képes, de fülessel még nem használható. Aztán haver megvette a 3650-esét, ami már bővíthető memóriája volt, erre fért vagy 15-20 mp3 muzsika, de minőségre az én 7650-esem verte, csak az a fránya fix (kevés) tárhely.

Amúgy az a 7650-es baromi iszonyat jó telefon volt. Minőségi, masszív, szép, viszonylag gyors (akkori gyorsaságok között), okos stb. Mindig mindenki ezt fogdosta és nézegette. Osztálytársaméknál már szinte többet volt mint az én kezemben, mert folyton valaki elkérte. Kinézetre még mind a mai napig baromira tetszik, csak már akkor is nehezményeztem, hogy a méretéhez képest kicsi a kijelzője! Meg persze ma már bazi vastag lenne, de ha mondjuk kiadnák a modern változatát vékonyítva és nagyobb kijelzővel, tuti olyat vennék.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48) wolfman


wolfman
veterán

Meg még annyi, hogy azért az picit érdekes volt, hogy az nGage-re a nagy címeken kívül minden más játék oldalnézetes volt, nem pedig 3D. Jött egyszer haver, hogy neki megvan a PoP. Na mondom akkor kutassad! Betöltötte, elkezde és oldalnézet. Hát mondom, erre még az enyém is képes. :) Jó, az tény, hogy folyamatosabban futtatta, de akkor is oldalnézetes.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#49) Jacak válasza Kube (#41) üzenetére


Jacak
senior tag

Nosztalgikus dolgok ezek a symbis "hőskorszakból",az biztos... :) Én pl. agyonprogiztam a 3650-est,de N-gage-en láttam először rendesen futni X-plore-t,ami akkor még a ProfiMail része volt... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#50) Kube válasza wolfman (#48) üzenetére


Kube
senior tag

Jó hát voltak Gameloft játékok Symbianra, ilyen a PoP is, de azért az N-Gage játékok nagy része messze jobb volt. Szóval maradjunk annyiban hogy az igazi játékok a nagy címűek voltak.

Sok játékot kitudtam próbálni és nagyrészt tetszettek is a nagy címek, de ha már itt vagyunk a Call of Duty nem jött be. Az első küldetés után nem mentem tovább, pedig kíváncsi lettem volna hogy egy az egyben a PC-s missziók vannak vagy csak az első volt az... egyszerűen idegesítő volt a játék, a golyók mindig jöttek de én nem láttam senkit se, szóval nekem ez nem fért össze. Nagy kedvenc a Sims volt, na azt imádtam. Az elején kicsit megijedtem hogy valami PC-s humbukot kapunk aztán jó nagyot csalódtam, nekem nagy kedvencem lett a játék.

(#46) dying_star: ha még az életben egyszer lehetőségem lesz rá pótolom :D

(#49) Jacak: fú az X-plore hehe :D azzal nekem is volt dolgom, fater is imádta. Rendre kötelező volt 6600-án és a későbbi telefonjainkon is.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.