Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Hát ismét egy öregeknek szánt mobil.Nemtudom ki h van vele de én örülök már a próbálkozásnak is.Tekintve h a célközönségnek valóban ezekre a funkciókra van szüksége.A nagyanyám is vígan használ egy ilyen "nagyimobilt":)

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#2) kcsa


kcsa
veterán

utolsó oldalon: "És nagyjából ennyi, a ."

Amúgy ha jól sejtem, megszületett az első kamerás nagyimobil :)

(#3) #92942848 válasza JR.CSé (#1) üzenetére


#92942848
törölt tag

+1

(#4) rep3at


rep3at
őstag

Korrekt kis cucc, a tudása is kellemes (A célkorosztály igényeihez mérten) és a külseje is minőségi, így kell ezt csinálni.

Forward thinking. كرر

(#5) amanoba


amanoba
őstag

hátulról iszonyaosan eltalált a cucc, nagyon bejön, jó dolog a fém hátlap. :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) Zsolto


Zsolto
őstag

Hm, igényes külseje van, főleg a hátlap néz ki jól. A kijelző tipográfiája is viszonylag jól olvasható, bár nagyobb fényerő nem ártana.

A videón megdöbbenve láttam viszont, hogy a billentyűzete nem (!) vagy alig világít. Pedig annak ebben az esetben nagyon erős fénnyel kéne ragyognia, hiszen az öregek pont a kontraszttalan dolgokat látják rosszul, és a videón is látszik, hogy világítás nélkül a billentyűzetek felirata bizony nem valami kontrasztos.

A billentyűzettel kapcsolatos az az (elvi, mert nem fogta a kezemben) fenntartásom is, hogy szerintem a gombokat fizikailag jobban el kéne választani egymástól némi bemélyedő peremmel, hogy tapintásra is elkülönüljenek, pláne, hogy ilyen ratyi a billentyűzetvilágítás.

Vicces a "Rendezvények" menüpont, nyilván az angol "Events" szót fordította így "Események" helyett valaki, a szövegkörnyezetnek/konkrét szituációnak fittyet hányva :U.

Jó, hogy egyre több ilyen készülék van, és hogy a MA be is mutatja őket. :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#7) gaborba81


gaborba81
tag

Nagymama telefon,de drága :D

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#8) gaborba81


gaborba81
tag

Köszi a tesztet! :D

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#9) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz keszulek a celcsoportot figyelembe veve. Es van kameraja is :)

"There is nothing permanent except change"

(#10) Inception


Inception
tag

Milyen futurisztikus külső :DD

(#11) macilaci78 válasza gaborba81 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is drágállom, ennyiért belefért volna egy lámpa is, ha már fényképezőgép van.

És nem kell minden mondatot új hozzászólásban írni, a fórummotor kiválóan kezeli a sortöréseket is. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) 1430


1430
senior tag

Gyorstárcsázás van benne?
Mert nagyapám előbb üti be a hívószámot papír alapú telefonkönyvből, mintsem a telefon telefonkönyvét használja, viszont a gyorstárcsázás megy neki, és a hátlapra van most is ragasztva, hogy ki hanyas gombon van. :D

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#13) csabika16


csabika16
csendes tag

1,5 col-hoz a 220*176-os képernyő az azért elég jó,a hátulját nagyon eltalálták,a kamera azért jó hogy nem VGA.

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk azt sosem értettem, hogy a dobozon található kép miért lényeges; k. addig látja az ember, amíg előveszi a cuccot :)

Egyébként a szoftver fapadossága nem feltétlen baj, nagyanyám sok év telefonozás után sem tudja kezelni a telefonkönyvet, vagy sms-eket.

A lámpa hiánya szerintem is gáz, inkább az kéne, mint kamera.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) siti válasza hcl (#14) üzenetére


siti
senior tag

van benne lámpa és más tesztek szerint gyorshívás is.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16) Mulderpapa válasza hcl (#14) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Van lámpa a készülék tetején.

"Bal oldalt találhatóak a hangerőszabályzó billentyűk, jobbra pdeig a billentyűzár és a LED-es lámpa vezérlője kapott helyet. Maga a lámpa jobb felül található, a fénye elég szolid, kulcslyuk-keresésre tökéletes, komolyabb világítási feladatra viszont értelemszerűen nem használható."

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#17) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

kissé elsokallták az árát, már a teló tudásához viszonyítva...

[ Szerkesztve ]

(#18) Probber


Probber
őstag

Csúszós az a softbox. :DDD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#19) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

amikor könyvjelzőbe megláttam: MYPHONE :DDD heh :Dde annyira nem rossz csak hát nem tudom mennyire megbízható egy készülék ettől a gyártótól...

(#20) dr. Kind válasza Probber (#18) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Jaja, a videó felvétele után mi is flesseltünk egyet a paranormális jelenségeken :D

(#21) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Hiányolom ezeket a készülékeket a szolgáltatói kínálatból. Nagyanyám előfizetésének pár hónap múlva lejár a hűsége és amit adtak mellé fapad Nokia telefont - tudja használni ugyan, de pl egy ilyen telefonnak jobban örülne.
De nem akarok ~20-30e Ft-ot költeni az ő telefonjára, viszont ha adnának vmi ésszerű ajánlatot a hűségidő végén , akkor elgondolkoznék a meghosszabbításon, és nem váltanám át prepaid csomagra - a jelenlegi 2500 Ft-os csomagját ugyanis nem használja ki. Nem vág földhöz az összeg, de zavar, hogy fizetek (többnyire) a semmire.
De ha egy hasonló értékű telefont adnának ésszerű áron, akkor megfontolnám, h 'lelakjam-e' az árát újabb két év alatt.

Egy szó mint száz: több ilyen telefont a szolgáltatói kínálatba!
Remélem a lengyel fiúk idővel ki tudják harcolni maguknak a helyet a nagyok közt. Hajrá!

(#22) Vizes Tomi válasza kurtuzov (#21) üzenetére


Vizes Tomi
tag

A vodafonnál van egy ZTE S202 tip készülék ott Vitamaxxal 12 EFt és kísértetiesen hasonlít erre a készülékre :D

(#23) Telomanikus válasza Vizes Tomi (#22) üzenetére


Telomanikus
senior tag

vagy inkább ez hasonlít arra :DDD

sz. de szerintem annyira nem hasonlítanak azért

[ Szerkesztve ]

(#24) kurtuzov válasza Vizes Tomi (#22) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Oh, köszönöm!

Még nem jártam utána, mert még nem aktuális, de ezek szerint lesz megoldás. Ha minden igaz 1 v 3000 Ft-ba kerülne szerződéshosszabbításkor. Ez belefér.

Bár a ZTE S202 nem olyan elegáns és a kijelzője is "rosszabb", esetünben nem igazán releváns :)

Ennek megfelelően a szintén kínai gyártmány MyPhone 1080 jelenleg 28 eFt-ért drága. Nem tudom mennyi idő alatt és milyen mértékben tervezik az árkorrekcióját, de így nem versenyképes - bár egy Emporia készülékkel szemben igen.

[ Szerkesztve ]

(#25) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Végre egy igazi "fullos" nagyimobil.Fényképező,lámpa és még szép is.Picit ha olcsóbb volna tuti vennék.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szerintem még jó is hogy nyögvenyelős a memóriakártya+zene.

Életszerű szitu hogy nagyinak unoka leírja egy lapra hogy hova kell majd másolni a zenét ( persze ha a nagyi PC-zik) és kész.

Múltkor láttam egy öreglányt( elnézést) , aki 60 és 80 közt járhatott, és 20 db CD-t vett meg egykét tokot, mert a barátnőinek ír ki zenét CD-re , ja meg a Nero használatáról kért pár tanácsot...
Még hogy az időseknek nem kell okosphone :D, lehet a következő beruházása HTC, vagy kétmagos teló lesz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) kurtuzov válasza Graphics (#26) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Elárulom, h a másik nagyanyám (aki 10 évvel fiatalabb a már említett nagyimnál - persze így se csitri) netezik, Skype-ot használ, Honfoglalózik, blogot ír, hadd ne soroljam :)
De SMS-t írni ő sem szeret, mert kicsik a mobiljának a gombjai/betűi :)
Szóval még neki is el tudom képzelni ezt a telefont, bár egy Android felülettel is elboldogulna...

[ Szerkesztve ]

(#28) johny dragon válasza Telomanikus (#19) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Elég igazságtalan előítéleteid vannak, mit ne mondjak.

Xperia mini pro 4.0.4

(#29) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Új távlatokat nyit az idősebbeknek is ez a mobil.
Azok az idősebb szülők, nagyszülők, akik azért szeretnének egy kis multimédiát is magukévá tenni, pont ez a jó belépő.

Az ára. Nos, ez egy kamerás, színeskijelzős nagyifon, szerintem ez a kezdőár egyáltalán nem vészes, a többi "buta" nagyifonhoz képest!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#30) forgonati


forgonati
őstag

Értem én hogy időseknek mobil, de akkor mi a ráknak bele kamera, memóriakártya meg sztereo headset? 70 éves nagyanyám tuti nem fog vele fotózni meg ilyenek. Aki meg esetleg kihasználná ezeket, mondjuk 50 év alatt, az meg tud venni olyan telefont, ami korrektabb képeket lő, és az még biztosan látja a kisebb gombokat is. Nyugodtan elhagyhatták volna ezeket a dolgokat róla, és akkor még olcsóbb lenne. A fém hátlap viszont korrekt.

Keelah Se'lai!

(#31) johny dragon válasza mrlujoak (#29) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Egyet kell hogy értsek. Egyébként a "nagyok" mért nem jönnek rá a nagyifonokban rejlő lehetőségekre? Gondolom ezekkel is az lesz, mint anno a Dua-Simmel. Először Kína (és Ausztria), aztán Korea, aztán a többiek.

Xperia mini pro 4.0.4

(#32) hardline


hardline
senior tag

Nem rossz, de szvsz a kamera teljesen felesleges bele, az ára pedig kicsit magas.

(#33) ko9


ko9
addikt

Korrekt kis telefon, köszönöm a tesztet, ezt fogom apámnak beajánlani ha telóvásárlásra kerül a sor. Mindig mondja, hogy nem látja már a telefonját, meg a telefon telefonálásra való, meg kicsi rajta az óra, miért nem rakják nagyobbra, stb...
Viszont hogy miért kell bele kamera? Hogy életszerű példákkal álljak elő: Minap jött apám, hogy lefényképezett pár háztetőt, hogy a leendő új házunkon akár hasonló is lehetne, nézzük már meg gépen, milyenek is. Néztem is egyet :C
Jó az ha van :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#34) ΞΔGLΞ válasza forgonati (#30) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

70 éves nagyanyám tuti nem fog vele fotózni

:DDD egyetértek,,,

(#35) VIC20


VIC20
őstag

Jómagam közel sem vagyok nagyszülő korú, és jól is látok, nem rettent a bonyolultabb kezelés... (Ja, bocs, a bonyolult kezelést utálom, a sok funkció nem rettent, ha értitek, mi a különbség.)

Ami alapkövetelmény nálam:
1. a gombok legyenek elég nagyok, hogy kényelmesen lehessen nyomkodni a telefont,
2. ne legyen vékony a telefon, illetve ne legyen az éle túlságosan lekerekítve. Egyszerűen gyűlölöm, ha kicsúszik a kezemből. (Szerintem egyébként a gyártók gusztustalan kreálmánya ez a divathóbort: így biztosítják a gyakori készülékcserét. Mi másra utalhatna az, hogy sokszor még direkte síkos fémborítást is kap a burkolat az élénél?))

Nagyon nagyok az igényeim? Továbbá nagyon egyedül vagyok velük?
Valahogy úgy érzem, van azért olyan vásárlói réteg is, amelyik - hozzám hasonlóan - nem akar lemondani a modern készülékek funkcióiról (magyarul ne nézzék azért hülyének/fogyatékosnak/...nagyinak), de a normális emberi anatómiához passzoló, azzal biztonságosan kezelhető készülékre vágyik.

(#36) johny dragon válasza VIC20 (#35) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Szerintem a nagyobb képernyőjű érintős okosmobilokon (3,5<) elég nagyok a virtuális gombok. Csak azok annyiba is kerülnek.

Xperia mini pro 4.0.4

(#37) Duree


Duree
veterán

Nekem tetszik,bár az ára kicsit magass de azért belefér még a keretbe.

duree54

(#38) Phami


Phami
tag

Szerintem se rossz telefon, de a kamerát így lehetne reklámozni, hogy "instant olajfestmény gyár" :D

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#39) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Jó lenne a teszt, ha nem lennének benne a lehúzások... gondolok a kamerára, mert azért szerintem nagyfater még igy is boldogan fotózná le a nagy pontyot amit éppen fogott egy szabad hétvégén, és nem érdekelné hogy elmosódottak az élek, meg nincs 12 MPx. főképernyő "puritán" csak óra van... minek kéne ennél több egy idős korosztálynak??! Biztos nem rakná tele widgetekkel meg mindenféle infót kijelző cuccokkal, hanem 90%-ban azért veszi elő a telefont hogy az időt megnézze... Telefonkönyv... név és szám. Ettől is több kéne ebbe a mobilba? Gondolom az nyugdijas nagymuter nem ezen a telefonon fogja a következő csúcstalálkozó tartalmát el E-mail-ozni a többi ismerősének, ugyhogy szerintem ettől sem kell több, amugyis szerintem biztos emlékszik még mindenki mikor a mobil nagyon gyerekcipőben járt, és a vezetékes teló volt elterjedve, akkoris a telefon melett egy kis notesz "telefonkönyv" abban se volt szerintem sose több írva mint Név és hozzá a szám... Ugyhogy sztem ez is pont megfelelő!
Hangminőség jó, mind a 2 oldalon, szép nagy betűk, érezhető súly, lenyomott gombok hangos kimondása! Szerintem ez egy nagyon is ideális "idősfon" és az appróbb "hibák" miatt nem kell lehúzni mert valószinű hogy az időseknek az ilyesmi hiányosság fel sem tűnne.

Ez az én véleményem...

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#40) johny dragon válasza ssppiikkee (#39) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Puritán=/=ebbe a telefonba több kell.

Xperia mini pro 4.0.4

(#41) brutte


brutte
aktív tag

Komoly ez a mobil! Hátulja tényleg tetszetős, meg a zseblámpa funkció is űber! :K

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#42) Sombrerokid


Sombrerokid
tag

Fura kis kagyló...

[ Szerkesztve ]

"Aki megoldást akar,az módszert keres,aki nem,az kifogást..."

(#43) st3v0


st3v0
tag

Lenne 1 kérdésem.
Lehet telepiteni rajta több nyelvet? Ha igen hogyan?
Vettem 1 készüléket és sajna csak lenygel még angol nyelv van rajta. Nem ártna mondjuk 1 magyar menű. :)
Köszi

(#44) st3v0


st3v0
tag

senki nem tud segiteni? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.