Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whisperity


whisperity
tag

:Y Tetszik. :C

(#2) .bableWes


.bableWes
őstag

célnak megfelel. telefonálni lehet rajta? igen. na akkor meg miröl beszélünk? :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) prolad


prolad
őstag

Úgy látom megvan a nagyanyám karácsonyi ajándéka.Mondjuk addigra még egy kicsit olcsósodhatna...

(#4) tommjee


tommjee
senior tag

TESCO Phone nagyon drágán :)

(#5) Inarus válasza prolad (#3) üzenetére


Inarus
addikt

Van egy kicsit olcsóbb készülék is a palettán, pár napon belül arról is lesz teszt.

(#6) rep3at


rep3at
őstag

Nem rossz kis készülék, bár nagyszüleim elvannak a normális telefonokkal is.

Forward thinking. كرر

(#7) raver


raver
aktív tag

Pár kérdés.
Ha jól olvastam akkor vékony nokia töltővel tölthető a cucc?

SOS funkciók:
A "szirénát" semmilyen módon nem lehet kikapcsolni?
Csak SMS-t küld? Hívást nem indít a beállított számokra?
A kapcsolót mennyi ideig kell felcsúsztatva tartani, hogy küldje az sms-eket?

(#8) Inarus válasza raver (#7) üzenetére


Inarus
addikt

Igen, tölthető azzal.

Nem, a sziréna az alap dolog.

Ennél a típusnál csak sms küldés van.

A gomb két állású, nem kell nyomva tartani, elég csak lefelé csúsztatni és azonnal megy az sms, max annyi késéssel, hogy egyszerre egy üzi megy el, szóval a következő csak akkor megy, ha az elsőt elküldte.

(#9) raver válasza Inarus (#8) üzenetére


raver
aktív tag

:R
Akkor gondolom másik típus tud hívni is...

(#10) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nekem is bejön. :)

(#11) Degeczi válasza tommjee (#4) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem nem drága

asszem a TESCO-ban is hasonló áron volt tavaly akcióban (mert egyébként 20 fölött)

Kínából ugyan olcsóbban is be lehet szerezni, de abban nincsen magyar nyelv (ami pedig fontos, ha tényleg idős felhasználónak lesz), és a 2 év hazai gar miatt is megéri

(#12) Inarus válasza raver (#9) üzenetére


Inarus
addikt

Egyről biztosan tudom, hogy előbb hív, ha háromszor nem veszed fel, akkor smst küld. Ez a kategórián belül is magasabb szinten álló myPhone 1080 Duro. Arról is lesz majd írás.

(#13) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nem esett szó ha jól emlékszem,a rezgésről...

Wasabi...

(#14) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Jó látni hogy vannak ilyen telefonok,gondolnak az idősekre.Kb 4 éve nem voltak ilyenek ,mamámnak egy Nokia1110-t vettünk ami azóta is jól teljesít,bár vannak hibái,nagyon kicsik a gombok és a számok.
Ha én csinálnék telefont a 90! éves nagymamámnak akkor tuti valami ilyesmi teló lenne az alap (myPhone 1060 Grand) de lenne pár változtatás.
- fölösleges a hangerő gomb az oldalára,legmagasabb és kész,a Nokiában ez például baromira nagy hiba,mindig elnyomkodja és csak hívás közben lehet állítani.
- jack csati is felesleges (minek)
- túl sötét,sokkal élénkebb szín kellene
- strapabíró kemény csúszásmentes burkolat,minél kevesebb lyukkal (nem győzöm a sarat meg a zsírt takarítani)
- mi a ráknak rá SOS gomb,ha pl elesik,vagy rosszul lesz egyből az ugrik be hogy van a telefonomon pánik gomb?!
- gyorshívásról nem esett szó,a legfontosabb,számgombok hosszan nyomása egy adott személyt hív.
- rezgés,fényeffektek.
- tartó fül,erős műanyagból amire egy fityegőt,nyakbaakasztót lehet kötni.

Ha olvassa ezt egy telefongyártó javaslom nekik hogy előbb a célközönséget kérdezzék meg,ne a sok eldobható sz@rt gyártsák.

Bocs ha hosszú voltam :)

(#15) Habib[HUN] válasza szakalistvan (#14) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Mi ilyesmit vettünk karácsonyra nagyszülőnek. Nagy gombok, számára is jól látható kijelző. Az S.O.S gomb a családot nyugtatja meg főleg, hogy ha baj van egy gombnyomásra jelzi három embernek baj van. Ne legyen rá szükség, de egy jó dolognak tartom. A nagyi is elégedetten használja. Amúgy is menőzik vele a barátnői körében :)

(#16) Degeczi válasza szakalistvan (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, a gyorshívás nagyon fontos, hiszen a mobilszámok (pláne a ma már kötelező körzetszámmal) hosszúak ahhoz, h az idősek többet is stabilan a fejükben tartsanak, a telefonkönyv használata pedig gyakran túl bonyolult: egyszerűbb azt megjegyezni, a néhány hívandó szám melyik gombhoz tartozik

(#17) fene_vad válasza szakalistvan (#14) üzenetére


fene_vad
senior tag

egeszen pontosan osszefoglaltad a lenyeget.

(#18) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Teljesen rendben van a telefon. Szerintem nem csak nagyifon! Azoknak is ideális akik egész nap kesztyűben dolgoznak illetve aki olyan munkát végez, hogy óhatatlanul is összeretkelődik a keze és nem akarja a drágább telefont maszatolni. Melómobil is lehet.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#19) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Hát lehet beteg vagyok de nekem ez tetszik :D

(#20) Inarus válasza dynamicrossh (#19) üzenetére


Inarus
addikt

Akkor nem vagy egyedül ezzel a betegséggel. :) Nekem is tetszenek, a komolyabb változatára lakótársam egyenesen rákattant. :DDD

(#21) Gergő_ válasza szakalistvan (#14) üzenetére


Gergő_
őstag

én nem vagyok 90 éves nagymama :D , de egy Nokia 1616-ot használok nagy megelégedéssel.
az akku lassan két hete lett utoljára töltve, kb 20-30 perc beszélgetéssel
könnyű, de nem túl kicsi.
zseblámpa, ami használható!
rádió, ami nagyon takarékosan használja az akkut(kb 20 óra rádiózással is 5-6 napig megy)
mielőtt megvettem gondolkodtam még egy samsungban[link], ami a leírás szerint 6 hétig megy(ez elvileg 3), de ezt vettem mert feleannyi és nem volt benne ráció

(#22) Realradical


Realradical
őstag

Pont tegnap néztem a Westendben ezt a telót egy kirakatban. Óriási ötlet, szerintem anyós fog tőlem kapni egyet.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#23) yerico


yerico
senior tag

Van egy Myphone-om, igaz, más modell, dual simes. Házhoz szállítva volt 9K.
Telefonálni messze jobb, mint az Androidos Galaxy S(pica)-m. Egy hibája van, és az a zseblámpa funkció. Nevezetesen, hogy félautomata. Felkapcsolni felkapcsol magától, de le már nem. Ez pedig nem túl egészséges a készenléti időt tekintve, viszont szép látvány télen a kabátzsebből felsejlő fényfolt.

(#24) callmeakos


callmeakos
veterán

nagyimobil occsóé.... bár ahogy ismerem az időseket (sajátból kiindulva) ugyis azt mondják h "drága" és nem fér bele a nyugdíjba :D :D

All→M8

(#25) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Én hallottam olyan cégről aki ilyen mobilokat ad el Oroszországba...ez is tud üzlet lenni...amúgy ezek a készülékek csak telefonálni jók :) 80éves nagyothalló ..rövidlátó embereknek lett kiatlálva ...mi is odajutunk ..már aki odajut :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#26) tommjee válasza szakalistvan (#14) üzenetére


tommjee
senior tag

így igaz amugy ...

(#27) hotkar


hotkar
aktív tag

És a 20 centis antenna hol maradt? :))

(#28) NoFear77 válasza Habib[HUN] (#15) üzenetére


NoFear77
csendes tag

Nálunk is ez volt a karácsonyi ajándék, Aput egy myPhone 1070 készülékkel leptük meg, azóta is ezzel villog a nyugdíjas haverjainak :D Ezen az oldalon egyébként találtam egész komoly nagyifont is bluetooth-al :D

(#29) Bohus


Bohus
aktív tag

"A rádió érzékenysége remek..." mondat győzött meg, hogy fatert ezzel a mobillal lepjem meg. Hiba volt. Nyilván térerősség függő is, de lakóhelyünkön a készülék egy darab FM csatornát sem talál, és manuálisan megkeresve a legerősebb adókat is csak zúgás a válasz. Még kültéren is, miközben egy szintén belső antennás Nokia X2-02 is tisztán fogja az adókat.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#30) Bohus válasza Bohus (#29) üzenetére


Bohus
aktív tag

Bp.-től 30km-re már fogható ez+az a rádióval - persze recsegve -, vagyis vélhetően nem hibás darabot fogtam ki, hanem ilyen gyengécske a rádió funkció benne. Akinek fontos a - használható - rádió megléte, az inkább másik modellt válasszon. Nekem fontos volt, emiatt a készülék megy vissza a feladóhoz... A gyártó meg gondolkodjon, hogy olyan feature-t, amit nem tud normális (többség számára elégedettséget okozó) minőségben megvalósítani, azt inkább be rakja-e a készülékbe.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.